Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  4
Autor/ka: Naslov: Ekoloske potrebe grada
Strigor
Redovni član

Registrovan/a: 11-6-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: cekam platu

ISP: *.dynamic.sbb.rs

[*] napisana 17-11-2008 u 09:17 Citiraj i odgovori

@Libi: Mislim da ti je Cokan objasnio koji je mehanizam uklanjanja. Mi kao UG ne mozemo nikome nista da naredimo. Mozemo da pricamo o problemima i resavamo one za koje postoji mogucnost da ih resimo... Kao sto smo sa opstinom radili na nabavci kanti... Nazalost u ovom slucaju ne ostaje nam drugo nego da pricamo o tome.
Ali sustina tog problema koji pominjes nije u samom izgledu koliko u cinjenici da otpad koji se stvara u takvoj proizvodnji moze znacajno da ugrozi prirodne procese. Pre svega jer dolazi do nekontrolisanog odlaganja vecih kolicina organskih materija koje mogu negativno da deluju na podzemne i povrsinske vode. Ima tu dosta aspekata i potpuno si u pravu da to jeste jedan od problema.

Kosa mi se na glavi dize i strasno me ljuti kad vidim da idioti postaju cjenjeni ljudi!
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
cokan
Vrlo aktivni član

Registrovan/a: 27-9-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ODMORAN

IP: 93.86.54.*

[*] napisana 17-11-2008 u 14:59 Citiraj i odgovori

Strigore, u pravu si. Srećom, Majdanpek ima rešenu komunalnu infrastrukturu(kanalizaciju), tako da su šanse da se voda zagadi male. Rudna Glava je primer kako nepostojanje komunalne infrastrukture ugrožava vodu. Zato, za one koji su meštani naših sela u opštini a nemaju vodovod, neka prvo sprovedu kanalizaciju i naprave jedan kolektor za celo selo, pa onda da prave vodovod. U protivnom, džaba.

POZDRAV.
libi
Moderator

Registrovan/a: 23-2-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: sama sebi trcim u susret rasirenih ruku...

IP: 93.86.59.*

[*] napisana 18-11-2008 u 00:25 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la cokan
Pa, Libi, lako. To je posao komunalne inspekcije, ako se ne varam. Znači, dođe inspektor,snimi stanje, napravi zapisnik, i izda rešenje za uklanjanje sa rokom od recimo deset dana. Nakon toga, dođe ponovo i ako to nije urađeno, dovede ekipu da to odradi, a račun ispostavi onom ko je to napravio i koristio i ružio grad. Prosto ko pasulj. TREBA KONAČNO DA SVAKO RADI SVOJ POSAO ILI DA USTUPI MESTO ONOM KO HOĆE DA RADI!

Moram da intervenisem ovde, radi razjasnjenja.
Komunalni inspektor ne dovodi ekipu "da odradi posao" koji nije odradjen, jer on nema ekipu, vec podnosi zahtev za pokretanje prekrsajnog postupka, zato sto nesavesni gradjanin nije postupio po resenju komunalnog inspektora.
Gradjanin dalje, nakon sprovedenog prekrsajnog postupka placa novcanu kaznu, ali ne otklanja nalozeno (resenjem komunalnog inspektora ili presudom sudije za prekrsaje).
Dakle, opet smo na pocetku. Supe, svinjci, kokosinjci i kucice za pse, dalje ostaju na istom mestu.

Naravno da, posto sam pogresno shvacena, niko ne ocekuje od UG da rusi takve objekte i uklanja materijal od kojeg su napravljeni. To nije vas posao.Pricamo o ekoloskim potrebama grada, pre svega o zastiti zivotne sredine.
Sta je sa inicijativama, peticijama gradjana i slicnim akcijama na ovu temu?
Postoji li mogucnost da vi kao UG pokrenete ovakve ili slicne akcije?
Mogu li dobiti konkretan odgovor?O-o
Strigor
Redovni član

Registrovan/a: 11-6-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: cekam platu

ISP: *.dynamic.sbb.rs

[*] napisana 18-11-2008 u 10:02 Citiraj i odgovori

@Cokan: Slazem se samo delimicno sa tobom... Tacno je da je situacija po pitanju zagadjenja vode bolja u gradu nego npr. u Rudnoj Glavi ali kada sam rekao da postoji mogucnost zagadjivanja voda nisam mislio na vodu iz vodovoda vec na podzemne i povrsinske vode kojima je okolina Majdanpeka bogata. Neadekvatnim odlaganjem organskog otpada poreklom iz stocarske proizvodnje, moze doci do ispiranja organiskih materija kroz zemljisni profil i zagadjivanja voda. A ti bi trebalo da zans koliko to moze da bude pogubno za zivi svet u vodi. Jedan od glavnih zagadjivaca u svetu je zapravo poljoprivreda i to narocito otpad iz stocarske proizvodnje.
@Libi:UG ukljucujuci i nase mogu pokrenuti bilo kakvu vrstu incijativa naravno. Kao i sto sam rekao u prethodnom postu
Citat:

i kao UG ne mozemo nikome nista da naredimo. Mozemo da pricamo o problemima i resavamo one za koje postoji mogucnost da ih resimo... Kao sto smo sa opstinom radili na nabavci kanti... Nazalost u ovom slucaju ne ostaje nam drugo nego da pricamo o tome.
Ovo se upravo i odnosi na to sto si pitala.
Mi cemo kao organizacija razmotriti svaku ideju koja se ovde bude pojavila i verovatno neku od njih . Ali ako si pod konkretnim odgovorom mislila na to da ti ja sad kazem... "OK sad cemo da radimo na tom problemu." ili "U narednih mesec dana pocecemo rad na tom problemu" ili bilo sta slicno... to neces cuti jer nisam ja taj koji jedini odlucuje o aktivnostima organizacije a sa druge strane ako bi tako nesto rekao, bilo ko bi imao puno pravo da nas proziva ako to ne bi bilo uradjeno. Tako nesto bi prosto bilo neozbiljno sa moje strane.
E sad, moje licno misljenje o ovom problemu, koje nema nikakve veze sa stavom nase organizacije... Mislim da trenutno na teritoriji nase opstine postoji mnogo problema u zastiti zivotne sredine koji su mnogo veci od ovog. A zasto to smatram, iako jako dobro znam kakvu stetu moze naneti organski otpad? Pre svega, ako uzmemo u ozbir da vecina tih ljudi proizvodi hranu za sopstvene potrebe, smatram da bi pokretanje inicijative za uklanjanje ovih objekata bilo stetno za nase gradjane od kojih mnogi zive na rubu siromastva. A pri tome trenutno to nije toliko veliki problem poput problema peka ili klizista u okolini grada, jer naprosto ne radi se o proizvodnji stotina grla stoke. Naravno, kao sto sam rekao ovo je moje licno misljenje i nadam se da niko ovaj stav nece shvatiti kao stav nase organizacije.

Kosa mi se na glavi dize i strasno me ljuti kad vidim da idioti postaju cjenjeni ljudi!
cokan
Vrlo aktivni član

Registrovan/a: 27-9-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ODMORAN

IP: 79.101.78.*

[*] napisana 18-11-2008 u 16:06 Citiraj i odgovori

Strigor, u pravu si. Treba razmišljati zrelo i odmereno.
Libi, prošle godine smo na svom štandu, na Mini Sajmu,koji je organizovao Centar za Kulturu, postavili ZELENU KNJIGU u koju su oni koji su posećivali štand mogli da upišu utiske, ali i PREDLOGE I SUGESTIJE U VEZI SA EKOLOŠKIM PROBLEMIMA PRE SVEGA MAJDANPEKA,ALI I ŠIRE. Najviše njih je napisalo HOĆEMO KANTE ZA SMEĆE. I evo ih, konačno, na ulicama. Timski rad i sloga daje rezultate.
 Strana:  1  2  3  4
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh