Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Anketa: Da li bi se pretplatili na Wireless Internet kada bi bio dostupan u Majdanpeku ?
Da, plaćao bih svakog meseca ------------------------- 15 (22.73%)
Zavisi od cene ---------- 5 (7.58%)
Možda ------ 2 (3.03%)
Ne, ne treba mi brz internet -- 0 (0%)

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  4  5  6  ..  65
Autor/ka: Naslov: Da li bi se pretplatili na Wireless Internet kada bi bio dostupan u Majdanpeku ?
CuBio
Vrlo aktivni član

Registrovan/a: 11-2-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Extrica

IP: 212.39.122.*

[*] napisana 13-2-2006 u 00:49

mjesecno ogranicenje od 2GB za 35€ je malo a pogotov ko ima dobru brzinu konekcije

sa 50-tak korisnika se to sigurno nece isplatiti osim velikog prekoracenja prilikom downloada pa mozda tako da bi uspjeli

moja konkecija je dobra i nemam ogranicenja osim sto svaka 3h stavljam napunjenu bateriju na mobitel a jednu punim

nemojte da vas ja ometam pozzz

CuBio
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
river
Vrlo aktivni član

Korisnik nije na vezi

ISP: *.vdial.verat.net

[*] napisana 13-2-2006 u 01:18

Drago mi je što je počelo sa konstruktivnijom raspravom na temu wi-fi konekcije.

Ja sam optimista po pitanju broja korisnika, ali opet voleo bih više vas da čujem pošto je moguće da grešim.

Firme. Prvo, imamo 2 banke. One bi sigurno bile pretplatnik (ne što se tiče internog protoka podataka, nego više po nekoj inerciji . Od firmi pretpostavljam da bi sve državne institucije postale pretplatnik. RTM sigurno. Ostatak firmi (preduzeća) male i srednje veličine posle početne zadrške pretpostavljam da bi uvidele prednosti (VoIP, prisutnost, mail).

Što se tiče investicija, pa i nije to toliko velika investicija koliko se možda nekima čini, ali je pitanje koliko će se brzo pare "okrenuti".

A što se ograničenja tiče, realno je očekivati filtriran saobraćaj (nema Peer-to-Peer programa) ovo jednostavno zato što bi početna investicija podrazumevala relativno mali protok ka mreži (iz razloga isplatljivosti), a ukoliko bi bilo i 10 korisnika sudeći po tome koliko smo ovde željni Interneta link bi bio zagušen i neisplatljiv. Sa druge strane sama tehnologija se prodaje uvek na "best effort" principu tako da ako se ne uvede ograničenje doživećemo da 256kb/s bude sporije od vaše trenutne telefonske konekcije.

E sad realne probleme može da predstavlja opština (ne izdavanje dozvola za postavljanje antena, i sl) ali pretpostavljam da ukoliko bi postojala "kritična masa korisnika" , oni bi uvideli da je uvođenje broadband Interneta "politički plus" za njih.

Alternativa Wi-Fi konekciji je neki broadband tipa ADSL ili kabal, ali to je mnogo teže postići. ADSL koči telekom trenutno samo veliki gradovi mogu njemu da se nadaju, a kabal je priča za sebe, setite se samo koliko je trajalo "kabliranje" kada je uvedena nova centrala. A pokriti grad radio signalom je mnogo jednostavnije (i konfiguracija terena nam ide u prilog) :)

Eto moja 0.02$ a sad hoću da čujem vas.

Everything should be made as simple as possible, but not simpler.
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.ptt.yu

[*] napisana 13-2-2006 u 08:16

Ja stvarno nemam nikakvo stručno znanje o tome, osim onoga što sam čitao po novinama i otprilike znam koje su prednosti, ali... Kada si pomenuo kabal, moguće je da je Telekom ostavio prostora za tako nešto kada je postavljana mreža za dig. centralu, nisam siguran. U tom slučaju bar ne bi trebalo kopati, a...? U principu, i pored rekalme i želja i pretpostavki nas pojedinaca, svakako bi bilo neophodno uraditi jednu kvalitetnu anketu na terenu koja bi dala barem približan odgovor na pitanje koliko ljudi (i preduzeća) bi ZAISTA predstavljalo potencijalne korisnike.

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
kikiriki
Forum Manijak

Registrovan/a: 24-1-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ok

ISP: *.yu1.net

[*] napisana 14-2-2006 u 01:20
anketa

Citat:
Originalno postavio/la urednik
Ja stvarno nemam nikakvo stručno znanje o tome, osim onoga što sam čitao po novinama i otprilike znam koje su prednosti, ali... Kada si pomenuo kabal, moguće je da je Telekom ostavio prostora za tako nešto kada je postavljana mreža za dig. centralu, nisam siguran. U tom slučaju bar ne bi trebalo kopati, a...? U principu, i pored rekalme i želja i pretpostavki nas pojedinaca, svakako bi bilo neophodno uraditi jednu kvalitetnu anketu na terenu koja bi dala barem približan odgovor na pitanje koliko ljudi (i preduzeća) bi ZAISTA predstavljalo potencijalne korisnike.
<Pa šta se čeka???Šalji ekipu na teren po anketu...

kikiriki-paparazzo-bamboocha
< Quiquiriqui >
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger kikiriki's Yahoo
CuBio
Vrlo aktivni član

Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Extrica

IP: 212.39.122.*

[*] napisana 14-2-2006 u 17:03

Ako iko bude zaslusan za Wirless u M-Peku onda ce to da bude KIKIRIKI stvarno se bori kao lav pomozite mu malo pa nemora on sve sam stvarno ste ...

:D

pozzz

CuBio
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
 Strana:  1  2  3  4  5  6  ..  65
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh