Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  ..  12  13  14  15
Autor/ka: Naslov: B92 propaganda
Sneza
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-11-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: U ritmu muzike

IP: 212.200.223.*

[*] napisana 16-1-2009 u 18:46 Citiraj i odgovori

Uopste ne vidim razlog zasto B92, TV Pink, i sve ostale, da ih ne nabrajam, ne bi bile propagandne televizije?
Osim javnog servisa RTS-a, za koji po zakonu moramo da placamo pretplatu, gledali ga ili ne, sve ostale informativne kuce mogu biti propagandne, tj. komercijalne.
Komercijalne televizije i radio stanice se ne finansiraju od drzave, pa stoga svoje finansijere moraju traziti na drugu stranu da bi opstali.
Niko nas ne tera da placamo pretplatu za B92, Pink, RTM... Za RTS hoces-neces moras da platis, jer oni su drzavni javni servis, a to da li se nama svidja ili ne svidja njihov program - ko te pita!? Cuti i plati?
Ja bih licno, da se to moze, umesto RTS-u preko racuna za struju placala 350 din. mesecno pretplatu za RTM, jer me interesuje sta se u mom gradu dogadja.
Sta me briga za beogradski pasaluk i sto u pojedinim delovima Beograda nema gasa i dobrog grejanja. Digli frku nevidjenu, a kad vode i grejanja u Majdanpeku nema, ko nas smirgla! Mi smo mali i neinteresantni da bi se o nama pricalo!
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-a-2.sezampro.yu

[*] napisana 18-1-2009 u 23:03 Citiraj i odgovori

Bas sam mislio da je poredjenje ''devedesetdvojke'' sa RTS-om iz devedesetih preterano, a onda je B92 danas u dva navrata ne ''dodirnuo dno'', nego otisao ispod toga...
Dakle, kada pravite reklamu, jedna od osnovnih zakonskih pretpostavki je da ne smete da se bavite konkurencijom u negativnom smislu, odnosno ne smete u reklami da kazete da je konkurencija ''bljak''... To vazi i inace u ozbiljnom poslovnom svetu, bar po onim nepisanim, ali ''dzentlmenskim'' pravilima...
Veceras...
Ovo je zaista bilo ''bljak''... Cokan je negde rekao da se RTS za rejting bori na naivan nacin, i veceras se pokazuje da je to zaista tako...
Jer ovo sto radi B92, to je neukus, najblaze receno...
Prvo se Zivkov u bar 25 odsto Retrovizora (koga sam pohvalio u jednom od poslednjih postova na ovu temu) bavi RTS-om, serijom ''Ranjeni orao'', i Tijanicem, cime je B92 pokazao koliko ih boli taj rejting...
A onda je Olja Beckovic (mada to nije ''neposredno'' produkcija B92, ali, hm...?) organizovala ''Utisak'' tako da se popljuju i RTS i ''Pink'' kao direktni konkurenti po rejtingu...
Neukus je blaga rec za ovo...
Da se razumemo, ja TV Pink zaista ne gledam, ali ovaj Zeljko Mitrovic, kao gost Olje Beckovic, za sve objektivne gledaoce (kojima B92 ne ''izgradjuje'' stav), je pokazao da je veeeeeliiikiiii gospodin poslovan covek u odnosu na ljude sa B92...
Ovo je zaista jaaaaadnoooooo....
Ali, jadno!!!!!
E, ovo se zaista zove PROPAGANDA!!!!

P.S. : E, da, a uvek zaboravljam da su kao prateci dzingl za ''sportski pregled'' 'ladno ''ukrali'' dzingl sa tog omrazenog RTS-a... A ukrali su i naziv emisije... Dakle, dno dnaaaaaa!!!!

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Strigor
Redovni član

Registrovan/a: 11-6-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: cekam platu

ISP: *.dynamic.sbb.rs

[*] napisana 19-1-2009 u 10:54 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la Sneza
Uopste ne vidim razlog zasto B92, TV Pink, i sve ostale, da ih ne nabrajam, ne bi bile propagandne televizije?
Osim javnog servisa RTS-a, za koji po zakonu moramo da placamo pretplatu, gledali ga ili ne, sve ostale informativne kuce mogu biti propagandne, tj. komercijalne.
Komercijalne televizije i radio stanice se ne finansiraju od drzave, pa stoga svoje finansijere moraju traziti na drugu stranu da bi opstali.
Niko nas ne tera da placamo pretplatu za B92, Pink, RTM... Za RTS hoces-neces moras da platis, jer oni su drzavni javni servis, a to da li se nama svidja ili ne svidja njihov program - ko te pita!? Cuti i plati?

Mislim da je Sneza rekla sustinu, a to je upravo razlog zasto se ja raspravljam sa vama.
I necu vise... Ovde se sve svodi na varijantu... ko u klin a ko u plocu.

@Sailor: Primeri koje si dao su stvari koje i meni smetaju ali mi jos vise smeta uopstavanje. O takvim primerima mozemo da raspravljamo jer su konkretni. A prica o propagandi na nacin na koji se ovde proziva B92 je uopstena i prosto ne pije vodu ako smo se vec vise puta slozili da nema slobodnih medija. Jer odatle logicno dolazi da svi imaju propagandu samo je pitanje za koga i na koji naci.

Kosa mi se na glavi dize i strasno me ljuti kad vidim da idioti postaju cjenjeni ljudi!
maraja.b
Forum Manijak

Registrovan/a: 23-6-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: :)

IP: 79.101.215.*

[*] napisana 23-1-2009 u 20:58 Citiraj i odgovori

Jedan newsflash: Gorica NIJE "gazdina zena"!!!! Ona je razvedena :wink1:.

Sailor, jos mi niste rekli kako se zove gazda :).
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-a-1.sezampro.yu

[*] napisana 23-1-2009 u 22:03 Citiraj i odgovori

Oki, mozda i nije... Ona sama je u jednom od svojih brojnih ''gostovanja'' na TV-u o sebi i Veranu Maticu govorila kao da su u braku, ali oki... To ne menja sustinu...
Gorica Nesovic i dalje je neko ko malo malo pa gostuje u raznoraznim emisijama i bistri sve i svasta... Prihvatam da je manje vise normalno da to radi u svojoj emisiji na radiju, ali da je dovode kao ADEKVATNOG sagovornika da prica bas o svemu i svuda, to je vise nego degutantno i to u krajnjoj liniji vredja moj intelekt kao gledaoca... Posebno zato sto sam na nekoliko primera shvatio sa kolikom strascu govori o stvarima o kojima ne zna gotovo nista... Mislim, da se razumemo - verujem da kada bi samo jednom stavila prst na celo, i sama bi shvatila koliko je to ponizavajuce, pre svega za nju samu...
Medjutim, Maraja, moguce je da nisi citala ranije postove, a rekao sam jos odavno da sam njih dvoje naveo samo kao jedan od primera, i da sam naveo i poprilicno drugih stvari koje po mom misljenju ''devedesetdvojku'' kandiduju da ih posmatram ne drugacije nego samo kao jednu veliku propagandnu masineriju koja ljudima prosto nogom ''utrpava'' misljenje u glavu... Ovu temu ne dozivljavam kao diskusiju o ''Dizanju'' i ljudima koji to vode, vec mnogo sire... Ta radijska emisija samo je malo parce mnogo sireg mozaika koji od jutra do mraka i od mraka do jutra ne radi nista drugo nego pokusava da nam ''nacrta'' da su jedni ''milosrdni andjeli'', a drugi ''crni djavoli''... Pri tom, uopste ne mislim na nase lokalne prilike, nego na svet u celini...
Kod njih postoje drustvene grupe koje su satanizovane, i one koje su bezgresne... Tako nesto, koliko se ja secam, na ovim prostorima postojalo je jos samo na RTS-u iz devedesetih... I za sve one koji kazu da svi vode neku propagandu, moj odgovor je DA - ali ne tako bestidnu... Uostalom, na drugim televizijama danas ja stvarno ne primecujem da su neke drustvene grupe tako izricito oznacene kao zle, a druge kao dobre... Pa cak ni na tom RTS-u koga prati ta losa karma s kraja proslog veka...

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
 Strana:  1  ..  12  13  14  15
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh