Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Anketa: Treba li isporučivati haške optuženike?
1. Da -------------- 4 (36.36%)
2. Ne ----------------------- 7 (63.64%)
3. Ne znam -- 0 (0%)

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  4  5  6  7
Autor/ka: Naslov: Treba li isporučivati haške optuženike?
Sneza
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-11-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: U ritmu muzike

IP: 79.101.181.*

[*] napisana 2-2-2009 u 23:42 Citiraj i odgovori

Ja govorim o 70-tim i 80-tim godinama, kad sam bila u cvetu mladosti i kad je svakom coveku u Srbiji sve bilo dostupno. I skolovanje, i posao i provod... Ko se tada saginjao i stideo sto je Jugosloven?
Sailor, ovu borbu za hleb sam i ja, itekako, osetila i cela moja porodica, ali tek kad je Milosevic dosao na vlast i zajedno sa svojom zenom unistio sve sto se moglo unistiti i pokrasti.
Belovanovicu, nemoj da mi persiras. Ja volim da na forumu budemo na ti.
Ti si mnogo mladja generacija, predpostavljam izmedu 80. i 90. godista. Po godinama mogu ti biti roditelj (moja cerka je 86.) i zato razumem tvoje razmisljanje, jer za bolji zivot ne znas.

Da se vratim temi, jer vec prelazimo granicu.
Ratnih zlocinaca i profitera je bilo i za to treba da im se sudi.
Treba da im sudi svoja drzava i narod koji su ojadili i osiromasili, a ne tamo nekakvi tudjinci i kojekakvi vestacki inostrani tribunali!
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-1.sezampro.yu

[*] napisana 3-2-2009 u 06:10 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la Sneza
Ja govorim o 70-tim i 80-tim godinama, kad sam bila u cvetu mladosti
Ja te onda jos jednom molim da pazljivije citas tudje postove pre nego sto na njih odgovoris, jer ja sam jasno rekao na koje vreme mislim

Citat:
Originalno postavio/la SailorPamtim i devedesete kada smo bili ''jaci od celog sveta''

A posto si sama upotrebila izraz ''ratni zlocinci'', moram da primetim apsurd u toj nasoj opstoj ''pravednosti''...
Nama nije vazno sto je neko kao ''ratni zlocinac'' mozda pobio neduzne ljude ''tudjince'', nama je opet vazno samo da li je ojadio i osiromasio NAS. Ja mislim da ako je neko cinio ratne zlocine (a cinjenica je da neko to jeste radio, i da je takvih bilo i na ovoj strani), on zaista jeste ojadio ovaj narod, ali ne samo zbog onih slika o borbi za hleb, nego zato sto je celu nasu istoriju koja je gradjena vekovima na casnim principima, pobrisao kao gumicom za svega par godina...
Na ovom narodu je posle svega ostala samo OBAVEZA isporucivanja, a ne i izbor... Sva prava na izbor izgubili smo zajedno sa svim ratovima koje smo izgubili krajem proslog veka...

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Strigor
Redovni član

Registrovan/a: 11-6-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: cekam platu

ISP: *.dynamic.sbb.rs

[*] napisana 3-2-2009 u 09:28 Citiraj i odgovori

Citat:

Ma da, Strigor, najbolje da pognemo glavu, zaboravimo na ponos i dostojanstvo, okrenemo se i dozvolimo da nas svako ....
Do god tako razmisljamo, ovako ce nam biti. Bolje nismo ni zasluzili!

Da jer to je jedino moguce... Da mozda ne zelis da opet ratujemo sa celim svetom samo da bi dokazali kolike smo budale? I da bi opet ginuli i da bi nam opet rusili sve po drzavi. A da te pitam... Sa kojom vojskom? Onom sto nosi rasparne uniforme i izgleda kao avganistanska militarna formacija?
Ili mozda hoces da opet teramo inat i da opet imamo sankcije, pa da, kao sto neko rece koka-kola opet bude statusni simbol.
E pa izvini ali ja imam dovoljno mozga da shvatim kada je nesto izgubljeno. A mi smo tim razmisljanjima o ponosu i nesaginjanju izgubli sve pa i taj ponos.

Citat:

Meni i svima koji smo ziveli u tom vremenu bilo je milion x bolje.
Ja nisam ni u jednom momentu osetila ponizenje ni saginjanje. Sada se mi saginjemo onima koji su se nama saginjali.
Sta ti je falilo Sailor? Ako si bio iole ugrozen za covecnost, zasto se tada nisi pobunio i rekao sta ti smeta?

Citat:

Ja govorim o 70-tim i 80-tim godinama, kad sam bila u cvetu mladosti i kad je svakom coveku u Srbiji sve bilo dostupno. I skolovanje, i posao i provod... Ko se tada saginjao i stideo sto je Jugosloven?

Izvini Snezo ali ja se jesam bunio devedesetih i to sa svojih petnaesta godina. Ne znam sta si ti radila ali meni je smetalo... I tih godina nema ni "P" od ponosa a da ne pricamo o drugim stvarima.

A drugo, pominjes '70 i '80?! Pa lepo posto si vec pomenula. Samo da te podsetim da je u vreme hladnog rata ova zemlja vodila prilicno pametnu spoljnu politiku balansiranja izmedju SAD i USSR-a i dobijala je pomalo od svih. Da te podsetim da su tada nesvrstani nesto znacili? Znas nas drzavni ponos se zasnivao na tom polozaju i pomalo na statusu iz prethodnih ratova koji smo imali a ne na bogatsvu i pameti i snazi vojske. Do 75 godine mi smo bili jedna jako siromasna zemlja koja nije bila samodovljna ni po proizvodnji hrane a da ne pricam o drugim stvarima.
A posto vec pricamo o tim godinama da pomenemo jos jednu stvar. Jeste Snezo, ziveli ste super putovali, sedeli po kafanama, jeli prasetinu, polagali zakletve i isli na sletove. A kako? Tako sto se tadasnja drzava zaduzivala u inostranstvu pod izgovorom da zeli da ulaze u nove tehnologije ali se zapravo 90% tih sredstava trosilo na isplacivanje astronomskih zarada od kojih ste vi tako dobro ziveli. Kako bi ste i dalje gurali glave u pesak o obozavali "druga starog" A neko je te dugove morao i da vraca, a sta mislis kome su oni ostali posto ih vi nite vracali. A sta mislis zasto nam je tehnologija u svim oblastima zastarela jos 80-ih godina proslog veka? Zato jer ste imali par hiljada maraka platu a niste razmisljalji odkud kada nismo imali sta da prodamo da bi plate bile tolike?
Ali planska ekonomija i privreda nikada se nisu pokazale dobrim pa smo dosli gde smo dosli. U apsurdnu situaciju da jedna Nemacka koja je izgubila oba svetska rata, bila podeljena izmedju velikih sila danas bude ekonomski najjaca zemlja u Evropi a medju prvih pet u svetu, a mi silni pobednici i pravednici i najpametniji i ponosni smo negde u rangu Albanije i nerazvijenih africkih drzava.

Citat:

Na ovom narodu je posle svega ostala samo OBAVEZA isporucivanja, a ne i izbor... Sva prava na izbor izgubili smo zajedno sa svim ratovima koje smo izgubili krajem proslog veka...

Upravo ovo sto ti kaze Sailor vi necete da shvatite.
Mi nemamo vise mogucnost da biramo! I sami smo krivi za to!

Kosa mi se na glavi dize i strasno me ljuti kad vidim da idioti postaju cjenjeni ljudi!
Sneza
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-11-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: U ritmu muzike

IP: 91.150.121.*

[*] napisana 3-2-2009 u 20:43 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la Strigor
Citat:

Mi nemamo vise mogucnost da biramo! I sami smo krivi za to!

Nije narod kriv, nego politicari koji su nas doveli u ovu tesku situaciju. Da su pametniji i mudriji, kao sto je bio drug stari (pricajte vi sta hocete o njemu, ali covek je bio mudar politicar. Cinio je sitne ustupke, ali su zato njegova zemlja i narod mnogo dobijali i bili postovani u celom svetu) ne bi dozvolili rat, bezakonje, korupciju i kriminal.
Strigor, moja generacija i generacije pre mene su nesto stvorile i ostavile mladjima, a vama ko je kriv sto ste sve prodali i niste umeli da sacuvate ponos i dostojanstvo!
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-a-1.sezampro.yu

[*] napisana 3-2-2009 u 22:21 Citiraj i odgovori

U svakom slucaju, politicari (raznorazni) doveli su nas tu gde smo, tu se slazem sa Snezom... Malo jedni, malo drugi, malo treci... Svako nosi svoj deo odgovornosti i svi oni koji kazu da nisu gresili (a to kazu svi, na zalost), najblaze receno nisu realni...
Meni je zao zbog necega drugog - sto se mi, obicni smrtnici, svadjamo i glodjemo i ne umemo da o svemu pricamo razlozno i bez gorkih reci...
Iako se slazem sa Strigorom po pitanju Haga, mislim da je preterao u osudi obicnih smrtnika koji su ziveli tih sedamdesetih i osamdesetih... Nije Sneza kriva sto su neki kreteni protracili silne kredite. Uostalom, ako cemo pravo, i danas se kao zemlja zaduzujemo preko svake mere, a opet dobar deo novca ne zavrsava u industriji ili poljoprivredi...
Sa druge strane, i Sneza je malo preterala kad optuzuje Strigora za ''prodaju''... Kome je Strigor, tek svrseni akademac, mogao sta da proda...?
Hmmmm...
Ajd se svi vratimo na ozbiljniju varijantu diskusije, onu sa argumentima... Nema razloga da se medjusobno svadjamo i optuzujemo tek tako... Verujem da ce i Strigor i Sneza (bar koliko ih poznajem po dobrim diskusijama sa ovog foruma) malcice ''spustiti loptu'' i biti ono sto jesu - korektni forumasi... :thx:

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
 Strana:  1  2  3  4  5  6  7
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh