Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  ..  8  9  10  11
Autor/ka: Naslov: Nasi muzicari, pevaci...o svakom po nesto
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 79.101.169.*

[*] napisana 28-6-2008 u 09:12 Citiraj i odgovori

Pinhead,hvala ti za link. Bas sam se odusevila.
http://i244.photobucket.com/albums/gg11/Mistydawn_2008/bg/thicon_hvala.gif

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Pinhead
Moderator

Registrovan/a: 24-9-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: nikad na zemlji

IP: 212.200.217.*

[*] napisana 28-6-2008 u 13:52 Citiraj i odgovori

Nema na cemu Mama. Evo nasao sam jos nesto. Odavde mozete besplatno skinuti 17pesama ovog benda. http://www.msajt.com/muzika/mp3/Z/ a verovatno cete naci jos mnogo toga sto ste dugo trazili. Moja omiljena pesma je Zbogom ostaj mila moja.

Demon to some.
Angel to others.
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 91.150.101.*

[*] napisana 28-6-2008 u 21:52 Citiraj i odgovori

Jos jednom...
http://i166.photobucket.com/albums/u94/ReInventedAvatar/Smilies/thankusmile.gif

Ulepsao si mi dan.

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
libi
Moderator

Registrovan/a: 23-2-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: sama sebi trcim u susret rasirenih ruku...

IP: 79.101.77.*

[*] napisana 29-6-2008 u 23:12 Citiraj i odgovori

Super...Pinhead...:)
maraja.b
Forum Manijak

Registrovan/a: 23-6-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: :)

IP: 77.46.226.*

[*] napisana 16-9-2008 u 18:39 Citiraj i odgovori

Moj omiljeni lik sa domace muzicke scene, oduvek sam je volela kao pojavu i kao umetnika. :)

BEBI DOL

Krajem sedamdesetih godina prošlog vijeka, djevojka Dragana Šarić uzela je pseudonim Bebi Dol i odvažno kročila na jugoslovensku muzičku scenu. Priča da je u to vrijeme ime Bebi Dol uzela bez posebnog povoda i razloga, ubijeđena da niko nikad neće saznati ko je ona i da će na taj način moći da vodi život kakav želi. A njen je život od samog rođenja bio ispunjen neobičnostima, kojima je ostala dosljedna do danas.

http://i220.photobucket.com/albums/dd288/jembvai/20070123_bebi_dol.jpg

"Sa dva meseca, kao beba, krenula sam sa roditeljima na put po Zapadu. Moj otac, džez saksofonista, svirao je po američkim vojnim bazama. Stalno je govorio da jedva čeka da odrastem, da ne mora više da se brine o meni. I, eto, Bog ga je pomilovao", priča Bebi Dol.

Pojašnjava da je sa 19 godina krenula u Egipat, ponukana primjerom svog pradjeda, koji je to isto, trbuhom za kruhom, učinio davne 1941. godine. U rukama je imala dvije kese pune para, koje je zaradila prodajom prve ploče ("Ruže i krv"), objavljene 1983. godine.

"Sve štampano je prodato, a potom i sve ono što je doštampavano. Naravno da sam od toga dobro zaradila. Krenula sam u Egipat da vidim piramide na dva meseca, a ostala četiri godine. Da, to je bio lep period mog života", dodaje.

U Kairu je pjevala u noćnom klubu jednog elitnog hotela. Uživala je u tome jer, kako kaže, muzika je srž njenog života. U to je vrijeme imala i gomilu poslovnih ponuda, priznaje kroz smijeh.

"Možeš misliti (ha, ha, ha) zvali su me da glumim za velike pare, u nekim filmovima... Ja belkinja, duge plave kose, a još pevam, možeš misliti šta je to bilo za njih! Bili su zgranuti mojim odbijanjem", objašnjava ona.

Osoba je kojoj kače etiketu rok ili pop zvijezde koja je trajala samo u jednom dahu, jer je bila isuviše lijena da se muzikom ozbiljnije pozabavi.

"Prvih deset godina ispunjenih suzama, kada sam se svako veče kući vraćala i plakala zbog nerazumevanja, što ljudi sa kojima sam radila, što okoline uopšte, shvatila sam da sam izgubila mnogo dragocenog vremena i energije na manje vredne ljude. Uzela sam uzde sopstvenog života u svoje ruke i postala još jača, svoja i posebna", kaže Bebi Dol.

O ovoj "lijenoj zvijezdi" legendarni Sajmon Le Bon, pjevač britanske grupe "Duran Duran", u jednom intervjuu na pitanje ko je po njegovom mišljenju najbolja pjevačica na svijetu odgovorio: "Vjerujem, zapravo sam siguran da za nju nikada niste čuli. Slušao sam je u jednom noćnom klubu u Kairu. Zove se Bebi Dol!"

Počeci karijere Bebi Dol vezuju se za pjesme "Mustafa", te "Rudi", koje se i danas vrte na brojnim radio-stanicama. Najplodniji period njenog kreativnog rada, osamdesete, upotpunjen je i saradnjom s Oliverom Mandićem, grupom "Bulevar" i "Du Du A". Od prvog albuma trebalo je proći punih 12 godina, kako bi njen drugi album "Ritam srca" (1995.) ugledao svjetlo dana.

"Radiš, radiš, a svi te pitaju šta to radiš. Verovatno misle da ne radim ništa jer se ne slikam po TV. To je to. Sve što se čuje na ploči je proizišlo iz moje glave. Ne interesuje me improvizacija, volim preciznost. Sama radim aranžmane, tekstove...", objašnjava zašto je drugi album pripremala tako dugo.

Kao i prvenac, i drugi je album odavao pjevačicu raskošnog glasa i provokativnog imidža. Svojim pjesmama punim ljubavi, slobode i sreće obraćala se svima. Na veselom i šarolikom albumu "Ritam srca", kojim je diktirala muzičke trendove, postajući aktuelan nosilac hitova na top-listama, našlo se devet pjesama. Do izlaska sljedećeg albuma prošlo je šest godina, čiji je naziv "Ljuta sam" svijetu u potpunosti prenio poruku i stav autorke, naročito antologijskim hitom "Krv, sreća, suze i znoj".

"U to sam vreme bila ljuta što su mnoge stvari u muzičkom svetu bile kako ne treba. Mislim da mi umetnici živimo sa određenim zadatkom. Kada je `neko` odlučio da mi dođemo na svet i poklonio nam talent, onda smatram da je to naša misija koju treba da ispunimo dok smo ovde."

I danas je aktivna iako, kako kaže, mnogi to i ne primjećuju. Na posljednjem albumu "Bajage i Instruktora" gostovala je u numerama "Bademi i so" i "Pesma slobode", a već dvije godine je redovan gost na koncertima ovog benda. Veliki bum je izazvala i albumom iz decembra prošle godine, na kome se nalazi 12 džez interpretacija velikih svjetskih klasika, kao što su "It`s A Man`s World" (Džejms Braun), "What`s Going On" (Marvin Gaj), "Moon River" (Henri Mancini), "Help" ("The Beatles")...

"Tokom poslednje dve godine oko sebe sam okupila zaista kvalitetnu ekipu ljudi, sa kojom radim koncerte. Mnogo radim, putujem i uživam, i to je nešto što me trenutno ispunjava", dodaje.

Album se od tada nalazi na vrhu lista prodaje u Srbiji dok paralelno postiže impresivne rezultate i na tržištima u regionu (Slovenija, Hrvatska). Nedavno je bila gost i na Bajaginom koncertu u Banjaluci i tim povodom najavila da Banjaluku, ovaj put u ličnom aranžmanu, planira uskoro posjetiti.

http://i87.photobucket.com/albums/k136/marina_pupavac/235ip1.jpg
O andergraund sceni

"Nažalost, istina je da u većini slučajeva nailaziš na priču da talenat češće radi protiv osobe koja ga poseduje nego za nju. U tome ima istine, ali ja to ne mogu posvedočiti, jer baš takav andergraund život nisam vodila. Nisam rasista; plemenitost me osvaja, a andergraund je neka druga priča. Ja sam konformista. Samo nemoj mene u smucanje, u hladno, u nešto bez veze. Ne, ne, ne! Ja ne volim da se mučim", objašnjava Bebi Dol.
 Strana:  1  ..  8  9  10  11
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh