Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  ..  9  10  11
Autor/ka: Naslov: Kome odgovara ružna slika o Majdanpeku?
Lada
Početnik
*

Registrovan/a: 2-7-2008
Korisnik nije na vezi

ISP: *.241.eunet.yu

[*] napisana 5-7-2008 u 20:54 Citiraj i odgovori

Malo sam se nasalila, i sta mi pada na pamet nije tako lose. A to u zagradi, hm, ako se malo prozivaju muskarci, onakvi kakvi (jos uvek) jesu nikako ne znaci da ta osoba ne voli muskarce. Cinjenica jeste, i da ste vi muskarci skloni davati zavrsne reci, popovati, pa tako ste se i vi umesali u ovu pricu izmedju zena. O-o
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
cuñaoooooooooooooooo
Forum Manijak

Registrovan/a: 30-6-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ma nikad bolje

ISP: *.staticIP.rima-tde.net

[*] napisana 13-11-2008 u 15:46 Citiraj i odgovori

nikome,kakav god daje nas je grad
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 93.86.20.*

[*] napisana 3-12-2008 u 16:08 Citiraj i odgovori

Iz današnjeg "Blica"link

"Radi samo jedan rendgen u Majdanpeku
Na snimanja čekaju duže od mesec dana
Autor: Silvija Vukašinović | 03.12.2008. - 05:00

MAJDANPEK - Majdanpečani na snimanja rendgenom čekaju duže od mesec dana. Pacijent koji bi danas sa uputom došao da zakaže snimanje mogao bi da dobije termin tek polovinom januara jer u Domu zdravlja radi samo jedan aparat i samo jedan radiološki tehničar.
Majdanpečki dom zdravlja, koji je poslednjih meseci značajno obnovio drugu medicinsku opremu, sada problem ima sa organizacijom rendgen službe. Razlog za dugo čekanje običnog snimanja rendgenom je taj što su stručnjaci iz Nuklearnog instituta „Vinča”, prilikom poslednjeg obilaska Doma zdravlja, dva stara dotrajala aparata stavili van funkcije zbog negativnog uticaja na životnu sredinu, pa se sva snimanja obavljaju jednim preostalim aparatom.
- Ušli smo u proceduru za nabavku novog rendgena preko Ministarstva zdravlja, ali je pitanje kada će nam stići, budući da je prvi tender bio neuspešan. Mi smo prethodno već pokušali da stvorimo kvalitetnije uslove za rad ugradnjom novih zaštitnih vrata - kaže dr Dragan Fudulović, direktor majdanpečkog doma zdravlja. Fudulović objašnjava da je daleko veći problem sa manjkom radioloških tehničara ne samo u Majdanpeku već i u celoj Srbiji.
- Ostao nam je samo jedan tehničar, a da on ne bi bio suviše ozračen, zakazivanja su neminovna, jer ne uspevamo da zaposlimo novog radiološkog tehničara pošto ih u Srbiji nema dovoljno - kaže dr Fudulović. On dodaje da trenutno pokušava da makar na dan ili dva sedmično angažuje tehničare iz borskog Zdravstvenog centra, što bi skratilo vreme čekanja. Pacijenti su nezadovoljni zbog dugog čekanja na preglede koji se u većini drugih gradova obavljaju istog dana.
- Kada su mi snimanje kičme zakazali za kraj decembra, pomislio sam da ću u Boru to moći da obavim pre, ali sam bio zatečen kada sam čuo da se i tamo zakazuju pregledi i da bih na red mogao da stignem tek u februaru - kaže Majdanpečanin Nebojša Cvetković."

Pošto sam ja taj tehničar o kome je reč, moram ovo da prokomentarišem.
Zahvaljujem novinaru koji je skrenuo pažnju na ovaj veliki problem, koji odavno postoji. Iznenadila sam se kad sam jutros dobila novine.
Imam i jednu malu zamerku na termin "obično snimanje rendgenom". Taj termin ne postoji u našoj struci. Ni jedno snimanje nije obično. Svako izlaganje zračenju predstavlja rizik i za pacijente, i za profesionalno izložena lica.
Za sve ostalo što bih imala da kažem povodom ove situacije, mogla bih da budem sankcionisana zbog kršenja kodeksa, pa bi i taj jedan aparat ostao bez ijednog tehničara.
Iskreno se nadam zbog svih mojih sugrađana i zbog sebe da ovo "vanredno stanje" neće još dugo da traje.
Izvinjavam se svima onima koji moraju da čekaju i hvala svima koji imaju razumevanja.

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
 Strana:  1  ..  9  10  11
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh