Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  ..  12  13  14  15  16
Autor/ka: Naslov: Polovina đaka nema ni osnovna znanja
Strigor
Redovni član

Registrovan/a: 11-6-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: cekam platu

ISP: *.dynamic.sbb.rs

[*] napisana 27-1-2009 u 09:50 Citiraj i odgovori

Citat:

Znam Strigor, u sdudentskim domovima gotovo da i nema uslova za ucenje.
Ko hoce ozbiljno da se posveti studiranju i nauci za njega je neprihvatljiv zivot u studenjaku.

Nisam to rekao... Ali mislim da su ti pojasnili Sailor i Libi:). Ja sam zapravo najvise ucio u sobi dok sam bio u domu, imao sam srecu da sam obe godine bio sa kolegama sa smera sa kojima sam i upisao studije i nij bilo frke jer smo priblizno u isto vreme spremali iste ispite. Nije problem ucenje, sto kaze Sailor mozes da ucis bilo gde samo ako zelis. Dom ima neke druge nedostatke, kao sto je nedostatak privatnosti jer zivis na desetak kvadrata da jos jednom ili dve osobe, zatim nedostatak komfora u smislu da ti se desi de nemas gde da stavis stvari ali isto ti se moze desiti i poprivatnim sobama ili stanovima. Ni zurke nisu problem, svi smo se poznavali medjusobno i gledali smo da se ispostujemo u smislu da ne pravimo problem ako neki komsija sa sprata pravi sedeljku, zurku ili nesto slicno, kao sto ni oni nama ne bipravili problem. Ali ima i drazi u tome... Ja sam posle dve godine otisao iz doma samo zbog nedostatka privatnosti jer sam 5 godina ziveo po sobama i gotovo nikada nisam bio sam, a u tom trenutku mi je to trebalo. Ali to ne znaci da su domovi losi. Tj. da se razumemo ja u Karaburmi i u domu vise medicinske u Zemunu ne bih ziveo ni da mi plate:) Suvise su ruinirani a i koncept zajednickih wc-a i kupatila mi je neprihvatljiv.

Citat:

Kad sam iznenada naisla i videla svoje dete sa knjigom u ruci, prislonjeno uz radijator u hodniku studentskog doma, jer je njena soba, koju je delila sa jos dve cimerke, bila prebukirana "svercerima", mrak mi je pao na oci.

Hm... "ilegalci... 99 je u studenjaku na 4500 kreveta bilo preko 9000 studenata, kasnije je uprava to svela na neku normalnu meru. Ali da se razumemo... Ne znam za tvoju kcerku ali niko ne oze da te natera da zivis u sobi sa "ilegalcima'' Uglavnom je to stvar dogovora sa cimerima. Mi smo imali dogovor da nema ilegalisanja od samog pocetka, ali isto tako znam i mnoge ljude koji su ziveli u dvo i trokrevetnim sobama sa po 5,6 ili 7 ljudi i sasvim ok se snalazili. Sve je stvar dogovora i ako se svi potrude da budu korektni cak ni to nije problem. Zivot u domu zahteva i mnogo kompromisa, ali i to je neka skola.

Citat:

Ja sam Snezo, toliko o tome pisala na predhodnim stranicama teme, da je lakse da ti kliknes na nju,( 1 ili 2 ) nego da sad ja pocnem istu pricu nanovo...

ps. Izvinjavam se Bodinu, i on je o tome pisao...

Pa i ja sam nesto pisa' na tu temu... C.c.c... :D
:P

Kosa mi se na glavi dize i strasno me ljuti kad vidim da idioti postaju cjenjeni ljudi!
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
libi
Moderator

Registrovan/a: 23-2-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: sama sebi trcim u susret rasirenih ruku...

IP: 212.200.223.*

[*] napisana 28-1-2009 u 01:51 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la Strigor
Pa i ja sam nesto pisa' na tu temu... C.c.c... :D
:P

[oops]...:sorry:
Strigor
Redovni član

Registrovan/a: 11-6-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: cekam platu

ISP: *.dynamic.sbb.rs

[*] napisana 28-1-2009 u 09:25 Citiraj i odgovori

Nista i drugi put:cool:

Ja mislim da bi dobar potez izmedju ostalog napraviti prijemni tako da niko ko ima uspeh losiji od vrlodobrog ne moze na fakultete. Ovako se cuva socijalni mir, ali ovo nikuda ne vodi. Jednostavno ako zelis fakultet onda radi kroz srednju skolu a ne da se fakulteti upisuju da bi se izbegla vojska ili da bi mamine kcerkice videle velike gradove i udale se tamo. Na mojoj generaciji bilo je gomila tih nesrecnika i nesrecnica koji na kraju nisu dali vise od 1-2 ispita zavrsili su radeci selidbe ili u kiosku (ili su se poudavale). Fakulteti bi trebali da postanu mesto gde ce ljudi dolaziti da nesto anuce a ne mesto gde ce se protrcavati kao kroz srednju skolu. A dane pricam o maminim i tatinim sinovima koje smo vec pominjali... Koji na kraju dobiju i posao preko veze a gram znanja nisu poneli sa faksa.

Kosa mi se na glavi dize i strasno me ljuti kad vidim da idioti postaju cjenjeni ljudi!
Bodin
Vrlo aktivni član

Registrovan/a: 29-9-2007
Korisnik nije na vezi

IP: 79.101.137.*

[*] napisana 28-1-2009 u 13:14 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la Strigor
Ja mislim da bi dobar potez izmedju ostalog napraviti prijemni tako da niko ko ima uspeh losiji od vrlodobrog ne moze na fakultete. Jednostavno ako zelis fakultet onda radi kroz srednju skolu

Morao sam ovo da odvojim i da repliciram.
Ovo je totalno debilno, da izvines Strigor. Do pre par godina bih se mozda i slozio sa tobom. U mojoj generaciji na masincu bilo nas je 1293 ili 1392 tako nesto, za ovoliku cifru 10% ako sam pogresio je mala razlika. Sta ovo ima veze sa ovom temom?
Pored onih koje si nabrojao gore i poudavale se, upoznao sam jednog decka koji je zavrsio srednju u rumi sa prosecnom ocenom izmedju 3,20 i 3,70 n emogu tacno da se setim i svake godine je imao na polugodistu po 2-3 keca, tako on kaze. Zasto je taj decko bitan?
On je jedan od 5 njih (PET) koji su zavrsili fakultet u roku! Od 1300 upisanih 0,4 promila njih je zavrsilo u roku. Jedan od njih je i on. Po ovom tvom predlogu on ne bi ni upisao fakultet, a ne postao asistent na istom.
Neki su lenji u srednjoj pa se opamete na faksu, neki sagore u srednjoj pa napuste faks, a neki....

eko030.wordpress.com
eko030.mpek@gmail.com
Kerber
Forum Manijak

Registrovan/a: 17-11-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Slatko

IP: 79.101.231.*

[*] napisana 28-1-2009 u 14:14 Citiraj i odgovori

U krajnjoj liniji zato na FAKULTETIMA, namerno to pisem velikim slovima da bi se razlikovali od onih koji nicu kao pecurke posle kise, postoje prijemni ispiti To sto je neko srednju skolu zavrsio uz odlican i vrlo dobar uspeh ne mora da bude i pokazatelj kvantuma znanja kojim je taj srednjoskolac ovladao, sto se i vidi uporedjenjem broja upisanih i zavrsenih.
 Strana:  1  ..  12  13  14  15  16
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh