Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  4  5  ..  16
Autor/ka: Naslov: Polovina đaka nema ni osnovna znanja
maraja.b
Forum Manijak

Registrovan/a: 23-6-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: :)

IP: 79.101.215.*

[*] napisana 5-1-2009 u 21:31 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la Mama_tvoja
Ovi majdanpečki đaci zaslužuju da ih pomenemo i posvetimo im makar ovoliko prostora na sajtu

arhitekta Vladimir Todorović

novinar Dejan Radulović

E da, svaka cast.:a040:
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
libi
Moderator

Registrovan/a: 23-2-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: sama sebi trcim u susret rasirenih ruku...

IP: 93.86.21.*

[*] napisana 6-1-2009 u 15:21 Citiraj i odgovori

Sistem osnovnog i srednjeg obrazovanja nam nije zaostao....samo je zapusten, kao i sve ostalo u ovoj zemlji...politicki sistem, sistem vlasti, privreda, kultura, sistem vrednosti, porodica kao osnovna celija drustva...sve je naruseno...
Tehnika, odnosno tehnicka nepismenost je marginalna i nevazna u odnosu na osnovne postulate jednog drustvenog i drzavnog uredjenja...

Slazem se sa Strigorom oko uvodjenja Bolonje u sistem visokog skolstva...Totalni promasaj koji ce stvoriti kvazi intelektualce i nepismene akademce...

Maraja, sad izvini...nisam imala losu nameru...;) Mislim...nista licno...
Kerber
Forum Manijak

Registrovan/a: 17-11-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Slatko

IP: 79.101.79.*

[*] napisana 7-1-2009 u 20:27 Citiraj i odgovori

ne tako davno bila sam u situaciji da branim mladu koleginicu koja na zgražavanje jedne starije koleginice nije znala šta je holokaust . po meni krivica nije bila samo do devojke koja je skoro izašla iz srednje škole, već i do profesora koji se, čast izuzecima naravno, ne pretržu previše na časovima. kada nekome ne pružiš, u ovom slučaju znanje, ne možeš očekivati da će znanjem vratiti. đaci kao svi đaci, uglavnom, pristaju na takvu opciju jer je ''lakše konju bez samara'', onda imamo i roditelje koji svojoj deci iako su srednjoškolci ili studento čak, rade domaće zadatke, seminarske radove sve misleći da im pomažu . . . onda nije čudno što i sa završenom školom i solidnim ocenama u svedočanstvima imamo elelmentarnu nepismenost. logični sled su i visoke škole u kojima se do diploma dolazi lako, setite se samo ''afere index'' sa profesorima kragujevačkih fakulteta, ili onih koji tek kada dobiju diplomu mogu da vam kažu i šta su to studirali . . . desi se da takvi znalci i stručnjaci zalutaju i u škole kao predavači, pa vam na primer sportski trener bude nastavnik fizičkog ili strani jezik predaje neko ko je završio političke nauke i tome slično . . . Totalni promasaj koji ce stvoriti kvazi intelektualce i nepismene akademce, libi ne moramo da čekamo jer kvazi intelektualce i nepismene akademce već imamo, pa smo zato tu gde jesmo. kao i ti , mislim da nam sistem osnovnog i srednjeg obrazovanja nije zaostao, ali da je zapušten. i kao da u ovoj našoj državi znanje i sposobnost nisu na ceni . . .
libi
Moderator

Registrovan/a: 23-2-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: sama sebi trcim u susret rasirenih ruku...

IP: 91.150.119.*

[*] napisana 8-1-2009 u 00:00 Citiraj i odgovori

Tako je Kerber...upravo sistem omogucava sve te nelogicnosti o kojima govoris...Svrseni srednjoskolci ne znaju sta je holokaust, mozda je izbacen kao nastavna jedinica pod naletom "promena"... strani jezik predaje ko stigne....dovoljno je da ga samo zna...strukovni kvazi akademci ulaze u osnovne i srednje skole na mala i velika vrata uz indirektnu podrsku drzavnih organa, tacnije ministarstva koji su u ovom trenutku u ovoj zemlji stariji od zakona...
Politicke odluke u vidu raznih uredbi, misljenja ili uputstva, iz ovog ili onog razloga, izvrgavaju zakonske odredbe i vrlo jasne skolske propise...koje niko niti postuje, niti zeli da postuje...
A roditelji nase dece koja su buducnost ove zemlje...uglavnom cute...nije im vazno sto deca ne nauce sta je holokaust, sto kada upisu fakultet (danas je to ovaj novi bolonjski, sto se visokom skolom zove), ne mogu da poloze ispit stranog jezika jer ga nisu naucili, pa ih i ne zanima kvalifikaciona struktura onih koji njihovu decu vaspitavaju...
Mnogo toga se desava sto ne bi smelo...
Pali smo nisko...bojim se, hocemo li moci ikada ustati...?
maraja.b
Forum Manijak

Registrovan/a: 23-6-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: :)

IP: 79.101.215.*

[*] napisana 8-1-2009 u 01:08 Citiraj i odgovori

@libi
Razumem, ionako se nisam pronasla medju navedenima :).
Smatram ovo kao jednu konsruktivnu razmenu misljenja ;).
U mom prvom postu na ovoj temi sam pomenula da smatram da nam program nije los, ali jeste zastareo...tako da se tu slazemo :).

Samo cini mi se da sam izgubila nit...... To sto neko ne zna sta je holokaust, nije kriva bolonja, a i spada u nesto sto se zove opsta kultura. Svi ti ljudi o kojima pricate verujem da su zavrsili svoje studiranje (ma kako bilo) pre nego sto je uvedena bolonjska deklaracija kod nas. Studenti bolonjci tek treba da zavrse svoje studiranje i da se pokazu, tako da mi je malo bezveze sto ih vec osudjujete na propast i gledate kao nekoga ko ce unistiti buducnost vase (nase) dece.
Sta sad!? Bolonjska deklaracija je doneta, ja nisam imala drugog izbora nego da upisem fakultet i da studiram po njihovom programu....ako sam vec izabrala da se skolujem posle zavrsene srednje. Mislim da je covek taj koji kuje svoju sudbinu, tako da je samo do coveka (u mojoj prici studenta), koliko on zeli da napreduje (u duhovnom i umnom smislu) i koliko zeli da nauci. Nemojte da me pogresno shvatite, ne smatram da je bolonja "dar sa neba", bar toliko imam prava da kazem jer sam upoznata sa programom, samo mislim da kod nas ona nije dobro sprovedena . Da se ne ponavljam pise sve u mom prethodnom postu. Mislim da vise stete nanose losi profesori koji ne znaju da prenesu znanje studentima, nego uvedeni program, jer program moze da se ispravi, ali profesor koji ne zna da prenese znanje nikada nece ni nauciti. Da neko ne pomisli da mrzim prosvetne radnike, ima stavrno ne dobrih, nego odlicnih profesora na cijim predavanjima studenti sede na stepenistu amfiteatra, jer mesta nema. Nazalost neke od tih profesora nisam stigla da upoznam, ali sam cula od starijih generacija, jer dok je moja generacija dosla na red, njihov vek je prosao....ali one koje sam upoznala, stvarno mi je cast sto sam prisustvovala njihovim izlaganjima.
 Strana:  1  2  3  4  5  ..  16
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh