Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  ..  328  329  330  331  332  ..  334
Autor/ka: Naslov: Nastavite pricu...
pmeda1
Forum Manijak

Registrovan/a: 3-10-2007
Korisnik nije na vezi

ISP: *.versanet.de

[*] napisana 9-11-2008 u 04:15 Citiraj i odgovori

Posto Mama_tvoja nije na vezi moracu da ovo odradim sam.
Primetivsi da mu u vodu nedostaje nekoliko vojnika Kapetan Kovacevic se dao u setnju sa namerom da pokupi svoje neposlusnike.Sve ih je imao na oku ali mu je nedostajao Mr.Proper.Iako je od pocetka obaveza vojnicima dao 24h slobodno brinulo ga je to sto ih sve ne vidi.Neko od zivljana ga je uputio istim onim putem planinskim predelima gde su oni pre sat vremena prosli.Nedugo zatim pred Kapetanom se pojavila divna koliba ispred je koje je spavao macak.Kako se priblizio na desetak metara od kolibe macak se uspravio i namrstio,osecujuci zle namere Kapetana da zeli pokvariti ljubavnu igru njegove gazdarice i nepoznatog momka.Kroz svoju nakostresenost i siktanje macak je isterao i dvoje nasih junaka iz kolibe.Poluobuceni ili nagi stajali su na verandi posmatrajuci Kapetana ne davajuci nikakve komentare od sebe. Mr.Proper se povukao u kucicu.Nije proslo ni 2min. Mr.Proper je stajao ispred Kapetana u potpunoj borbrnoj opremi kao da je hteo da mu kaze-ja sam tu Kapetane ne brinite.

MEDA
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
pmeda1
Forum Manijak

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 9-11-2008 u 04:41 Citiraj i odgovori

Zajedno su krenuli u Miroc,dok je Kapetan nasem junaku usput ocitavao lekciju.No svaka Kapetanova rec nije imala smisla jer se nas junak zaljubio u cobanicu do usiju.Negde iza njih se zaculo vozilo koje se kretalo velikom brzinom kaldrmom da se prasina digla 100m iznad puta.Stigavsi do nasih junaka vojnicko vozilo u kome su bili izvidjaci su se ponudili da povezu dvojicu namernika.Kapetan,stari lisac je prvo hteo da cuje sta ima novo sa prve linije.Kada su mu rekli da su Rumuni dovukli tesku artiljeriju na granici odmah je naredio posadi pincgauera da napuste vozilo.Sakrili su se u sumi nekih 200m od vozila i cekali.Odjednom prasak,digla se prasina skoro nisu ogluveli od siline udarca granate.Rumuni su pratili izvidjace i locirali su ih po prasini koju su dizali iza sebe.Auto je izgorelo do neprepoznavoljsti.Svi smo stajali i gledali dok nam je hladna misao jezila krv-sta bi bilo od nas da smo ostali u autu???Krenuli smo za Miroc.Sutradan nam stize autobus dobrovoljaca iz Majdanpeka pa ih valja rasporediti.Rat je poceo...

MEDA
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 93.86.22.*

[*] napisana 9-11-2008 u 13:58 Citiraj i odgovori

Ali, poznato je da nije sve uvek onako kako izgleda da jeste.
Cele noći je besnela oluja po planini i u srcima vojnika. Pred zoru se sve stišalo. Miroč je osvanuo obasjan sunčevim zracima. I srca meštana i vojnika obasjana su vešću koja se pronela brzinom munje...nikakav rat nije poceo! Došlo je do nesporazuma usled nekih dezinformacija. Rumuni su samo radili vojne vežbe, kao i naši vojnici. Vojni automobil nije eksplodirao pogođen granatom, već je bio toliko dotrajao da je sam eksplodirao.
Tokom prepodneva stigao je i najavljen autobus dobrovoljaca iz Majdanpeka, doduše ne baš pun... Gostoljubivi meštani su vojnicima priredili gozbu. Jelo se i naročito pilo, do mile volje.
Jedini rat koji je započeo, jeste rat našeg junaka mr. Propera sa samim sobom. Šta sad? Kuda će ga odvesti njegovo srce? Pošao je u šetnju kroz šumu. Misli mu je prekinulo šuštanje koje čuo. Zastao je da još malo oslušne. Na licu mu se pojavio preneraženi izraz. Tu, na par koraka ispred njega stajao je meda1 (jedan meda)...

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
pmeda1
Forum Manijak

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 25-11-2008 u 23:49 Citiraj i odgovori

Koji ga prvo odmerio svojim drskim pogledom,nezadovoljan daljim razvojem dogadjaja pa se nasmesio.Sta je tu je pomislio je Meda u sebi-visa sila.Koga ne mozes pobediti ti mu se pridruzi.Tako su njih dvojica prvo zapalili vutru posmatrajuci predivan krajolik Mirocke planine.Mr.Proper se i tekako obradovao flasi u kojoj je bezbojna tecnost ostavljala stotine sitnih mehurica.Rakija i to domaca.Meda je znao sta mladicu treba u svom ovom ludilu
pa mu je ponudio prepek star pet godina koji je on beuslovno privatio gutajuci kapi rakije kao da je sok.Mr.Proper je neprestano ponavljao predivnu cobanicu,opijen njenom lepotom pricao je o njoj citavih sat vremena.Meda je prihvatio ulogu slusaoca,navalio se na bukvu potegao i sam nekolko puta iz flase i uzivao u virtuoznoj prici o neznanoj devojci kao da se i sam stopio u putesestvije mladog vojnika.Poodmaklo je vreme i Meda nije je primetio nekakvu barijeru u njemu,nesto sto ga sprecava da ucini taj odlucni korak i...

MEDA
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 93.86.112.*

[*] napisana 26-11-2008 u 17:12 Citiraj i odgovori

...razgovor je polako zamirao. Zamišljeno su pušili i pili petogodišnji prepek. Meda se u mislima vratio nekoliko godina unazad, pogled mu se zamaglio od sećanja, nešto ga je u grudima steglo... onda je odlučio da prekine tišinu. Ustao je, pogledao svog mladog prijatelja u oči, kao da je hteo da pogledom pronikne u njegovu dušu, i rekao mu: "Čoveče, idi kuda te srce vodi. Možda zvučim pomalo patetično, ali veruj mi, poslušaj svoje srce i nećeš pogešiti. Svi mi ponekad moramo da uradimo nešto što u očima drugih može izgledati čudno..."
Prijatelji se srdačno zagrliše i rukovaše, pa krenuše svako svojim putem. Mr. Proper je krenuo nesigurnim koracima, pomalo u cik- cak, a onda se odlučno ispravio i ubrzao korake, skoro i potrčao da što pre stigne ...

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
 Strana:  1  ..  328  329  330  331  332  ..  334
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh