Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2
Autor/ka: Naslov: OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU RTB.
St.Rudnoglavski
Vrlo aktivni član

Registrovan/a: 6-11-2007
Korisnik nije na vezi

IP: 212.200.200.*

[*] napisana 9-2-2008 u 19:13 Citiraj i odgovori

Čitajući prethodne komentare (između ostalih i onih koji su gledali emisiju, koja je izgleda bila direktan povod za postavljanje ove teme), a uzimajući u obzir izjavu Dinkćia koju sam gledao na TV, dolazim do zaključka da se nešto zaista čudno dešava i to na samoj granici zakona i bezakonja.

Dinkićevo tumačenje da "onih" 25 miliona, mogu sadašnji radnici podeliti sa koliko hoće još bivših radnika i penzionera, je krajnje preslobodno (što je doista dopušteno učesnicima emisije, koji verovatno nisu bili eksperti za tumačenje zakona koji se primenjuju na ovaj slučaj).

Šta je Dinkić, ustvari uradio? "Zadužio" je sadašnje radnike da obave prljav posao za njega, tj. da ni u jednoj varijanti, se ne primeni zakon i da se "nedodirljiva" cifra od 25 miliona ne izmeni ni za cent, kao da se radi o Božjoj zapovesti. Izgleda da veoma mudro koristi filizofiju sadašnjih radnika, da je njima iz nekog iracionalnog razloga bolje (tj. oni će se mnogo bolje osećati) da dobiju u toj podeli i manje od 200 evra, samo da svi ostali, koji na to imaju pravo, ne dobiju ništa. Svakako bi bilo mnogo bolje da se sadašnji radnici "osvete" Dinkiću (čitaj: Vladi, mada kada su u pitanju pare, Vlada=Dinkić) takođe mudrošću, ali svojom, i da demonstriranu energiju u emisiju, upotrebe da skrate apanažu Dinkiću, a ne sebi, bivšim radnicima i penzionerima (većina tih bivših, su rodbina, prijatelji, kumovi sadašnjim - a možda se baš u tome i krije problem sadašnjih radnika).
Dakle, sadašnji i bivši, na jednu stranu, jedinstveno, složno, bespoštedno u borbu protiv Dinkića (ostaće njemu i njegovoj ekipi i više nego dovoljno, i pošto odvoji para za sve koji imaju, po zakonu pravo na to).

P.S. Verovatno grešim, Dinkić je ušao u fazu, kada mu više nije dovoljno para, tj. nema više granicu prema maksimalnoj vrednosti.
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
radep001
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-2-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: odlično

ISP: *.smin.itsisp.net

[*] napisana 9-2-2008 u 22:22 Citiraj i odgovori

Poštovana gospodo, kolege i hgrađani Majdanpeka i Bora.
Čitajući Vaše komentare na ovu temu, smatram da ne grešim, ako napišem da postoji velika saglasnost u proceni suštine, povodom prodaje RTB-a i obećane naknade, ja bih je nazvao - Dinkićeva naknada-, obzirom da nam ju je obećavao Dinkić.
To razumem kao visok stepen saglasnosti o ovoj temi.
Saglasni smo apsolutno, da nam Dinkić, zanate ko je to, bacajući "kosku", izaziva sve ozbiljnije sukobe između svih nas.
Tvrdim, a to se više puta pokazalo, da je ova vlada složna i odlučna, čak i telefonski, kada je u pitanju novac. Nedavno, posle višemesečnog pogađanja oko, kažu oni državme pplitike, formiraše valadu, a čim su uspeli da se dogovore oko ministarskih mesta i imenovanja direktora javnih preduzeća, sve bi gotovo u ponoć. Pitam se, a i Vas pitam. Dali ste po formiranju vlade, očekivali ovaj rasplet?
Ja sam očekivao.
Saglasn sam sa svima, koji tvrde da je procena imovine RTB-a, sa ciljem prisvajanja razlike, namerno ima malu vrednost. Dok sa druge strane, dugovi su takođe, prikazani neuporedivo višim. Poenta je u tome, što je na taj način ostvarena velika razlika koju dale: pojedini predstavnici vlade (ministri), tzv. eksperti, pripadnici agencije za privatizaciju-pomoću kojih se obezbeđije nazovi, transparentnost i nezavisnost u postupku privatizacije, kao i ostali sitni pomagači, među kojima, poiuzdano zanam ada je jedan od reprezentativnih sundikata. U da ne zaboravim, Beograd.
Poštovani gospodin, Ivan Kostov, nekadašnji finansijski stručnjak RTB-a, stručno i argumentovano objašnjava svima nama ova pitanja. Hvala mu na tome. Nadležni ne čuju. Ne čuju ni nas. Moramo učiniti sve da nas čuju i uvže.
Takođe smatram, da je obećana Dinkićeva naknada namerno smišljena i plasirana, kako bi se mi zavadili, a oni na miru delili ovaj pozamašni plen. Podlo, zarne?
Navešću jedan primer. Agencija za privatizaciju u podeli plena, po izjavi, jednig od direktora, iznosi oko 12% od prodate vrednosti RTB-a, ako se dobro sećam, što iznosi duplo više od ponuđene sume za raspodelu nama za svađu.
Ne treba zaboraviti da je famozna STRATEGIJA za privatizaciju RTB-a, odbačena u skupštini opštine Majdanpek i Bor, kao štetna i nezakonita. To su nadležni, pogotovi u našoj skupštiniopštine potpuno zaboravili. Onako naprasno. Zato ih treba pitati za razlog te zaboravnosti. Ne čude me opštinski funkcioneri, već me brunu odbornici. Zašto su i oni zaboravili na ovu Odluki za koju su glasali. Postoji i video snimak. Sve ima smo njih nema.
Naj poraznije je to što nas kradu i varaju dok većina nas pomirljuvo zabori, "daj šta daš". Brine me osećanje nemoći i apatije, kod te većine. možda ima onih, među njima kji su ovim uvređeni, smatrajući da ne pripadaju toj grupl. Takvi nisu u toj grupi.
Ima toga još, ali ostavimo nešto i za drugu priliku.
pozdravljam Vas srdačo.
Pišite!!!!! :)

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/36_15_49.gif
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
filipenko
Junior
**

Registrovan/a: 21-12-2007
Korisnik nije na vezi

IP: 91.150.118.*

[*] napisana 10-2-2008 u 04:18 Citiraj i odgovori

Mislim da delimičnu krivicu snosi i sindikat,pristali su na manju sumu jer mislili da će samo zaposleni da dele plen.

Dinkić je sigurno čim je čuo na koliko su pristali,oberučke prihvatio ponudu verovatno se iznenadio kad je video sa kakvim naivcima ima posla.On je verovatno očekivao "pobunu" bivših zaposlenih,ali njega baš briga jer uvek može da kaže vi ste na to pristali i potpisali šta sad hoćete.

Ne razumem odakle liderima sindikata ideja da izostave bivše zaposlene,zar su mislili da će se ljudi koji uglavnom žive ispod linije siromaštva tek tako preći preko toga i odreći se svog dela koji im pripada na pravdi Boga, priincipu elementarne pravde, zakonima i ustavu.

Što se tiče apatije rekao bih da je ima iznenadjujuće malo,i kako vreme odmiče ima je sve manje,jer kako ljudi vremenom shvataju o čemu se ovde radi smatraju da mogu da se izbore jer im to pravo ipak pripada.
Čak šta više susreo sam se sa ljudima koji vrlo besni :flaming: i spremni na sve :nunu: kako bi dobili svoje pravo,mada je uvek moguće da se ja jednostavno nalazim u takvom okruženju ko će ga znati.
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
 Strana:  1  2
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh