Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2
Autor/ka: Naslov: TV AVALA
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.ptt.yu

[*] napisana 19-9-2006 u 08:55 Citiraj i odgovori

Dakle, kada neka TV stanica dobije nacionalnu (ili bilo koju drugu) frekvenciju, ona je obavezna da uspostavi svoj signal na području koje bi trebalo da pokriva. To ne može biti pitanje za ''ove iz RTM'', jer ''ovi iz RTM'' nemaju ama baš nikakve veze sa TV Avalom. To može biti samo pitanje za ''ove iz TV Avale'', a oni su, prema informacijama kojima mi raspoalžemo, kupili samo sistem predajnika Trećeg kanala. Sistem repetitora nisu kupili, jer nisu zainteresovani za sada za to. Kako je ovaj kraj program Trećeg kanala pratio putem repetitora, a ne predajnika, to znači da dok TV Avala ne odluči drugačije, mi nećemo moći da pratimo njen program. Sad će sigurno uslediti pitanje - zašto RTM ne kupi repetitor kako bi uspostavio signal TV Avala ovde. Odgovor je prost - RTM nema novca za to, a i da ima, novi Zakon o radio difuziji je jasan - on ne dozvoljava tako nešto.
To što si rekao, Himler, to ti je isto kao da si pitao Peru Grujića, vlasnika pekare u Majdanpeku, zašto ovde ne distribuira hleb iz neke bolje beogradske pekare.
Naravno da bismo i mi voleli da ovde ima svega čega ima u Beogradu, ali to jednostavno nije tako. ''Ovi iz RTM-a'' su nekako uspeli da uspostave signal B92, u svoje vreme i TV BK, održavaju (kako tako) onaj signal TV Pink onakav kakav stiže na Staricu, tako da ''ovima iz RTM-a'' ne možete prebaciti da ne čine ništa na povećanju broja kanala koji se ovde mogu pratiti.

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
himler
Junior
**

Registrovan/a: 4-6-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ihihihihi

IP: 62.193.129.*

[*] napisana 19-9-2006 u 19:27 Citiraj i odgovori

Ja se zaista izvinjavam svima iz RTM-a. U redu je, nisam znao za tu pojedinost sa predajnicima i repetitorima. Takodje, obratio sam se vama, zato sto znam da niko sem vas ne moze da da odgovor na to pitanje, i naravno da vam ne zameram. Poredjenje sa hlebom Pere pekara vam nije bas na mestu, ali, ok, shvatam smisao. Jos jednom se izvinjavam RTMu na "prozivci" i tonu kojim sam nastupio i zahvaljujem na odgovoru.

Jos, nesto, sto mozda isto nije u vasoj nadleznosti, ali, jedino vama mogu da postavim. Kakva je to kablovska koja funkcionise u gradu? Koji je to operater i odakle mu pravo da po paprenim cenama za uvodjenje, emituje samo domace kanale koji inace postoje u gradu, neke strane bez titla na srpskom i, kako cujem, da zamenjuje pojedine programe vise puta u mesecu drugim?

hvala
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 19-9-2006 u 23:18 Citiraj i odgovori

Ok, Himler, izvini ako je prethodni odgovor bio pomalo grub.
Firma koja radi kablovsku u Majdanpeku zove se Pep Impex sa sedištem u Kragujevcu. Cene utvrdjuju sami, to je stvar njihove procene verovatno. Konkurencije nema, pa je jedini faktor koji na to može da utiče platežna moć Majdanpečana.
Možda je preterano reći da menjaju programe više puta u mesecu, ali menjaju ih često. Tačno je da postojeći kablovski sistem nije u našoj nadležnosti. Zapravo, ni mi nismo zadovoljni kvalitetom našeg signala koji trenutno ide kroz kabal, mada je nešto bolji nego pre pet-šest dana kada je bio očajan.
U principu, posmatrano sa strane, znam da ima ljudi koji se žale na što-šta vezano za kablovsku (često i na to da i pored uplaćenog iznosa za uvodjenje, predugo čekaju na realizaciju ugovora), ali znam da i oni imaju problema, pre svega sa naplatom kao i sa kvalitetom signala domaćih kanala koje distribuiraju sa Starice (Pink, recimo).
Pravo da ti kažem, ja nisam skoro ''provrteo'' sve kanale, ali znam da je pored ovih postojećih, bilo još nekoliko koji se ne mogu pratiti preko antene, mada se (ruku na srce) više ne mogu nazvati ''domaćim'' ali, 'ajde da kažemo, nama razumljivim. (Nova TV, BN, OBN, RTVCG, Makedonija, i još neka dva hrvatska, od kojih jedan već danima ima samo test signal). Ali, OK, tačno je koliko se sećam, u početku je bilo obećanja da će biti bar 15 - 20 ''naših'' kanala.
I odgovor na pitanje - odakle im pravo? - Registrovani su za ove poslove i imaju potrebne dozvole. Ukratko - to je to.

Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
himler
Junior
**

Registrovan/a: 4-6-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ihihihihi

IP: 62.193.129.*

[*] napisana 20-9-2006 u 00:01 Citiraj i odgovori

OK. Hvala puno. Sad, druga je prica po kom kriterijumu se dobijaju dozvole itd. Da ne bi smo dalje "mlatili praznu slamu", ja vas pozdravljam i zahvaljujem...
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 20-9-2006 u 04:33 Citiraj i odgovori

E, pa da... Daleko je to od nas...

Strana:  1  2
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh