Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  ..  15
Autor/ka: Naslov: Zanimljivosti...
stela
Forum Eksterminator

Registrovan/a: 20-3-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ***

ISP: *.vie.surfer.at

[*] napisana 3-4-2006 u 18:23 Citiraj i odgovori
Zanimljivosti...

Kritika studije o inteligenciji

Nemački stručnjaci počeli su da kritikuju studiju severnoirskog profesora Ričarda Lina u kojoj se navodi da su Nemci najinteligentniji, a Srbi najneinteligentniji narod u Evropi.

Nemačka naučnica Elizabet Štern (Elisabeth Stern) sa Maks Plank Instituta za obrazovanje oštro se usprotivila istraživanju prema kojem su Nemci i Holanđani, sa koeficijentom inteligencije (IQ) od 107, najpametniji Evropljani.

Pri tome je, kako prenose nemački mediji, istakla da je inteligencija uporediva samo onda kada ispitanici imaju iste šanse za obrazovanje, te da "na svetu nema nikakvih pokazatelja koja bi dozvolila zaključke iznete u studiji Ričarda Lina".

"Ovde su očito iz različitih merenja uzete srednje vrednosti. To nije istraživanje zasnovano na jedinstvenim kriterijumima, kakvo je na primer poređenje koje pravi PIZA-studija o nivou znanja đaka u pojedinim evropskim državama", rekla je Štern.

Prema rezultatima studije severnoirskog profesora, posle Nemaca i Holanđana slede Poljaci (106), Šveđani (104), Italijani (102) i Austrijanci i Švajcarci (po 101). Zatim dolaze Britanci i Norvežani (IQ 100), dok su Rusi sa prosečnim IQ od 96 zauzeli 17. a Francuzi (IQ 94) tek 19. mesto. Na tri poslednja mesta našli su se, prema studiji Ričarda Lina, Rumuni, Turci i Srbi.

Elizabet Štern je, kritikujući studiju, istakla da razlika u koeficijentu inteligencije od osam bodova ionako može da se pripiše slučaju.

Zivot je kratak - uzmi batak
http://s1b.directupload.net/images/081026/9du5onf2.jpg
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger stela's Yahoo
stela
Forum Eksterminator

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 3-4-2006 u 20:36 Citiraj i odgovori

Gde su komentari? Zar vas ovo ostavlja hladne? Mene ne. Bilo je reci o ovome i prosle nedelje u svim novinama i zemljama mislim. Ispade da smo najgluplji u Evropi. Katastrofa. Ja ne verujem da je bas tako ali mi nekako smeta.

Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger stela's Yahoo
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.ptt.yu

[*] napisana 4-4-2006 u 14:02 Citiraj i odgovori

Da je naš čovek pravio studiju, verovatno bi Srbi bili najinteligentiji...

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sicEr
Redovni član

Registrovan/a: 25-1-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Na federima :)

ISP: *.ptt.yu

[*] napisana 4-4-2006 u 17:47 Citiraj i odgovori

Neko je morao da bude i na dnu tabele, zar ne? Ja moj IQ znam koliki je i uopste me ne brine ova statistika. #Prosla je pored mene, kao krava kroz kukuruz#

p.s. http://www.mensa.org/ ili http://www.mensa.org.yu/
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger
stela
Forum Eksterminator

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 9-4-2006 u 22:02 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la urednik
Da je naš čovek pravio studiju, verovatno bi Srbi bili najinteligentiji...

Nisam bas tako mislila i ne smatram da smo za prvo mesto na listi ali bas zadnji? Mada verujem da bi stvarno medju prvima bili, da su Srbi pravili studiju, jer smo takav narod. Osetljiv, dosetljiv, .... da ne nabrajam.

Strana:  1  2  3  ..  15
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh