Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3
Autor/ka: Naslov: Ponos i sramota
Sneza
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-11-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: U ritmu muzike

IP: 93.86.216.*

[*] napisana 24-1-2009 u 02:13 Citiraj i odgovori

Mama tvoja, potpuno razumem o cemu govoris. Nemam komentar, samo mogu reci da ce nam biti tako do god se budemo stideli pred onima koje treba da je stid.
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Kerber
Forum Manijak

Registrovan/a: 17-11-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Slatko

IP: 79.101.197.*

[*] napisana 24-1-2009 u 12:15 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la Mama_tvoja
Naopaka priča

Mi "radioaktivni", tj. radnici rendgen kabineta naše zdravstvene ustanove, koji svoj hleb nasušni zarađujemo rizikujući svoje zdravlje, usudili smo se, SRAM NAS BILO, da od nadležnih zatražimo da nam obezbede elementarnu zaštitu i da nas ne tretiraju kao potrošni materijal, već kao ljudska bića. SRAM NAS BILO. Na poslednjoj kontroli, kolega je isključen iz zone zračenja zbog hromozomskih aberacija, ja sam takođe "načeta", jer imam aberacije na gornjoj granici pred isključenje. Zamislite, SRAM NAS BILO, mi se usudili da se zabrinemo za svoje zdravlje, dignemo glas i zatražimo da se izvrši kontrola zračenja (koja nije urađena pet godina, a treba da se radi svake godine). SRAM NAS BILO ZBOG TOGA, jer je kontrola rezultirala zabranom korišćenja dva aparata. Mi smo zbog toga svega krivi, trebalo je da ćutimo i radimo.
A PONOS? Pa verovatno su oni čija je obaveza da obezbede ljudske uslove za rad i poštuju zakonske regulative, ponosni što i dalje svoje obaveze izbegavaju i zataškavaju situaciju koja je alarmantna. Ponosni su jer su jači, brojniji i povezani, pa mogu da gaze nas, "sitnu boraniju". Ne shvataju da se mi ne borimo protiv njih, već za svoje zdravlje.
Danas se desilo čudo...u naš kabinet ušao je gospodin iz Ministarstva za zaštitu životne sredine i rekao je: "Ja sam tu da vam pomognem..." Hvala mu i za te ljudske reči. A šta će dalje da bude, videćemo...
Naravno, SRAM NAS BILO što je taj gospodin došao i ko zna šta će sad da bude...a mogli smo lepo da ćutimo i radimo, pa dokle izdržimo.

mama tvoja , samo izdržiteu tome što ste započeli.imate kolege i u drugim centrima koji se bore na sličan način kao i vi, mislim na istu službu i uspevaju u tome.
Kerber
Forum Manijak

Registrovan/a: 17-11-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Slatko

IP: 79.101.197.*

[*] napisana 24-1-2009 u 12:18 Citiraj i odgovori

Znate poslovicu: čega se pametan stidi, time se budala ponosi . . . slušah danas jednu radio emisiju i sve vreme mi se ta poslovica motala po glavi. On je otišao, ona ostala i sada tuguje. Samo . . . on je momak, a ona ima porodicu . . .
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 79.101.139.*

[*] napisana 24-1-2009 u 20:36 Citiraj i odgovori

Snežo, Kerber...hvala vam na rečima podrške. Zaista mi puno znače.
Borimo se, ne samo za svoju bezbednost, već i za bezbednost ljudi koje muka natera da dođu kod nas. Jer, mi smo tu zbog pacijenata, a ne pacijenti zbog nas. Na kraju krajeva, ti isti pacijenti nas finansiraju doprinosima za zdravstvo i dužni smo da im to uzvratimo koliko god je moguće...da se bar potrudimo.

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
libi
Moderator

Registrovan/a: 23-2-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: sama sebi trcim u susret rasirenih ruku...

IP: 77.46.187.*

[*] napisana 27-1-2009 u 01:02 Citiraj i odgovori

Citat:
Originalno postavio/la Mama_tvoja
Zamislite, SRAM NAS BILO, mi se usudili da se zabrinemo za svoje zdravlje, dignemo glas i zatražimo da se izvrši kontrola zračenja (koja nije urađena pet godina, a treba da se radi svake godine). SRAM NAS BILO ZBOG TOGA, jer je kontrola rezultirala zabranom korišćenja dva aparata. Mi smo zbog toga svega krivi, trebalo je da ćutimo i radimo.

Ajmo opet naopaku pricu...
Sram bilo onog ko vas je nazvao krivcima zbog zabrane koriscenja aparata...
A vi budite ponosni jer su vam rekli "Sram vas bilo"...
 Strana:  1  2  3
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh