Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2
Autor/ka: Naslov: Sloboda medija
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.donet.co.yu

[*] napisana 10-5-2007 u 14:20 Citiraj i odgovori

E, pa... Konačno malo vremena...
Ma, znamo i ti i ja šta je to... Ne treba ti tu definicija... Uostalom, pazi... Slobodan sam ne samo da informišem, nego i da se informišem o svemu, ali... Za onoga ko informiše jako je važan pojam slobode medija... Toga u stvarnom životu nema, o kome god da se radi. Kao asimptota koja se približava liniji do u beskonačnost, ali je nikada ne dodirne...
Pazi, ko god misli da slobodnih medija ima - u zabludi je, ali tačno je da su neki više, a neki manje slobodni.
Navešću jedan sasvim banalan primer - ukoliko imam finansijera kome pružam usluge a on za njih fantastično plaća, svakako da ću imati dilemu da li da objavim nešto što njemu ne ide u korist i rizikujem da ostanem bez tog posla.
Po mom mišljenju, mediji koji predstavljaju javni servis trebalo bi da budu daleko slobodniji od privatnih medija, baš zato što je struktura ljudi koji ih plaćaju (a to su svi gradjani u njihovoj zoni pokrivanja) sasvim raznolika i dolazi iz svih mogićih društvenih, političkih, pa i ekonomskih sfera. (Pošto se na ovom forumu poprilično pričalo o banderama, pozvaću bandere u pomoć. Npr., da su bandere zaista koštale toliko koliko se priča, zamislite da RTM kupi čovek koji je ućario na njima... Mislite li da bi dozvolio da se čak i ''b'' od bandere bilo moguće pomenuti čak i na ovom sajtu...?)
Elem, kako vlasnička struktura stvarno ne obezbedjuje tu slobodu o kojoj pričamo, vraćamo se poremećenim sistemima vrednosti...
Lično mislim da kod nas još uvek nema one elementarne kontrole vlasti koja je zasnovana na tri osnovna, ali MEDJUSOBNO NEZAVISNA, stuba: sudska, zakonodavna i izvršna, bla, bla, bla...
E, sad... Pitanje je sledeće - jesu li ova tri stuba kod nas medjusobno nezavisna..?
Ako nisu, a mnogo je primera koji govore u prilog tome, onda sve prelazi u domen političkih dogovora...
Kada sve dodje na taj nivo, onda je sve nalik farsi...
Kada je sve nalik farsi, onda je moguće da neko ko javno napiše nešto što nije po volji kontrolorima farse, završi kao Ćuruvija, Pantić i ostale naše kolege, i da za to, bar do sada, niko ne odgovara...
A kada niko ne odgovara, onda je sve na nivou divljeg zapada...
A ako je na nivou divljeg zapada, onda možete da zamislite koliko smo daleko od savremene civilizacije, pa i od slobodnog informisanja...
Što naravno ne znači da treba dići ruke od svega, pa to i činimo, koliko možemo... A što bi rekao River, svakako da treba imati na umu da uvek može bolje. Kao kad žongliraš, pa uradiš hiljadu, duh mora da te ponese da uradiš i hiljadu i prvi put.

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.donet.co.yu

[*] napisana 10-5-2007 u 14:29 Citiraj i odgovori

Heh, da dodam, ovo Riverovo ''može bolje'' stalno mi se mota po glavi, jer... Bez takvog ili sličnog stava, ljudska civilizacija bila bi na prapočetku još uvek...

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Sofija
Forum Manijak

Registrovan/a: 16-1-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: vecito zaljubljeno

IP: 77.46.242.*

[*] napisana 27-7-2007 u 16:19 Citiraj i odgovori

Mi tu ne mozemo mnogo promeniti.
Uvek je bilo onih koji su zeleli da zataskaju bitne stvari.

Live and let'em die
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Sofija's Yahoo
radep001
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-2-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: odlično

ISP: *.smin.itsisp.net

[*] napisana 23-2-2008 u 12:51 Citiraj i odgovori

Sofija,Sofija.
Ovakvim vašim stavom i ja mislim da ništa se ne može promeniti.

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/36_15_49.gif
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
 Strana:  1  2
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh