Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  4
Autor/ka: Naslov: Djordje Zaric
Belovanovic
Moderator

Registrovan/a: 20-12-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Uvek mozhe bolje!

IP: 93.86.125.*

[*] napisana 21-3-2009 u 20:02 Citiraj i odgovori
Djordje Zaric

Preksinoc oko 4h je ubijen Djordje Zaric,fudbaler i student...Na njega je pucao pripadnik interventne jedinice Miljan Raicevic i ubio ga pod "nerazjašnjenim" okolnostima. Ako za nekoga možete reći da je duša od čoveka,pravi prijatelj,sportista i ljudina onda je to bio zare,decko koji nikako ne zasluzuje ovakav surov završetak svog života...Na nama je da čuvamo od zaborava sećanje na njega i da ne dopustimo da taj dogadjaj prodje nekažnjeno i zataškano...Neka mu je večna slava.

http://img9.imageshack.us/img9/6889/djordje.jpg

http://img9.imageshack.us/img9/6726/lesh.jpg

http://img9.imageshack.us/img9/1572/jakovosahranax.jpg

Shta vishe reci? Pitam se dokle ce nam ovakvi sherifi sprovoditi zakon? Mislim da odredjeni ljudi treba da podnesu ostavke, jer ochigledno da su debelo zastranili... A ovo nazhalost nije jedini primer policijske represije i brutalnosti u poslednje vreme. Policajci pretukli mladica ispred kuce, Policajac ubio ljubavnicu,Policajci pretukli mladica koji je umro od unutrashnjih povreda Policaji shvercovali automobile, Policajac pretukao gosta u lokalu... samo neki od naslova.
Po kom osnovu se biraju i primaju ljudi u redove policije? Izgleda da svaka budala mozhe tamo da ide, psihichki nestabilne mergine trebaju da obezbede gradjanima miran san....
Pitam se hoce li i ovaj put chelni ljudi zazhmuriti? Puj pike ne vazhi...

DOKLE VISHE???
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Belovanovic's ICQ status Ovaj korisnik ima MSN Messenger
cokan
Vrlo aktivni član

Registrovan/a: 27-9-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ODMORAN

IP: 93.86.189.*

[*] napisana 22-3-2009 u 23:30 Citiraj i odgovori

E, moj Belovanoviću. Skoro sam našao i pročitao grafit BOLJE KĆERKA KU*VA NEGO SIN POLICAJAC. To bi, možda, trebalo da kaže sve, ili ne? Prvo, verujem da bi svako ko izgubi dragu osobu reagovao kao ti. Međutim, postavljanjem ove teme ti si direktno ugrozio istragu zašto je taj pucao, zašto je to uradio, a jeste. To da li je on u pritvoru ležao na hladnom betonu ili jeo prasetinu nije bitno. Bitno je da je u pritvoru(ako ga nisu pustili nakon 48sati) i da se vodi istraga.Tako se radi u svim zemljama sveta, pa i u Evropi o kojoj slušamo svaki dan.

Ja sam gledao lično akcije Interventne brigade. Ona reaguje samo u posebnim situacijama, pri hapšenjima. Ta činjenica me navodi na duboko razmišljanje zašto je Zare bežao od Interventne?

Mislim da je svima jasno da će ova tema povrediti mnoge, i članove porodice Zarića, i prijatelje njegove, a i onu drugu stranu, tako da bi bilo najbolje da se zatvori,jer će se pretvoriti u ništa dobro.

A što se tiče toga policajac ubio onog ili ovog.... pa ubijaju i drugi a ne samo policajci, mada to i nije neko opravdanje nego samo pokušaj da se ne stigmira bez potrebe...Pozdrav
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Belovanovic
Moderator

Korisnik nije na vezi

IP: 93.86.28.*

[*] napisana 25-3-2009 u 12:50 Citiraj i odgovori

Prvo, ovo je demokratska drzhava zar ne? Sloboda govora i tako to...
Nije mi jasno, pa te molim da pojasnish, na koji nachin sam direktno ugrozio istragu? :jao:
Ovo je samo moje mishljenje... Prvo, dodje neki neizhivljeni kromanjonac, prodje kurs, dobije znachku i pishtolj i misli da je veci od boga. Imao sam priliku, nazhalost, na svojoj kozhi da osetim represiju takvih ljudi.
Samo jedno od iskustava.
Igrom sluchaja, proshle godine u NSu sam upao u tuchu u kojoj su me bash prebili i zapalili baklju od ledja. Onako krvav, prishao sam grupi policajaca da pitam gde je najblizha bolnica. A znash Cokane, shta su oni uradili?
Smejali druzhe... A nisu mi ni uzeli izjavu ko me je tukao, shto su po zakonu trebali da urade. Posle mi je jedan od saobracajaca uljudno rekao gde je urgentni. Da ne duzhim, ima toga josh...
Prvo, chak i da je bezhao postupak kod zaustavljanja takvih lica nije takav. Od svih sredstava, oruzhje se vadi samo u IZUZETNIM situacijama tj. ako osumnjicheni izvadi oruzhje i zapuca na sluzhbeno lice, a ovaj momak to nije uradio.
Trebali su da ih pozovu da izadju napolje i ne priblizhavaju se vozilu na tu malu udaljenost.
Pishtolj CZ 99 koji je imao policajac je jedan od najboljih u toj klasi. Te nije mogao bash tek tako sluchajno da opali.
Naravno da niko ne treba da ubija i chini dela protiv zakona, ali oni su se bash osilili.
Ajde mi navedi josh neku zemlju u kojoj postoji interventna policijska formacija?

Za kraj, evo kako to radi interventna.

http://www.youtube.com/watch?v=cM5Rksk7Fzk
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Belovanovic's ICQ status Ovaj korisnik ima MSN Messenger
cokan
Vrlo aktivni član

Registrovan/a: 27-9-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ODMORAN

IP: 93.86.189.*

[*] napisana 25-3-2009 u 15:37 Citiraj i odgovori

Nisam pogledao link jer znam kako radi interventna. Ako je INTERVENTNA reagovala to znači da je bilo razloga za intervenciju. Automobil koji je prošao nekoliko raskrsnica uzastopno na crveno je ugrozio na desetine života,i izazvao policiju da krene u poteru. E,sad, što neko nije *ebo ništa dugo pa repetira pištolj i kao slučajno puca u nekog, ne znači da će on da to radi ubuduće. Biće kažnjen. A ti ometaš istragu jer direktno ulaziš u polemiku ko je kriv pre kraja suđenja odnosno pre početka istog i ne razlikuješ se ništa od onih koji su na nekom tamo forumu ili na facebook-u pružili podršku tom nedo*ebanom ili iskompleksiranom ili možda časnom čoveku. Mediji već dovoljno pričaju o tome a ono što bi trebalo svi da znaju, i ti i ja, jeste da je to posao suda, da porodica i jednog i drugog treba da se bori za svoje, i ne treba sudnica da se nalazi niti na ulici, niti u kladionicama, kafanama, kafićima, ZNA SE GDE SE SUDI. A lične frustracije se leče na nekom drugom mestu a ne na forumima. Ako te policajac šikanira ti idi i prijavi ga, ili ćuti i trpi. A te priče koje se posle ovakvih tragedija otvaraju o represiji policije su glupost i ništa drugo.

I na kraju, ako želimo da živimo normalno policija mora da hapsii, sud da sudi, pekar da mesi i peče hleb. U protivnom, odosmo u materinu.

P.S. JA LEPO REKOH DA ĆE OVA RASPRAVA DA ODE U POGREŠNOM PRAVCU I DA TEMU TREBA ZATVORITI
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Belovanovic
Moderator

Korisnik nije na vezi

IP: 93.86.87.*

[*] napisana 26-3-2009 u 00:38 Citiraj i odgovori

Postavio sam ti par konkretnih pitanja na koje nikako da dash odgovor, nego obilazish kao kisha oko Kragujevca. ;)
Pa pogledaj link, nece te pojesti.
Shto se tiche mog "ometanja istrage" ja ne ulazim u polemiku ko je kriv, jer se krivac vec zna. ;)
Samo se pitam hoce li biti osudjen pravichno i koliko ovakvih sluchajeva treba da se desi da neko od chelnika stavi prst na chelo i zapita se?
Ako je i auto proshao kroz par raskrsnica na crveno, zashto se umeshala interventna? To je posao saobracajne policije.
Zashto je policajac repetirao otkochen pishtolj?
I treba da bude kazhnjen... Samo, da bude pravichno.
A u poslednje vreme objektivnost nashih sudova se dovodi u pitanje.

Imam recimo, primer Urosha Mishica navijacha koji je napao zhandarma Trajkovica. Pricha je da je momak pokushao da mu nabije upaljenu baklju u usta shto nije tachno! Palio ga je po ledjima. Nikako ne opravdavam taj postupak i naravno da Mishic treba da odgovara!
Osudjen je prvo na 10 godina za krivichno delo pokushaj ubistva. A pritom je recimo monstrum iz Banovaca Jakupek koji je iseckao dva tela i bacio ih u Dunav dobio 6 godina lechenja. Ili majka monstrum iz Jagodine koja je tek rodjenu bebu bacila kroz prozor. Dobila je godinu dana.
Nadji mi Cokane gde u krivichnom zakonu pishre da je kazna za pokushaj ubistva veca od one za samo ubistvo.
A na dan izricanja presude, sindikat policije je uputio pismo sudiji u kome su zahtevali da bude osudjen na najvecu kaznu. Zar to nije direktni uticaj na presudu i ometanje pravde? Je li neko od njih odgovarao zbog toga?

- Pre par godina, pitomac vojne gimnazije, Milan Vasic je pogodjen patronom sa gumenim mecima u lice. Takvo oruzhje u policiji duzhi samo komandant brigade. Koji je dobio suspenziju par meseci i neshto se ne secam da je krivichno gonjen.
- Onda imamo malo svezhiji primer, za vreme demonstracija povodom hapshenja Karadzica. Momak, izbeglica iz Hrvatske koji je prezhiveo pakao Oluje i sluchajno se nashao tu biva ishutiran od strane par policajaca.
E vidish ja sam od policajaca u NSu trazhio ime i broj znachke (Shto po zakonu imam pravo) upravo iz razloga da bi ih prijavio, a oni su mi rekli da se nosim u pi.du materinu.
Ili kada je u jednom lokalnom klubu u Pazovi, ushao policajac iz interventne sa pijanim kolegom i pocheo sve da nas pretresa i maltretira jer mu se muzika nije svidjala?
zaposlen sam u firmi koja se bavi veleprodajom auto delova. Pre neki dan nam je ushao policajac u uniformi, zheleci da kupi neki deo za auto. Kada mu je kolega ljubazno rekao da je ovo veleprodaja i da ne mozhe da kupi zheljeni deo, ovaj je pocheo da psuje, vredja i preti kako ce sva nasha vozila da zaustavlja i da pishe kazne.
Ako ti ovo nisu dovoljni primeri za modle ponashanja i represije nashe policije, onda stvarno ne znam.
A mogi ih navest josh ako hocesh...
Jer tako treba da se ponasha nasha policija?

Na kraju krajeva, ako ti tema smeta, ti je nemoj chitati i pisati u njoj i svi zadovoljni. ;)
 Strana:  1  2  3  4
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh