Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  ..  10  11  12  13  14  15
Autor/ka: Naslov: B92 propaganda
Strigor
Redovni član

Registrovan/a: 11-6-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: cekam platu

IP: 94.189.230.*

[*] napisana 15-1-2009 u 09:52 Citiraj i odgovori

Nas dvojica se u sustini prilicno slazemo. Razlika je u tome sto sam ja prilicno popizdeo na sve sto se desava oko nas, pa se lako iznerviram kad krenemo da neko krene da prica kako su jedni dobri momci a drugi losi - jer nema dobrih i losih momaka, svi su isti. Elem, na svu srecu zavrsih studije u septembru... Mada bolje da nisam... Da sam znao sta me ceka ne bih ga nikad zavrsio, a i to je jos jedan produkt nase gluposti ili kako neki, koji zele da skinu sa sebe odgovornost za sopstveni zivot, kazu "produkt sistema".
Dajes primere za sve ostale profesije? O.k to je na mestu i potpuo si u pravu. Ali ja i ne mislim da ne bi trebalo prozivati sve nas studente i one koji se bave takvim radnjama i one koji cute o tome. Stalno se govori o korupciji, kriminalu i sl. Ali ajd sad koliko nas je spremno da otvoreno prica o tome? Niko. S tim u vezi sami smo sebi krivi sto zivimo kako zivimo. Kao i vecina studenata i ja sam znao kako su pojedine moje kolege zavrsavale ispite. Bukvalno se desavalo da ljudi poloze po 5 ispita za 48 sati. E sad, to naravo ne mozes nista dokazati jer u dokumentima stoje razliciti datumi i sve tako redom... Ali ako si svaki dan sa nekim i znas koliko je u stanju da nauci ili jednostavno koliko zna, onda znas i koliko moze da polozi ispita. Ali, nazalost nije ti svejedno da krenes protiv vetrenjaca i samo sebi zagorcas zivot. To naravno ne skida odgovornost sa nikog, jer svi smo mi krivi. Nemam ja nikakvog prava da prebacim mom kolegi koji je od 40 ispita barem 10 polozio na "lepe oci" niti zelim, jer sam mu izmedju ostalog ja i svi mi ostali koji smo ucili i cutali to omogucili. Postujem ja princip "Ko se kako snadje". Ne zato sto se slazem sa njim, vec zato sto je tako. Imali smo slicnu raspravu i oko direktora i lobiranja, na drugoj temi. Jednostavno neke stvari su takve kakve su, a svi smo krivi za to. Ne samo jedna stranka, jedan medij, jedan direktor. Svi...
Da ljudi su i 90-ih podrzavali onog kretena pa smo dobili po nosu. Zato me iznerviraju svi koji se prvo uhvate za strane sile i vladare iz senke, a nece da pogledaju sta smo i ko smo bili tih godina i koga smo podrzavali.
Ja nisam iskljuciv i napade na B92 ne dozivljavam kao napade na sebe ili sta god. Samo, kao sto rekoh, ako napadamo njih, zasto ne i neke druge. Ti mozda jesi to cinio i to je o.k ali ja nigde nisam direktno tebe optuzio za takvo ponasanje, ti i ja se trenutno raspravljamo, ali ja zapravo mislim na odnos koji je prisutan u ovom narodu. Taj cinizam u citavoj zemlji, pocevsi od vlasti koja hapsi profesore po nebitnim fakultetima u Kragujevcu a na Beogradski univerzitet nije ni usla, jer bi onda morali da hapse i profesore koji su u vrhu njihovih stranaka, pa do naroda koji prica pricu o Ruskoj braci i pljuje po Amerima ili Slobodi misljenja (u zavisnosti od ideologije) a sa druge strane se lozi na americke filmove, koka kolu, farmerke, americku muziku - ovi prvi, odnosno zabranjuje vam da mislite sve sto je u suprotnosti sa njihovim stavovima - ovi drugi, mi se vec zgadio.
Posao novinara je da informise ali je njegov posao i da postavlja nezgodna pitanja i podize prasinu oko nekih stvari ako misli da ima potrebe. Jer, da nije bilo tog istog ponasanja novinara 90-ih mozda bi pokojnik sahranjen ispod drveta jos bio na vlasti. Ja ne mislim da je B92 bolji od bilo kog drugog medija, ali me nervira sto je na par mesta na ovoj temi od nekih ljudi dolazio komentar kako su najgori, kao je RTS full dobar i sve tako.... Ja sam poceo jednostavno da ignorisem RTS informativni program jer su kao sto rekoh izignorisali, mnoge znacajne dogadjaje i afere u ovoj zemlji poslednjih godina. Ako se ispostavi da je novinar izasao sa neproverenim informacijama koje nekom nanesu stetu, i to zato sto je npr. zeleo veci tiraz ili popularnost ili ga je neko platio da tako infomise narod... onda lepo na sud, pa mu zabraniti bavljenje novinarstvom. Isto tako i sa doktorima, studentima i sl. Ocigledno da mi ne umemo drugacije, nego da se kaznama nateramo da radimo kako treba. Nije to samo nas porblem, ali su drugi to uradili pre mnogo decenija ako ne i vekova... Dok smo mi jeli zlatnom kasikom:rolleyes:
Ovde se stalno krivci traze u nekom drugom. Sad je B92 kriv jer ima ovakvu ili onakvu propagandu... A koji medij ih nema? To jer ono sto meni smeta, sad kao oni ne valjaju i svi vole da ih pljuju, jer kao sto rekoh mnogo je onih koji ih ne vole, ali zato se o drugima ne prica, jer pobogu oni su nam ok. Ja iskreno ne gledam gotov nista na televiziji jer su programi svih nasih televizija uzasni.
I samo jedna stvar, B92, Avala, FOX i jos par njih imaju nacionalnu frekvenciju ali su privatni mediji i zato oni mogu da imaju izbor o cemi ce govoriti i na koji nacin, pa makar to bilo i krajnje glupo. Ali moraju da postoje mnogo visi standardi kvaliteta i tacnosti za RTS jer se finansiraju od poreza gradjana+pretplata. Ako pogledas sta je sve RTS i kako javljao i kako je radio od kako su postali Javni servis... Meni se cini da bi njih trebalo ne prozivati nego ukinuti. Samo zbog toga sto imaju ogromne svote novca a program im nije nikakav. Snimaju neke imbecilne serije, pustaju filmove od pre hrista i skupstinu po citav dan. Ili ih naterati da poprave program i prekina da emituju kilometarske reklame ako vec otimaju pare od naroda.
I jos jednom za kraj, jer cesto ljudi dugacke postove citaju na preskoke...:)
Meni samo smeta to sto se u ovoj zemlji kad se prica o bilo cemu jedni obelezavaju kao dobri a drugi kao losi, bez pokusaja da se sedne i prica o konkretnim stvarima. Ja rekoh zasto ne volim RTS, ali to ne znaci da ih u jednom trenutku necu vise ceniti jer su izasli sa boljom informacijom od drugih medija ili imali bolji program. Isto tako ne volim preterano B92 i njihove glupe zabavne emisije, ali su mi mnogo puta pruzili najtacnije informacije i to je sve.

Kosa mi se na glavi dize i strasno me ljuti kad vidim da idioti postaju cjenjeni ljudi!
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
maraja.b
Forum Manijak

Registrovan/a: 23-6-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: :)

IP: 79.101.215.*

[*] napisana 15-1-2009 u 16:53 Citiraj i odgovori

Posto me nije bilo da odgovorim, a vi ste vec dosta odmakli sa temom, pa bi bilo besmisleno da se vracam....ali samo da zavrsim. I na ovoj temi se sa vecinom Strigorovih stavova slazem, pa da ne ponavljam ono sto je receno.
libi
Moderator

Registrovan/a: 23-2-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: sama sebi trcim u susret rasirenih ruku...

IP: 91.150.101.*

[*] napisana 15-1-2009 u 19:47 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la Strigor
Kao i vecina studenata i ja sam znao kako su pojedine moje kolege zavrsavale ispite. Bukvalno se desavalo da ljudi poloze po 5 ispita za 48 sati. E sad, to naravo ne mozes nista dokazati jer u dokumentima stoje razliciti datumi i sve tako redom... Ali ako si svaki dan sa nekim i znas koliko je u stanju da nauci ili jednostavno koliko zna, onda znas i koliko moze da polozi ispita. Ali, nazalost nije ti svejedno da krenes protiv vetrenjaca i samo sebi zagorcas zivot. To naravno ne skida odgovornost sa nikog, jer svi smo mi krivi. Nemam ja nikakvog prava da prebacim mom kolegi koji je od 40 ispita barem 10 polozio na "lepe oci" niti zelim, jer sam mu izmedju ostalog ja i svi mi ostali koji smo ucili i cutali to omogucili. Postujem ja princip "Ko se kako snadje".

Strigor, ovo je van teme...ali moram da te pitam...Zasto nemas prava da prebacis kolegi zato sto polaze ispite na "lepe oci"? Znaci li to da nemas pravo ili nemas hrabrosti da reagujes na ucinjenu nepravdu u pravo vreme i na pravi nacin? Ako je tako, onda budi veliki i ovde gde kolege nema...i precuti svoju bol...Nemoj to kolegi iza ledja...jer si onda onoliko moralan koliko je i on...Necu reci njemu...ali cu svima ostalima...kako je on polozio ispite...On se snasao, kazes...i to ces da postujes...Da si mogao i ti bi se snasao na isti nacin...Tako sam bar shvatila, jer cenis princip "Ko se kako snadje" Osecaj za prave vrednosti ti je malo neverovatan, zbunjujuci...
Da si rekao...sram ga bilo...ja sam ucio... shvatila bih...
Nepravda nas okruzuje... svi mi zatvaramo oci...kad treba i gde treba...Ne bi kolegi nista falilo da si mu stavio do znanja da znas kako je on polozio ispite...
cokan
Vrlo aktivni član

Registrovan/a: 27-9-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ODMORAN

IP: 93.86.189.*

[*] napisana 15-1-2009 u 20:48 Citiraj i odgovori

Ok. Ja sam rekao da su loši GENERALNO, ne pojedinci jer unapred znaš koga će, recimo,u vestima da pomenu,koga ne(što je njihovo pravo), koga da hvale a koga da kamenuju, dok kod drugih televizija ja nisam primetio tako nešto, niti na FOX-u, niti na AVALI, možda na Pinku,mada je njihov informativni program smešan. Zašto se priča najviše o B-92? To je tema.Ova televizija se od 2000-te "provlači" i živi od stare slaveOpet se pozivam(kao i sve televizije) na ispitivanja gledanosti.B-92 je treći, daleko ispod Pinka i RTS-a.Gledano procentualno, dobro stoje,ali način na koji pokušavaju da povećaju gledanost ne daje rezultate. Pri tom mislim na otvorene kampanje protiv RTS-a(iako odavno Milanović i ekipa nisu na čelu).A RTS, kao kuća koja se finansira iz budžeta, pretplate, MORA, da po "naređenju" prenosi sednice skupštine,suđenje Šešelju i slične gluposti, jer to neki građani zahtevaju i traže(znamo koji).
Meni je stvarno glupo da branim taj, na našoj grbači, nesrećni,RTS, jer ponekad ubijaju u pojam,ali u "medijskom ratu" za gledaoce igraju pošteno i naivno.
I, na kraju,
Nije primarno za jednu medijsku kuću da otvara Sigurne Kuće(to je humano, ali debelo zloupotrebljeno),nije primereno za medijsku kuću da vodi kampanju za ukidanje neke grupe na facebook-u,ma kako se ona zvala( "Izbacite Đubre iz Aleje Velikana", ili "Koštunica spava sa svojim mačkama"). A za gramatičke gimnastike i da ne pričam."Novak je prvi nosilac, a Jelena PRVA NOSITELJKA" na nekom teniskom turniru.Izvinjavam se zbog ove gramatike,ali večeras sam ponovo to čuo u sportskom delu vesti B-92.
Pozdrav.
Kerber
Forum Manijak

Registrovan/a: 17-11-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Slatko

IP: 93.86.57.*

[*] napisana 15-1-2009 u 21:59 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la Fagot
Uzmi jedan primer:

Nasilje u porodici u nasoj opstini pre neku godinu,ko je o tome izvestavao B92.
Svi se trude da izbegnu gorece teme a B 92 ih jedini salje do nas.
Zasto konstantno napadaju novinare B92 a ne RTS ili Pinka.

Odgovor je jednostavan,B 92 nije rerzimski kanal i ne udovoljava nikome.

B 92 je o toj temi izveštavao tako što je koristio materijal RTM potpisujući ga kao svoj. I nije bilo strašno što se čuo glas majdanpečke novinarke, a kao autor priloga B 92 bio je potpisan muškarac .Vrlo profesionalno.
Toliko o njima. Meni sasvim dovoljno za stvaranje slike o profesionalnom radu neke medijske kuće.
O tome da li je potrebno završiti , kako to neko nazva, žurnalistiku da bio bio dobar novinar umesto odgovora navodim Bogdana Tirnanića, Zaharija Trnavčevića, Olju Bećković - prvi je srednjoškolac, drugi učitelj, a Bećkovićeva je dramaturg.
Daljinski upravljač je savršena spravica - promeniš kanal kada ti se nešto ne dopada i ne ubeđuješ druge da je ono što ti voliš da gledaš ili slušaš najbolje.
 Strana:  1  ..  10  11  12  13  14  15
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh