Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  4  5  6  ..  16
Autor/ka: Naslov: Polovina đaka nema ni osnovna znanja
libi
Moderator

Registrovan/a: 23-2-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: sama sebi trcim u susret rasirenih ruku...

IP: 93.86.55.*

[*] napisana 9-1-2009 u 00:13 Citiraj i odgovori

Maraja, duso...pomesala si stvari iz prvog i drugog posta....

Drugi post se ne odnosi na visoko skolstvo, vec na osnovno i srednje obrazovanje...tacnije na ono sto se desava u skolama...Kerber je rekla da je devojka koja ne zna sta je holokaust skoro zavrsila srednju skolu...Drugo, studenti nisu deca, vec odrasli ljudi, a ja sam pisala o roditeljima dece koja imaju status ucenika...i koji mogu mnogo da ucine u cilju poboljsanja uslova skolovanja njihove maloletne dece...a ne cine nista...
Fakultet sam pomenula u drugom postu, u smislu onoga o cemu si i ti pisala...propuste iz srednje skole osetimo na fakultetu, prilikom spremanja ispita...Konkretno, meni je polaganje ispita iz engleskog jezika, zadalo mnogo muka jer ga nisam naucila u srednjoj, a imala sam peticu...Nisam kriva ja, nije kriva devojka koja ne zna sta je holokaust...krivi su profesori, nisu nas naucili...da li zato sto im nije bilo vazno da nas nauce ili zbog svoje nestrucnosti...ne znam...
To je sustina drugog posta...
Sto se tice Bolonjske konvencije, moj stav je takav, kakav je...a vreme ce pokazati sta smo njome dobili, a sta ne...koliko je ovoj zemlji potrebno...doktora nauka, koliko mastera, a koliko onih akademaca sa manjim brojem bodova...
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
maraja.b
Forum Manijak

Registrovan/a: 23-6-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: :)

IP: 79.101.215.*

[*] napisana 10-1-2009 u 01:50 Citiraj i odgovori

Moguce je da sam pobrkala loncice, kao sto sam spomenula, ucinilo mi se da sam izgubila nit :)

Ajd' sad jos malo o bolonji. Pogledala sam u programu studiranja po bolonji na sajtu mog fakulteta i nisam videla da postoji mogucnost zavrsavanja osnovnih studija sa manjim brojem poena, posto je uslov za zavrsetak osnovnih akademskih studija "osvajanje" maksimalnog broja bodova, a to je 240 bodova, jer svaka godina nosi 60 EPBS (ako gledam na studijski program 4+1). Ne razumem bas najbolje poslednju recenicu.

"krivi su profesori, nisu nas naucili...da li zato sto im nije bilo vazno da nas nauce ili zbog svoje nestrucnosti...ne znam..."
Potpuno se slazem sa ovom tvojom recenicom, kao sto sam vec rekla, profesor koji ne zna da prenese znanje je velika opastnost i treba poceti sa resavanjem tog problema.
libi
Moderator

Korisnik nije na vezi

IP: 93.86.213.*

[*] napisana 10-1-2009 u 16:00 Citiraj i odgovori

Sistem visokog skolstva je otprilike ovako predstavljen...

Vrste studija

http://i220.photobucket.com/albums/dd42/libi_73/clip_image002.jpg

Akademske studije organizuju se i izvode kao:

Osnovne akademske studije Traju tri do četiri godine, i čijim se završetkom stiče od 180 do 240 ESPB bodova. Student koji završi osnovne akademske studije, ostvarivši najmanje 180 ESPB bodova, stiče stručni naziv sa naznakom zvanja prvog stepena akademskih studija iz odgovarajuće oblasti (na engleskom jeziku: bachelor ). Student koji završi osnovne akademske studije, ostvarivši najmanje 240 ESPB bodova, stiče stručni naziv „diplomirani“ sa naznakom zvanja prvog stepena akademskih studija iz odgovarajuće oblasti (na engleskom jeziku: bachelor with honours ).
Diplomske akademske studije (master) Traju jednu do dve godine, i čijim se završetkom stiče od 60 do 120 ESPB bodova (ukupno 300 ESPB). Student koji završi diplomske akademske studije stiče akademski naziv "diplomirani" sa naznakom zvanja drugog stepena diplomskih akademskih studija iz odgovarajuće oblasti – master
Specijalističke akademske studije Traju najmanje godinu dana, i čijim se završetkom stiče najmanje 60 ESPB bodova (ukupno 360 ESPB). Student koji završi specijalističke akademske studije stiče stručni naziv "specijalista" sa naznakom zvanja drugog stepena akademskih studija iz odgovarajuće oblasti.
Doktorske akademske studije Traju najmanje tri godine, i čijim se završetkom stiče najmanje 180 ESPB bodova (ukupno 480 ESPB). Student koji završi doktorske akademske studije trećeg stepena stiče naučni naziv "doktor nauka" sa naznakom oblasti – Ph. D. , Dr. sci. , odnosno Dr. juris.
Akademski studijski programi iz medicinskih nauka organizuju se integrisano u okviru osnovnih i diplomskih akademskih studija, tako da se njihovim završetkom stiče 360 ESPB bodova. Student koji završi integrisane osnovne i diplomske akademske studije iz medicinskih nauka stiče akademski naziv "doktor medicine", "doktor stomatologije" i sl.

Strukovne studije organizuju se i izvode kao:

Osnovne strukovne studije Traju tri godine, i čijim se završetkom stiče 180 ESPB bodova. Student koji završi osnovne strukovne studije stiče stručni naziv sa naznakom zvanja prvog stepena strukovnih studija iz odgovarajuće oblasti – bachelor appl.
Specijalističke strukovne studije Traju najmanje godinu dana, i čijim se završetkom stiče najmanje 60 ESPB bodova. Student koji završi specijalističke strukovne studije stiče stručni naziv "specijalista" sa naznakom zvanja drugog stepena strukovnih studija iz odgovarajuće oblasti – professional master.

http://i220.photobucket.com/albums/dd42/libi_73/sistem_VO_novo.jpg
maraja.b
Forum Manijak

Registrovan/a: 23-6-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: :)

IP: 79.101.215.*

[*] napisana 10-1-2009 u 16:35 Citiraj i odgovori

Pa to je to sto sam napisala....samo sam ja gledala studijski program po kome ja studiram, a to je 4+1 odnosno, cetiri godine osnovnih studija (bachelor) i jedna godina master studija. Postoji i program 3+2 (tri godine osn. studija i dve master studija), ali princip je isti, svaka godina nosi 60 bodova i ne mozes dobiti status bachelor-a ako nemas 240 odnosno 180 poena (ako gledam samo osnovne studije, bez mastera). Ali ne znam ko su akademci sa manjim brojem poena, to mi nije jasno, na sta si mislila? Jer svako ima svoj status bachelor, master, doktor nauka.
libi
Moderator

Korisnik nije na vezi

IP: 79.101.204.*

[*] napisana 10-1-2009 u 18:07 Citiraj i odgovori

Uh Maraja, kako sta sam mislila? Ne razumem sad ja tebe...
Mislila sam ono sto sam i rekla...
Citat:
Originalno postavio/la libi
vreme ce pokazati sta smo njome dobili, a sta ne...koliko je ovoj zemlji potrebno...doktora nauka, koliko mastera, a koliko onih akademaca sa manjim brojem bodova...

Vrlo je tesko, recimo, danas, jednom inzenjeru masinstva, elektronike ili ekonomisti menadzmenta (ili sportskom treneru iz Kerberovog posta) sa zavrsenom visokom strukovnom skolom i sa jos uvek pravno neregulisanim zvanjem iz diplome, objasniti da nema odgovarajucu strucnu spremu za obavljanje odredjenog posla, odnosno zasnivanje radnog odnosa na odredjenom mestu...
Mnogi smatraju da imaju fakultet i visoku skolsku spremu (ranije, VII-1, VII-2 i VIII stepen strucne spreme, danas diplomske, specijalisticke i doktorske akademske studije) zato sto im je diploma izdata na nekoj od mnogobrojnih visokih skola Srbije...pa cak i onih visokih skola koje rade bez akreditacije...(citaj : drzavni sistem omogucio)
Pojedine pojmove, institute i njihova znacenja moramo razumeti i razlikovati...Umesto da se stvari postave na svoje mesto...one se Bolonjskom konvencijom jos vise unazadjuju...
Jesi li me razumela sad Maraja...? :a080::)
 Strana:  1  2  3  4  5  6  ..  16
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh