Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  ..  13
Autor/ka: Naslov: N O S T A L G I J A
Doktor
Forum Eksterminator

Registrovan/a: 18-5-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Tako i tako

ISP: *.cust.tele2.it

[*] napisana 8-9-2006 u 00:05 Citiraj i odgovori
N O S T A L G I J A

Za svu decu koja su rodjena i prezivela
> 1950-te, 60-te & 70-te !!
.
>Prvo, preziveli smo i rodjeni smo normalni iako su nase majke kad ih je boljela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pusile i radile do zadnjeg dana trudnoce i nikad nisu bile testirane na diabetes.
.
>U to vrijeme nisu postojala upozorenja u stilu "Cuvati daleko od domasaja djece" na bocicama sa lekovima, vratima i ormarima.
.
Mi, kada smo imali 10-11 godina nismo nosili Pampers-e i pisali u krevet.
.
>Kao djeca, vozili smo se u autima bez pojasa i vazdusnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi kad se vozimo biciklom ili na rosulama.
.
>Pili smo vodu iz creva za zalivanje vrta a ne iz flasica kupljenih u supermarketu. Delili smo flasicu Kole sa nasim prijateljima i NIKO nije umro zbog toga
.
>Jeli smo mlecne sladolede, beli hleb i pravi putar, pili kole koje su i tada bile pune secera ali nismo bili debeli zato sto smo smo se STALNO IGRALI NAPOLJU.
.
>Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se celi dan, sve dok se ne upale svetla na ulici, partizana i nemaca, kauboja i indijanaca, fantoma i svega ostalog sto je samo decja masta bila u stanju smisliti,
.
>Neretko, niko nije mogao da nas nadje po celi dan.I nikad nije bilo problema...
.
>Provodili smo cele dane praveci trokolice od otpada iz podruma, spustali se niz ulice zaboravljajuci da nismo napravili kocnice.Nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica naucili smo sami kako da resimo problem
.
>Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme sa koncentracijom u skoli.Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. Mi nismo imali skolskog psihologa pa smo ipak zavrsavali nekakve skole.
.
>Nama nisu prodavali drogu ispred skole...
.
>Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box, nikakve video igrice, nismo imali 99 kanala na televiziji (samo dva), nismo imali video rekordere, surround sound, mobilne telefone, kompjutere, Internet, chat rooms.......
.
>> MI SMO IMALI PRIJATELJE
.... I MI SMO ISLI NAPOLJE
.....DRUZITI SE S NJIMA !
.
>Padali smo sa drveca, znali se raseci na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku , ali nasi roditelji nikada nisu isli na sud zbog toga
.
>Igrali smo se sa lukovima i strelama, pravili katapulte i bacali petarde za Novu Godinu i sve smo to prezivjeli bez posledica!
.
>Isli smo biciklom ili peske do prijateljeve kuce, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kucu da se druzimo i budemo zajedno!
.
>Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu placali kauciju da nas izvuku. U stvari, bili su cesto stroziji nego sam zakon!
.
>Poslednjih 50 godina su bile najplodonosnije godine u povijesti covjecanstva.Nase generacije su proizvele najbolje izumitelje i naucnike do danas.
.
>Imali smo slobodu, pravo na greske, uspeh i odgovornost.I naucili smo da zivimo s tim !
.
> I ti pripadas toj generaciji?
.
> CESTITAM!
.
> MOZDA CES ZELETI DA PODELIS OVO SA OSTALIMA KOJI SU IMALI SRECE DA ODRASTU KAO PRAVA DECA, PRE NEGO STO SU ADVOKATI, DRZAVE I VLADE POCELI ODREDJIVATI KAKO TREBA ZIVETI !
.
>Mozda bi bilo dobro poslati ovu poruku i vasoj deci da vide kako su njihovi roditelji odrastali.
.
.......................... Pozdrav generaciji.
.................................. ZIVELI !!!

http://www.danasoft.com/sig/docsergio.jpg
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Doktor
Forum Eksterminator

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 8-9-2006 u 00:07 Citiraj i odgovori

EVO I "NOSTALGIJE",KOJA MOZE DA BUDE ZA RODNIM KRAJEM,DETINJSTVOM,NEKIM LEPIM DELOM PROSLOSTI........:o

stela
Forum Eksterminator

Registrovan/a: 20-3-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ***

ISP: *.vie.surfer.at

[*] napisana 8-9-2006 u 07:13 Citiraj i odgovori

Doc, covece gde stavi ovo bas sad ??? Pokvario si mi dan...hahahaha Mislim da me hvata depresija. Kad razmislim koliko sam gluposti (pedagoskih, modernih) cula ove nedelje, vidim koliko je nase detinjstvo i skola i uopste sve bilo lepo. Danas su deca u tolikom stresu i sve ide nekako brzo i komplikovano da su nam deca zbunjena i ne znaju vise sta i kako. Ali dobro, kako je tako je moramo to prihvatiti.

...nego ko sa 10-11 godina jos nosi Pampers...hahahahaha

Veliki pozdrav

Zivot je kratak - uzmi batak
http://s1b.directupload.net/images/081026/9du5onf2.jpg
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger stela's Yahoo
Doktor
Forum Eksterminator

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 8-9-2006 u 16:41 Citiraj i odgovori

Ma dobro to za pampers je bilo onako ...........:P:P:P

Ali od "trocikle" imam jos oziljak..............:D:D:D

dedinlukac
Forum Eksterminator

Registrovan/a: 5-3-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: looodilo

IP: 213.244.208.*

[*] napisana 10-9-2006 u 15:17 Citiraj i odgovori

e, ja sam iz 80-tih :D

kad bih razmishljao sada ko, shta, kako i zbog chega pa onda bih bio najveca trachara,ali bi me onda manje bolela glava jer ne bih stigao da se bavim mojim problemima
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger
 Strana:  1  2  3  ..  13
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh