Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  4  5  ..  101
Autor/ka: Naslov: KOSOVO
nacional
Forum Manijak

Registrovan/a: 1-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 77.46.249.*

[*] napisana 17-2-2008 u 16:01 Citiraj i odgovori

Nažalost mislim da to ne funkcioniše baš tako. Zavisi kako se tumači dobro i zlo, i napredak i nazadovanje. Po sistemu vere to ide drugačije , međutim mi smo u dimenziji u kojoj se to drugačije doživljava. Ja se divim onima koji su prešli u višu dimenziju i kojima je vidljivo ono što nama ostalima nije nažalost, ali svako nosi svoj teret kroz život i ima izbor.

Veverica je postavljena na točak koji se okreće, ali se ne okreće točak. okreće ga veverica. Kad bi veverica stala, točak bi se prestao okretati. Ali šta bi to donelo veverici? Ništa. Jedino bi joj oduzelo zabludu da trči.
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-3.sezampro.yu

[*] napisana 17-2-2008 u 17:11 Citiraj i odgovori

Retko na ovom sajtu iznosim svoje misljenje pre svega zato sto smatram da bi kao urednik trebalo da zadrzim nekakvu objektivnost, ali ovaj put hocu da kazem sta osecam i mislim....

Ovaj dan smatram zalosnim i crnim, i na ovaj dan mozemo reći laku noć svakom razumu u svetskim razmerama...

Moglo se to naslutiti i predvideti i ranije, ali danas, eto, postaje i vidljivo, na žalost...

Lično, strašno mi je žao što jednu od najvećih svetskih sila vodi takav ''potencijal'' kakav je Buš, čovek koji verovatno prstom, osim predela u kome se briše posle nužde, teško da može da pogodi neku odredjenu oblast na globusu... To se više puta pokazalo još u njegovom prvom mandatu, a dobio je i drugi, na žalost...
To, na žalost, pokazuje da nije krivica na njemu, već na onima koji su ga birali... Njihova odgovornost svakako je veća nego odgovornost nas koji utičemo na daleko manje oblasti...
Svaka čast američkom narodu, u poslednjih petnaestak godina birali su zaista sjajne likove... Od onog koji je ovalnu sobu pretvorio u oralnu, do ovog sada... (A ni u perspektivi koliko vidim nemaju neka mnogo bolja rešenja)...

Lično, zaista ne mogu da prihvatim takvu glupost da je nezavisno Kosovo garant stabilnog Balkana...
Uopšte, ne mogu da progutam glupost koja se zove nezavisno Kosovo...

Ne mogu da prihvatim ni glupost koja je prisutna i kod nas koja kaže - ''ali faktički to je odavno tako''...

Ovo je zaista tužan dan za sve one koji znaju šta ovo znači... Ne u našim malim i sitnim razmerama, već u svetskim...

Svi već otprilike znamo šta znači nepoštovanje zakona u našim lokalnim okvirima... Zamislite samo šta znači nepoštovanje zakona u svetskim razmerama...?!!

Želim da vam kažem da na ovom mestu uopšte nemam nameru da polemišem na ovu temu... Ova tema nije za polemiku medju nama i verujem da većina nas misli isto i oseća isto...

Ne polemišući o ovome, radep001, jer mislim da nije vreme ali i da nema razloga, reći ću samo da je izraz ''sila boga ne moli'' stara srpska poslovica koja govori o ljudima koji žive u zabludi da su ''ničeovski'' veliki... Buš nema intelektualni kapacitet da razmišlja drugačije od toga... Mada on verovatno nije ni čuo za Ničea (kao ni za mnogo čega drugog), od njega ni ne možeš očekivati više od onoga što jeste... Ono što je tužno u celoj ovoj priči je to što to ne vide ni milioni onih koji su ga birali i koji, poput Neronovih Rimljana, misle da su nedodirljivo jaki...

Slažem se potpuno sa tobom da nema veće sile do Božije, i da ćemo svi kad tad pred taj sud...

A ono što je posledica današnjeg dana nije Kosovo van Srbije - već ceo svet van bilo kakvog sistema, gomila nestabilnosti i lavina koja gubi svaki smisao... I u tom svetu treba živeti...

Strašno...

(Konfuzan sam i nedorečen, ali... Eto, tako se i osećam... Jedino što još mogu da dodam to je da i ako me budete prozivali za ovo što sam rekao i to kako sam to rekao - neću vam odgovarati... Ja ovih dana ne želim da polemišem sa svojim sunarodnicima)...

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 77.46.202.*

[*] napisana 17-2-2008 u 17:18 Citiraj i odgovori

Ne može se opisati rečima ovo što osećam. Proglasiše nezavisnost, podržavaju ih oni koji nemaju prava na to, oni kojima mi očajnički želimo da pripadnemo...političari se razmeću patetikom,velikim rečima...
Kako li je Srbima na Kosovu?
Neka je Bog u pomoći i njima i nama.

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
nacional
Forum Manijak

Registrovan/a: 1-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 77.46.249.*

[*] napisana 17-2-2008 u 18:44 Citiraj i odgovori

@urednik

Jel možeš i smeš reći iskreno, da li se može ovaj tvoj tekst pročitati i primeniti na isti način i sa istom sadržinom a sa jedinom izmenom umesto Buš čitaj Tadić? Da li misliš da vode potpuno istu politiku? Da li vidiš glumu u Tadićevim nastupima i ponašanje ova dva čoveka koja se na razlikuju ni u čemu. Meni je jasno da je teško ovako nešto za tebe zbog tvog položaja ali ... ima li nešto istine u ovome što ja želim da predočim?
Ja sam tvoj tekst tako čitao i kažem , u pravu si.

Veverica je postavljena na točak koji se okreće, ali se ne okreće točak. okreće ga veverica. Kad bi veverica stala, točak bi se prestao okretati. Ali šta bi to donelo veverici? Ništa. Jedino bi joj oduzelo zabludu da trči.
St.Rudnoglavski
Vrlo aktivni član

Registrovan/a: 6-11-2007
Korisnik nije na vezi

IP: 91.150.109.*

[*] napisana 17-2-2008 u 19:46 Citiraj i odgovori

Ćeraćemo se još
Jednako ćerati
To da smo načisto
Nema šta da krijemo...

Neka niko ne misli da nećemo
Poštenije je reći da hoćemo
Pa da se otvoreno ćeramo
Kad se vec ćeramo...

I da jasno kažemo
Ćeraćemo se još
Nego da upredamo i obećavamo
Kako više nećemo...

A svak zna da hoćemo
Pa da ispadne
Neka što smo se ćerali
Nego smo još i slagali

I u laž ućerani...

Ćeraćemo se još
Nema od pomirenja ništa
Moramo se ćerati
Ne možemo se ne ćerati

Ni stati na ovome...

Samo bi još trebalo
Da se i ne ćeramo
Dje ste se ćerali
Nidje...
Šta ste išćerali
Ništa...
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
 Strana:  1  2  3  4  5  ..  101
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh