Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  ..  8
Autor/ka: Naslov: Imati ili biti
Sneza
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-11-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: U ritmu muzike

IP: 91.150.120.*

[*] napisana 14-2-2008 u 20:36 Citiraj i odgovori
Imati ili biti

Ako imas onda jesi! (ili bar mislis da si neko)
Svi te vole i hoce da se sa tobom druze.
Ako jesi, a nemas - nije da te izbegavaju, ali nisi koristan i interesantan.
Ako biste morali da birate, sta bi ste izabrali:
da budete ili da imate?
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 77.46.249.*

[*] napisana 14-2-2008 u 22:18 Citiraj i odgovori

Povodom "imati" - Nije zadovoljan onaj ko je bogat,već onaj ko je zadovoljan sa onim što ima.

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

[*] napisana 14-2-2008 u 22:24 Citiraj i odgovori

Vladika Nikolaj Velimirović

" Vreme je tica,koja te kiti šarenim perjem, no koja će doći i da počupa svoje.
Ako budeš suviše vezao dušu svoju za perje,vreme će ti sa perjem i dušu očupati.
Ah, kako će tada biti velika nagota tvoja."

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
nacional
Forum Manijak

Registrovan/a: 1-2-2008
Korisnik nije na vezi

[*] napisana 14-2-2008 u 22:53 Citiraj i odgovori

Najpre je potrebno sebi odrediti vrednosti. Imati nešto što za druge ne znači vrednost ne znači i mesto u društvu. E , sad i društvo je bitno , koje uvek ocenjuje, znači treba odabrati i društvo koje je vredno tvojih interesovanja. Stav i mišljenje društva koje nije vredno tvog interesovanja kao takvo je nebitno. Znači bitno je šta o tebi misle oni koji ti znače u tvom životu i okruženju. Šta o na pr. meni misli neko koga nikad neću upoznati i ne znam ko je i živi na drugom kontinentu je toliko nevažno i kao da ne postoji. Važno je šta o tebi misle oni koji te dobro poznaju i mogu ceniti tvoje vrednosti na osnovu onoga što si stvarao duže vremena. Tu dolazimo do toga šta su vrednosti i ko ima a ko nema.
Kad se pojaviš negde i niko te ne primeti to može značiti da malo imaš i malo vrediš iako si možda najbogatiji u tom okruženju, tvoje postojanje u tom trenu i mestu je suvišno, najgore je kad se to dešava u tvom bliskom okruženju.
Kad imaš zašto se dokazati i kome se pokazati onda možeš nešto i vredeti. Tamo gde svi imaju novca, novac nije vrednost.
Tamo gde je jedino novac ono što imaš u odnosu na ostale je nedovoljno da bi bio ličnost. Tako da kad pitaš o ovakvim stvarima onda puno toga trebaš imati u vidu.
Možda imaš više od svih ostalih ali bitno je da imaš kome to pokazati i da ima ko to da vidi i na kraju da neko želi to da gleda. Materijalne vrednosti su vredne onima koji nemaju ništa drugo da ponude a i inače su značajne malim ljudima. Sad imaš a već sutra ne i nisi niko i ništa. Postoji nešto što se ne može kupiti novcem a to je ta prava ljudska vrednost.
Ako nema ko da ti se obraduje i da te dočeka i smatra vrednim čovekom i prijateljem bez obzira koliko imaš na računu onda si bezvredan i kao da nisi ni postojao.

Veverica je postavljena na točak koji se okreće, ali se ne okreće točak. okreće ga veverica. Kad bi veverica stala, točak bi se prestao okretati. Ali šta bi to donelo veverici? Ništa. Jedino bi joj oduzelo zabludu da trči.
zuleee
Forum Manijak

Registrovan/a: 11-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 212.200.218.*

[*] napisana 14-2-2008 u 23:41 Citiraj i odgovori

ponekad se pitam koliko je dovoljno biti vredan sebi i svojima kada ti promaja bije kroz kucu?znam gro ljudi koji bi po svim merilima trebali da budu duhovno vredni,ali postavlja se pitanje koliko im to vredi,ako ih deca gladna gledaju,dok se tamo neki olosi baskare?
ne znam ,previse je ovo siroko i kompleksno,a zivot je tako kratak da bi se analizirao...
mozda je najbolje pustiti da tece,jer u protivnom,i veoma moralni ljudi,ako previse razmisljaju o tome,mogu da dodju u situaciju da ne mogu da opravdaju svoje postupke..
ko razume ,shvatice,hehe...

Strana:  1  2  3  ..  8
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh