Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  4  5  6  ..  16
Autor/ka: Naslov: Stara dobra vremena
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 79.101.139.*

[*] napisana 13-4-2008 u 01:14 Citiraj i odgovori

Pre raspada Jugoslavije živela sam sa porodicom u Šibeniku i imam najlepše uspomene iz tog perioda. Igrom slučaja,otišli smo iz Šibenika godinu dana pre nego što je počeo užas...e to nikad neću moći da shvatim. Nikada me niko nije popreko pogledao,nikada nikakvu neprijatnost nisam doživela,družila sam se sa Hrvatima...kako je sve ovo moguće...šta se dogodilo?

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Sneza
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-11-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: U ritmu muzike

IP: 79.101.230.*

[*] napisana 13-4-2008 u 13:40 Citiraj i odgovori

Ja jesam jugonostalgicar.
Nosila sam pionirsku maramu, ucestvovala sam na sletu, jela sam mast na leba, sa alevom paprikom, skupljala sam salvete i razglednice, isla svake godine na more, svake nedelje u 10h na matine u bioskop, skolske igranke, pa disko kod Boleta, ... eh, kad se samo setim
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 212.200.192.*

[*] napisana 13-4-2008 u 14:01 Citiraj i odgovori

hehe libi...gde me nađe sa ovom temom...

Festival muzike "Tin"(D.Milanovac),nekada se zvao "Sloboda se zove Tito". Na drugom festivalu prvu nagradu za tekst osvojio je P.Zubac,drugu-C.Jovanović,treću-moja malenkost. Naziv pesme "Tito naš". Još čuvam diplomu iako je požutela,bronzanu plaketu i srebrnjak sa likom druga Tita...

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
Sneza
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-11-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: U ritmu muzike

IP: 79.101.230.*

[*] napisana 13-4-2008 u 14:23 Citiraj i odgovori

Secam se kad smo isli da docekamo Plavi Voz i pozdravimo druga Tita. Mesec dana su nas u skoli pripremali za taj docek. Kad je dosao taj dan, odveli su nas na zeleznicku stanicu. Clanovi folklorne sekcije su na stanici igrali kolo, pioniri su svi do jednog oko vrata imali crvene marame i titovke na glavi i mirno stajali u koloni. Voz je stigao i stao na stanicu. Jedan ucenik je procitao govor za dobrodoslicu, voz se nije zadrzao ni 5`, a onda je polako krenuo, a mi smo mahali cvecem u rukama. Tita nismo ni videli.
hahahahaaaa... kako mi je sad smesno kad se toga setim, a tada sam bila veoma ponosan pionir :D
LittleWing
Forum Manijak

Registrovan/a: 23-2-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: trenutno

IP: 89.216.87.*

[*] napisana 13-4-2008 u 17:23 Citiraj i odgovori

''svako vreme ostaje
u secanju vrsnjaka svojih,
kao vreme ludosti, strahova i radosti,
al' ono sto mu daje car,
to je neko drugo vreme...''

da ne budem nepravedna prema danasnjici, naci ce se neke dobre strane i ovoga danas, verujem u to... ali, nasa stara dobra vremena... smem da kazem da su imala mnogo vise smisla, mnogo vise radosti, a ludost i strahota se uvek nadju...

evo jednog poredjenja. klupe u skoli nekad i sad. danas imamo stolice i sto, dva djaka, dve stolice i jedan sto. mesto na kojem je predvidjeno da stoje skolske torbe je suvise usko, ako su mislili da se torbe stave ispod klupa ili suvise lako odvaljivo, ako je bio onaj deo sa strane koji ne izdrzi ni jednu skolsku godinu. stolice se lome, odvaljuju se delovi sedista za tili cas, a da ne kazem za ljuljanje na stolicama koje ne mozes spreciti, a odgovaras ukoliko se nesto desi djaku nedajboze kad padne.
mi smo imali klupe sa sedistem koje je bilo pricvrsceno za okvir same klupe i na kom se nisi mogao ljuljati, jos manje pasti, nisi mogao da treskas stolicom o pod i remetis nastavu, nisi mogao da nakacis torbu na stolicu koja se cas posla prevrne... neko ce reci da su stolice bolje, ali ja ipak mislim da je ono bilo humanije i bliskije i bezbednije na kraju krajeva.

nastavice se...
 Strana:  1  2  3  4  5  6  ..  16
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh