Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  ..  8  9  10
Autor/ka: Naslov: Tadić i njegovi glasnici "mira".
radep001
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-2-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: odlično

IP: 212.62.51.*

[*] napisana 7-8-2008 u 07:11 Citiraj i odgovori

Obzirom da navodite da je glavmi razlog skretamnja sa teme, moje postavljanje slike na kojoj je simbol rti prsta.

Mislim da niste u pravu.Evo i zbog čega.
To sam koristio umesto reči SAČUVAJ BOŽE.
Ovo dokazuje da VERU ne možemo odvojiti od svakodnevnog života,ma koliko nastojali. Vera je deo laičkog i duhovnog života svakog od nas.To je moje mišljenje.
Zadiranje u lično ispovedanje vere bilo kog pojedinca,ne smatram dopustivim,jer je to bog podario slobodu svakom od nas da verujemo po sopstvenom izboru. O tome samo bog olučije i jedini sudi.

Između ostalog,niste mi odgovorili na moju ponudu u vezi šljiva.

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/36_15_49.gif
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-1.sezampro.yu

[*] napisana 7-8-2008 u 21:58 Citiraj i odgovori

Ne znam. Imam neki osecaj da postove ili ne citate u celosti ili ne citate sa paznjom. U suprotnom ispalo bi da izvrcete ono sto je u njima napisano, a mislim da vas dovoljno poznajem da verujem da vi niste takav covek.
Ako pazljivo procitate, videcete da uopste ne smatram da smo ni vi ni ja skrenuli sa teme.
Na zalost, sve do sada, jer sada zaista odlazimo u off ako nastavimo da razgovaramo o tome sta je skretanje sa teme, a sta nije...

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
radep001
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-2-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: odlično

IP: 91.150.78.*

[*] napisana 13-9-2008 u 19:11 Citiraj i odgovori

Sumnjivo poznanstvo kandidata za predsednika SAD
Mekejn slavio rođendan u Kotoru na jahti kriminalca
Autor: CDC/DM | Foto:The nation | 13.09.2008. - 08:10

Džon Mekejn, američki predsednički kandidat republikanaca, slavio je 2006. godine 70. rođendan u Kotoru, na jahti Rafaela Folijerija, kriminalca koji je ove nedelje pred američkim sudom priznao niz optužbi za prevaru i pranje novca. Američki magazin „Nejšen“ objavio je fotografiju Mekejna iz avgusta 2006. na kojoj se vidi senator iz Arizone kako se u kotorskoj marini ukrcava na jahtu „Selin Ešli“, na kojoj ga dočekuju nasmejani Folijeri i njegova tadašnja devojka, poznata holivudska glumica En Hatavej (glumila u filmovima „Priča o Džejn“ i „Đavo nosi Pradu“).

Na fotografiji snimljenoj pre dve godine u Crnoj Gori, gde je Mekejn tada bio u poseti u svojstvu senatora sa još nekoliko kolega, vidi se i Rik Dejvis - Mekejnov glavni saradnik i jedan od rukovodilaca njegove predsedničke kampanje, koji ga je pratio na ovom putovanju i koji je u to vreme bio savetnik Vlade Crne Gore.
Nekoliko meseci nakon Mekejnove proslave na jahti, Folijeri je ojačao svoje veze sa njegovim okruženjem, angažujući za svoje potrebe Dejvisovu lobističku firmu „Dejvis Manafort“, čije je sedište u Vašingtonu. Folijeri je tada ponudio Dejvisu saradnju na investicionom projektu, kao i svoju pomoć u obezbeđivanju katoličkih glasova za Mekejnovu predsedničku kandidaturu.

Folijeri se godinama zabavljao sa glumicom
En Hatavej foto: Reuters
Folijeri se, inače, svojim „klijentima“ predstavljao kao glavni finansijski funkcioner Vatikana, a kasnije je priznao da je neovlašćeno prisvojio najmanje 2,4 miliona dolara koje je dobio od investitora, kao i to da je novac preusmerio na privatne račune u stranim bankama. Prošle srede on je na suđenju u okružnom sudu Menhetna izjavio da se oseća krivim po svim tačkama optužnice, koja ga tereti za osam slučajeva prevare na osnovu lažnog predstavljanja i obećanja, i za pet slučajeva pranja novca.
U vreme kada se susreo sa Mekejnom, Folijeri se već izveštio u sticanju prijatelja na uticajnim položajima. Njegove veze sa bivšim američkim predsednikom Bilom Klintonom dobro su dokumentovane: harizmatični Folijeri je Klintonu i njegovim saradnicima uspeo da se približi tako što se predstavljao kao veliki donator Klintonove organizacije „Globalna inicijativa“. Ušao je i u poslovno partnerstvo sa kalifornijskim poslovnim magnatom i Klintonovim donatorom Ronom Barklijem, radi razvoja nekretnina u vlasništvu Katoličke crkve, koju je Folijeri tvrdio da predstavlja. Barkli je Folijerija kasnije tužio zbog neovlašćenog prisvajanja 1,3 miliona dolara.
Misterija je kako je došlo do toga da Folijerijeva jahta pristane u Crnoj Gori baš na Mekejnov rođendan. Prema crnogorskim medijima, ova jahta je tamo bila usidrena nekoliko dana pre Mekejnovog dolaska, da bi isplovila tek kada se on ukrcao. Prema pisanju „Vijesti“, domaćinima je rečeno da se Mekejn na jahti sastaje sa „prijateljima sa Floride“.
Mekejnovi saradnici potvrđuju susret sa Folijerijem, ali tvrde da je u pitanju bilo „samo druženje“. Folijeri je, prema njihovim rečima Mekejnu bio samo „usputni poznanik“.
Folijeriju je to moralo izgledati drugačije. Prema pisanju italijanskog lista „Il sole 24 ore“, Folijeri je u januaru 2007. Riku Dejvisu poslao paket informacija o svojim kompanijama „Folijeri kapital“ i „Folijeri medija“, očigledno u nadi da će doći do finansijskih sredstava „Pegazus Kapital Advajzersa“, hedž fonda iz Konektikata koji je zastupao Dejvis.
Prema članku koji je nedavno objavljen u „Njujork dejli njuzu“, Folijeri je angažovao Dejvisovu lobističku firmu „Dejvis manafort“. Na dan 27. februara 2007. partner Dejvisa Manaforta Rik Gejts potpisao je sporazum o poverenju i diskreciji, čiji je nacrt sačinio „Folijeri grup“. U ovom sporazumu Gejts se obavezuje da ne objavljuje ništa od informacija o Folijerijevom sporazumu sa Klintonovim saradnikom Ronom Barklijem o kupovini imovine Katoličke crkve.
„Volstrit džornal“ je razotkrio život Folijerija kao prevaranta iz visokog društva, da bi u junu ove godine konačno bio uhapšen. Nakon što je ove nedelje izjavio da se oseća krivim, Folijeri se suočava sa mogućnošću da bude osuđen na zatvor od pet godina. En Hatavej raskinula je vezu ubrzo nakon što su optužbe protiv njenog dečka dospele u javnost.[img]null[/img]

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/36_15_49.gif
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
 Strana:  1  ..  8  9  10
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh