Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  ..  59  60  61  62  63
Autor/ka: Naslov: F1
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-1.sezampro.yu

[*] napisana 2-11-2008 u 23:11 Citiraj i odgovori

''Vozač Ferarija Felipe Masa pobedio je na VN Brazila, ali je novi svetski prvak Britanac Luis Hemilton.

Masa je od početka trke bio na prvoj poziciji, a Hamilton je gotovo u ciljnoj liniji prestigao Tima Gloka, i osvojio peto mesto, koje mu je obezbedilo titulu svetskog prvaka. Do druge pozicije stigao je Fernando Alonso, a treći je bio Kimi Raikonen. Tri kruga pre kraja Fetel je uneo dramu na stazu obišavši Hamiltona, koji je tada pao na šesto mesto.

Koliko je trka bila neizvesna govori i činjenica da su i u Ferariju slavili titulu, a onda ih je oblio hladan znoj kada su shvatili da je Hamilton uspeo da u poslednjoj krivini pred ciljem obiđe Tima Gloka.

Na taj način je vozač Meklarena postao najmlađi svetski šampion i doneo je svom timu 13. titulu.

Ono što može da baci senku na ceo šampionat je činjenica da je Timo Glok poslednji krug vozio 18,5 sekundi sporije od konkurenata. Nemac je odustao od prelaska na gume za vlažnu pistu, kao i njegov timski kolega Jarno Truli, pa je to jedan od razloga što su poslednje krugove izvezli u vremenima slabijim od minut i 44 sekunde.

Pobednik i gubitnik Felipe Masa nije mogao da zadrži suze posle trke.

"Trka je bila savršena. Sve smo odradili kako treba u teškim vremenskim uslovima, sa kišom na kraju. Ponosan sam na sebe i tim i navijače koji su me podržavali tokom sezone. Bilo je vrlo potresno za mene. Odradili smo sve kako treba, a onda smo videli kako Hamilton obilazi Gloka. Veoma sam uzdrman. Ipak, moramo biti ponosni na sve što smo uradili“, rekao je Masa''

Dakle - neverovatno... Mislim da je AOCKAI ovde negde rekao da se sampion nece znati do poslednje krivine i eto koliko je bio u pravu (skidam kapu AOC!!!)

Uzasno mi je zao sto sampion ipak nije Masa, jer je Hamilton (bar meni - laiku) i u ovoj trci pokazao da niti ima srca za sampiona, niti je klasa u odnosu na druge (Fetel ga je ''obrisao'' k'o gumicom tri kruga pre kraja). Ovaj sampionat dobili su mehanicari McLarena, jer su napravili manje gluposti u odnosu na kolege iz Ferarija (seticu se samo Singapura i onog creva za gorivo koje je ostalo u Masinom bolidu)...
Svaka cast Fetelu, jer je pokazao da ume, a Glok, i pored guma za suvo, ostaje mi pomalo ''sumnjiv'' u svemu ovome...
Sve u svemu, zao mi je Mase, ali i Kultarda koji nije bas morao da se oprosti od F1 ispadanjem u prvom krugu...

Sezona je gotova, a bila je vise nego zanimljiva. Ko zna kad ce se ponoviti nesto slicno.

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-1.sezampro.yu

[*] napisana 2-11-2008 u 23:43 Citiraj i odgovori

A u cast kraja sezone, evo linka...

sampioni

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
keva
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-9-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: pozitivno

IP: 79.101.196.*

[*] napisana 3-11-2008 u 08:51 Citiraj i odgovori

Strašno mi je žao Mase, mislim da je mnogo bolji i srčaniji vozač od Hamiltona, ali nije imao sreće tokom sezone ( a ni Gloka).
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
AOCKAI
Forum Manijak

Registrovan/a: 7-4-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 212.200.182.*

[*] napisana 4-11-2008 u 03:40 Citiraj i odgovori

Takodje zalim nakon ove trke, ipak navijah za Massu. Ovogodisnji sampionat je bio vise nego uzbudjiv, i ovo je ujedno najzanimljivija sezona koju sam imao prilike da ispratim.
Ostaje mi pitanje da li je Hamilton osim sto je najmladji osvajac titule i prvi niger kome je tako nesto poslo za rukom?

Sta reci osim "Jedva cekam mart".
Doktor
Forum Eksterminator

Registrovan/a: 18-5-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Tako i tako

ISP: *.dsl.vodafone.it

[*] napisana 9-11-2008 u 15:01 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la Doktor
ETO....SVE JE OVO UVOD U JEDNU OD JAKO ZANIMLJIVIH SEZONA -F1-

....DA PODSETIM......................OVE SEZONE SE VOZI PAR NOCNIH TRKA........DOSTA KONKURENATA ZA TITULU.....VOZACI KOJI SU OSTALI BEZ MNOGIH ELEKTRO POMAGALA PRI VOZNJI.....I JOS DOSTA TOGA.....

..........MISLIM DA CE BITI JAKO ZANIMLJIV SAMPIONAT F1......

Sta rece ja na startu sezone.....:-)

..........pozdrav svima i nadam se da ce neko da pripremi temu za slijedecu sezonu...:whistle:

http://www.danasoft.com/sig/docsergio.jpg
 Strana:  1  ..  59  60  61  62  63
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh