Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3
Autor/ka: Naslov: Ponos i sramota
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-a-2.sezampro.yu

[*] napisana 23-12-2008 u 23:35 Citiraj i odgovori
Ponos i sramota

U danasnje vreme razne stvari se razlicito gledaju, vec prema raznolikim ubedjenjima ljudi. Svedoci smo da se na licnosti, pojave, dogadjaje gleda sasvim razlicito - dok nekoga jedni podizu na pijedestal, drugi ga cerece.
Jesu li ova dva pojma i dalje jasno razdvojena ili je granica izmedju njih sasvim tanka?

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Kerber
Forum Manijak

Registrovan/a: 17-11-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Slatko

IP: 79.101.137.*

[*] napisana 24-12-2008 u 09:56 Citiraj i odgovori

bas tako sailor, izgleda da svako ima neki svoj arsin koji prema potrebi menja , prakticno to mu dodje da ponekad metar ima 120, a nekad ni 50 cm. sve zavisi da li ti odogovara to sto radis, pa onda trazis opravdanja za svoje postupke iako njih nema.najvise mi smetaju lazni moralisti : znas ono ja se kao brinem za nekoga ili nesto, a na glavi mu putera . . . prihvatamo da je normalno da se mesamo u tudje zivote, da sredovecne udate zene spopadaju mladje momke, da se polupismeni izdaju za strucnjake, da je normalno sve sto inace nije normalno.
bez obzira spadali u vernike ili ateiste onih deset bozijih zapovesti predstavljaju najvecim delom obrazac moralnih nacela primenjiv svuda u svetu.
ali, izgleda da smo zaboravili sta to bese sramota . . .
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 91.150.119.*

[*] napisana 24-12-2008 u 15:55 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la sailor
U danasnje vreme razne stvari se razlicito gledaju, vec prema raznolikim ubedjenjima ljudi. Svedoci smo da se na licnosti, pojave, dogadjaje gleda sasvim razlicito - dok nekoga jedni podizu na pijedestal, drugi ga cerece.
Jesu li ova dva pojma i dalje jasno razdvojena ili je granica izmedju njih sasvim tanka?

Između ova dva pojma granica ne može da bude tanka. Sasvim su jasno razdvojena. Čak ni raznolika ubeđenja ljudi ne mogu tu granicu da pomere. Jer, to su uvek samo trenutna ubeđenja koja proističu iz površnosti, uskogrudosti, možda zavisti...možda ljudske potrebe da prave kvalitete osporavaju jer im je tada lakše što ih sami nemaju...možda iz ljudske potrebe da ono što je za osudu uzdižu jer očekuju zauzvrat nekakvu korist... ne znam. Ovo su teška vremena, teško je biti Čovek. Ali vredi bar truditi se, uprkos svemu. Jer, prave vrednosti uvek izađu na površinu. Mulj potone.

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
Kerber
Forum Manijak

Registrovan/a: 17-11-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Slatko

IP: 77.46.169.*

[*] napisana 24-12-2008 u 16:35 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la Mama_tvoja
Citat:
Originalno postavio/la sailor

Između ova dva pojma granica ne može da bude tanka. Sasvim su jasno razdvojena. Čak ni raznolika ubeđenja ljudi ne mogu tu granicu da pomere. Jer, to su uvek samo trenutna ubeđenja koja proističu iz površnosti, uskogrudosti, možda zavisti...možda ljudske potrebe da prave kvalitete osporavaju jer im je tada lakše što ih sami nemaju...možda iz ljudske potrebe da ono što je za osudu uzdižu jer očekuju zauzvrat nekakvu korist... ne znam. Ovo su teška vremena, teško je biti Čovek. Ali vredi bar truditi se, uprkos svemu. Jer, prave vrednosti uvek izađu na površinu. Mulj potone.

Srbija je zemlja čuda, pa je tako kod nas već neko vreme mulj na površini . . . I kada nekome ukažeš da nešto što se dešava nije dobro i da tako ne trebna raditi , oni kažu: vidiš da drugi to rade i prolaze dobro. Da li to znači da svi treba da lažemo, spletkarimo, uzimamo tuđe, pretimo, bijemo . . . je li to društvo primereno 21. veku ?
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 79.101.149.*

[*] napisana 24-12-2008 u 16:51 Citiraj i odgovori

Takvo društvo nije primereno ni u kom veku, Kerber. Moram ovde da citiram Balaševića- kako je verno oslikao naše društvo: "...Njegov čovekoliki roditelj je, naime, za mene prototip bitangi koje su poseljačile ovaj grad. U životu je otvorio više lokala nego knjiga (uključujući i slikovnice), abecedu ne bi uspeo da izgovori za manje od petnaest minuta, ni po proizvoljnom redosledu, ali je ipak preko noći stekao magičnu titulu prof., koja mu je u ovom akademski nastrojenom gradu najednom otvarala sva vrata. Čak i neka za koja se već verovalo da su lažna, nacrtana na zidu, pošto se nikad nisu otvorila nekom ko je pošteno kucao na njih..."

Zvuči poznato? Da li su to vrednosti koje treba poštovati? Da li je to ponos ili sramota?

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
 Strana:  1  2  3
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh