Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  4  5  ..  18
Autor/ka: Naslov: Ko izaziva nemire
c-c-c-c
Junior
**

Registrovan/a: 30-7-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 77.46.224.*

[*] napisana 1-8-2008 u 23:09 Citiraj i odgovori

Par odgovora na Vase recenice:
- Verujem da Vam nista ne znaci moja tvrdnja da nisam clan niti jedne politicke opcije. Meni je, takodje, apsolutno beznacajno sto ste Vi pripadnik radikalske opcije. To je Vasa stvar sa kojom Vi morate da se nosite, kao sto se ja nosim i ponosim time sto nisam clan niti jedne partije u ovoj zemlji otrovanoj politikom. Svako nosi svoj krst, svoje obelezje. Prihvatam da ne mozete, ili ne zelite, da prihvatite da osoba koja ne pripada partijama razmislja i pise protivno Vasim politickim ubedjenjima. Ja cu ipak i na dalje pisati protiv svake politicke opcije kad ucine stvari koje mi se ne dopadaju. Nemojte misliti da licno imam bilo sta protiv Vas ili Vase politicke opcije i pripadnosti. Ja ne pripadam nikome i iznosicu svoje misljenje kad god budem mislio da treba, protiv svega sto smatram pogresnim i losim u delovanju onih koji vladaju ili se grabe da vladaju nasom domovinom. U ovom slucaju to je pominjani skup i njegovi organizatori.
- "Konac delo krasi" je upravo ono cime se organizatori pominjanog skupa mogu "podiciti", zar ne. Materijalna steta, povredjeni ljudi, sramota koju su svojim delovanjem pred svetom jos jednom naneli ovoj zemlji. Bas razlozi da se ponose svojom "odlicnom organizacijom".
- Gde ste napisali da sam "ove ili one politicke provinijencije"? Nigde, ali ste u komentaru napisali "Odlika srpskih "demokrata"". Kada se u Srbiji kaze "demokrate" zna se na koju se politicku opciju misli, te ste me time svojevoljno (nadam se ne i zlonamerno) bez moje saglasnosti svrstali i pripojili toj opciji. Inace, govor mrznje je, na zalost, svojstven desnicarskim, nacionalistickim organizacijama, a u velikoj meri i srpskim "radikalima", uz veoma "intelektualne" izraze vodja te politicke opcije (nadam se da se necete prepoznati u ovim "radikalima" jer su iskorisceni u istom kontekstu kao i Vase "demokrate" gore)

- Protivurecan nisam, veoma sam dosledan svojim shvatanjima, razmisljanjima, stavovima. To sto Vi mislite da sam protivurecan jer sam pomenuo zajednicku katastrofalnu vladavinu SRS i SPS, a nisam pomenuo kombinaciju DS i SPS - gresite. To nisam pominjao jer je na pocetku teme postavljeno pitanje u vezi skupa koji je 29.07.2008. odrzan u Beogradu, i ja se na tu temu nadovezujem svojim misljenjem. O kombinaciji "DS - SPS - ostali" cu pisati u temi koja je tome namenjena (ako takve na ovom forumu ima), a ovde cu samo reci da se ne slazem niti mogu da se slozim sa time da partija (SPS) u toku cije vladavine je Srbija unazadjena vise nego ikada, ponovo ucestvuje u vlasti, i da je moje misljenje da je takva koalicija potpuno politicki neprirodna. Mada mislim da bi koalicija SRS-DSS-NS-SPS, koju su njihova rukovodstva planirala, bila jos neprirodnija i verovatno apsolutno katastrofalna po Srbiju.
- Drago mi je da prihvatate da je SRS pogresila u proslim vremenima, to je dobar prvi korak ka "popravnom". Treba teziti unapredjenju i ispravljanju napravljenih gresaka. Proci ce jos puno vremena u toku koga ce SRS morati da ucini mnogo dobrih dela za Srbiju i srpski narod da bi narod ponovo poceo da prihvata tu partiju. To sa sadasnjim rukovodstvom koje se ustolicilo nece ici, isuvise su ocrnili svoj obraz pred narodom. Tek kada budu smenjeni partija ce, u zavisnosti od novog rukovodstva, mozda moci ponovo da racuna na podrsku naroda.
- Optimista jesam, uvek sam bio i uvek cu biti. Optimizam, ljubav i nada su ono sto coveka odrzava pri zdravoj pameti. Isto tako sam se i "onih" godina nadao da ce doci bolji dani, i dosli su, nema vise bombardovanja, nema najvece ikada zabelezene inflacije, nema straha od lokalnih sefova partija koji su sebe izjednacavali sa Bogom. Slazete li se da se danas bolje zivi nego npr. '91. kada su zapoceli ratovi, '93. kada smo imali najvecu inflaciju ikada zabelezenu, da se bolje zivi nego '99. kada je Srbija bila bombardovana? Ili mozda ja gresim, mozda je sve to ipak bilo bolje nego ovo danas?
- Ja se gospodine ne trudim da Vam uteram strah, niti podmetnem mrznju ili bilo sta drugo. Ja ovde jednostavno iznosim svoje misljenje, koje je ocigledno po ovom pitanju dijametralno suprotno Vasem, i na osnovu toga pretpostavljam da je potpuno prirodno voditi diskusiju o razlicitosti misljenja. To i jeste svrha diskusije, zar ne?
- Slazem se sa Vama, zavist nikako ne moze biti vrlina.
- Nije mi jasno kakve veze klip ima sa ovom temom i zasto ste postavili link ovde, tako da se na njega necu osvrtati osim komentarom da Beogradski Sindikat ne podnosim zbog vulgarnosti u tekstovima pesama i zbog njihovog stila "nafuranih momaka iz kraja", osim toga mojim usima nikako ne prija hip-hop rep tako da ne znam o cemu repuju, ne zelim da ih slusam, spot sam prelistao i slike i tekstove koji su prikazani znam, godinama ih vec gledamo na televiziji, u novinama, svuda.
- Radikali verovatno nisu organizovali nemire, ali jesu skup na kome je do incidenta doslo, i kao organizatori moraju snositi posledice i priznati svoje greske i nekompetentnost za organizovanje takvog tipa okupljanja.
- Panika zaista moze izazvati paranoju i halucinacije i potpuno poremetiti tok normalnog razmisljanja i rezonovanja, pogledajte samo kako se ponasa rukovodstvo SRS.
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Fagot
Forum Manijak

Registrovan/a: 12-5-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Perfektno

IP: 79.101.212.*

[*] napisana 2-8-2008 u 21:07 Citiraj i odgovori

Skinite kapuljace sa lica.
Znaci vec su bili organizovani od strane SRS,Lepo je to nema sta.
Rade molim da mi objasnis nesto,zasto ste izgubili sve izbore do sada.
I jos jedno pitanje,sta su radili Seseljeva vojska u krajni....Jer su oni branili Srbe ili nosili frizidere...Na ledjima..

NA OVOM SVETU SMO SAMO JEDAN JEDINI PUT
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
libi
Moderator

Registrovan/a: 23-2-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: sama sebi trcim u susret rasirenih ruku...

IP: 93.86.58.*

[*] napisana 3-8-2008 u 17:04 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la c-c-c-c
Meni je, takodje, apsolutno beznacajno sto ste Vi pripadnik radikalske opcije. To je Vasa stvar sa kojom Vi morate da se nosite, kao sto se ja nosim i ponosim time sto nisam clan niti jedne partije u ovoj zemlji otrovanoj politikom. Svako nosi svoj krst, svoje obelezje. Prihvatam da ne mozete, ili ne zelite, da prihvatite da osoba koja ne pripada partijama razmislja i pise protivno Vasim politickim ubedjenjima. Ja cu ipak i na dalje pisati protiv svake politicke opcije kad ucine stvari koje mi se ne dopadaju.
Ja ne pripadam nikome i iznosicu svoje misljenje kad god budem mislio da treba, protiv svega sto smatram pogresnim i losim u delovanju onih koji vladaju ili se grabe da vladaju nasom domovinom.
- Optimista jesam, uvek sam bio i uvek cu biti. Optimizam, ljubav i nada su ono sto coveka odrzava pri zdravoj pameti.
- Ja se gospodine ne trudim da Vam uteram strah, niti podmetnem mrznju ili bilo sta drugo. Ja ovde jednostavno iznosim svoje misljenje, koje je ocigledno po ovom pitanju dijametralno suprotno Vasem, i na osnovu toga pretpostavljam da je potpuno prirodno voditi diskusiju o razlicitosti misljenja. To i jeste svrha diskusije, zar ne?

c-c-c-c http://forum.bgdcafe.com/style_emoticons/default/sm021.gif
radep001
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-2-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: odlično

IP: 212.62.51.*

[*] napisana 4-8-2008 u 18:35 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la c-c-c-c
Rade, da li biste, molim Vas, bili ljubazni da date konkretan primer na osnovu koga dovodite u pitanje moju kulturu? Voleo bih da ukoliko postoje nedostatci i neprimerenosti u mome ponasanju ucinim sve da ih ispravim i podignem nivo svoje kulture. Zato bih Vas zamolio da mi date konkretne primedbe na osnovu kojih ste izvukli zakljucke i stvorili sliku o meni i mojoj kulturi kako bih mogao da delujem na otklanjanju svojih neprimerenosti. Hvala unapred.

Sto se tice drugog dela Vase poruke:
Citat:
Originalno postavio/la radep001
Zamislite šta vi pišete,Toma je izveo decu protiv sebe (da izazovu policiju kako bi rasturili miting).Sacuvaj bože.
Ovo su nebuloze onih koji su zadojeni mržnjom prema politickim neistomišljenicima.
Odlika srpskih "demokrata".

Prvo bih Vas zamolio da procitate moju prethodnu poruku, i ako to budete uradili videcete da sam napisao da nisam clan niti jedne politicke partije i da me apsolutno nije briga ni za jednog politicara niti partiju i smatram ih iskljucivo "nuznim zlom". Zato bih Vas zamolio da ne govorite tim tipicno radikalskim recnikom, vec argumentima potkrepite svoju diskusiju ako mozete. I nemojte me molim Vas vredjati i zigosati katalogizovanjem, kategorisanjem, svrstavanjem, u bilo koju politicku opciju, svejedno bila ona Vasa ili Vasih politickih protivnika. Nemojte me vredjati recima da sam zadojen mrznjom, ja nikoga ne mrzim. Mrzi se onaj koga se bojis, ja nemam razloga da se ikoga bojim. Nisam ni "demokrata" ni "radikal" niti zelim da mi se "lepi" bilo koji od sinonima politicke, rasne, verske, niti bilo koje druge pripadnosti. Ja sam covek i smatram se pripadnikom samo ljudske vrste. Nikakve me druge podele niti svrstavanja ne zanimaju. Jedino sto zelim je bolji zivot svih na svetu, a samim tim i u Srbiji, a to znaci bolji zivot svih nas, a samim tim i Vas i mene. Nadam se da zelite bolji zivot? Ja sigurno zelim.
Drugo, ja nisam rekao da je, kao sto Vi kazete: "Toma je izveo decu protiv sebe". Nemojte molim Vas izvrtati moje reci. Ono sto kazem je da su on i ostali organizatori pozvali ljude na skup i samim tim su morali sa zakonske i moralne strane, kao organizatori, da preuzmu odgovornost za svaki eventualni incident koji bi ucesnici skupa mogli da izazovu, a upravo se to i desilo, osim sto su oni resili da ne zele odgovornost, kao sto su radili i puno puta pre ovog i na taj nacin jos jednom dokazali svoju moralnost. Nadam se da ce sudski u skladu sa zakonom, lica odgovorna za organizaciju skupa biti pravicno sankcionisana, kako bi u buduce organizatori skupova bili svesni svoje odgovornosti pred zakonom i time se preventivno delovalo na sprecavanje eventualnih buducih incidenata takve vrste. Ako niste gledali to do sada na TV-u, pogledajte zapis govora Tomislava Nikolica na tom skupu:

Ako zelite da cujete, onda cete shvatiti da je ono sto sam napisao izaslo iz njegovih usta a nije moja "nebuloza".
Da se razumemo, nemam ja nista protiv simpatizera ili clanova bilo koje partije, svako ima pravo na svoje misljenje, diskusiju, odbranu i dokazivanje svog stava, ali iskljucivo verbalno, na civilizovan nacin, bez uvreda, a kamoli delovanja sa fizickim posledicama. Ali govor i delovanje vodja SRS su, po meni, totalno pogresni i ne zelim da svet vidi mene i nasu zemlju kroz sliku njihovih reci i dela. A pogledajte bilo koji od medija u svetu koji su izvestili o tom skupu, da li su pisali da je "skup bio odlicno organizovan" kao sto je Nikolic izjavio, ili su preneli da je na skupu doslo do napada na policiju, demoliranja grada, nereda, itd. Da li je izvestaje propratila slika "velicanstvenog skupa" ili slike baklji, motki, kamenica, pesnica, huliganstva? Da li je to slika u kojoj zelite da Vas ceo svet vidi? Ja ne. I umesto da prihvate odgovornost za svoje greske, oni po ustaljenoj praksi odmah napadaju koristeci se devizom "napad je najbolja odbrana". Nece to trajati u nedogled, ljudi im sve manje veruju, njihove reci su se izlizale, ostaju prazne, vetar ih odnosi jer dobrih dela kojima bi bile podrzane, koja bi im dala smislenost, jednostavno - nema. Jedino sto bilo koji politicar zeli je vlast i ucestvovanje u vlasti jer to povlaci i privilegije i izvesnu licnu satisfakciju u pogledu materijalnog stanja, polozaja u drustvu, mogucnosti uticaja na okruzenje. Svi oni, kao trutovi, zive i uzivaju na grbaci naroda, a ovaj je narod napacen i iscrpljen. Zato se gadim politike i politicara. Razlika medju njima je samo u onome sta cine za drustvo dok imaju dodira sa vlascu. Radikali su se dokazali za vreme vladavine sa SPS-om, svi pamtimo te godine, mislim da nema potrebe da ja ovde podsecam, istorija ih je zabelezila. Samo zelim da se te godine vise nikad nikome ne ponove.

Ve ste opsednuti Rdikalima,meni lično ne smeta.

Evo prvog primera:

"Smetnja u radikalnom je, kao sto i sam taj izraz znaci: ekstremno, drasticno, udaljeno od normalnog. Svako razuman shvata u cemu je problem sa radikalnim i ne zeli nista u vezi s tim".

Drugi primer:

"Drugo, ja nisam rekao da je, kao sto Vi kazete: "Toma je izveo decu protiv sebe". Nemojte molim Vas izvrtati moje reci. Ono sto kazem je da su on i ostali organizatori pozvali ljude na skup i samim tim su morali sa zakonske i moralne strane, kao organizatori, da preuzmu odgovornost za svaki eventualni incident koji bi ucesnici skupa mogli da izazovu, a upravo se to i desilo, osim sto su oni resili da ne zele odgovornost, kao sto su radili i puno puta pre ovog i na taj nacin jos jednom dokazali svoju moralnost. Nadam se da ce sudski u skladu sa zakonom, lica odgovorna za organizaciju skupa biti pravicno sankcionisana, kako bi u buduce organizatori skupova bili svesni svoje odgovornosti pred zakonom i time se preventivno delovalo na sprecavanje eventualnih buducih incidenata takve vrste."

Jeli ovo kultura dijaloga!?Ovde jasno tvrdite da su radikli nenormalni, osim Vas,čak tvrdite da svi koji imaju kakve veze sa Radikalima,su nerazumni.Što je mnogo mnogo je.Koliko ovo ima veze sa demokratijom,zakonom,.........procenite sami.
Reči koje navodite:"Toma je izveo decu protiv sebe"Su moje, reči,a ne Vaše,(aluzija je Vaša),te ih nisam mogao ni izvrtati niti podmetati,valjda Vam je to jasno.
--Policija ima ovlašćenja i zakonsku obavezu da brine o javnom redu i miru,a ne politička partija koja organizuje neki javni skup.--
Ovo nije ništa drugo do govora mržnje koji je u konkredtnom sličaju u formi mržnje protiv političkih neistomišljenika(Radukala).
Naravno,predpostavljam da se sa ovakvim stavom,pa makar i iz ugla kulltirnog (ostale uglove zanemarimo), ophođenja,ponosite.

I da završim pitanjem:

Kako biste ocenili moju ličnost da nisam ni u jednoj političkoj partiji?

Evo jednog odgovora na pitanje: Ko izaziva nemire?

"NOVINAR BETE: POLICIJA ME TUKLA IZ ČISTA MIRA!

Izvor: Press, 31.07.2008; Strana: 9
BEOGRAD - Novinar agencije Beta Miloš Đorelijevski, koga je policija brutalno pretukla preksinoć u Beogradu, kaže da je „napadnut iz čista mira“! Đorelijevski ima vidljive masnice od pendreka po celom telu, a kaže da su se policajci nad njim bukvalno iživljavali, iako im je pokazao novinarsku legitimaciju.

-Samo sam radio svoj posao, nisam hteo da bežim. Verovao sam ministru Ivici Dačiću, koji je rekao da policija treba da tretira novinare kao službena lica! Međutim, policajci su me više puta udarili pendrekom po glavi, licu i telu! I to pošto sam im se uredno predstavio kao novinar! Mirno sam stajao s nekoliko kolega, i svi smo u rukama držali novinarske legitimacije, ali su nas pripadnici policije ipak napali. Više njih me je tuklo po licu i telu, uz psovanje majke i mnoge druge uvrede - priča Đorelijevski. On kaže da je više puta pitao zašto ga tuku!

- Pitao sam ih zašto me tuku kad ništa nisam uradio, a oni su samo nastavili da me udaraju! Smejali su se i non-stop govorili: „Ne piše ti na čelu, p... ti materina!“ Ali tu nije bio kraj! Kada sam pokušao da dođem do Urgentnog centra, naišao sam na Terazijama na kordon od više desetina policajaca. Legitimisao sam se, pokazao im pres-karticu i rekao da idem u Urgentni centar. Na tu moju priču pripadnici policije počeli su da viču: „P... jedna, napadaš s leđa!“U tom trenutku, jedan od njih je pokušao da me udari pendrekom u testise, ali sam se izmakao. Tada me je drugi šutnuo! - priča Đorelijevski svoju strašnu priču dok pokazuje modrice od policijskih pendreka.

- Imam nekoliko velikih otisaka od pendreka na telu, možda šest ili sedam. U suštini, nije mnogo strašno. Malo mi je gornja usna natekla, a imam i nekoliko kopči, pošto su me u ušivali u Urgentnom."

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/36_15_49.gif
Sneza
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-11-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: U ritmu muzike

IP: 77.46.250.*

[*] napisana 4-8-2008 u 20:06 Citiraj i odgovori

Ni ja nisam clan ni jedne politicke partije, jer, zaista, ni u jednoj ne vidim sebe.
Ako bih analizirala svoje stavove i karakter, nekako su mi radikali najblizi. Imam utisak da su realni, posteni i dostojanstveni. Oni ne farbaju narod i ne zavijaju bombonjerice u celofan, vec otvoreno kazu ono sto misle, ma koliko se to ostatku sveta ne dopada. Ne znam kako bi se ponasali da su na vlasti, ali iz moje perspektive ja ih za sada tako gledam.
Iskrena da budem, bila sam za promene i radovala sam se padu komunizma, mada je meni i mojoj porodici tada bilo dobro. Zelela sam nesto jos bolje za nasu omladinu, decu, za sve nas, ali ovo sto smo docekali je dno dna.
 Strana:  1  2  3  4  5  ..  18
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh