Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  ..  9  10  11  12  13  ..  15
Autor/ka: Naslov: B92 propaganda
Strigor
Redovni član

Registrovan/a: 11-6-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: cekam platu

ISP: *.dynamic.sbb.rs

[*] napisana 13-1-2009 u 11:14 Citiraj i odgovori

Ja samo imam problem sa tim sto je ovde iskljucivo B92 na tapetu, i to upravo zbog toga sto ni jedan drugi medij nije nista bolji. Razlog zasto pratim samo njihov informativni program ima veze samo sa tim sto se mnogo puta pokazalo da su imali svezu i tacnu informaciju pre svih. Da vas podsetim, oni su prvi javili u roku od desetak minuta o eksploziji u FBC u Majdanpeku, takodje prvi su dali informaciju o eksploziji u vojnom skladistu u Jagodini (ako se ne varam da je Jagodina bila u pitanju). A ono sto me je definitivno opredelilo za njih je cinjenica da su divljanja posle proglasenja nezavisnosti Kosova i hapsenja Karadzica prenosili uzivo. I to sve dok se situacija nije smirila. Oba puta RTS, FOX i AVALA su u najboljem slucaju dali specijalna obavestenja u trajanju od desetak minuta. Secam se da dok su nasi kreteni palili ambasade po Beogradu RTS je opusteno pustao seriju kao da se nista ne desava. Da se razumemo, napad na neciju ambasadu je dovoljan razlog da vam neko objavi rat. Da li onda njih treba da smatram ozbiljni medijem? To kao nista se ne desava, jer politika koju mi podrzavamo je u fazonu da je to ok, iako je moglo da bude pogubno po narod?
Sa druge strane, postoji politicka ostrascenost i kod B92 kao i kod drugih, ali ako ste toga svesni i zapravo razmisljate o onome sto cujete onda i nije mnogo bitno koji medij pratite. Bitno je da dobijete tacnu informaciju i da ne dozvolite da neciji stav utice na vase razmisljanje samo zato sto ste to culi na televiziji ili procitali u novinama.
Meni zapravo smeta sto u ovoj zemlji svi pljuju po onome sto im ne odgovara ali istovremeno gledaju kroz prste za te iste stvari u slucaju kada im nesto odgovara. Da je ovo tema o medijima uopste i da pljujemo po svima to bi bilo ok, ali ovako ispada isto toliko bljak kao i propaganda koju kritikujete. Ispade da su RTS, FOX i AVALA ne znam kako bolji, sto jednostavno nije istina. Sve je to isto, samo malo drugacije...

Kosa mi se na glavi dize i strasno me ljuti kad vidim da idioti postaju cjenjeni ljudi!
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-4.sezampro.yu

[*] napisana 13-1-2009 u 12:56 Citiraj i odgovori

Pa, sta ces, Strigor, tema se tako zove... Na par mesta i ja sam otvorio temu o slobodi medija, pa se nesto bas i nije caskalo o tome. Ocito je da su misljenja oko B92 dovoljno podeljena da bude posecenija tema.
Uzgred, B92 sigurno nije prvi objavio informaciju o FBC, jer je pre njih to uradio RTM, a kao drugi TV Zajecar, pa RTV Bor... Za nacionalne kuce ne znam, jer nisam to stigao da ispratim, ali ima nesto daleko vaznije - ekipa RTS-a bila je na licu mesta u roku od sat vremena, a ekipa B92 nikada nije ni dosla. Ovo poslednje pominjem tek zato sto i to pokazuje njihov odnos prema unutrasnjosti.
Recimo i to da je TV FOX na primer prva objavila informaciju o hapsenju Karadzica, ali da se razumemo, par minuta gore-dole nije toliko bitno koliko je bitno da ti neko da tacnu informaciju. A na primer, prosle zime po ''devedesetdvojci'' Majdanpek je bio ''na kraju kraka gasovoda koji prolazi kroz jugoistocnu Srbiju...'' Sto je najsmesnije, ta informacija se vrtela dva dana i nikada se nisu ispravili zbog toga.
No, sve je to manje bitno u odnosu na opor ukus koji covek ima posmatrajuci globalnu uredjivacku politiku B92. A ona otprilike izgleda tako kao da unutrasnjosti gotovo da i nema (osim kada se tamo nesto dramaticno desava), vecina tradicionalnih vrednosti srpskog naroda izvrgnuta je ruglu, sve tudje je bolje nego nase, tolerancija vazi samo za odredjene grupe ljudi, ali je ta rec izbrisana iz vokabulara te televizije kada su u pitanju npr. svestenici pravoslavne crkve (oni su u 99 odsto slucajeva prikazani kao losi i zli ljudi, ali njih ovde pominjem samo kao primer)... No, tek da ne stvoris pogresnu sliku o meni - moja orijentacija je proevropska i politicko ubedjenje nema veze sa ovim sto pricam.
Jednostavno, meni se ne svidjaju iskljucivosti bilo koje vrste. Devedesetih je RTS dizao srpski narod u nebesa, ovih godina ''devedesetdvojka'' ga prikazuje kao varvarski... I jedno i drugo je krajnost, i ni jedno ni drugo nije tacno, a sto je jos vaznije, ni iz jednog ni iz drugog niti se moglo niti ce se izroditi nista dobro...
Verovatno je B92 iz tog razloga ovde prozvana, a to sto se za Avalu i Fox ne vezuju ovakve stvari dovoljno govori da profesionalnije obavljaju svoj posao.

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
cokan
Vrlo aktivni član

Registrovan/a: 27-9-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ODMORAN

IP: 93.86.189.*

[*] napisana 13-1-2009 u 15:36 Citiraj i odgovori

Eh, ta propaganda.
Da li se neko seća incidenta sa sonom kiselinom i glavnim glumcima mužem i ženom? Samo je taj jadni, na našoj grbači, RTS, objavio od svih tv stanica sa nacionalnom frekvencijom da je protiv supruge podignuta krivična prijava zbog svega. Da podsetim, dok su ostale televizije pre toga spomenule taj incident, B-92 je imao emisije o nasilju nad ženama potencirajući taj slučaj.LOŠI SU BRE,to pokazuju istraživanja o gledanosti(ako su ona relevantan faktor za kvalitet).
A što se tiče RTS-a, po mom mišljenju je najobjektivniji(nepristrasan koliko je to moguće) kada se govori o informativnom programu,ali im falimožda malo više savremenije muzike i još neka malo manje seljačka serija.
Strigor
Redovni član

Registrovan/a: 11-6-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: cekam platu

ISP: *.dynamic.sbb.rs

[*] napisana 14-1-2009 u 09:33 Citiraj i odgovori

@Sailor: To za lokalne televizije ne znam. Ja sam tada bio u BG-u i znam da sam je cuo na radiju B92. Sto se tice pogresnih informacija, svima se njima desavalo da daju potpuno pogresne informacije. Zato i kazem da mi smeta ta ostrascenost. Da li je sve nase izvrgnuto ruglu je, cini mi se vise stvar posmatranja. Meni licno sve vise smetaju svi koji se drze odredjene demagogije kao pijan plota misleci da smo svi, ali bas svi totalni kreteni. Vise nisam siguran koji su mi odvratniji, kvazi nacionalnisti i patriote koji ne znaju osnovne geografske i istorijske pojmove o svojoj zemlji, liberali koji se zalazu za slobode dokle god su one u skladu sa njihovim nacinom razmisljanja... Ili izvikane demokrate. I meni samom je ovaj narod postao gadan sa svom svojom gluposcu. Ako cemo konkretnim stvarima, posto pominjes svestenike. I ja imam taj stav o njima koji ti kritikujes, a znas zasto? Zbog svog guranja pod tepih njihovih gadosti i lopovluka (hocemo da se podsetimo Pahomija, ili ajde ako hoces jednog svestenika koji je bio u Majdanpeku a za koga su vezane mnoge price). Da, mozda njih 99% to ne radi ali je i ovaj 1% dovoljan da mi se smuce. Jer je i prikrivanje zlocina zlocin a to znaci da su svi krivi. Ovo je samo jedan primer kako ja gledam na neke stvari.
I da ne bude zabune, ja sebe vidim kao nekog ko vise nema politicka ubedjenja jer se ovde sve svelo na lopovluk i trgovinu i davanje sto glupljih izjava. Takodje, smatram sebe Srbinom ali ne mislim da smo najbolji i najpametniji i sam se najradije sa cinizmom odnosim prema kulturnim "vrednostima" naseg naroda, koje je sam narod toliko ponizio i izvrgao ruglu da nemamo nikakvo pravo da sad kritikujemo bilo koga sto to isto radi. Tako da nasi pogledi su u necemu slicni, ali sa tom razlikom sto ja vise nikome ne verujem i nikoga ne volim i nemam zabluda oko pojedinih stvari. A inace gotovo nikada ne donosim sud o nekome na osnovu rasprava na forumima:)Mozemo da se raspravljamo i da zapenimo svadjauci se na jednoj temi ali to ostaje samo tu na toj temi.
I na kraju, za Avalu i FOX se ne vezuju ovakve stvari jer one nisu postojale 90-ih, B92 je bio glavni medij u borbi protiv tadasnjeg rezima, koji i danas ima mnogo postovalaca, i naravno da ih ti isti ljudi mrze i preziru i da B92 trenutno ima status najomrazenijeg i najgledanijeg/najslusanijeg medija u Srbiji. Meni je to potpuno jasno. Da se razumemo ja necu da branim uredjivacku politiku, ali samo hocu da kazem da necu da se ponasam bas kao i oni liberali koje sam pomenuo... Ako su svi mediji uzasni, a jesu, s kojim pravom napadamo samo jedan. Zato sto je najuspesniji pa najvise bode oci? Ili mozda sto te druge medije gotovo da niko i ne prati pa i ne primecuje? Samo zelim da kazem da mi je glupavo takvo razmisljanje. RTS naplacuje pretplatu ali reklame a to po zakonu ne bi smeo. I niko ne prica o tome ali svi se sete da pomenu gazdu B92 iako 90% njih nema predstavu ko je gazda, kao sto ni ja ne znam i ne interesuje me. RTS je isto tako mnogo puta ignorisao seljacko i za politicara nedozvoljeno ponasanje V. Ilica i sve one afere koje su vezivane za njega. Jedno vreme sam gledao gotovo sve informativne emisije na televizijama sa nacionalnim frekvencijama. I mnogo puta je taj isti RTS izignorisao neke stvari, koje su meni kao obicnom gradjaninu mozda bitne, ali je zato prenosio izjave ministra prosvete o Kosovu ili o SSP-u, koje su samim tim sta je njegov posao besmislene i slicne baljzegarije, jer su oni tada otvoreno svrstavali uz DSS. Meni samo smeta odnos crno belo, nasi i njihovi ili kako god hoces to nazovi. I ovo takodje nema nikakve veze sa politickim ubedjenjima kao sto vec rekoh.
Nema dobrih medija, svi su neciji i mi bi mogli ovako do veka, ali bi se na kraju sve svelo da puko subjektivno razdvajanje na ove i one.

Kosa mi se na glavi dize i strasno me ljuti kad vidim da idioti postaju cjenjeni ljudi!
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-a-1.sezampro.yu

[*] napisana 14-1-2009 u 15:17 Citiraj i odgovori

Joj, Strigor, nemas pojma koliko te razumem... I sam sam prosao kroz tu nazovimo to ''revolucionarnu fazu'' svog zivota, pa sad imam osecaj da se obracam samom sebi od pre petnaestak godina...
Zato necu tvojee stavove nazvati ''glupavim'', kao sto si ti ucinio negde u svom postu...
Cak cu slediti tvoju logiku... Npr. onu o svestenicima....
Evo, ti si student. Lep primer. I ja sam to bio (i hvala Bogu, uspesno i zavrsio, sto i tebi zelim...)
Koliko se secam, a to se ne menja tako lako, odredjen broj studenata (neka bude samo 1 odsto), sklon je varanju na ispitima, faksifikovanju potpisa profesora, muvanju za mesto u domu, preprodaji raznih povlastica i slicno... Odredjen broj studenata (neka je zaista samo 1 odsto), ima po raznim osnovama i povlastice pri polaganju ispita... Sledeci tvoju logiku, trebalo bi onda da kazem da mi se svi studenti gade i da su mi se smucili i da bi bilo opravdano da ih jedna nacionalna TV kuca sve ''obelezi'' kao uzasne ljude...
Lekari, npr., prica se na sve strane da odredjen broj njih (neka je samo 1 odsto), uzimaju mito, nece da lece ukoliko im ne ''gurnes ispod tezge''... Sledeci tvoju logiku, trebalo bi da kazem da su mi se smucili svi lekari, da mi se gade i da bio trebalo da ih jedna nacionalna TV kuca predstavi kao najgore ljude... I ne samo njih, nego i pacijente koji o tome cute, i koji bi takodje trebalo da mi se gade i smuce...
Pijacari - ima odredjen broj njih (mozda samo 1 odsto), koji u dzak sa krompirima utrpaju bar polovinu propalih plodova, koji prodaju pokvarenu robu, koji ti uvaljuju rog umesto svece... Sledeci tvoju logiku, trebalo bi da mi se smuce svi pijacari, ali i kupci koji ''gutaju'' sve te prevare, da izrazim ogormno gadjenje prema svima njima zajedno, i naravno da ocekujem da ih sve u kompletu nacionalna TV kuca baci na stub srama...
E, sad, mozemo tako redom od profesije do profesije, ali doci cemo do toga da u celom covecanstvu ima odredjen broj (daj Boze da je samo jedan odsto) necasnih ljudi koji kradu, lazu, siluju, rade strahovite gadosti... Sledeci tvoju logiku, ogadio mi se vec i citav ljudski rod, smucio mi se i valjalo bi da jedna nacionalna TV kuca na stub srama stavi sve koji hodaju na dve noge i imaju moc komunikacije...
Jedino se pitam, zasto su onda na nacionalnoj TV povlascene neke grupe ljudi, ne zelim sada da budem odredjeniji, samo zato sto nemam nista posebno protiv nikoga i nisu te grupe krive za tako nesto... Da li to znaci da u tim grupama nema niti taj jedan odsto ljudi koji se bave necasnim poslovima...? O, pa u tom slucaju vec govorimo o nadljudima... A o nadljudima je govorio i Niche... A na Nicheovoj filozofiji izrastao je jedan zanimljiv sistem koji se zvao fasisticki... A fasizam je izrodio jednog Gebelsa... Eto, dodjosmo do propagande, da se ne pomisli da sam promasio temu...
Dragi Strigore, razumem te ja sasvim, ali pokusaj da shvatis - svet zaista nije crno-beo, kao sto i sam kazes, pokusaj onda da postujes svoje reci... Nema razloga da se sa cinizmom odnosis prema kulturnim vrednostima svog naroda zato sto su ''pogresno obavesteni'', kvazipatriote, liberali, sovinisti, kvazinacionalisti, demokrate, raznorazni i raznorazne sa svih strana i iz svih mogucih politickih opcija zaista sve te vrednosti ponizili i izvrgli ruglu... Ako to budes cinio, onda im samo udovoljavas i postajes isti kao i oni... Jer ovaj narod je, kao i mnogi drugi, ni bolji ni gori od njih, ipak vekovima nesto gradio, stvarao, postojao u krajnjoj liniji... Pri tom, uopste ne mislim da smo ni najbolji, ni najpametniji, ali ne smatram ni da smo najgori i najgluplji... Nemoj biti iskljuciv, samo pokusavam da ti kazem da krajnosti ne postoje... One vode u iskljucivost, a iskljucivost svake vrste vodi u razne sukobe...
Na kraju, ne znam zasto kritike na racun B92 dozivljavas kao ''napade''... Sto se mene tice, kritikovao sam ja na ovom forumu i RTS... No, ni jedne ni druge niti mrzim, niti prezirem, ali i niti volim... To sto kazes da se veliki deo naroda slaze sa onim sto kaze B92, meni ne govori nista drugo nego to da se B92 bavi propagandom... Veliki deo naroda se slagao i sa onim sto je u svoje vreme govorio RTS, pa se pokazalo da to nije dobro... Meni televizija ne treba da mi ‘’gradi misljenje’’, niti mi treba da iznosi ‘’svoje stavove’’... Mislim, razumes, ako bi mi tako nesto trebalo, onda bih imao poprilican problem sa verom u sopstveni intelektualni potencijal... Meni televizija treba da me zabavi i informise, a na osnovu ovog drugog (tacnih i objektivnih informacija) ja cu vec izgraditi svoj stav...
Ah, da... Sta si hteo da kazes u vezi Pahomija...? Koliko se secam, slucaj je obustavljen zbog nedostatka dokaza ili nesto slicno... Hocu da kazem, jos uvek nije dokazano da je radio to sto mu se stavlja na teret... Ne kazem da nije radio, samo hocu da kazem da B92 nije sud i nema prava da osudi nekog bez sudske presude... Kao sto to nije ni jedna druga TV... (ako dozvolimo da budu sudije, mozda bi mogli da budu i ginekolozi ili automehanicari) Ako su to uradili, a po tvojim recima rekao bih da jesu, onda su se ipak bavili propagandom...

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
 Strana:  1  ..  9  10  11  12  13  ..  15
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh