Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2
Autor/ka: Naslov: PRIVATIZACIJA MEDIJA - KATASTROFA!
Salle
Junior
**

Registrovan/a: 4-1-2009
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Optimizam

ISP: *.248.eunet.yu

[*] napisana 10-5-2009 u 23:37 Citiraj i odgovori
PUTARI ILI NOVINARI!?

Poštovani,
želim da Vas obavestim o konfuziji koja je nastala posle raskida kupoprodajnog Ugovora sa RTV "VG-4" Knjaževac, (nekadašnji JIP "Knjaževac")!

Ugovor je nedavno raskinut od strane Agencije za privatizaciju, u jeku su licitacije, sudske, za namirivanje radnika koji su tužili RTV za zaostale zarade (od juna prošle godine, ni plate, ni doprinosa), a obavezni učesnik licitacija je i "gazda" Goran Vesić, koji je do sada kupio većinu opreme, tako da i posle raskida Ugovora, postaje - vlasnik opreme! Zakup prostorija je takođe prebacio na svoju firmu iz Niša, ali i dva knjaževačka broja telefona!
Petoro radnika je prešlo u njegovu firmu Preduzeće za puteve "Niški VG-4" iz Niša, gde su dobili Rešenja na 3 meseca za radna mesta: novinar, snimatelj, realizator...hmmm...mislio sam da u takvim firmama rade drugi profili...no, ovo je zemlja bajki!? Inače, ta firma se obavezno pojavljuje na licitaciji.
Ostali radnici se vode, pod starim nazivom, kao radnici JIP"Knjaževac" i čeka se postavljenje nekog od strane države za nadgledanje situacije do daljnjeg.

Šta je nelogično, a mislim i protivpravno...RTV program se i dalje emituje, pod logom firme koja praktično više ne postoji (dozvola je izdata za RTV "VG-4" Knjaževac), a realizuju je ljudi iz niškog Preduzeća za puteve...STRAŠNO!
Dakle, slikovito, "neko je umro, ali ti i dalje koristiš njegovu ličnu kartu!"

Ja sam RTV tužio, ali i dao otkaz početkom marta, posle odsustva od 15.09.2008.g. u vidu prisilnog plaćenog odsustva, a onda i dobrovoljnog neplaćenog i godišnjeg odmora...
NISAM ŽELEO VIŠE PONIŽAVANJA, ali me boli cela situacija u jedinoj lokalnoj RTV!
POSTAĆEMO "MEDIJSKO SELO"! :jao:
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
deneb
Početnik
*

Registrovan/a: 25-10-2009
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: optimizam

ISP: *.dial.eunet.rs

[*] napisana 25-10-2009 u 17:35 Citiraj i odgovori
Sramota...u najmanju ruku!?

:jao:

После гашења РТВ "ВГ-4" Књажевац, куће у којој сам радио до марта ове године, као и многих медија по Тимочкој Крајини и Србији, чини ми се да је све ово диригована акција државе, не би ли се медијско небо свело на најмањи број емитера, те не би ли се тако угушила слобода говора и шароликост информација, пре свега критичких. Поучени снагом малих медија из периода деведесетих, данашњи властодршци желе да предупреде њихове активности, као прво приватизацијом, а сада и Ом(л;)ађијаним Законом о јавном информисању...
ДОКЛЕ, БРЕ, ВИШЕ?! :blush:
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
 Strana:  1  2
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh