Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  4
Autor/ka: Naslov: Ekoloske potrebe grada
cokan
Vrlo aktivni član

Registrovan/a: 27-9-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ODMORAN

IP: 93.86.54.*

[*] napisana 12-11-2008 u 15:27 Citiraj i odgovori

E moj Strigore.Pa zima je stigla, niko ne izlazi i ne vidi šta je potrebno.

Npr. Kartonske kutije. Gomila proizvoda stigne u prodavnice svaki dan u njima. Roba se otpakuje i kutije se lepo stave jedna u drugu kao plastične čaše za sok i u kontejner. Pet kutija, pun kontejner, a ostalo smeće ne može da se stavi u taj kontejner jer je pretrpan kutijama. Mislim da bi trebalo da, ako trgovci ili vlasnici kafića to ne rade sami,da lokalna samouprava da naloži da se kutije rasklope i tek onda bacaju. Dugoročno, treba razmišljati o selekciji svog otpada.
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
DANICA
Forum Manijak

Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: lovely

IP: 79.101.251.*

[*] napisana 12-11-2008 u 17:45 Citiraj i odgovori

Mislim da je čišćenje Peka još jedan problem koji niko nije rešio a nadam se da će to neko uraditi kako treba u skorije vreme...
cokan
Vrlo aktivni član

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 12-11-2008 u 20:31 Citiraj i odgovori

Ne drži me za reč, ali mislim da je mesna zajednica konkurisala sa projektom čišćenja Peka i da joj je taj projekat odobren
Strigor
Redovni član

Registrovan/a: 11-6-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: cekam platu

ISP: *.dynamic.sbb.rs

[*] napisana 13-11-2008 u 09:47 Citiraj i odgovori

Ok zagadjenja Peka jeste jedan od glavnih problema, koji je jos i lako uocljiv. Nadam se da je tacna informacija da je mesnoj zajednici prosao projekat za ciscenje peka. Mi cemo sa svoje strane pokusati da uradimo nesto i po tom pitanju u toku naredne godine.
Ono sto je zapravo glavni problem po pitanju reke je odnos gradjana koji zive u njenoj blizini pre svega po pitanju bacanja raznoraznog otpada...
Cini se da ce svako ciscenje biti uzaludno dok se svi ne prizovu pameti i prestanu bacati automobilske gume u sl u korito reke.
Sa druge strane postoji i problem uskog grla kod autobuske stanice, ali ako se ne varam taj deo reke je u nadleznosti rudnika.
EKO 030 ce probati u toku naredne godine da realizuje kampanju koja ce imati za cilj da utice na gradjane da smanje bacanje djubreta u Pek. Ukoliko informacija o projektu MZ nije tacna, probacemo da uradimo i sami nesto po pitanju ciscenja.

Kosa mi se na glavi dize i strasno me ljuti kad vidim da idioti postaju cjenjeni ljudi!
cokan
Vrlo aktivni član

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 13-11-2008 u 15:06 Citiraj i odgovori

Nadam se da će prestati da se baca smeće u reku kada se budu postavile sve kante, predviđene za te dve ulice.Kontejnera ima dovoljno i stvarno ne vidim razlog da se Pek zagađuje. Usko grlo ostaje veliki problem,ali i komunalne otpadne vode koje se kod autobuske stanice i kod OŠ 12.Septembar ispuštaju(cevi se vide).
 Strana:  1  2  3  4
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh