Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  4  5  6  ..  18
Autor/ka: Naslov: Ko izaziva nemire
radep001
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-2-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: odlično

IP: 212.62.51.*

[*] napisana 4-8-2008 u 22:01 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la Sneza
Ni ja nisam clan ni jedne politicke partije, jer, zaista, ni u jednoj ne vidim sebe.
Ako bih analizirala svoje stavove i karakter, nekako su mi radikali najblizi. Imam utisak da su realni, posteni i dostojanstveni. Oni ne farbaju narod i ne zavijaju bombonjerice u celofan, vec otvoreno kazu ono sto misle, ma koliko se to ostatku sveta ne dopada. Ne znam kako bi se ponasali da su na vlasti, ali iz moje perspektive ja ih za sada tako gledam.
Iskrena da budem, bila sam za promene i radovala sam se padu komunizma, mada je meni i mojoj porodici tada bilo dobro. Zelela sam nesto jos bolje za nasu omladinu, decu, za sve nas, ali ovo sto smo docekali je dno dna.

Sa Vamam se naravno,slažem bez obzira što niste član SRS-a.
Bio sam za promene,tj.da se završi sa komunizmom.
Komunizam je pao,ali kada je počelo sprovođenje promenama,primetio sam da se to dešava pod kontrolom zapadnih diplomatskih predstavništava u Beogradu.
Na to je tada,a iposle toga,ukazivao dr.Šešelj, i tražio da se država pripremi za takvu situaciju.O tome je govorio na sednicama Skupštine,ali su svi bili tada protiv Radikala i Šešelja.
Napadali su ga svi,izbacivali i znosili iz Skupštine.
To sve nije odgovaralo zapadu,te su tada a i sada radili na tome, da Radikali ne dođu na vlast u Srbiji.
Zbog čega je to tako,zaključite sami.
Zbog toga sam se prvi put učlanio u neki političku partiju,u SRS.
Zbog toga sam sada član i zato ću i dalje to biti.
Vladaju sa nama(zapad),deleći nas i tako svađajući i deleći uz put otimajući deo po deo tertorije,kupovinom u bezcenje preduzeća koja su ostala neuništena u bombardovanju.
Naravno to je njihova strategija.
Demokrate su sada na vlasti zahvaljujući SPS-u,koga su do tada,vređali ponižavali,zgražavali,krivili za sve.Sada su u koaliciji.To je u vreme pred stvaranje takve koalicije,bilo neverovatno da se tako mešto desi,ali......
Meni je to dokaz da nas zapad mesi prena svojim interesima.
Ne verujem da bi se Tadić usudio,kao ni Dačić,da uđu u zajedničku koaliciju.
Zapad je rekao mora, i tako bi.
Iz ovoga se mogu zaključiti,da zapadu nikako ne odgovara da Radikali u bili koju koaliciju budu na vlasti u Srbiji.
Međutim, sve ima svoj kraj.
Biće to kada za to dođe vreme.
Strpljenje je Majka Mudrosti.

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/36_15_49.gif
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
c-c-c-c
Junior
**

Registrovan/a: 30-7-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 77.46.22.*

[*] napisana 5-8-2008 u 02:03 Citiraj i odgovori

Rade, nisam ja opsednut radikalima, vec Vi. Pobogu, pa Vi ste sledbenik te politicke opcije a ne ja.
Prvi citat mojih recenica ste preuzeli sa druge teme, ali nema veze. Recenice koje citirate ne mogu potkrepiti Vasu tvrdnju jer je to zapravo samo mali deo definicija i sinonima za izraz "radikalno" u politici. Dopunicu daljim citatima definicija, radi razjasnjenja, nadam se da razumete engleski i da cete moci da prevedete:
Citat:
http://www.yourdictionary.com/radical

http://answers.com
adjective: Holding especially political views that deviate drastically and fundamentally from conventional or traditional beliefs: extreme, extremist, fanatic, fanatical, rabid, revolutionary, ultra. Slang far-out.
noun: One who holds extreme views or advocates extreme measures: extremist, fanatic, revolutionary, revolutionist, ultra, zealot.

http://thefreedictionary.com
Adj. 1. radical - (used of opinions and actions) far beyond the norm; "extremist political views"; "radical opinions on education"; "an ultra conservative"

http://thesaurus.reference.com
Main Entry: radical
Part of Speech: adjective
Synonyms: drastic, extreme, fundamental, heretical, heterodox, original, primitive, revolutionary, thorough-going, unconventional, unorthodox
Main Entry: radical
Part of Speech: noun
Synonyms: agitator, anarchist, basal, basic, cardinal, complete, drastic, essential, etymon, extreme, extremist, firebrand, fundamental, iconoclast
i tako dalje, da vise ne trosim ovde mesto na prikaz definicija i sinonima, potrazite po internetu ako ne verujete meni i videcete. Mislim da je i kratak pogled na definicije i sinonime dovoljan da da odgovor na temu u cemu je problem sa radikalnim. Ako nije, razmislite npr. u vezi radikalnog islama, i oni su radikalni i anti-zapadno orijentisani, zar ne? Pozitivno?
Citat:
Jeli ovo kultura dijaloga!?Ovde jasno tvrdite da su radikli nenormalni...
Ova Vasa izjava je apsolutno netacna i ponovo predstavlja pokusaj izvrtanja mojih reci jer nigde nisam rekao da su, kako Vi ovde kazete "radikli nenormalni". Recenica na koju se pozivate je data kao odgovor na Vase pitanje "Šta je recimo tu smetnja i da je radikalmo?", gde sam ja dao gorepomenuti deo definicije termina "radikalno".
Citat:
Reči koje navodite:"Toma je izveo decu protiv sebe"Su moje, reči,a ne Vaše
Pa naravno da su te reci Vase, zato sam ih i stavio u italiku pod navodnicima, da se vidi da je u pitanju citat. Kada sam zamolio da ne izvrcete moje reci mislio sam na deo gde kazete: "Zamislite šta vi pišete,Toma je izveo decu protiv sebe..., zato sto ja nisam nigde napisao da je "Toma izveo decu protiv sebe", to je Vasa recenica.
Citat:
Policija ima ovlašćenja i zakonsku obavezu da brine o javnom redu i miru,a ne politička partija koja organizuje neki javni skup
Kao sto sportski klubovi snose odgovornost za incidente na utakmicama, tako i politicka partija kao organizator skupa mora da prihvati i snosi odgovornost sa zakonske, moralne, finansijske strane. Naravno da policija jedina ima ovlascenja i zakonsku obavezu, i kada je reagovala nemiri su zaustavljeni, ali je pitanje zasto su onda vodje SRS odmah optuzili policiju za upotrebu sile. Da niste malo kotradiktorni?
Zalosno je sto je novinar ciji slucaj pominjete povredjen, ali uz to se namece i pitanje gde je bilo onih 2000 ljudi koje je Vucic obecavao kao obezbedjenje mitinga, i gde su bili kako je najavljivao "po dva čoveka zadužena za svakog novinara koji će brinuti o njihovoj bezbednosti"? Zasto nisu obezbedjivali skup, a posebno novinare kada je vec to obecano? Ili je i to bilo jos samo jedno obecanje koje je vetar odneo u noc...
Govor mrznje kao politicki i pravni pojam je definisan, na primer, u preporuci Saveta Evrope br. R(97)20 (http://www.coe.int/t/dghl/standardsetting/media/Doc/Translations/Serbian/Rec(1997)020&ExpMem_sb.pdf):
Citat:
Izraz govor mržnje podrazumeva sve oblike izražavanja koji šire, raspiruju, podstiču ili pravdaju rasnu mržnju, ksenofobiju, antisemitizam ili druge oblike mržnje zasnovane na netoleranciji, uključujući tu i netoleranciju izraženu u formi agresivnog nacionalizma i etnocentrizma, diskriminacije i neprijateljstva prema manjinama i ljudima imigrantskog porekla.
Kao sto se iz ove definicije moze videti, moja diskusija ovde nema nikakve veze sa govorom mrznje, sto Vi pokusavate da mi nametnete. Osim toga nije usmerena protiv simpatizera i clanova partije, vec iznosim misljenje protiv neodgovornog ponasanja rukovodstva partije i njihove nekompetentnosti. A ako se malo zamislimo u vezi definicije, kao da mozda tu ima nekih elemenata koji se provlace u izjavama i javnim nastupima lidera SRS?
Citat:
Kako biste ocenili moju ličnost da nisam ni u jednoj političkoj partiji?
Na ovo Vase pitanje ne mogu da odgovorim jer Vas ne poznajem, niti zelim da Vas ocenjujem, ali verujem da umete sami da se ocenite i procenite.
Koliko mi se cini za Vas je najveci plus u politici SRS to sto su anti-zapadno orijentisani? Da li to znaci da cemo ako SRS dodje na vlast opet u izolaciju kao za vreme Milosevica? Koliko god se mi protivili tome, taj "omrazeni" zapad je deo sveta sa kojim moramo saradjivati, kao i sa istokom, i severom, i jugom, ili nas jednostavno nece biti...
Snezo, seti se '99., tada su radikali s ovim istim danasnjim partijskim rukovodstvom bili na vlasti i vodili Srbiju zajedno sa SPS-om.
Sneza
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-11-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: U ritmu muzike

IP: 77.46.250.*

[*] napisana 5-8-2008 u 02:54 Citiraj i odgovori

c-c-c-c, secam se julovskih i SPS-ovskih vremena, jako dobro pamtim to vreme i neponovilo se!
Upravo zbog toga sto se tada zivelo veoma lose narod je hteo promene. Promene su se desile, ali kakve? Umesto da nam bude bolje nama je sve gore i gore!
Hiljade ljudi ostaje bez posla, fabrike se prodaju u bezcenje, reket, kriminal i korupcija su i dalje u punom cvatu...
Ja ne vidim nikakav boljitak i napredak dolaskom ove garniture. Nista nisu uradili da narodu bude bolje. Godinama pricaju, obecavaju i mazu nam oci!
Ja znam da je potrebno vreme, ali koliko vise? Neka kazu koliko dana, meseci, godina...
c-c-c-c, ti si predpostavljam veoma mlad i zivot je pred tobom, ali ja nemam vise vremena za cekanje i eksperimente.
Fagot
Forum Manijak

Registrovan/a: 12-5-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Perfektno

IP: 79.101.204.*

[*] napisana 5-8-2008 u 12:46 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la Sneza
c-c-c-c, secam se julovskih i SPS-ovskih vremena, jako dobro pamtim to vreme i neponovilo se!
Upravo zbog toga sto se tada zivelo veoma lose narod je hteo promene. Promene su se desile, ali kakve? Umesto da nam bude bolje nama je sve gore i gore!
Hiljade ljudi ostaje bez posla, fabrike se prodaju u bezcenje, reket, kriminal i korupcija su i dalje u punom cvatu...
Ja ne vidim nikakav boljitak i napredak dolaskom ove garniture. Nista nisu uradili da narodu bude bolje. Godinama pricaju, obecavaju i mazu nam oci!
Ja znam da je potrebno vreme, ali koliko vise? Neka kazu koliko dana, meseci, godina...
c-c-c-c, ti si predpostavljam veoma mlad i zivot je pred tobom, ali ja nemam vise vremena za cekanje i eksperimente.

Snezo,slazem se stobom da se za vreme Milosevica tesko zivelo.Sada se tesko zivi i to je tako za sada.Razlika izmedju Milosevica i sadasnje garniture je u tome sto se vidi neki pomak i sto koliko toliko uspevaju da nam olaksaju zivot i vidi se neki napredak i boljitak...
Svs mo mi zrtve TRANZICIJE,i nadam se da ce to da bude uskoro gotovo.Da mozemo da zivimo kao sav normalan svet i da ne moramo sa fakultetskom diplomom da samaramo sudove u restoranima po zapadu.

NA OVOM SVETU SMO SAMO JEDAN JEDINI PUT
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Korleone
Forum Manijak

Registrovan/a: 8-4-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 77.46.225.*

[*] napisana 5-8-2008 u 13:10 Citiraj i odgovori

Vidi se veliki pomak u odnosu na Milosevicevo vreme, ne razumemem one koji tvrde suprotno

www.forumfilmovi.com
 Strana:  1  2  3  4  5  6  ..  18
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh