Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  4  5  6  ..  20
Autor/ka: Naslov: Čišćenje grada
deki
Početnik
*

Registrovan/a: 4-5-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.ptt.yu

[*] napisana 4-5-2006 u 21:44 Citiraj i odgovori

Kao sto rekoh danas u prvomajskom uranku, neverovatna je kolicina te nedobronamernosti prema Majdanpeku... Koliko ljudi baca pikavce po stepenicama zgrada, koliko dece baca otpatke od zvaka i grisina itd. po svim mogucim i nemogucim mestima, ma pogledajte samo ceo grad nasta lici!
Zar je toliko tesko cuvati ovaj divni gradic?
Da li je tesko sacekati da se dodje do kontejnera i baciti otpatke?

Stvarno se neki bedak uvukao u ljude.
Veceras sam video coveka, kako lepo svoje kuce vodi na >kaku< pored ljuljaski na kojima se igraju mala deca, gore u Omladinskih brigada... Nisam mogao da mu odcutim i rekao sam mu sta mislim o njegovom postupku a on ko da je sa Marsa pao. Neka se njegovo kuce >olaksa< a gomile bakterija neka sacekaju nasu decicu sutra...
Mozda toga ne bi bilo toliko da je amlo vise grad osvetljen, ali, da li uopste neko vise bar malo voli ovaj grad?

Veliki pozdrav svim majdanpecanima i prijateljima Majdanpeka!
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
stela
Forum Eksterminator

Registrovan/a: 20-3-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ***

ISP: *.vie.surfer.at

[*] napisana 5-5-2006 u 13:51 Citiraj i odgovori

Ne bi trebalo da se mesam posto nisam u Majdanpeku i ne znam bas sta se tacno dogadja ali ako u gradu nema dovoljno korpi (kanti) kako vec da kazem za odpadke, logicno je da ce ljudi da bace papir ili sta vec imaju za bacanje tu na licu mesta nego da taj otpadak nose u dzepu ili tasni do sledeceg kontejnera koji je mozda par stotinak metara udaljen ili nekako skriven. Mada ja to radim ovde iako korpi ima skoro na svakom cosku ali ako se desi da nema ja nosim otpadke cesto u tasni pa tek u svoj stan bacim ako mi se usput ne ukaze neka prilika.

Zivot je kratak - uzmi batak
http://s1b.directupload.net/images/081026/9du5onf2.jpg
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger stela's Yahoo
Mila
Forum Manijak

Registrovan/a: 24-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.mi.comcast.net

[*] napisana 5-5-2006 u 14:43 Citiraj i odgovori

Ma netrebaju korpe tamo, tamo treba malo vaspitanja i nista drugo...Ja idem negde i kad uzmem zvaku iz tasne ja vratim papiric u tasnu ne bacim ga na ulisu ili kroz prozor iz kola, a to se po nasoj domovini stalno desava, a da su samo papirici..
Proslog leta kad sam bila u sred Beograda su letele flase iz kola ispred mene, blagi uzas....
A sto se kerova tice, zamisli dedinlukac da si rekao tom coveku sa kerom da ponese kesu sledeci put i da pokupi taj nered, on bi te sigurno oterao tamo gde ne treba... Treba da se uvedu kazne za takve stvari i kad pocnu ljudi da se lupaju po depu onda ce polako poceti da se uce sta se moze , a sta ne moze....
Pretera ga ja opet.......
Jimmy
Junior
**

Registrovan/a: 15-5-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: jezivo

ISP: *.vie.surfer.at

[*] napisana 15-5-2006 u 18:10 Citiraj i odgovori

Ova tema zaista zahteva ozbiljan pristup, uzimajući u obzir da pojam -čistoća u našem gradu više ne postoji u bilo kom smislu: u svesti, navikama, zgradama, liftovima...Inače dotični pojam u vrlo je bliskoj vezi sa pojmom kulture.
"Nesrećnici" koji kao i moja malenkost žive u soliterima pored okolnih šuma našega grada, svedoci su da umesto uživanja u cvrkutu ptica najčešće doživljavaju stresove usled moćnih audio efekata udaranja o tlo kesa, tetrapaka, plastičnih flaša, itd. O vizuelnim efektima šarenolikog smeća ne treba govoriti.
Zatim "kultura" stanovanja u soliterima sastoji se i od recimo pojave da moj komšija iznad trese tepihe kroz terasu i kada prasnem čovek pita- a gde ja da tresem tepih? Sledeći dan dotični gospodin, bez pardona uzme balon i pere terasu.
Vrlo česta pojava je da kućni ljubimci (nadam se da nisu u pitanju ljudi) uriniraju u liftu. Na mestima koja su predviđena za travnjake, trava je tolika da zmiju u istoj verovatno ne biste primetili.
Činjenica da konteneri ne nedostaju, ali kante za otpatke sigurno. Postoji još mnogo, mnogo problema ove vrste u našoj "urbanoj" sredini.
Kako rešiti problem? Iskreno verujem da postoje načini!!!
1. Animirati sve moguće institucije (nevladine organizacije, škole, opštinske organe...)!
2. Postaći prosvetne radnike (čak i zaposlene u obdaništu) da na npr. zakažu čićenje grada. A dva sata pre toga gradom prodefiluje maskirana povorka dece. Deca bi mogla sama osmisliti na časovima maske: cveća, zelene jabuke, pet ambalaže, kante, metle... Nadam se da su deca ipak imaju moć da privuku odrasle na takvu akciju.

http://i42.photobucket.com/albums/e343/sainkai/_Jimmy_Gotikveci.gif
Mila
Forum Manijak

Registrovan/a: 24-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.mi.comcast.net

[*] napisana 26-5-2006 u 04:07 Citiraj i odgovori

E ljidi koliko vidim iz prilozene slike par izgleda mnogo lepo, svaka cast onome ko se setio da ga sredi.....
 Strana:  1  2  3  4  5  6  ..  20
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh