Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  13
Autor/ka: Naslov: Ekonomska kriza i njene posledice
libi
Moderator

Registrovan/a: 23-2-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: sama sebi trcim u susret rasirenih ruku...

IP: 212.200.194.*

[*] napisana 25-1-2009 u 17:42 Citiraj i odgovori

Ja se ne nerviram sto Rade misli da sam "njihova", "nečija", čija god, misli da sam...to samo on misli...
Kod njega važi princip...ako nisi za radikale, verovatno si za demokrate ili socijaliste...Nikako ne shvata da ovde ima onih koji razmisljaju svojom, a ne Tadićevom, Daćićevom, Nikolićevom, Šešeljevom ili Tominom glavom...
To sto ja ne podržavam ulazak Srbije u Evropsku Uniju...ne znači ništa, ako ne podržavam i ostale radikalske stavove...mora da sam njihova...
To što ne podržavam slučaj Kovačević...opet, verovatno znači...da sam nečija...jer ovi njegovi podržavaju u svojoj politickoj aktivnosti...svakakve budale...
To što sam protivnik izručivanja Srba Haškom tribunalu...opet ništa ne znači...ako Karadžića ne nazivam herojem...E za mene je Seselj veći heroj, i Pavković, i Lazarević i Ojdanić...ma i Milutinović...zbog kojih niko nije organizovao proteste...a Srbi su...naši bre Srbi...nisu od onih preko Drine...Ali to Rade ne razume...nije bilo na dnevnom redu na sastanku SRS...
Idem dalje...
Zna Rade čija sam...podsmevam se svetskoj krizi...e vidi, podsmeva joj se i Bora Djordjević...a ja joj se podsmevam iz istog razloga...Nije bilo svetske krize kada sam učila iz udžbenika koji je koštao 25 maraka, a ćaletova plata bila samo 5 maraka...pa ja pustim 20 kevinih čekova...
...ebe mi se za svetsku krizu...nije svet sedeo u sklonistu 1999. godine dok ga je gušio barut i tresle detonacije...Nije svet, ja jesam...E iz tih razloga...ebe mi se i za Radetovo misljenje o nečijima i njihovima...
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
cokan
Vrlo aktivni član

Registrovan/a: 27-9-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ODMORAN

IP: 79.101.139.*

[*] napisana 25-1-2009 u 20:40 Citiraj i odgovori

Libi, iskreno, i meni. SAmo, ono što danas vidim jeste da ipak ima uticaja i na nas, ili barem oni koji imaju najviše para i u svom vlasništvu najveće Srpske fabrike, to pokušavaju da predstave da ima. Svaki dan je neko drugi od tih PRIVREDNIKA kod predsednika države i vlade, pa i kod gospode ministara u poseti sa istom rečenicom MI ZAPOŠLJAVAMO TOLIKO I TOLIKO RADNIKA AKO NAM NE DATE POZAJMICE ILI NAM NE POKLONITE TOLIKO I TOLIKO PARA OTPUSTIĆEMO IH.
A šta naša država radi?
Pomaže im da i dalje voze svoje mercedese i audije od sto i više hiljada evra, da i dalje kupuju odela i satove od par hiljada evra,dok im radnici sede na prinudnom ili rade za topli obrok.
Naravno da nisu oni bili u skloništima i nisu kao ja dobijali lakat u bradu za litar mleka,ali moramo da se zaštitimo od njih.Kako? Bogataši, pa stegnite i vi malo kajiš!:flaming:
Drugačije ne može.
A što se tiče radetovog mišljenja,dobro je da ga ima,a ipak ne verujem da u kući nema ništa što je poreklom iz SAD ili NEMAČKE,V.BRITANIJE. A pošto je rekao da je sindikalac, onda za njega i nema krize, jer su sindikalci najveći profiteri pored tajkuna u tranziciji.
Strigor
Redovni član

Registrovan/a: 11-6-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: cekam platu

ISP: *.dynamic.sbb.rs

[*] napisana 26-1-2009 u 10:21 Citiraj i odgovori

@Libi: Da slazem se sa tobom oko tog "pakovanja" medju ove ili one... Ne slazem se sa tvojim stavovima o drugim temama Hag, EU i ostalo ali to je neka druga prica i to su neki drugi razlozi... Zar ne?!:)
Rade je kao i vecina takvih... Ujeda i ne razmislja da neko moze i da ima i drugacija razloge da bi zastupao neke ideje od politickih i stranackih...

Elem, zasto je i to bitno za ekonomsku krizu, barem ovde? Pa zato sto ce ovi nasi nesposobnjakovici na vlasti (doduse jos nisam ni video nekog sposobnog u nasoj politici) sad da koriste to ismevanje i strancarenje medju obicnim smrtnicima i pricu o tome kako smo nedodirljivi i sta sve ne, da zamaskiraju svoj nerad dok jednog dana sve ne pukne. Ja se samo plasim, gledajuci postupke nasih glavonja, da ne zavrsimo u g.....a kao 90-ih po pitanju ekonomije. Jer ovi izgleda na znaju gde udaraju.
Da li ste obratili paznju da je ove godine nikad vise sredstava iz budzeta odvojeno za kulturu?
Ok lepo je to... Ali u godini u kojoj se ocekuje kriza logicnije bi bilo da su sva moguca sredstva usmerili da odrze poljoprovrednu ili proizvodnju. Od knjiga, filmova i predstava (koliko god ih voleli) nema leba a ni zarade. Sve to meni izgleda kao mazanje ociju nekome...
Inace nisam siguran da je pametno podsmevati se svetskoj krizi... Mnogo ih je bilo kroz istoriju i sve su pocele naizgled bezazleno... Npr. ona najpoznatija u SAD, pocela je pucanjem poljoprivrede i krahom berze jer se pod uticajem neadekvatne primene agrotehnickih mera pojavila erozija zemljista vetrom pa su bukvalno citave parcele oduvane iz pojedinih regiona. To je dovelo do propasti mnogih farmera... I tada je to pocelo naizgled bezazleno a znamo kako se zavrsilo kod njih i da su se jedva iscupali. I sad je krenulo do njih, od neceg sto naizgled nema veze sa nama... trziste nekretninama... Ali probelm je sto su se ovih godina trzista u svetu medjusobno toliko povezala, da nije bilo nemoguce da dodje do totalnog raspada svetskog trzista...
Ako svakodnevno stizu crne vesti iz sveta. Poslednja koju sam ja video da Britanija razmislja o uvodjenju trodnevne radne nedelje zbog nedostatka posla usled krize. Ne smem ni da zamislim sta ceka nas sa tolikom nezaposlenoscu, ionako malom kupovnom moci i nesposobnom i nezainteresovanim politicarima (ukljucujuci i opoziciju).
Svi se ovde ponasaju po pricipu glava u pesak... kao sto je vec praksa kada su ozbiljne stvari u pitanju.
A bojim se da ce nas to kostati... Veoma...

Kosa mi se na glavi dize i strasno me ljuti kad vidim da idioti postaju cjenjeni ljudi!
radep001
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-2-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: odlično

ISP: *.smin-1.sezampro.yu

[*] napisana 27-1-2009 u 17:36 Citiraj i odgovori

Libi, sve ovo što si napisala,ako je u sukobu mišljenja,nije u sukobu tvog i radikalskog mišljenja,već mog i tvog.
Hoćeš li to da prihvatiš?

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/36_15_49.gif
libi
Moderator

Registrovan/a: 23-2-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: sama sebi trcim u susret rasirenih ruku...

IP: 212.200.223.*

[*] napisana 28-1-2009 u 01:01 Citiraj i odgovori

Naravno da hocu Rade...s jednim razjasnjenjem...Moje misljenje je moje, a tvoje je radikalsko...

Ti nista ne prihvatas, sve nas ovde nipodastavas, dajes nam svakakve epitete i vredjas...Sve dok budes neke moje licne stavove sa kojima se ne slazes, pripisivao stavovima Tadica ili Klintonovoj, a one sa kojima se slazes, jednostavno zanemarivao kao i da ne postoje, shvatacu da ti zelis sukobe zbog njih samih, jer si ti protivan svakoj cinjenici i misljenju koje drugi napisu...

Sukobe misljenja imam i sa Strigorom, Sailorom i Bodinom, pa me oni ne vredjaju i ne svrstavaju me na ovu ili onu stranu...jednostavno...ljudi polemisu, navode cinjenice, imena, dogadjaje...
A sta ti radis...? Uvijas, okreces i glupiras se kao malo dete koje ne zna sta hoce...
Ukoliko nisi primetio, poslednjih meseci razgovaras sa obrazovanim ljudima koji znaju i redovno prate drustvene, politicke i prviredne prilike u zemlji.Molim te da ih ispostujes i da prekines sa starom praksom jer nisi ovde da okarakterises forumase, vec da kazes svoje misljenje...
Ovaj post ti pisem i kao forumas i moderator i kao neko ko je mnogo, mnogo postova razmenio sa tobom...
 Strana:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  13
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh