Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  15
Autor/ka: Naslov: BATINA IZ RAJA IZASLA
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 77.46.224.*

[*] napisana 21-11-2008 u 00:36 Citiraj i odgovori

I ti si u pravu sailor. Kada mi zakažemo kao roditelji, iz neznanja, nebrige, svejedno iz kog razloga...kada na vreme ne primetimo destruktivno ponašanje svog deteta, tu počnu problemi. E tada, u tom trenutku, mnogo je važnije da funkcionišu institucije koje ne funkcionišu, tu treba da počne ta borba protiv nasilja. A ne na kraju- mi doneli zakon i problema sad nema.
U Evropi je to ipak malo drugačije. Kada bi tamo taj klinac jurio ostalu decu sa parčetom stakla, gađao kamenjem, tukao i maltretirao, roditelj deteta-begunca bi tačno znao kome da se obrati za pomoć. I da pomoć dobije, naravno.
U Evropi, kada roditelji zlostavljaju decu toliko da je neophodno da im se oduzme starateljstvo, postoji i adekvatno rešenje za zbrinjavanje deteta.
Mi možemo da glumimo Evropu. Možemo da donosimo zakone. Papir trpi sve. Živ čovek još i više.

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
libi
Moderator

Registrovan/a: 23-2-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: sama sebi trcim u susret rasirenih ruku...

IP: 212.200.192.*

[*] napisana 21-11-2008 u 00:55 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la libi
Mene je lesila samo majka, nekad pljusne samar, a nekad me prebije ko "vola u kupusu", sto opet zavisi od tezine ucinjenog vaspitnog-roditeljskog prekrsaja...

Hvala ti majko...http://www.sanjalica.com/muvanje.gif
Kerber
Forum Manijak

Registrovan/a: 17-11-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Slatko

IP: 93.86.115.*

[*] napisana 25-11-2008 u 21:18 Citiraj i odgovori

Ne želim da se moje pisanije protumači kao odbranaško za decu nasilnike, ali ajdmo da posmatramo problem i iz drugog ugla.
Škola je nekada bila i obrazovna i vaspitna ustanova. Danas, nisam sigurna. Čast izuzecima među prosvetnim radnicima, ali šta osnovci vide kao uzor ako im se nastavnik obraća sa: moronu, debilu, ne mogu više da vas gledam . . . ili nastavnica za vreme časa razgovara mobilnim telefonom ili kucka poruke . . .sve ovo su detalji iz jedne naše osnovne škole, ima ih još, ali je ovo dovoljno za ilustraciju.
Šta dobra deca, pod ovim dobra podrazumevam dobre đake i decu koja nisu sklona ekscesnim situacijama, mogu da očekuju za svoj trud - osim novog imena - štreber - nekog tapšanja po ramenu , diplome , čini mi se ništa. Verovatno je vreme čelnih ljudi opštine veoma skupo da odvoje za talentovane klince koji na raznoraznim takmičenjima ne predstavljaju samo sebe, svoje roditelje, nastavnika, školu, već i opštinu iz koje dolaze. BTW, znate li koliko dobre i talentovane dece osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta ima ova opština, a koje i ovaj odnos prema njima teško da može da opredeli da se vrate ovamo. Nisam stručnjak, ali mislim da i ovo utiče na ponašanje dece i stvaranje nekih naopakih merila.
I da ne davim više: imam ih dvoje, tinejdžeri su i spadaju u grupu dobrica, kako ih je neko nazvao.
Da li je batina iz raja izašla ? Ne znam.Možda ipak treba primeniti reči Duška Radovića : tucite svoju decu kada primetite da liče na vas. . .
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-a-1.sezampro.yu

[*] napisana 25-11-2008 u 22:36 Citiraj i odgovori

Ne vidim sta je tu drugi ugao... Vidim jedino da deca koja nisu sklona nasilju prolaze najgore. To sto navodis kao lose primere sto se nastavnika tice, boze moj - za sve to sto si navela postoje i pravila i sankcije, to je uredjeno pravilima i to prilicno strogim, sto pozdravljam. Sto to niko ne pokrece, to je vec druga prica, ali...
Mene i dalje vise brine ko stiti decu od dece, jer za decu nasilnike nema zakona. Ili da budem precizniji - delotvornih pravila.

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Kerber
Forum Manijak

Registrovan/a: 17-11-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Slatko

IP: 77.46.174.*

[*] napisana 26-11-2008 u 08:45 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la sailor
To sto navodis kao lose primere sto se nastavnika tice, boze moj - za sve to sto si navela postoje i pravila i sankcije, to je uredjeno pravilima i to prilicno strogim, sto pozdravljam. Sto to niko ne pokrece, to je vec druga prica, ali...

zašto je to druga priča, oprosti ali mislim da je važnije da oni kojima je to posao više vode računa kakvi ljudi ulaze u učionice noseći dnevnike, jer je njima na neki način povereno vaspitanje mladih generacija.
Svakodnevni uticaj roditelja i škole na decu u bilo kom pogledu , mislim tu i na dobre i na loše primere, je vidljiv.Ako se na vreme primeti i reaguje da neki klinac ili klinka ''raste'' u malog nasilnika, rast se može zaustaviti. Samo treba to i hteti uraditi, priznati sebi da tvoje ''ljubi ga majka'' i nije tako dobro , a mi to najčešće ne radimo jer bože moj ''mrze ga zato što je lep , pametan, ima uspešne roditelje . . .''
Uostalom, vrati se u svoje školske dane - jesi li smeo da radiš deo onoga što rade današnji klinci ? Da li te je u tome sprečavao strah od nastavničkih kazni ili je na tvoje ponašanje uticalo poštovanje koje su svojim radom i ponašanjem izazivali nastavnici ?
I danas u školama rade nastavnici, učitelji, profesori koji su svojim radom zaslužili poštovanje i poverenje učenika i to nema nikakve veze sa godinama staža provedenim u prosveti. Ili jesi ili nisi.
I ne traži sebe u ovoj priči, ti si van ovog konteksta.
 Strana:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  15
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh