Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek


  email: info@rtvmajdanpek.com

Radio Televizija Majdanpek


  email: info@rtvmajdanpek.com

Radio Televizija Majdanpek


  email: info@rtvmajdanpek.com

Radio Televizija Majdanpek


  email: info@rtvmajdanpek.com

Radio Televizija Majdanpek


  email: info@rtvmajdanpek.com
Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
Autor/ka: Naslov: Dodela nagrada 5.medj. festivala poezije i kratke price dece i mladih Magda Simin
majdankekana
Redovni član
***




Poruke: 75
Registrovan/a: 14-12-2007
Lokacija: majdanpek
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: najbolje

IP: 95.47.209.*

[*] napisana 22-2-2014 u 15:20 Citiraj i odgovori
Dodela nagrada 5.medj. festivala poezije i kratke price dece i mladih Magda Simin



Dodela nagrada Petog medj. festivala poezije i kratke price dece i mladih Magda Simi
7. новембар 2013. у 13:44

U biblioteci Stevan Srenac,Narodnih heroja 5,Novi Sad,KOD GLAVNE POSTE,petak 8.11.2013.godine u 18 sati uz odgovarajuci umetnicki program.Dodela nagrada Petog medjunarodnog festivala poezije i kratke price dece i mladih Magda Simin



Da bi se negovalo knjizevno stvaralastvo dece i omladine i da bisacuvala uspomena na Magda Simin,jednu od najvecih jevrejskih knjizevnica,rođena u Senti 1922.godine, koja je zivela u Novom Sadu,u organizaciji Scene svih kreativnih ,odrzava se PETImedjunarodni festival za decu, srednjoškolsku,studentsku i omladinu do30 godina Magda Simin,prema ideji i inicijativi Stojana SimicaKrpice,uz podrsku mr Jovana Mihajila i mr Nere Legac,kao zirija iZvezdane Simic,kao tehnicke pomoci,koji svi rade potpuno besplatno, uorganizaciji Scene svih kreativnih ,nezavisno odpolitike,moci,novca,seksa i nasilja,kako bi se povratilo dostojanstvoknjizevnosti i umetnosti,ne trazeci niti dobijajci novac odministarstva kulture grada Novog Sada,ni ministarstva pokrajineVojvodine, ni ministarstva Republike Srbije,niti evropskih ni svetskihfondova,niti vladinih niti nevladinih organizacija niti pojedinaca,iako bi ih mogli dobiti.NAGRADE MEDJUNARODNIH FESTIVALA POEZIJE IKRATKE PRICE KOJE ORGANIZUJE SCENA SVIH KREATIVNIH NISU VEZANE ZANOVAC,ne moze ih svako dobiti,i prestizne su.



Zahvaljujemo se pesnikinjama i pesnicima,piscima i knjizevnicima koji nam daruju knjige koje dajemo kao nagrade uzdiplomu.u organizaciji Scene svih kreativnih ,odrzava se petii medjunarodnifestival za decu, srednjoškolsku,studentsku i omladinu do 30 godina Magda Simin



Ziri festivala radio je u sastavu mr. Jovan Mihajilo (predsednik),mr.Nera Legac (clan) i Stojan Simic Krpica (clan). Na konkurs je stiglo nekoliko hiljada radova od vise stotina autora iz zemlje iinostranstva (mahom iz zemalja bivse Jugoslavije).



Prvu nagradu sedmog međunarodnog festival poezije i kratke price Magda Simin

Nemanja Dragas,Beograd,Srbija.



Drugu nagraduu kategoriji do trideset godina za poeziju dobili su



Suzana Ranđelović, Niš,Srbija,

Emilija Stojanović i Obrenovac,Srbija,

Nikola Milenkovic,Rabrovac,Beograd,Srbija,

Danijela Kojic, Brijest, Priboj, (Bijeljina),Republika Srpska,Bosna i Hercegovina,

Marko Nikitović,Zemun,Srbija,

Ana Kojadinović. Užice,Srbija,

Dajana Lazarevic,Beograd,Srbija,

Marija Stosic , Vranje, student Pravnog fakulteta u Nisu, Srbija.





Trecu nagradu u kategoriji do trideset godina za poeziju dobili su



Marko Mirkovic,Cuprija,Srbija,

Olja Sarac, rodjena u Mostaru (BiH), Petrovaradin,Srbija,

Valentina Tyna Filipović,Zagreb,Hrvatska,

Tatjana Ignjatovic,Sombor,Srbija,

Marko Pejatović, Pljevlja, Crna Gora,Pljevlja, Crna Gora,

Vesna Jokić,Gradiška, Republika Srpska, BiH,

Suzana Stanišić,Nikšić (Crna Gora ,

Avram Simić , Kruševac,Srbija.





u kategoriji do 30 godinaza kratke price

prva nagrada

Helena Himel,Ecka,Srbija,

Aleksandar Obradović , Bijelo Polje, Crna Gora,

Stefan Lancuski iz Sivca,Srbija,

Katarina Krsmanovic,Valjevo,Srbija,

Nedžad Husić,Lukavac, Bosna i Hercegovina.



Drugu nagradu



Dragan Ivanoviċ , Ljubija, Bosna I Hercegovina ,

Ivan Smiljkovic,Beograd,Srbija,

Dragan Ivanoviċ , Ljubija, Bosna I Hercegovina,

Mirnes Modric iz Banovica,BiH.

Djurdjica Zec,Beograd,Srbija,

Milena Stojanović ,Paraćin,Srbija ,

Aleksandra Svetlik,Aradac,Zrenjanin,Srbija.

Vojislav Vukomanovic,Kragujevac,Srbija,





treca nagradau kategoriji do 30 godina za kratke price



Ivana Stamenkovic , Majdanpek,Srbija,

Ana-Marija Saric,Vrsac,Srbija,

Vesna Jokić,Gradiška, Republika Srpska, BiH,

Ivana Milanov,Bosilegrad,Srbija,

Marija Stosic , Vranje, student Pravnog fakulteta u Nisu , Srbija,

Avram Simić , Kruševac,Srbija,

Enesa Mahmic ,BiH,

Maja Popin,Kovilja,Srbija.





srednjoskolci poezija

Prva nagradau kategoriji srednjoskjolaca za poeziju



Aleksandar Nikolić iz Leskovca ,Srbija,

Tanja Slaveva,gimnazijna Koco Racin,Veles,Makedonija.



Druga nagrada



Irena .Hristova,Veles,Makedonija.

Milica Rakićević , Lazarevac,Srbija,

Viktorija Petrovska,gimnazija Koco Racin,Veles,Makedonija,

Milena Jegdić SEs, Mirko Vešović ,Podgorica, Crna Gora,

Dane Dodić rodj. Kruševac,Trstenik,Srbija,

Tamara Aleksić, Srednje prehrambene škole, Čačak,mentor Mirjana Ranković Matović,Srbija,

Suzana Mijatovic,Kusavac,Srbija,

Teodora Siljanoska ,SO Gimnazija,Mirce Acev,Prilep,Makedonija,

Tanja Slaveva,gimnazijna Koco Racin,Veles,Makedonija



.Treca nagrada kategoriji srednjoskjolaca za poeziju



Melisa Kadrić ,Lukavac,BIH,

Vuk Piljevic,rodj.Pristina,,gimnazija,Nis,Srbija,

Dejana Dongo, Bačka Palanka,Srbija,

Isidora Dimitrievska,SOU Gimnazija Goce Delcev, ,Kumanovo,Makedonija,

Amina Masic,MSS MUSA CAZIM CATIC,Kladanj,Bih,

Milica Mitić, Leskovac, Stajkovce, Vlasotince,Srbija,

Milica Rakićević, Lazarevac,Srbija,

Aleksandra Cvetković,LeskovacNataša Milićević, srednjA građevinsko-geodetske školA "Ing Marko Radević" u Podgorici, Crna Gora,

Bojan Josić,Gimnazija ''Vaso Pelagić'' , Brčko,BIH.





u kategoriji srednjoskjolaca za kratke price



Suzana Mijatovic,Kusavac,Srbija.



Druga nagradau kategoriji srednjoskjolaca za kratke price



Belma Babić,Tuzla, BiH.



Treca nagrada zaa kratke priceNevena Antić.Knjazevac,Srbija,

Nikola Borovcanin,Beograd,Srbija,

Stefan Rancic,Gimnazije Pirot,Srbija,

Rajka Milišic,Ankica Mladenović.Gimnazije Vuk Karadžić u Loznici,Srbija.



poezija osnovci

Prva nagrada u kategoriji osnovaca za poeziju



Lav Lukic,os NikolaTesla,Beograd,mentorka Aleksandra Drakulic,Srbija,

Bojana Stojanovska,, "Sv.Kliment Ohridski Dracevo" Skopje,,R Makedonija,mentorica Rozica Trajkovska,

Tamara Sokolov,, OS"Arcibald Rajs",Beograd,prof.Ljubinka Markovic,Srbija,

Kuručev Milica 2/1,Kreativni kutak,čO.Š. „Dr Aleksandar Sabovljev“ Ečka,mentor Prof. Ljiljana Himmel,Srbija,

Bojana Stojanovska,, "Sv.Kliment Ohridski Dracevo" skopje,,R Makedonija,mentorica Rozica Trajkovska.

Dragana Nikolić završila treći razred u isturenom odeljenju u Rečici-učiteljica Zdenka Ristić . Centralna škola Božidar Dimitrijević -Kozica - U Bradarcu . Grad Požarevac,,Srbija,



Druga nagrada za poeziju OSNOVCIE



Eva Blazevska,, "Sv.Kliment Ohridski Dracevo" Skopje,,R Makedonija,mentorica Valentina Trajkovska,

Sara Perkov, Stanislav Srermcevic Kragujevac,mentor PredragNikolic,Srbija,

Ivana Samardžić . OŠ „Vuk Karadžić“ u Vlasenici,RS,BiH, ,učiteljica Dijana Milošević,RS,BIH,

Martin Kuzmanovski,,oou s Vasil Glavinov,,Veles ,R.Makedonija,mentorDesanka Nikolova.



treca nagradau konkurenciji osnovaca za poezijudobili su



lUka Barović im osnovna škola Vladislav Ribnikar iz Beograda,Srbija,

Mina Lazarević,Osnovne škole ''Dr Aleksandar Sabovljev'' iz Ečke, Ivana Manđuka, nastavnica,Srbija,

Marija Ilic ,OS "Dositej Obradovic" , Nis,nastavnica Nevena Stevanovic,Srbija,

Uros Zdravkovic ,OS „ Vasa Carapic“,Pinosava,Marija Markovic uciteljica ,Srbija,

ANA BOBIC, OS Filip Visnjic, Beograd,mentorica Milanka Juzbašić,Srbija

,Fatima Masic OS"Kladanj" u Kladnju,BIH,

Dunja Blagojevic OS Nada Popovic,Krusevac,Srbija,

Elena Licikova, Petar Musev,Bogdanci,Makedonija,mentor Katerina CRceva,

Maja Manojlović,literarna sekcija Jutra plavog sljeza,Tuzla,nastavnicaMirjana Lazarevic,BIH.

Milica Jakovljević. kod Čačka, OŠ "Vladislav Petković Dis" u Zablaću, kod Čačka,Srbija.





osnovci kratke price

Prva nagrada

Haruna Bandic,Sarajevo,Bih,Mina Stankovic,OS"Arcibald Rajs",Beograd,prof.Ljubinka Markovic,Srbija.

Luka Maksimovic,os Car Konstantin,Nis,Srbija,mentor,Dragana Antic,Srbija,

Miloš Samardžić iz Vlasenice, Republika Srpska,uciteljica Mara Slijepčević,RS,BIH,



Druga nagradau konkurenciji osnovaca za kratke price



Petar Ninic,VII1,os Ljuba Nesic,Zajecar,,mentor nastavnik Maja Zivic,Srbija,

Jovan Stankovic,OS Stanislav Srermcevic Kragujevac,mentor Predrag Nikolic,Srbija.

DanicaBrklja,OsnovnaškolaSokolac,BosnaHercegovina,(RS) ,

Treca nagradaZa keatke price osnovci



Mmilica Andjelovic,OS Zarko Zrenjanin Uca,Radovica,Vranje,Srbija,

lUka Barović Osnovne škole Vladislav Ribnikar iz Beograda.Srbija,

Tijane Putnik,Osnovne škole ''Dr Aleksandar Sabovljev'' iz Ečke, Ivana Manđuka, nastavnik ,Srbija.

Radojicic Alesandar ,OS „ Vasa Carapic“,Pinosava,Marija Markovic uciteljica ,Srbija.



Dodela nagrada u biblioteci Stevan Srenac,Narodnih heroja 5,Novi Sad,KOD GLAVNE POSTE,u PETAK 8.11.2013.godine u 18 sati uz odgovarajuci umetnicki program. Svim dobitnicima nagrada cestitamo!I svima koji su ucestvovali na Konkursu Festivala se zahvaljujemo.I svima koji su NAM DAROVALI KNJIGE se zahvaljujemo...
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Postavi novu temu Anketa:


Idi Na Vrh


Powered by XMB
Izradio Aventure Media &  XMB Grupa © 2002-2005

RTM Theme by  D. Lazarević