Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
Autor/ka: Naslov: Kroz sljivike i livade u 21. vek
allegreat
Početnik
*

Registrovan/a: 16-4-2007
Korisnik nije na vezi

IP: 212.200.182.*

[*] napisana 11-7-2007 u 16:56 Citiraj i odgovori
Kroz sljivike i livade u 21. vek

Postovani
taman smo se oslobodili ruzicastog terora( doduse silom prilika) kad ono stigli Nemci. Nisu bas Nemci vec najdivniji nam predstavnici becke nam dijaspore sakupljeni u liku i delu super mega giga dive nase jedine i neponovljive Dragane Mirkovic.
Da li je pravi izbor za nas obicne smrtnike koji u ovom trenutku mogu da prate samo program TV B92 DM sat? Ili ste uzevsi u obzir ciljnu grupu koja prati B92 racunali sa tim da tu konkurencije i nema vec ce se radovati i oni "drugi".
Hleba i igara........:jao:
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-1.sezampro.yu

[*] napisana 11-7-2007 u 18:45 Citiraj i odgovori

Naravno da ne. Jednostavno, mi na raspolaganju imamo samo ono što drugi distribuiraju do Majdanpeka (odnosno do solitera ''zvezda''). Trenutno, dozvolu za reemitovanje (na kanalu RTM u vreme kada ne ide naš program) imamo samo za TVB92 i DM SAT. Pošto B92 već ide na drugom kanalu, pustili smo preko našeg DM. Pokušaćemo sutra da obezbedimo dozvolu za neki drugi kanal. Ukoliko bude razumevanja za situaciju u kojoj se Majdanpečani nalaze, nadamo se da ćemo moći da reemitujemo nešto drugo.
Radimo sve što možemo da olakšamo situaciju, ali nije loše zapitati se zašto se RTS ne odaziva već pola godine pozivima da se problem reši, zašto ostale nacionalne i regionalne TV kuće ne pokrivaju ovaj prostor i nemaju ni nameru da to urade.
Trebalo bi znati da se B92 gleda u Majdanpeku isključivo zahvaljujući RTM-u, kao što je to dobrim delom bio slučaj i sa Pinkom (održavamo uredjaj koji je nabavila mesna zajednica).
Ali moram da naglasim da nije posao RTM-a da obezbedjuje signale drugih televizija. To činimo u granicama naših mogućnosti zato što i mi živimo ovde i nemojte NAS prozivati što nema drugih kanala.

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
allegreat
Početnik
*

Registrovan/a: 16-4-2007
Korisnik nije na vezi

IP: 212.200.182.*

[*] napisana 11-7-2007 u 18:55 Citiraj i odgovori

Ma nekrivim ja vas, ako je tako kako kazete-hvala, a to sto se RTS ne odaziva dzabe i da se pitamo, mi smo sitna riba i potpuno neatraktivni za njih.
Sreca da postoji ovaj forum pa bar da se informisemo kad vec ne sedimo ispred TVa.
Steta sto je vreme uzasno pa ne mozemo bez kompjutera i TVa
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.donet.co.yu

[*] napisana 11-7-2007 u 19:31 Citiraj i odgovori

Ma, ok je, ali ovaj problem je bas nezgodan. Mi stvarno nemamo novca da popravimo kvar na el.vodu ka Starici, ali sa druge strane, kada se upustite u tu pricu ona deluje poprilicno nepravedno. Ne mislim prema RTM-u, nego prema svima nama zajedno.
Ne znam hoce li se RTS odazvati novom pozivu koji im je upucen, ali najverovatnije je da ce sve pasti na teret opstine. Kada kažemo opštine - čitaj nas svih, gradjana. Na žalost, meni se čini da i u opštini problem nekako gledaju na onaj način ''treba RTM-u'', mada mi insistiramo da se ovde ne radi samo o RTM-u, već o još tri kanala sa nacionalnim pokrivanjem, a u stvari o svim onim gradjanima koji nemaju kablovsku ili neki od satelitskih sistema i koji u ovom trenutku mogu da gledaju samo B92 i naš kanal, odnosno još jedan koji ćemo mi reemitovati kada ne ide naš program.
Kablovski distributer u Majdanpeku dao nam je dozvolu da preuzmemo nešto od njegovih kanala. Medjutim, jedan deo kanala i on emituje kroz saradnju sa Total TV-om (SBB sistem) i te kanale ne smemo da reemitujemo bez njihove saglasnosti. Na žalost, preko SBB-a idu svi oni kanali koje bi bilo normalno da u ovakvoj situaciji pustimo - oba RTS-a, Avala, Fox... Pinka nema ni u ''kablu'' jer je preuziman sa Starice, a zato nema ni regularnog RTS-a. Izbor je sužen na DM, BN ili neki od stranih kanala.
Nisam siguran da će SBB dati dozvolu RTM-u da u vreme kada ne emitujemo program na našem kanalu pustimo nešto iz njihovog paketa. Odnosno, najverovatnije bi za to tražili naknadu, što je i normalno. Možda bi bilo bolje da im se sa takvim zahtevom obrati lokalna samouprava, jer kada to čini RTM, onda je ljudima teško da poveruju da jedna medijska kuća želi nekoga da reemituje bez nekog finansijskog interesa. I kada smo od TV B92 tražili da nam dozvole da reemitujemo njih, morali smo da im pružimo uveravanja da u vreme kada reemitujemo njihov program nećemo puštati svoje pakete reklama.
Sve su to normalni poslovni odnosi u medijskom svetu, jedino što iz naše ''nedodjijske'' perspektive ponekad izgledaju čudno. Kao što je sigurno sada teško nekome sa strane dokazati da je u centru jedne srpske opštine u 21. veku putem ''antene'' moguće gledati samo jedan jedini kanal. Pardon, od danas posle podne - dva.
Što se RTM-a tiče, mi smo sa ovim problemom još zimus upoznali lokalnu samoupravu i RTS, pokušali na razne načine da nabavimo kabl, tražili ga prethodnih meseci i po RBM-u i po Basenu Bor, ali nema. Opština je izrazila spremnost da pomogne u rešavanju ovog problema, ali je tražila da u tome bar na neki način učestvuje i RTS. Jedna od ponuda (aktuelna negde u martu) je bila da opština sanira napajanje strujom, a da RTS zauzvrat pokrije sela u opštini Majdanpek svojim signalom. Odgovor nikada nije stigao, mada iskreno rečeno, pitanje je i dokle je stigao papir sa ponudom.
Čelni ljudi RBM-a zaista su pokušavali da nam pomognu, ali ni oni nemaju odgovarajući kabl. Postoji (usmeno) i njihova spremnost da pomognu u njegovom postavljanju.
Meni se zapravo nekako čini da kada bi se RTS zainteresovao za ovaj problem i bio spreman da učestvuje u njegovom rešavanju makar malo, da bi onda pomoć stigla i od drugih, ne samo opštine, nego bi možda pomogla i neka preduzeća.
Na kraju krajeva, to je nacionalni javni servis kome svi gradjani (pa i Majdanpečani) plaćaju pretplatu, a kome je u svoje vreme ovaj grad i izgradio taj objekat na Starici i dao ga tadašnjoj TV Beograd na trajno korišćenje.
Eto, otprilike mislim da sam rekao neke najbitnije stvari vezane za sve ovo, a šta će i kako će biti videćemo.

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh