RTM Forum - Meso u oblandi (original)

Meso u oblandi
Crvenokosa - 9-4-2008 u 23:11

Sastojci:2 oblande,500gr mlevenog mesa,1 luk,2 kisela krastavca,400gr svezih sampinjona,1 kasika majoneza,2 kuvana jaja,2 kasike pavlake,2 kasike vegete,4 cesnja belog luka,100gr prezle,100gr brasna,4 jaja.
Priprema:Isprzimo luk i mleveno meso,sampinjone i beli luk.Ostavimo fil da se ohladi.Dve oblande uvijemo u kuhinjsku krpu da omeknu.U fil dodamo pavlaku i majonez.Sitno izrendamo 2 kuvana jaja i krastavce i dodamo u fil.Mesamo.Rasporedimo fil po celoj oblandi.Uvijemo oblandu u rolat.Na isti nacin uradimo i sa drugom oblandom.Ostavimo rolate da se ohlade.Umutimo 4 jaja,rolat isecemo na kosu parcad.Svako parce uvaljamo u brasno pa u jaja pa u prezlu.Pecemo.Gore moze da se stavi kecap.

Sneza - 10-4-2008 u 19:34

Crvenokosa, ovo mi se svidja. Nisam ih nikad pohovala.
Ja pravim rolate od oblande, tako sto svaku prekrijem vlaznom kuhinjskom krpom, da omeksaju, pa ih premazem raznim slanim filovima - ruskom salatom, ili filom od sitno seckane sunke, (umesto sunke moze i tunjevina iz konzerve, jos je lepse) barenih sampinjona, sve to pomesano sa kecapom. I ovaj fil mi se mnogo svidja:
Mrvljeni sir (poznat pod imenom knjazevacki sir), 2. pecene crvene paprike, 2-3 kisela kornisona, jedna do dve feferone. Sve se sitno isecka i pomesa sa sirom i kasikom kisele pavlake.
Nafilovane oblande uvijem u rolnu i ostavim preko noci da se prosusi, na sobnoj temperaturi. Sutradan ih premazem majonezom ili kecapm i odozgo pospem sitno narendan kackavalj ili neki drugi tvrd sir.
Vrucim i ostrim nizem ih secem na kolutove i redjam na oval prekriven zelenom salatom.
Dekorativno je i ukusno. Probajte!