Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  ..  6  7  8  9  10
Autor/ka: Naslov: Tadić i njegovi glasnici "mira".
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-3.sezampro.yu

[*] napisana 5-8-2008 u 23:18 Citiraj i odgovori

Snezo, molim te nemoj pogresno da me shvatis, ne mislim nista lose, ali veruj mi, ne moze se za sebe reci da si hriscanin i pravoslavac, a da na liturgije ne ides zato sto su suvoparne i dosadne. To ne ide jedno sa drugim, veruj mi... To NARAVNO ne znaci da si los covek, ja licno uopste ni nemam takvo misljenje o tebi i na osnovu tvojih postova i komentara zaista sam ubedjen u suprotno. Uopste te ne krivim sto iznosis takav stav, jer vecina nas uopste nije edukovana o tome. Ipak, svako ko se time imalo bavio reci ce ti isto sto i ja - da te dve tvrdnje ne idu zajedno.
Ispunjenje hriscanskog (pa samim tim i pravoslavnog) u sebi moguce je samo i jedino kroz liturgiju i svete tajne (pre svega ispovesti i pricesti). Izuzimam iz ovoga neke ekstremne prilike, kao recimo slucaj da se nadjes sama na pustom ostvru ili na nekom drugom mestu na kome se ne mozes domoci hrama, ali to je vec visi stepen verske filosofije o kome ja ne mogu da ti kazem nista. Ali ono prvo, to ce ti reci svako ko o tome bar imalo zna. Sve druge tvrdnje (pazi tragikomedije) plod su zapadnog bogoborstva o cemu je mnogo toga napisao vladika Nikolaj Velimirovic.
E, sad, nemoj misliti da o sebi mislim kao o velikom hriscaninu, jer bas zato sto ZNAM sta mi je ciniti, a to ne cinim, moj greh je svakako daleko veci od bilo cijeg ko ce na ovo sto kazem ostaviti post. I svi ce biti u pravu, verovatno.
Jedino u cemu stvarno niste u pravu, to je kada se bavite masonima, sektama, velikim bratom, novim svetskim poretkom, a da o svojoj veri ne znate gotovo nista. Ne kazem to zato sto hocu da ''popujem'', nego zato sto je pre svega opasno upoznavati se sa takvim stvarima bez prethodnih znanja, a zatim i zato sto necete znati na pravi nacin da branite ono u sta mislite da verujete.
Ponavljam, ne mislim nista lose, samo pominjem zato sto mozda neke stvari valja znati...

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Sneza
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-11-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: U ritmu muzike

IP: 93.86.58.*

[*] napisana 6-8-2008 u 00:02 Citiraj i odgovori

Hvala tebi Dejane, ja se potpuno slazem sa ovim sto govoris, ali nije mi jasno zasto mi se ovako obracas:
"Jedino u cemu stvarno niste u pravu, to je kada se bavite masonima, sektama, velikim bratom, novim svetskim poretkom, a da o svojoj veri ne znate gotovo nista."
Ovo nema nikakvih dodirnih linija samnom! Prezirem sektase, velikogbrata, masone i sve sto je nalik na njih!
Ja o svojoj pravoslavnoj veri znam puno, mnogo vise nego sto mozes i da predpostavis. To sto ne idem redovno u crkvu ne znaci da sam nevernik i bezboznik.
Slavim muzevljevu i ocevu slavu: sv.Dzordja i sv.Arhandjela.
Bozic i Uskrs se u mojoj kuci obelezava kao paznik nad praznicima.
Dragi urednice, pozivam te da sa svojom porodicom dodjes na moju slavu!
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-3.sezampro.yu

[*] napisana 6-8-2008 u 00:08 Citiraj i odgovori

Oho, pa... Idi u persun, sad si me zbunila, niko me ovako javno nije zvao na slavu...
Nisam mislio na tebe, u sustini mislio sam na sve nas zajedno.... Mozda bi bilo bolje da sam stavio prvo lice mnozine - nismo u pravu, kada se bavimo, ne znamo...
Jer, Snezo, znas - stvarno znamo jako malo, da znamo vise - mnoge stvari ne bismo uradili ''u ime pravoslavlja''... Kao narod...

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Sneza
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-11-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: U ritmu muzike

IP: 93.86.58.*

[*] napisana 6-8-2008 u 00:51 Citiraj i odgovori

Evo ja te pozivam da 16. Novembra na sv. Djordja budes nas gost.
Mislim da cemo tada biti u Majdanpeku, ali ako nas nesto spreci da dodjemo napravicemo ti vizu. U svakom slucaju javicu ti na vreme.
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Fagot
Forum Manijak

Registrovan/a: 12-5-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Perfektno

IP: 79.101.76.*

[*] napisana 6-8-2008 u 10:33 Citiraj i odgovori

Nije problem Snezo pogresno si shvatila neke stvari.Nije se odnosilo na tebe i urednika.
Problem je u tome zato sto neki forumasi t.j.Rade prosipa nam pamet,kaci svakojake gluposti kune se u crkvu i boga a u stvari on ni ne zna gde se nalazi nasa Crkva ni sta prestavlja.

Koliko ja ovde mogu da vidm jedino sto Rade istinski borac za Seselja i Kostunicu radi na ovoj temi je Bogouljenje i sve ne samo hriscanski nacin razmisljanja.

NA OVOM SVETU SMO SAMO JEDAN JEDINI PUT
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
 Strana:  1  ..  6  7  8  9  10
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh