RTM Forum - koreni (original)

koreni
Sneza - 8-11-2007 u 18:37

Ne razumem ljude koji se stide svojih korena i svoje izvorne muzike.
Nisi cool ni faca, ako u drustvu kazes da slusas izvornu narodnu muziku!!! Drugari cete ismejavati! Najveci si frajer kad do daske opicis metal i agresivu od koje se kosa na glavi podize i krv u venama ledi, a da bi efekat bio zesci mora malo i belog praha uz to!
Cega se pametan stidi, lud se ponosi!

Znate li vi da nas Sanja ilic-Baljanika i Bilja Krstic sa svojim orkestrom Bistrik, osvajaju najvece nagrade i priznanje na svim svetskim festivalu etno muzike u svetu!?
Biljana Krstic je na svetskom balkan festivalu pobrala sve nagrade upravo za izvornu vlasku pesmu ma fakut muma frumose. Ta pesma je prevedena i prepevana na sve svedske jezike i svuda u svetu se slusa!
Umesto da smo ponosni i da postujemo i odrzavamo nasu tradiciju, mi se toga stidimo.

Jedan nas poznati DJ napravio je tehno od ove pesme. Meni se ovo ne svidja, ali mozda se nekom i dopadne:

http://www.developer.rs.sr/download/download.php?file=153

Sneza - 8-11-2007 u 18:49

Ovo sam htela da napisem na temu vlaska mizika, ali mi pobeze. Evo, i tamo cu ovo da prepisem

Sneza - 8-11-2007 u 19:04

Ne umem, tamo ne vidim Postreply gde se izgubio!?

pan - 8-11-2007 u 19:37

To je zato sto je ta tema zakljucana od strane urednika. Mogu samo da kazem da se kod nas u kuci slusaju sve vrste muzike od vlaske preko turbo folka pa sve do ozbiljne i hip hop. Cesto se dogadja da moje cerkice ( 10 i 7 godina) uvece pred spavanje puste ozbiljnu muziku i tako zaspe. Verovatno ce se to vremenom promeniti pod pritiskom okoline i drustva.

libi - 8-11-2007 u 20:45

Kod mene je situacija otprilike ovakva...
Volim rock muziku,ma, obozavam, pre svega domaci pop rock , po principu, kada zelim da slusam muziku, to pustam, dakle, u kuci sam, radim nesto, citam, kafica sa drugaricom, roditeljima, drugom.To je za moje usi idealno.
Postoje trenuci sa drustvom, rodjendani, zurkice, sedeljke i sl. uz alkohol, naravno, gde adrenalin povuce na narodnu, ali dobru, staru narodnu muziku, po meni, pravu boemsku. I to mi dodje onako... za dusu, kao lek.
Vlaska muzika je nesto sto slusam jer se u trenutku negde cuje.I ne smeta mi, ne odricem se nje. Mogu i da pevusim, ako znam po neki refren, ili makar rec.
Znaci, slusam sve i hocu da cujem sve, nista ne odbacujem unapred, ali volim samo jedno rock`n`roll.

Sneza - 8-11-2007 u 22:17

I u mojoj kuci se slusa raznovrsna muzika, zavisno od raspolozenja.
Ja sam yugonostalgik i najvise mi prijaju zvuci bivse nam YU muzike, jer sam uz to odrastala.
Iako mi je otac Vla ja taj jezik, na zalost, nikada nisam naucila, jer u mojoj okolini niko nije pricao vlaski.
Vlasku muziku rado slusam i veoma mi se dopada.

stela - 9-11-2007 u 08:35

ja slusam sve...ama bas sve

tehno verziju pesme "ma fakut muma frumose" nisam cula ali orginal je lepa pesma

Mama_tvoja - 2-5-2008 u 00:05

Pošto mojim venama teče vlaška krv,normalno je da brže prostruji kad čujem vlašku muziku,a noge same zaigraju kad zasvira vlaško kolo. Volim izvornu narodnu muziku,kako srpsku,tako i vlašku.

wltz - 2-5-2008 u 14:02

Ok, volim makedonski folklor, ima i srpskih lepih pesama, naravno, i crnogorske zvuce mocno :cool: