RTM Forum - Nasi muzicari, pevaci...o svakom po nesto (original)

Nasi muzicari, pevaci...o svakom po nesto
stela - 24-10-2006 u 09:32

Ovde mozete stavljati slike, biografije, razne zanimljivosti, informacije, sve sto vas interesuje i sto mislite da bi i drugi voleli da znaju o vasim omiljenim pevacima, bendu itd.

Za pocetak sam odabrala jednog pevaca koji mislim da je zasluzio da bude prvi

http://img221.imageshack.us/img221/2743/huperdec2005csb2.jpghttp://img145.imageshack.us/img145/4723/vesti0604zh2.jpg

Ime: Zdravko
Prezime: Colic
Datum rodenja: 30.maj 1951.
Mesto rodenja: Sarajevo
Vreme: 17h 15min
Znak u horoskopu: Blizanac
Podznak: Skorpija
Krvna grupa: AB+
Kosa: crna
Oci: tamnosmedje (mada bi vise voleo da su plave)
Moda: privatno-sportska, za nastupe-vrhunska elegancija
Boja: crvena i crna
Omiljeni miris: jorgovana
Strucna sprema: diplomirani ekonomista
Status: ozenjen (maj, 2001.) Sandrom, profesorkom geografije, cerka Una (oktobar, 2001.)
Odusevljava ga: jednostavnost
Nervira ga: ljudski cinizam i pohlepa za novcem
Odnos prema novacu: nezainteresovan je za materijalna dobra; voli da podeli sa prijateljima sve sto zaradi
Sebe opisuje ovako: darezljiv, brzoplet, neodlucan, plemenit, druzeljubiv
Ne voli: naredbe
Misli da je u proslom zivotu bio: svestenik
Prva ploca: "Placem za tvojim usnama" ("Vas slager sezone" 1971.)
Zadnji CD: "Carolija"
Najdraze ostvarenje: Prvo mesto na "Opatiji" '73. ("Gori vatra")
Najdraza muzika: soul
Najdrazi pevaci: Areta Frenklin, Stivi Vonder
Najdraza grupa: "Rolingstonsi"
Kompozitor: Kovac, Bregovic
Instrument: gitara
Dan: petak
Omiljeno doba dana: predvece
Mesec: maj
Najprijatnije se oseca: u jesen
Slovo: A
Broj: 5 i 17 (ceni numerologiju)
Cvet: visibaba
Jelo: sarma
Slatkis: baklava
Voce: jabuka
Pice: cedjeni djus, vino, pivo, viski
Cigarete: ne pusi
Zivotinja: tigar
Strani grad: Lenjingrad
Strana zemlja: Velika Britanija
Sport: atletika/skok u dalj
Sportista: Mijatovic, Divac, Savicevic, Danilovic, Dordevic, Stekic, Sekaric, braca Grbic
Tim: nekad "Zelja", danas "Crvena zvezda"
Najdrazi pisac: Tolstoj, Andric, Selimovic
Pesnik: Majakovski, Ducic
Glumac: Ingrid Bergman, P.Vujisic, M.Brando
Komicar: Ckalja, Toto
TV emisija: film, sportski prenos
Filosof: Kant
Politicar: Sadako Agata
Oruzje: prezire
Naucnik: Nikola Tesla
Istorijski period: XIX vek
Istorijska licnost: Majka Tereza
Strani jezik: govori engleski, nemacki, ruski, voleo bi da nauci spanski
Skuplja: veliki je kolekcionar nosaca zvuka
Da nije pevac, koju bi profesiju odabrao: svaku cije radno vreme nije od 8-16h, ali bi u svakom slucaju opet zavrsio fakultet

http://img145.imageshack.us/img145/6743/90zc3ce0.jpg

iz knjige Slobodana Savica
ON IM JE U KRVI

Ono sto je za Ameriku bio Elvis Prisli, za Englesku Klif Ricard, to je za Jugoslaviju Zdravko Colic.
Iako je nesumnjivo jedna od retkih pravih zvezda na onim bivsim i ovim sadasnjim jugoslovenskim prostorima, sa svim preimucstvima koje taj pojam podrazumeva u okvirima svetskog sou-biznisa, Zdravko Colic se nikada tako nije ponasao. Ne bar na nacin koji se smatra sasvim primerenim ponasanju jedne tako velike zvezde. Sklon sam da verujem da je, izmedu ostalog, to jedna od javnih tajni njegovog uspeha i trajanja.

Odrastao u Sarajevu, u Mazuranicevoj ulici, pokraj Skenderije i Miljacke. Njegovo detinjstvo, mladalacka interesovanja i snovi ni po cemu se nisu razlikovali od snova i interesovanja njegovih vrsnjaka. Kao i vecina decaka, najpre je poceo da igra fudbal.
Mozda je presudan trenutak u zivotu naseg junaka odluka njegovog oca da mu kupi gitaru.
Prvo je poceo da peva na igrankama i po disko-klubovima. Najpre sa ansamblom "Mladi i lepi", potom je povremeno nastupao sa grupom "Pro-arte", a onda se obreo u "Ambasadorima". Bile su to vec ozbiljne, prave svirke.Kupili su plisana odela i redovno nastupali u Domu armije i Domu milicije. Vreme parkova, klupa, romansi kraj Miljacke i jadranskih avantura prolazilo je, Zdravko je stasavao u pravog pevaca. Godine 1971. u njegovom zivotu pojavio se Kornelije Kovac, muzicar i kompozitor koji je ostavio najveci pecat u karijeri naseg najpopularnijeg pevaca. Legendarni Bata je vec bio cuo za mladog pevaca, a kada se uzivo uverio u njegove glasovne i interpretatorske mogucnosti, odmah mu je ponudio mesto soliste u "Korni grupi". Uslov je bio da Zdravko prede u Beograd. Nije mu bilo lako: vec je bio student prve godine Ekonomskog fakulteta u Sarajevu, i to uspesan, clanovi "Ambasadora" se nisu slagali s njegovim odlaskom u "veliki prljavi grad", a trebalo je i napustiti toplinu i sugurnost roditeljskog doma.

ZDRAVKO COLIC: MOJA ZIVOTNA PRICA

http://img141.imageshack.us/img141/1895/zivpri2by2.jpg

Ovo je prica o bitnim trenucima u mojoj karijeri i u zivotu

SARAJEVO: Rodjen sam u Sarajevu 30.maja 1951. Mama domacica, tata je radio u policiji...Stanovali smo u centru grada. Imam mladjeg brata. Onda smo se preselili na Grbavicu. Isao sam u Osnovnu skolu "Vladimir Peric Valter". Rano sam postao clan recitatorske sekcije. Uglavnom su tu bile devojcice i ja medju njima. Voleo sam da recitujem, specijalnost mi je biloa "Stojanka, majka Knezepoljka". Ja obucen lepo, onako pionirski, a u prvom redu sede nastavnici i roditelji. Nekome i suza pode niz lice... Recitovali smo na skolskim priredbama obicno za praznike, 1.maj, 29. novembar, Novu godinu... Uoci jedne velike priredbe uciteljica mi je rekla da ce umesto mene recitovati neko drugi. Bio sam tuzan i ljut. Kasnije sam saznao da je to kazna, jer sam se nekoliko dana pre toga potukao u skoli. Vise nisam imao tih problema. Doduse, tukao sam se i dalje, ali nisam bio kaznjen. Moj recitatorski dar posebno je negovala u trecem razredu uciteljica Fatima Delic... Ona je utrla taj moj neki put ka estradi.

GITARA:Note i gitaru poceo sam da ucim u sedmom razredu. Moji su se mislili izmedu gitare i harmonike, ali ja sam se lako odlucio za gitaru. secam se susreta na Grzi, kod Paracina. Dosli su pioniri iz cele Jugoslavije, druzili smo se, imali razne susrete preko dana, a uvece, za svoju dusu, svirao sam gitaru i pevao. tad je u modi bio tvist, svirao sam rokenrol, slomio sam tri zice na gitari, ali publika nije odustajala. i devojcice su slusale sa posebnim simpatijama...

Prvi zvanicni aranzman imao sam 1969. u grupi "Ambasadori". Bio sam pevac u toj grupi 2.5 godine. Izvodili smo R&B, stvari Vilsona Piketa, Dzemsa Brauna, grupe Cikago...

Kao solista sam na nasu muzicku scenu usao na velika vrata. Festival "Vas slager sezone", u Sarajevu, 1972. Pesma Kemala Montena "Sinoc nisi bila tu" bila je namenjena Josipi Lisac, ali ona je morala na neki put, tako da sam je ja otpevao i osvojio trecu nagradu i nagradu za interpretaciju, sto je bio veliki uspeh.

PRVA TURNEJA: Album "Ti i ja" objavio sam 1975. Tako se zvla i velika turneja, na koju su isli i "Indexi". Pesme su radili Kovac i Bregovic, po jednu Kemal i Arsen. S tog albuma je "Lose vino", "Zvao sam je Emili", "Ti si svetlo, a ja sam tama", "Ostanimo prijatelji"... Cim se zavrsila turneja diplomirao sam na Ekonomskom fakultetu. Bio sam uvek dobar i ambiciozan djak i student, a i moji roditelji su prizeljkivali tu diplomu.

NAJTIRAZNIJA PLOCA: Album "Ako pridjes blize" objavio sam 1978. Prodat je u vise od 800 000 primeraka. I jos se prodaje. Tu su "Pjevam danju, pjevam nocu", "Glavo luda", "Jedna zima sa Kristinom", "Zagrli me", "Produzi dalje"...

NAJVECI KONCERT: Marakana 1979. Bila je to kruna turneje "Ako pridjes blize". Sve je islo nekako spontano, imali smo koncert na Kosevu pred 30 000, a na Marakani se okupilo 70 000 gledalaca.

POVRATAK POSLE SEDAM GODINA: Krajem 1997. objavio sam dugo ocekivani i najavljeni album "Kad bi moja bila". Nesrecna dogadanja u zemlji, rat, izbeglice, uzas na sve strane, zaista nije nikome bilo do muzike. Ali, nostalgija je ucinila svoje, tako da se moje dugo osustvo nije ni osetilo. Objavljivane su komlilacije sa starim stvarima, drugi pevaci su snimali moje pesme, pa se nije ni osetila tolika praznina. sad i toj ploci istice "mandat", slusale su se "Kad bi moja bila", "Tabakera", "Melanholija" ce tek da se nametne.

Poslednji album "Carolija"

[Izmenjeno 24-10-2006 stela]

Jeca - 24-10-2006 u 19:01

hehehehe....krvna grupa....ja nemam idole bas o kojima toliko znam ali evo odoh ja da prikupim neke informacije pa da nastavim....

Jeca - 24-10-2006 u 23:50

jaooooooo...ja zaboravila idole da postavim...pih bre...eto veceras cu :)

fangio - 24-10-2006 u 23:51

ja sam prvi put ovde...cek pa nemam nekog posebnog idola...

Jeca - 25-10-2006 u 06:25

Idol mog detinjastva, da ne kazem mladosti - jer divila sam joj se i htela sam biti bas kao i ona(hehe)bese....

http://i14.photobucket.com/albums/a333/stephanite/DreamofWinter.jpghttp://i15.photobucket.com/albums/a359/chicgal_/icons/barbie.gif

Barbi lutka je predstavljena kao tinejdžerska modna lutka, ali kasnije je menjala svoje karaktere. Bila je doktor, astronaut, paleontolog, olimpijska takmičarka, čak i predsednik SAD. Barbi ima više od 80 različitih karaktera. Tokom godina mnoge poznate ličnosti su dobile lutke sa svojim likom - tako je Barbi dobila drugarice poput Tvigi, pozantog top modela šezdesetih, Odri Hepbern u haljini iz filma "Doručak kod Tifanija", Elizabet Tejlor u kostimu iz filma "Kleopatra", Šer, Džejms Bond.
Barbi lutke postoje i u nacionalnim nošnjama više od 45 zemalja sveta. Barbi je nosila nošnje Rusije, Španije, Poljske, Nemačke, Italije, Koreje, Japana...
Tokom godina Barbi je dobila i prijatelje i porodicu koja se stalno uvećavala: 1961. godine je napravljen Ken, Barbikin najbolji prijatelj, koji je ime dobio po Hadlerovom sinu Kenu.
Barbi ima četiri sestre: Skiper (1964), Stejsi (1992), Šeli (1995 ) i Krisi (1999). Godine 1963. napravljena je drugarica Midž, 1968. godine Skiper,1965. Kristi, a 1995. Barbi dobija sestru Šeli. Ima i 43 ljubimca - od toga 21 psa, 14 konja, 3 ponija, 6 mačaka, papagaja, majmuna, mladunče lava, pandu, žirafu i zebru. Barbi je 2001. godine nastupila u svom prvom filmu "Krcko Oraščić", a 2002. godine u filmu Barbi Zlatokosa. Film Barbi u Labudovom jezeru, naravno sa Barbie u glavnoj ulozi, snimljen je 2003.
Otkako je nastala, ova danas dama u najboljim godinama nosila je modele više od 75 kreatora. Reč je o kreacijama Christiana Diora, Barberry-a, Boba Mejkia... Ove godine je Bob Mejki kreirao haljinu za kolekcionarsku Barbie kojom se obeležava i Barbie jubilej. Danas je Barbie sinonim za najdražu igračku za devojčice. Dokaz za to je i podatak da u svetu svake sekunde tri devojčice dobiju svoju novu Barbiku.

[Izmenjeno 10-26-2006 Jeca]

sailor - 25-10-2006 u 07:00

Ne, ne, ne veruj u idole...

Jeca - 25-10-2006 u 19:00

zasto, pa ja i danas imam svog idola! bas je lepo kad imas nekog...to look up to...sto se kaze :D:D:D

sailor - 25-10-2006 u 20:52

Da preciyiram... ''Ne ne ne veruj u idole...'' - refren istoimene pesme grupe Idoli... (neke rane osamdesete, pa, Jecika, opravdano nisi prepoznala...

Mila - 25-10-2006 u 22:46

Jeco bre sad sam se totalno razocarala hehehehe, Barbi pa jos idol, kuku (gde je sad onaj sto lupa glavom o pod )...

fangio - 26-10-2006 u 00:02

hehehehehehe, ako je jeci bila Barbie onda cu ja da cutim za mog Pinokija:):):)

Jeca - 26-10-2006 u 15:08

jao bre sto ste duhoviti...

moj najveci idol je moja mama Nena, ali neznam joj krvnu grupu-pa reko kad vec o Barbie toliko znam da vam je i predstavim....hehehehehehe....e pa svasta sa vama!

stela - 30-10-2006 u 09:12

http://img329.imageshack.us/img329/8819/aaaa9xwcu9.jpg

http://img329.imageshack.us/img329/220/corbarz2.jpg

"Riblja čorba" nastala je 1978. godine, kada je Bora Đorđević napustio "Rani mraz" i Đorđa Balaševića, i sa prijateljima iz grupe "SOS" osnovao jednu od najpoznatijih grupa u istoriji domaće muzike. Iste godine je publikovan album "Lutka sa naslovne strane", koji je doživeo veliki uspeh.

Nije zabeleženo da je neka grupa na domaćoj sceni ostvarila toliki uspeh već prvim albumom. Sledeće godine, da bi zvuk dobio još malo na čvrstini, u bend dolazi Bajaga i zvuk se pojačava još jednom gitarom. Iste godine, grupa izbacuje singl "Rokenrol za kućni savet" i održava prvi koncert na Tašu.

Godine 1980, većina članova odlazi u armiju, ali u tom periodu bivaju pripremljeni materijali za mnoge buduće hitove. Bajaga je spremao songove, a Bora tekstove. Tako su nastali hitovi "Dva dinara druže", "Evo ti za taksi" i "Nemoj, srećo". Borin tekst pesme "Dolazim za pet minuta" doživeo je veliki uspeh u izvođenju "Generacije 5".

"Debeli Bogoljub i zlatni valovi Dunava" tada je bio anonimni bend koji su činili članovi "Riblje čorbe"; bend je imao nekoliko svirki, a Bora ih je koristio da bi video reakcije publike na nastupima. Ova grupa je imala velike probleme na koncertima širom zemlje, zbog ogromne mase ljudi koja je po svaku cenu želela da uđe i čuje ih. To je kulminiralo 1982, kada je jedna devojka bila pregažena na koncertu u Zagrebu. Pored ovih problema, problematični tekstovi pesama "Ja ratujem sam", "Pravila", "Kako je lepo biti glup" - "bockali" su tadašnju vlast. Pesma "Na Zapadu ništa novo" bila je čak i zabranjena nekoliko godina, a mnoge pesme nisu ni objavljene, zbog odbijanja izdavača.

Bajaga je napustio grupu 1984. godine, a "Čorba" 1985. snima legendarnu pesmu "Pogledaj dom svoj, anđele". Veliki hitovi ove grupe toliko su brojni i popularni da bi bilo nezahvalno izdvajati pojedine. "Riblja čorba" nije mnogo menjala sastav, ali su se u njoj pojavljivali mnogi poznati muzičari poput Olivera Mandića, Čuture ili Džonija Štulića.

Grupa je i do danas ostala popularna i legendarna u svojoj vrsti muzike. Njihove pesme se gotovo svuda mogu čuti, a publiku grupe čine sve generacije.

http://img176.imageshack.us/img176/8333/045b25drs2.jpg

Borislav Bora Djordjevic, pevac, knjizevnik, kompozitor

http://img329.imageshack.us/img329/300/borate5.jpg

Borislav Djordjevic rodjen je 1. novembra 1952. godine u Cacku.
Muzikom je poceo da se bavi na uobicajan nacin. Roditelji su ga naucili par pesmica, od kojih su neke spadale u bezobraznije, pa se kad se okupi komsiluk, mali Bora peo na sto i zabavljao okupljene. U nizim razredima osnovne skole pevao je na skolskim priredbama hitove kao "Zvizduk u osam" Djordja Marjanovica.

Bora Djordjevic sa 7 godina

http://img155.imageshack.us/img155/9764/1borajt6.jpg

U to vreme Bora se lomio izmedju muzike i crtanja. Na decijoj izlozbi u Novom Sadu osvojio je nagradu za kolaze. Cak je hteo da se posle osnovne skole upise u srednju slikarsku koja je postojala u Zagrebu, ali mu roditelji to nisu dozvolili, vec je upisao gimnaziju.
Sa trinaest godina Bora je u Cacku sa jos tri skolska druga oformio svoju prvu grupu Hermelini koja je pravila muziku pod uticajem zagrebackih Robota... Vec u to vreme je poceo da komponuje, pa mu se druga pesma koju je u zivotu napravio "Moje tuge" kasnije nasla na albumu grupe Suncokret. Zatim se Bora seli po grupama: Vesnici ljubavi, Safiri, Decaci sa Morave, Cacanski plemici. U grupi PORS (Poslednji Ostatak Romanticnog Sveta) bio je R.M. Tocak koji je svirao gitaru i pevao drugi vokal.

http://img100.imageshack.us/img100/7563/363652220ribljacorbafe5.jpg

Mila - 31-10-2006 u 04:53

E moja Stelice koliko se rubinka uz riblju corbu popilo hehehehehe.......

stela - 13-11-2006 u 09:30

Bajaga & Instruktori

http://img228.imageshack.us/img228/5350/20060414bajaga01co0.jpghttp://img139.imageshack.us/img139/4819/16118606kb2.jpg

Bajaga

Momčilo Bajagić Bajaga - rođen je 19. februara 1960. godine, u Bjelovaru. Naime, sticajem okolnosti, u trenutku kada je Bajaga odlučio da se rodi njegovi roditelji (Jovanka i Zivojin) su bili u poseti njegovoj babi. Tako je poznati Zemunac u stvari rođeni Bjelovarčanin !! Međutim posle dva dana u Bjelovaru Bajaga je ipak odlučio da se preseli pa je nastavio da živi u ulici 22.oktobra u Zemunu gde je proveo sledećih dvadeset godina života.

http://img296.imageshack.us/img296/1664/3bajagayn4.jpg
Bajaga sa 3 godine

Iako verovatno nisu ni pomišljali da utiču na sinovljevu karijeru, a kamoli da je iniciraju ipak je prvi korak ka muzici Momčilo napravio uz svesrdnu pomoć svoje majke. Jednog dana dok je još bio obično dete dobio je na poklon singl Toma Džonsa sa obradom pesme ¨My Way¨. I tu je sve krenulo...sledeća ploča bila je ¨Isle Of Wight¨od Džimija Hendriksa koju je kupio jer mu se jednostavno svideo omot (još uvek nesvestan svoje sudbine,ccc...). Normalno, kao i 99% klinaca u to vreme slušao je Deep Purple, Beatlese itd

Prva iskustva sa pravljenjem sopstvenih zvukova doživeo je u osmom razredu kada je sa par ortaka snimao na magnetofonsku traku razne čudne zvukove imitirajući Floyde ili bar pokušavajući da ih imitira. Za sve to vreme bio je odličan učenik što je još odavalo utisak da je muzika samo hobi i da će tako i ostati. Međutim, uskoro će sve to da se promeni.

Zemunska gimnazija bila je gimnazija plavih bluza i urednih frizura. Momčilo je zaključio da nije to za njega pa je upisao Drugu beogradsku gde je sve bilo bar malo liberalnije. Ali, kada je uspeo da okine prvu godinu uz dobronamerni savet profesorki matematike da bi mogla da se obrije (kad on već neće da se ošiša) njegov ugled dobrog đaka bio je u opasnosti. Ipak, kako sve ima svoju dobru stranu tako je i ponavljanje bilo korisno sa strane slobodnog vremena koje je mogao da posveti muzici. Konačna transformacija mladog Momčila desila se 16.marta 1975. godine na koncertu grupe Deep Purple u Hali Pionir. Iako od tada verovatno ne čuje baš savršeno (nabio glavu u ozvučenje) taj koncert ga je zauvek uvukao u svet Rocka. Bajaga je bio rođen !!

TNT je poznata družina iz stripa ali i Bajagin prvi bend. Pošto su svi u bendu bili prilično neiskusni i naivni i njihova prva svirka bila je u skladu sa dogodovštinama družine čije su ime uzeli. Prvo - desila se 25.maja 1974. na Dan mladosti, drugo - ozvučenje je regulisao član grupe SOS to jest Miša Aleksić Bajagin budući kolega u Čorbi koji se dobro zezao gledajući Bajagu kako se gubi na sceni pevajući nešto što se čas čulo čas nije. Napokon, koncert je prošao ali i vreme trajanja TNT-a. Bajaga je prešao u grupu Ofi. Bend je prilično nebitan sa muzičke tačke gledišta ali je u njemu bio čovek koji je i te kako bitan za Bajaginu dalju karijeru. Bio je to Žika Milenković koji je od početka Instruktora postao neka vrsta zaštitnog znaka ove grupe i ona vesela karika od koje se uvek očekuje neko dobro zezanja pa čak i kada su Instruktori postali ozbiljan Rok Bend.

Ofi su ubrzo promenili ime u Glogov Kolac a za gitare je postao zadužen novi član Rajko Kojić. Imalo su par svirki koje je Rajko organizovao ali nisu dugo potrajali (jer su svirke bile očajne). Ali opet, Bajaga je bio na dobitku. Rajko je kasnije takođe svirao u Čorbi i ostavio je dubok trag na Bajagi kao veliki prijatelj i veliki muzičar.

Razočaran tokom svoje karijere ali i vezan očevom namerom da mu sin završi srednju školu Bajaga nije ušao u grupu Zdravo na ponudu Bobana Petovića. Kasnije, oni su svirali sa Dugmetom na Hajdučkoj česmi a Bajaga je verovatno još dugo imao noćne more...

SOS je bila grupa koju su 1978. činili Miša Aleksić, Vicko Milatović i Bora Đorđević. Menjaju ime u Riblja Corba i istorija počinje da se stvara...

Uzimaju Rajka Kojića za gitare i traže još jednog ritam gitaristu. Niko im se ne sviđa i Rajko se seti Bajage koga dovodi na probu da nešto odsvira. Verovatno to što je svirao nije zvučalo loše ali ga Bora prima u Bend pre svega zbog ogromne kose koju je tada nosio i obećanja da zna da peva terce koje je možda samo pevao u onim noćnim morama od malopre.

Period koji je Bajaga proveo u Čorbi slobodno može da se nazove jednim od prelomnih trenutaka u našoj rok muzici. Za tih šest godina koliko su svirali zajedno i Bora i Momčilo su sazreli muzički što je rezultovalo gomilom sjajnih albuma kako Čorbe (koja je za vreme Bajaginog prisustva doživela vrhunac karijere) tako kasnije i Bajage a svi ti albumi sigurno ne bi tako sjajno zvučali da nisu jedan drugome preneli deo svog senzibiliteta i drskosti.

Bajaga je sa Borom proveo šest godina, od 1978. do 1984. kada je snimio svoj prvi album ¨Pozitivna geografija¨. U toku rada u Čorbi bio je sve više i više zastupljen kao autor tako da možemo da nabrojimo samo neke pesme koje su Bajagino delo: Ja sam se ložio na tebe, Nemoj srećo, nemoj danas, Kad hodaš, Muzičari koji piju... Čak i kada je odlazio iz grupe bio je dovoljno kulturan da ponudi Bori pesme koje je želeo da stavi na Geografiju jer je hteo da ispoštuje Čorbu do kraja . Bora je izabrao Kad hodaš, a ostale pesme, kao što su Mali slonovi, Berlin i dr. smatrao je da nisu u skladu sa stilom koji su tada gajili. Ipak, ono što je izabrao (Kad hodaš) postalo je sjajan hit koji je čak i Bajaga kasnije stavio na živi album ¨Neka svemir čuje nemir¨.

http://img172.imageshack.us/img172/6518/slika1smallqq3.gif '80. http://img149.imageshack.us/img149/4706/slika2smallzx4.gif '90.http://img172.imageshack.us/img172/2044/baja92smallgd3.jpg 2001.http://img171.imageshack.us/img171/8004/bajagagornjifin08ev2.jpg

¨Pozitivna gegrafija¨ je snimana u novembru i decembru 1983. u Bajaginom stanu i u Studiju 5, a objavljena je 30.januara 1984. Najzaslužniji za stvaranje ploče sigurno je Bata Kovač koji je i naterao Bajagu da snimi pesme koje je imao, a radio je i produkciju koja je za to vreme izuzetno moderna. Gitare je odsvirao Krle iz Generacije 5, a bass Neša Japanac. Već to je nagoveštavalo izuzetan album..

U vreme kada je nastajala Geogragija Bajaga je doživeo ogroman nalet kreativnosti pa je uz svoj album napravio još i : dve pesme za Čolića (Tvoje oči, Afrika), tri teksta za Slađanu Milošević (Neko je tu, Kairo, Klovn i smrt), tekst Ulice mračne nisu za devojke za bend Aske, pomogao Kojiću na maksi singlu, producirao album za Bezobrazno Zeleno i napravio skoro pola materijala za novu ploču Riblje Čorbe...

Prvi koncert Instruktori Pozitivne Geografije imali su u Kulušiću, Zagreb, 12.aprila 1984. godine. Postava koja je svirala bila je sledeća: Bajaga, Cukić, Žika, Nele Stamatović, Vlajko, Bata Kovač, Dragan Mitrić. Svirali su sve pesme sa albuma, Afriku od Čolića, Nemoj da se zezaš sa mnom i Kada hodaš... Posle Kulušića odsvirali su jedan koncert u Novom Sadu a zatim je sledilo veliko predstavljanje beogradskoj publici u Domu Sindikata.

Ovo je bila Bajagina biografija do nastanka Instruktora. Od Kulušića pa na dalje ime Bajage više se ne spominje samo kao njegovo lično ime već kao ime lidera najuspešnije grupe na ovim prostorima.....

Bend

U Bendu Instruktora uvek su svirali odlični muzičari. Nije to zbog toga što su se palili na note i muzičke škole već jednostavno zato što su ljudi koji su znali svoj posao voleli da sarađuju sa talentovanim ljudima. Bajaga je bio savršen primer. Još pre snimanja prvog albuma ¨Pozitivna Geografija¨ njegove pesme su slušali ljudi kao što je Bata Kovač, koji ga je prosto nagovorio da uđe u studio i napravi ¨Geografiju¨.

Verovatno malo ko zna ko je sve svirao sa Instruktorima. Samo na prvom albumu su svirali Bata Kovač (klavijature i produkcija), Krle (Generacija 5-gitare), Neša Japanac (bas), i kasnije standardna postava Instruktora Nele (gitare), Cvele (bas), Vlada (bubnjevi), Dejan Cukić (vokal) ...

http://img172.imageshack.us/img172/5350/bajaga1020crnoiw1.jpg

Postava Instruktora u vreme prvog albuma i prve prave svirke u Kulušiću (Zagreb) 12.aprila 1984. bila je sastavljena od osam članova: Bajaga, Dejan Cukić, Miroslav Cvetković, Žika Milenković, Nenad Stamatović, Vlajko Golubović, Bata Kovač i Dragan Mitrić . To je postava koja je uz manje promene ostala srž Instruktora do sredine devedesetih godina. Naime, Bata Kovač je već bio afirmisan muzičar kome je osnovna ideja bila da pomogne Bajagi na samom početku tako da on nije bio član benda na duže staze a Dragan Mitrić, kasnije čak i Rade Radivojević bili su, iako sjajni muzičari, nekompatibilni sa ¨ludilom¨ Instruktora. Na svu sreću, pojavio se mladi i perspektivni momak koji je razvaljivao Čik Koriu. Ime mu je Saša Lokner i on je ubrzo postao pojam za klavijaturiste na ovim prostorima.

Takva postava Instruktora (Bajaga, Žika, Cvele, Vlajko, Nele, Lokner, Cukić) bila je nerazdvojna na snimanju još dva albuma - ¨Sa Druge Strane Jastuka ¨ i ¨Jahači Magle¨ i velike ruske turneje posle čega je Cukić nastavio solo karijeru.

Devedesetih, posle snimanja ¨muzike Na Struju¨došlo je do drastičnih promena u Instruktorima. Nele i Vlajko su napustili bend vidno nezadovoljni lošim međuljudskim odnosima u bendu, Lokner je već radio na svojim projektima ( sa Lazom Ristovskim, za pozorište...) a Žile je osnovao Babe gde je sa Čavketom pravio sulude i sjajne pesme. Instruktori praktično nisu više postojali.

1997. godine Bajaga ponovo okuplja Instruktore. Od novih ljudi tu su Čeda Macura (bubanj) i Vlada Negovanović (gitare). Pravi se album ¨Od Bižuterije Do Ćilibara¨ i otvara se nova epoha ove grupe...

Zika Milenkovic
Sasa Lokner
Miroslav Cvetkovic
Ceda Macura
Vlada Negovanovic
Momcilo Bajagic

http://img150.imageshack.us/img150/9186/photo58gt1.jpg

freakch - 17-11-2006 u 02:05

Priznacu vam nesto kad sam bio mali hteo sam da se zovem Zdravko Colic KEVE MI !!!!!
Jedva su me ubedili tj. slagali da ne mogu da menjam ime i tako sam ja ostao ja .:) COLA je CAR ili ono COLU za PRESEDNIKA

Jeca - 17-11-2006 u 05:19

alo bre (forum) manijaci...Barbie je najjaca i mozete me slobodno njenim imenom zvati...
:jao:

meda - 17-11-2006 u 09:49

Prljavi inspektor Harry Callahan! Zakon za sve - bio i ostao!

freakch - 18-11-2006 u 00:41

ma cola KEVE MI

Jeca - 18-11-2006 u 00:50

barbie covek, barbie, ali bez ken-a...da dodam!:whistle:

niceguyEddie - 25-11-2006 u 17:40

sve same veverice...............,Timoti Liri i niko drugi!!!!!!!!!!!!!!nja,nja,aj za zene ok da vole Zdravka ali mushki pa mislim sigurno ce neki Zdravko hermafrodit da mi bude idol,on je kao uvek frajer i uvek mnogo voli zenu ali i pored toga shto on fantastichno izgleda ona ga uvek ostavlja i to gde stigne pa chak i na stanici Podlugovi eeee Ruzo,?Rushka ama zrela si ko krushka(pa samim izabirom imena, mislim Rushka,odma me asocira na Zikinu dinastiju i onu seljanku, Ruzo,Ruzo!!!!!!Zdravko za predsednika ama Zdravko za pogrebnika bre!!!!!!!

Mila - 21-12-2006 u 21:19

:a084:, vidi , vidi sta ja ovde propustila hihihihihi, ne diraj mi Zdravka sunce li ti zarko......Najveci idol Boris Bizetic, legenda ljudi moji :a084:

Rokerka - 25-12-2006 u 03:22

nemam idola:aeh:

Mila - 26-12-2006 u 20:44

ma i sta ce ti roki.......

Rokerka - 27-12-2006 u 02:23

da znas

stela - 9-1-2007 u 02:52

za moju drugaricu Milu

BORIS BIZETIC

http://img443.imageshack.us/img443/9671/borisbizetic1qj6.jpg

Ime: Boris Bizetic
Nadimak: Boca
Datum rodjenja: 28.11.1950.
Mesto rodjenja: Beograd
Visina: 186 cm
Horoskopes znak: strelac
Boja kose: crna
Boja ociju: Nepoznata
Omiljeni film: kum
Omiljena pevacica: Nepoznata
Omiljeno jelo: pasulj
Omiljeno pice: mleko
Hobi: fudbal, diskofil
Ljubimac: Nepoznat

Boris Bizetić je srpski muzičar. Rođen je 1950. godine u Beogradu. Sredinom sedamdesetih osnovao je grupu „Rokeri s Moravu“, koja je izvodila šaljive pesme narodnjačkog karaktera. Objavili su više od 10 albuma, i postali jedna od poznatijih muzičkih grupa tadašnje SFRJ. Grupa je nestala 1991. godine, i od tada je Bizetić počeo da radi „BB šou“ na TV Pinku, koji je imao oko 400 emisija. Bizetić je napisao muziku za filmove „Crveni udar“ i „Tesna koža 2“.

http://img154.imageshack.us/img154/6624/4246844007yl5.jpg

Muzicar koji se ogledao u svim zanrovima popularne muzike

http://img154.imageshack.us/img154/8755/329711borisgm6.jpg

Beogradski umetnik Boris Bizetic, jedan je od retkih stvaralaca nekadasnje Jugoslavije i danasnje Srbije koji s pravom moze nositi naziv multimedijalne licnosti. Zato sto se kao stvaralac, pevac, kompozitor, aranzer, tekstopisac i muzicar ogledao u svim zanrovima popularne muzike, i njegova biografija je prebogata.

Poceo je kao kantautor slagera i zabavne muzike sa svojim nezaboravim baladama "Kako si?", "Ljubavi mladosti moje", "Ne verujem ti vise", "Mene si volela", "Ugasi svetlo"... Nije toliko vodio racuna o svojoj pevackoj i festivalksoj karijeri, koliko je brinuo o hitovima koje je pisao za druge izvodjace ("Gde si sad"- Mira Besirevic, "Muzika nek svira samo za nju", "Narcisi placu ljubavi","Ima neko ko me ceka"...- Miki Jevremovic, "Nisi znala da te volim" - Mira i Rale,"Muzika ostaje", "Festa", "Ti nisi moje sunce"...-Misa Markovic,"Tako je plakala Isidora"-Rade Vuckovic). Njegove pesme pevali su i Djordje Marjanovic, Dragan Stojnic, Olivera Katarina, Radmila Karaklajic, Anica Zubovic, Ljiljana Petrovic, Rale Cajic, "Renesans"...

Osvojio je dve nagrade na festivalu "Beogradsko prolece", ucestvovao 1972. godine na zanimljivom festivalu u modnom kriku pod nazivom "Lepo stoji partizanska bluza". Autor je himne "Napred plavi" za nasu reprezentaciju u bilo kojem sportu.

Verovali ili ne, ali Boriz je pisao i pise zabavnu muziku, slagere, folk, instrumentalnu muziku, pravi decije pesme, muziku za film, televiziju...

Kao jedan od najproduktivnijih i najplodnijih autora popularne muzike, objavljeno je njegovih 11 solistickih albuma, dvadesetak singlploca i cak 19 albuma (LP ploca, audio-kaseta i CD-a) kultne satiricno soumenske grupe "Rokeri s Moravu" koji su ?arili i palili estradom od Vardara pa do Triglava. Samo su u beogradskom Domu sindikata 1982. godine imali zaredom 14 koncerata. Kao Veljko B. U?icanin iz "Rokera", napisao je nezaboravne saljive pesme: "Drma, drma, plovak", "Stojadinka ovce sisa", "Corbast pasulj volem", "Ja Tarzan a ti D?ejn", "Krekenzi kikiriki", Srbija se umirit ne mo?e", "Seks na eks", "Na lepu plavu Moravu", kokteli "?elje, cestitke i pozdravi", "Picerija"...Izdate su i 4 video-kasete sa naj-TV spotovima "Rokera s Moravu".

Ogledao se kao poeta i pisac sa cetiri knjige: dve knjige poezije "Gorki venac" i "Srpskohrvatske pesme", jednu decju knjigu "Bajka u stihovima "Zuba i Zula" i "Hitovi nezaboravci", satiricna poezija "Rokera".

Sa svojom porodicnom manufakturom , suprugom Magdalenom, kcerkama Anitom i Doris, realizovao je TV-esmije "Folk liga" na Studiju B, "Bebeviziju" na TV Politici, a u decembru 2001. godine proslavice redak jubilej - 500 emisiju svojeg humoristickog serijala "BBShow".

Pored ovoliko radova visokoproduktivnog i vrednog Borisa Bizetica, dodajemo da je pisao instrumentalnu muziku za sest domacih igranih filmova (dve komedije "Tesna ko?a", "Bombasi", "Crveni udar", "Svemirci su krivi za sve" i "Gnjurac").

http://img443.imageshack.us/img443/6519/3772111zm0.jpg

a evo i par njegovih bisera

Sisoje

Ispala mi u blato pereca
psovala me brezobrazna deca
diram curke, curani me biju
celo jutro bezim po avliju

Ref. 2x
Sisoje, Sisoje
bidi veseo
jer da nisi veseo
zivot bi ti preseo

Onomad se skombrljado s' krusku
zbog toga sam zaradio cusku
roditelji nezn'u s'monom sta ce
upala mi zunzara u gace

Ref. 2x

Za vojsku sam vec odavno staso
al mi pamet jos nije poraso
cu se zenim u prosli cetvrtak
svatovi mi dolaze u petak

Ref. 2x

Deso, imas dobro meso

(Gazdarice, jel imate mozga)

Kada se zazelim mesa
tu pomaze lepa Desa
kasapnicu drzi svoju
u ulicu moju (jeste)

Ref.
Deso, Deso, imas (imam) dobro meso
Deso, pile, zapakuj mi pola kile
jedino ti nije dobro, luce moje slatko
(luce moje slatko)

Sto ti tvoja kasapnica radi jako kratko
(jeste, radi kratko)
Deso, Deso, imas dobro (imam) meso
Deso, pile, zapakuj mi pola kile
(Deso, kako stojis bre, sa svinjske noge)

Deder, daj mi butke mala
i tri i po kile sala
iznutrice, dzigerice
i dva para kobasice (hocu)

Ref.

(Ajde begaj, zatvaramo)

Drakula

Uvek posle dva'estcet'ri ha
po selo se smuca Drakula
mrsav, visok ki civiluk
bije zene po komsiluk
preko plota ocas skoci
iskolaci svoje oci

Drakula, Dragisa Drakula
Dragisa Drakula, Drakula

Ref. 2x
Dragisa nije vampir pravi
zene bas vole da ih davi
i znajte, ako niste znali
da se ni jedna na njeg' ne zali

po selo se smuca Drakula
socijalni ima zubi
manje glodje, vise ljubi
falile se snase
da ga se ne plase

Drakula, Dragisa Drakula
Dragisa Drakula, Drakula

Ref. 2x

Drugarice pridji blize
tata Drakce tebi stize

po selo se smuca Drakula
kazu da je iz Kostolac
prebice ga s' glogov kolac
saceka da nema struje
pa svi redom zaplasuje

Drakula, Dragisa Drakula
Dragisa Drakula, Drakula

Ref. 2x

Seks na eks

Ref.
Seks na eks
i sa sirem gibanica
seks na eks
to je prava poslastica
ojs, ojs, oj

Seks na eks
upraznjavam svakog dana
seks na eks
to mi je dusevna hrana
ojs, ojs, oj

Onomad na pregled sistematski
doktor me posavetovo bratski
za tvoj problem nisu drugi krivci
opusti se, relaksiraj zivci

Ref.

Vezbam jogu kolko vise mogu
a uz ratluk treniram karatluk
odricem se od hranu gurmansku
prelazim na vegetarijansku

Ref.

Nema vise da me ljubav steza
ljubimac sam kratkotrajnih veza
preko dana osacujem metu
a u ponoc odlazim u stetu

Ref.

Mila - 9-1-2007 u 13:29

Ljubim ja tebe drugarice moja.....Sta dalje reci, hvala .........Boris legenda .....

freakch - 7-2-2007 u 08:33

opet ja ZDRAVKO...ali stvarno...:singing:

Mila - 27-3-2007 u 04:32

http://i33.photobucket.com/albums/d74/milabgd/Familija/000_0008_0001.jpg

Ma pojma vi nemate sta su idoli sad ce da vidite, a osnovna sam skola bila kad sam bila zaljubljena u njega i jos mogu u majcu da udjem jest da ispada salce na sve strane al ko te pita hihihihihi....E to vam je pravi idol hihihihi...:jao:

MarimJa - 30-5-2007 u 06:30

Corba jos malko...

http://www.riblja-corba.com/Pages/Pojedinacne%20biografije/Bora/slika-01.jpg

Muzičku karijeru započeo je u rodnom Čačku 1965. godine. Bilo je to vreme kad je gotovo svaka druga ulica u Čačku imala grupu. Prvi bend u kom je Bora svirao zvao se HERMELINI. Grupu su činili: Borko Ilić (solo gitara), Prvoslav Savić (ritam gitara), Aca Dimitrijević (bubnjevi) i Bora (bas i vokal). Grupa je uglavnom svirala po Čačku i okolini. Njihov prvi nastup bio je u okviru čajanke u školi, a svirali su klasičan repertoar toga vremena. Bora se potom selio po raznim grupama: DEČACI SA MORAVE, VESNICI LJUBAVI, SAFIRI, ČAČANSKI PLEMIĆI… itd.

http://www.riblja-corba.com/Pages/Pojedinacne%20biografije/Bora/slika-05.jpg
U grupi PORS (Poslednji ostatak romantičnog sveta) radio je zajedno sa R.M.Točkom (kasnije vođom grupe SMAK), koji je svirao gitaru i pevao drugi vokal. Međutim, burne godine odrastanja donosile su i prve nevolje. Bora je sa društvom u to vreme upadao u tuđe, bogataške stanove. Od tako stečenog novca kupovali su instrumente u Beogradu. Posle tri godine podzemnih aktivnosti uhvaćeni su. Bora je sedam dana bio u istražnom zatvoru. Potom je izbačen iz gimnazije. Konačna presuda je glasila: oslobođen uz pojačan nadzor roditelja i povremenu kontrolu organa starateljstva. Za mali Čačak to je bila velika bruka, pa su roditelji odlučili da se presele u Beograd. Godine 1970, Bora se upisao u Petu beogradsku gimnaziju. Pošto je u novinama pročitao oglas u kome su se tražili izvođači rok-opere "Isus Hrist superstar", krenuo je u Dadov na audiciju i - prošao. Zatim je otišao na glavnu audiciju u Atelje 212 i dobio ulogu jednog od apostola. Iste te 1972. godine formirao je akustičarsku grupu ZAJEDNO, gde je pevao i svirao akustičnu gitaru. Pored Bore, grupu su činili: Vukica Stefanović (vokal), Gordana Stefanović (vokal), Ivana Kačunković (vokal) i Đorđe Petrović (klavijature). Kasnije im se pridružio Dragoslav Vučković (akustična gitara).

http://www.riblja-corba.com/Pages/Pojedinacne%20biografije/Bora/slika-02A.jpg
Povremeno, s njima je pevao Nenad Stekić, tadašnji evropski rekorder u skoku u dalj. Prvi nastup su imali u Narodnom univerzitetu "Stari grad", a zatim su gostovali na raznim manifestacijama tipa "Hit parada '74". Svoj prvi reklamni singl grupa ZAJEDNO snimila je 1974. godine za Studio B. Na A-strani singla bila je pesma "Ostrvo cvijeća", a na B-strani njena varijanta na engleskom jeziku - "The Island of Flowers". Bora je radio muziku na tekst Zorana Modlija i pevao.

MarimJa - 30-5-2007 u 06:32

Iste godine, 24. jula, izašao je njihov zvanični singl sa pesmama "Vizija" i "Goro moja". Bora je pevao sa grupom i radio muziku i tekst za pesmu "Vizija". Singl je objavio PGP RTB.

Te godine grupa ZAJEDNO je pevala prateće vokale na prvom albumu beogradskog kantautora Srđana Marjanovića - "Srđan Marjanović i prijatelji". Pored grupe ZAJEDNO, gostovali su i članovi YU GRUPE - Raša Đelmaš, Bata Kostić, Žika Jelić i Dragi Jelić. Album je objavila Produkcuja gramofonskih ploča Radio Televizije Beograd.

Oktobra 1974. godine, Jugoton je objavio prvi singl grupe OPUS, na kome Borina grupa ZAJEDNO gostuje pevajući prateće vokale.

Iste godine, Bora, sa grupom ZAJEDNO i grupom S.O.S. snima singl "O, ruk ćale"/"Glavnom ulicom". Singl je 1975. godine objavio PGP RTB.

Krajem 1974. godine, Bora je sa grupom ZAJEDNO snimio pesmu "Moj put". Potom je napustio grupu. Početkom 1975. godine, zajedno sa Zoranom Modlijem, Bora je napravio grupu HAJDUK STANKO I JATACI. Grupu su činili: Zoran Modli (vokal), Bora Đorđević (akustična gitara i vokal), Robert Nemeček (bas), Ljuba Sedlar (gitara), Zoran Mugoša (klavijature) i Momčilo Vukotić (bubnjevi). Njihov singl prvenac objavio je PGP RTB 1. aprila 1975. godine. Bora je za obe pesme pisao muziku i tekstove.

Iste godine, Bora je gostovao na albumu "Veče uz radio". Sa grupom ZAJEDNO pevao je u pesmi "Veče uz radio". Svirali su Laza Ristovski i grupa S.O.S. Album je objavio PGP RTB 1. septembra 1975. godine.

U jesen 1975. godine, Bora je započeo novi eksperiment sa grupom SUNCOKRET. Grupu su činili: Nenad Božić, ex - U CVETU MLADOSTI (akustična gitara i vokal), Snežana Jandrlić (vokal), Vesna Rakočević (vokal) i Bora (akustična gitara i vokal). Ta postava snimila je prvi singl "Kara Mustafa"/"Moje tuge", krajem 1975. godine za PKP RTV Ljubljana. Bora je pisao muziku i tekst za pesmu "Moje tuge".

Po objavljivljanju ovog singla Vesna Rakočević je prešla u grupu ZDRAVO. Pevačku liniju upotpunile su Biljana Krstić i Gorica Popović (ex - S VREMENA NA VREME), koja je u to vreme diplomirala glumu. Pored brojnih televizijskih nastupa, manjih koncerata i zajedničkih svirki, nastupali su na festivalu "Omladina '76" u Subotici i na "Beogradskom proleću '76". Polovinom 1976. godine prikljičio im se basista Bata Sokić.

MarimJa - 30-5-2007 u 06:33

http://www.riblja-corba.com/Pages/Foto%20galerija/images/1978-1.jpg

http://www.riblja-corba.com/Pages/Foto%20galerija/images/1978-2.jpg

MarimJa - 30-5-2007 u 06:34

http://www.riblja-corba.com/Pages/Foto%20galerija/images/1978-3.jpg

http://www.riblja-corba.com/Pages/Foto%20galerija/images/1978-4.jpg

stela - 30-5-2007 u 07:47

Bas su sexy bili tako obuceni...hihihihihi

Rokerka - 30-5-2007 u 18:28

ja ih obozavam.....evo trenutno njih slusam.....haha

stela - 24-6-2007 u 14:24

Jedan od buducih idola Marija Serifovic...pokazala je da ume da peva

http://img124.imageshack.us/img124/6972/marijaserifoviceu9.jpg

Rođena je 14.11.1984.godine u Kragujevcu. U njenoj porodici muzika se profesionalno negovala generacijama. Marijina majka, Verica Šerifović, poznata je kao interpretator etno muzike, dok su baka i deka život posvetili starogradskoj pesmi.

Marija je od ranog detinjstva sebe zamišljala isključivo na sceni. Iako je znala da će joj muzika biti jedina profesija u životu posvetila se opštem obrazovanju pa je pored muzičkih škola završila klasičnu gimnaziju a kasnije upisala i studije menadžmenta.
Njen prvi javni nastup pred publikom bio je kada je imala svega 12 godina. Zapažena je bila ne samo po kvalitetnom glasu i interpretaciji već i po neobičnom izboru kompozicije za jednu devojčicu - odlučila se, na iznenađenje svih, da ne izvodi dečiju pesmu već interpretaciono zahtevnu “I will always love you” od Vitni Hjuston.

Zvanični početak Marijine muzičke karijere bio je 2003.godine kada je snimila svoj prvi solo album pod nazivom”Naj, najbolja”. Iste godine učestvovala je na “Budvanskom festivalu sa pesmom “Gorka čokolada” a na ovom značajnom letnjem takmičenju 2004. godine sa kompozicijiom ”Bol do ludila” osvaja prvo mesto. Kritičari su je tada već okarakterisali kao jedan od retkih talenata na našim prostorima a publika je prihvatila kao pevačicu koja svojim glasom izaziva posebne emocije.

Sledeće, 2005. godine pobeđuje na “Radijskom festivalu”sa pesmom "U nedelju “. Na ovoj manifestaciji dobila je praktično sve nagrade: stručnog žirija, za interpretaciju, nagradu novinara, nagradu kolega kao i specijalna priznanja zemalja regiona.

Posle velikih uspeha, Marija je snimila svoj drugi CD pod nazivom “Bez ljubavi” a da je postala mlada srpska zvezda dokazao je njen prvi solistički koncert u “Centru Sava” koji je ocenjen kao izuzetan muzički događaj.

http://img267.imageshack.us/img267/3204/500pd4.jpg http://img124.imageshack.us/img124/2406/121620vlada20lukicef2.jpg

Na festivalu “Beovizija 2007” - ovogodišnjem izboru za predstavnika Srbije na “Eurosongu”-Marija Šerifović pobedila je i u polufinalnoj i u finalnoj večeri.

Marija je jedan od najboljih ženskih vokala na srpskoj muzičkoj sceni a njenu interpretaciju karakteriše snažna emocija, specifična boja i jačina glasa kojom osvaja ne samo pažnju već i srce slušalaca.

Marija uvek naglašava da je muzika smisao njenog života i da ne postoji u čitavom svetu ništa što bi moglo da joj donese i zameni tu količinu ljubavi i sreće koju oseća svaki put kada izađe na scenu. To je sigurno ključ njenog uspeha.

Evo i njenih pesama:

2003

* Naj, najbolja
* Znaj da znam
* Sad idi nek te đavo nosi
* Naj, najbolja
* Ti mi se sviđaš
* Ti i samo ti
* Volim ga
* Za sreću nam malo treba

2005

* Ponuda
* Agonija

2006

* Bez ljubavi
* Povredi me
* Jesen bez nas
* 101
* Na tvojoj košulji
* Pamti me po suzama
* Laž
* Nije mi prvi put
* Bilo bi bolje
* Bez ljubavi
* Trubači
* U nedelju (Serbian Radio Festival 2005)
* Bol do ludila (Budvanski Festival 2004)
* Gorka čokolada (Budvanski Festival 2003)

2007

* Bez tebe
* Molitva (1. mesto na Beoviziji i Evroviziji 2007)

http://img267.imageshack.us/img267/6384/1305matineurovisionne7.jpg

http://img267.imageshack.us/img267/5199/317773wdk8.jpg http://img124.imageshack.us/img124/7950/marijaserifovic45464646yt5.jpg

http://img124.imageshack.us/img124/33/serifovic02hg6.jpg

Rokerka - 24-6-2007 u 20:23

O-o zanimljivo...

Ludvika_Lempäälä - 24-6-2007 u 20:49

Meni je strasno imati idola. Mozda neka osoba kojoj se divis... ali nee... Ne volim da idealizujem ljude... Ali ne mogu poreci da postoje ljudi koji su extra uspesni u svom poslu i za to im svaka cast.

Mila - 27-6-2007 u 03:10

hehehehe to sam ja uvek govorila, ja sam sam svoj idol, kakvi bre idoli........

Rokerka - 28-6-2007 u 12:18

hehehehehe

stela - 8-10-2007 u 11:44

Naziv teme je promenjen...nema vise idola hehehehe

A sad nesto o jednom nasem muzicaru...

Laza Ristovski

http://img178.imageshack.us/img178/9084/200pxlazaristovskiwv3.jpg

Laza Ristovski (rođen 23. januara 1956. godine u Novom Pazaru, umro 6. oktobra 2007. godine u Beogradu) je jugoslovenski muzičar koji je najpoznatiji po radu u grupama Smak i Bijelo dugme.

Muzikom je počeo da se bavi sa samo pet godina kada je posle puno natezanja uspeo da ubedi roditelje da mu kupe harmoniku. Prve časove dobio je od jednog poznatog kraljevačkog pedagoga, kod kojeg se svirala samo klasična muzika. Tri godine kasnije prešao je u tek otvorenu muzičku školu. Provlačio se sa trojkama iz vladanja, jer direktoru nikako nije bila po volji njegova naklonost prema rokenrolu.

U 13. godini je zbog galame pobegao sa nekog koncerta ozbiljne muzike i upao u prvu grupu. Kada je završio sedmi razred osnovne škole, roditelji su mu kupili orgulje "Vox Jaguar" za 540 hiljada ondašnjih dinara. Grupa je svirala po kraljevačkim igrankama bez imena, pa su prozvani Bezimeni.

Posle osnovne škole upisao gimnaziju u Kraljevu i vanredno, Muzičku školu "Stanković" u Beogradu. Gimnazija ga nije oduševila, pa je pao prvi razred i nakon toga prešao u ekonomsku školu. Usput je završio i dve godine srednje muzičke škole.

Pocetkom sedamdesetih kupio je i Hamond orgulje, koje je platio šest miliona i sedamsto hiljada ondašnjih dinara.

Leta 1975. svirao je s "Bezimenima" u Bečićima, gde ga je čuo Boki Milošević i poveo u Beograd. Jednog dana mu je dosadilo da prati Lepu Lukić, pa je pokupio stvari i otišao u Kragujevac. Već posle nekoliko dana održao je prvi koncert sa Smakom na Filološkom fakultetu u Beogradu.

Ristovski je Smakom snimio albume: "Smak" (1975); "R.M. Točak" (1976); kao i singlove "Ulazak u Harem" (1975); "Satelit" (1976); i "Ljudi nije fer" (1976); kasnije skupljene na kompilaciji "Ulazak u Harem" (1977). U oktobru 1976, na nagovor Gorana Bregovića, je prešao u Bijelo dugme, što je odjeknulo poput fudbalskog tranfera. Sa Bijelim dugmetom je snimio album "Eto! Baš hoću!".

Sredinom 1978. napustio je grupu i sa Ipetom Ivandićem snimio album "Stižemo". Početkom 1979. doveo je iz Kragujevca grupu Vatra, ali više od toga nije uspeo da učini. U proleće 1979. na predlog Točka, Zorana i Kepe, vratio se u Smak i sa njima snimio još dva singla : "Na Balkanu" (1979); i "Rok cirkus" (1980); i dva albuma: "Rok cirkus" (1980); i "Zašto ne volim snijeg" (1981). Učestvovao je i u snimanju ploče "Iz profila" (1982) Borisa Aranđelovića, koja je zapravo ostatak materijala pripremljenog za album "Zašto ne volim snijeg".

Nakon raspada Smaka u jesen 1981, Laza počinje da radi kao studijski muzičar i ubrzo je postao najtraženiji klavijaturista u zemlji. Spisak ljudi s kojima je radio ili ih pratio na turnejama izuzetno je veliki.

Sarađivao je s Džez-orkestrom RTB-a, a nekoliko je godina radio na solističkoj karijeri u elektronskoj muzici. Snimio je jedan singl - "Tražiš oproštaj" (1982), i tri albuma: "Merge" (1983), "2/3" (1983) i "Roses for General" (1984).

U "Bijelo Dugme" se vratio u februaru 1985. i sa njima snimio albume "Pljuni i zapjevaj moja Jugoslavijo" i "Ćiribiribela".

Komponovao je muziku za više domaćih filmova, od kojih su najpoznatiji: Lazar (1984), Sveto mesto (1990), Velika frka (1990), Mrav pešadinac (1993), Paket aranžman (1995), Lepa sela lepo gore i Nečista krv (1996). 1994. godije u saradnji sa Sašom Loknerom, klavijaturistom Bajage i Instruktora, objavio vrlo zapažen album "Naos". Takođe je izdao CD klasične muzike „AVE MARIA“, sa operskom pevačicom Dubravkom Zubović]]. Pratio je na turneji gitaristu Alvina Lija, bivšeg člana grupe Ten jers after.

http://img520.imageshack.us/img520/9246/c18um1.jpg

Zbog teške bolesti Ristovski je vezan za invalidska kolica nekoliko godina unazad, ali je nastavio sa radom i čak je učestvovao na povratničkoj turneji Bijelog dugmeta 2005. 1. januara 2003. je objavio album "Gondola". Radio je na novom materijalu za nekadašnjeg bubnjara Bijelog dugmeta Milića Vukašinovića i pevača grupe Smak - Borisa Aranđelovića. 2006.godine je objavio album „Plays Simon & Garfunkel“ koji predstavlja intrumentalne obrade hitova ovog dueta. Umro je u Beogradu 6. oktobra 2007.

http://img266.imageshack.us/img266/395/1219vladalukicmu8.jpg

Proglašavan je preko 10 puta uzastopno za klavijaturistu godine u anketi lista "Pop Ekspres". [1]

http://img440.imageshack.us/img440/4537/cover4756111452006ut6.jpg

* 1984. godine bio je muzičar godine po časopisu "Večernji list".
* 1988. godine osvaja nagradu kao klavijaturista, aranžer i producent godine po mišljenju listova "TV Novosti" i "Novosti 8".
* 1998. godine je dobio "Kristalnu prizmu" za muziku u filmu "Nečista krv".
Dobitnik je mnogobrojnih nagrada na filmskim festivalima.

libi - 24-10-2007 u 18:46

Miladin Sobic

http://www.leksikon-yu-mitologije.net/files/miladin.jpg http://www.blogger.ba/slike/17386.347818.jpg

Miladin Šobić je rođen 1956. godine u Nikšiću. Jedan je od najvećih kantautora na prostorima ex SFRJ. U Nikšiću je odrastao i završio srednju školu. U danima srednje škole Šobić je prvi put počeo da komponuje i da piše. Godinu dana kasnije na muzičkom festivalu "Omladina 76" u Subotici osvaja drugo mjesto sa pjesmom "Daj nam neba". U saradnji sa klavijaturistom Gaborom Lenđelom i studijskim muzičarima snimio je albume "Ožiljak" (Diskoton 1981.) i "Umjesto gluposti" (Diskoton 1982).
Snimio je i treći album pod nazivom "Barutana ljubavi" ali zbog porodične tragedije ostavlja muziku i album nikad nije izdan.
Nakon srednje škole, Šobić upisuje turizam u Dubrovniku. Taj period se smatra ključnim za njegovo stvaralaštvo. Pod utiskom studentskog života i velikih prijateljstava, on stvara svoje najveće pjesme. 1975. godine objavljuje prvu pjesmu "To sam ja", koja u to vrijeme u privatnim studentskim dubrovačkim krugovima dobija status studentske himne. Godinu dana kasnije na muzičkom festivalu "Omladina 76" u Subotici osvaja drugo mjesto sa pjesmom "Daj nam neba". Na tom festivalu je nastupio i Djordje Balaševic sa grupom "Suncokret" gdje je osvojio treće mjesto.
U narednom periodu Šobić se isticao fantastičnim pjesmama koje su mnogi ljudi čuli. Preselio se u Sarajevo gdje je i briljirao. 1980. godine izdaje svoj prvi album "Ožiljak" za sarajevski Diskoton. Sa tog albuma se izdvajaju legendarna studentsko-socijalna tema "Džemper za vinograd" i najpoznatija "Marija". Na tom LP-ju su se našle "Ne pokušavaj mijenjat me", "Vrijeme ide dalje". U tom trenutku Miladin Šobić je bio na vrhuncu svoje karijere.
1982. godine završava album "Umjesto gluposti". Album počinje da se radi u Studiju muzičkog ateljea u Subotici, u noći 21. februara a završava se 8. marta iste godine. Pored naslovne pjesme tu su: "Đon", "Od druga do druga", "Opet krivi tip", "Svetozara Markovica 39"... Održao je niz koncerata na kojima je okupio veliki broj ljudi. Uvijek se odazivao i na pozive studenata i ljudi iz manjih gradova.
Tako je 1983. godine posjetio i Berane kada je u Domu kulture koji je bio ispunjen do posljednjeg mjesta održao četvorosatni koncert. Koncert je bio toliko dobar da je sam Šobić izjavio da taj nastup nikada neće zaboraviti.
Najpoznatije njegove pjesme pored već pomenutih su: "Ašik Ajša", "Sutomore", "Svetionik", "Desetka iz drugarstva",...
U vrijeme najvećeg uspjeha Miladin Šobić doživljava porodičnu tragediju. Njegova sestra umire nakon teške bolesti. Nakon svega Šobić se povukao.

Trazila sam godinama svog idola....

Rokerka - 24-10-2007 u 20:27

"Ne pokusavaj mjenjat me...."

libi - 26-6-2008 u 00:33

MAMA ROCK

Grupa nastupom na Zaječarskoj gitarijadi 1977 godine osvaja 1. mesto (nastala od grupe Viktorija koja je godinama uspešno nastupala širom stare Jugoslavije - osvojila prvo mesto 1974. godine u Zaječaru na Gitarijadi a vodili su je braća Stojanović (Zoran i Dragomir) i braća Nikolić (Bane i Mirko). 1977. godine Mama Rock dobija novu dimanziju sa Šomijem (bubnjar) i gitarista Krnić Slobodan. Iz tog perioda ostaje singl A: Pismena vežba B: Vranjanka u izdanju DISKOS-a.
1978. godine u saradnji sa Bregovićem nastaje pesma "Buđenje u 7" i "Eva" izdata za PGP-RTS sa novim pevačem: Zoran Stojković iz zaječarske grupe Istok. Iste godine grupa nastupa na stadionu JNA na koncertu Bjelog Dugmeta i 1979. godine sa Dugmićima po južnim krajevima stare YU.
http://i220.photobucket.com/albums/dd42/libi_73/SAVE0063.jpg
Grupa egzistira isključivo od koncerata tako da su nedeljne svirke (2 do 3 puta) dovele grupu u takozvanu koncertnu atrakciju (100 do 150 koncerata godišnje).
1980. godine dan pre ulaska u studio umire Tito i to utiče na snimanje drugog singla, no ono se ostvaruje 6 meseci kasnije sa novim pevačem: Nune jer Zoran Stojković je u JNA. Singl A: Život moj i B: Tebi smeta sve izlazi 1981. godine za PGP-RTS.
1982. godine svi članovi grupe su u JNA što Z. Stojković koristi i sa grupom Crna Ruža osvaja 1. mesto na Zaječarskoj Gitarijadi.
1983. godine Mama Rock se opet okuplja, nastavlja sa koncertima i koristi FK Radnički iz Niša za snimanje svog prvog LP-a. Snimivši LP "FK Radnički 40 godina" preostale sate u studiju "druga maca" koristi za snimanje LP-a "Pokreni me" izdatog za Vojvodina koncert 1985. godine. Nastavljaju sa koncertima širom YU i inostranstvo (velike turneje sa Z. Čolićem i Ž. Bebekom) ostavljaju tragove i na njihovu popularnost.
1987. godine posle uspešnih koncerata po inostranstvu dobijaju poziv i nastavljaju sa svirkom po klubovima širom Evrope (2 člana Boća i Darko ostaju da žive u inostranstvu). Zoran Stojković - vokal i Zoran Stojanović - Ciga - gitara i dalje sviraju po YU sve do raspada sa mlađim članovima: Mika Herc, Dragan Stoja, Joško, Fiksa, Špiklja,PITON ...
http://i220.photobucket.com/albums/dd42/libi_73/ZADesktopmamarock.jpg
1994. godine pevač Stojković sa grupom RIFF osvaja prvo mesto na Zaječarskoj Gitarijadi i izdaje LP: RIFF - pobednik Gitarijade 1995. godine za PGP-RTS.
Zoran Stojanović - Ciga to vreme koristi kao studijski muzičar niškim grupama pr. (Lutajuća srca - LP u izdanju DISKOTONA - Sarajevo),i jos mnogih drugih.
2000. godine grupa se okuplja i snima maxi singl CD sa starim pesmama i jednom novom (mini CD buđenje).
2002. godine 25. godišnjica rada proslavljaju u disco klubu "13" (Hotel Niš sa gostima) i tu dobijaju ideju da snime još 8 pesama koje su godinama svirane, bile popularne kod ljudi ali nikad nisu snimljene zbog prezauzetosti (koncerata). The Best Of Mama Rock sadrži te pesme sa još tri hita (Buđenje, Eva i Pokreni me) i na najbolji način prezentuje grupu jer na disku ima rock-a, blues-a, balada, dixi, pesmama sa ethno motivima što najbolje govori zašto bend nosi ime MAMA ROCK.
http://www.mama-rock.co.yu./images/biography/SAVE0043.jpg

sailor - 26-6-2008 u 22:53

ZLATNI PRSTI
(Zaječar)

(jedino što sam uspeo da nadjem na youtube-u je ovo... nisu oni, ali pesma je njihova)
zbogom ostaj, mila moja

Grupa je nastala 1970. godine a osnovali su je gitarista Momčilo Radenković (rođen 1952.), basista Slobodan Radenković (rođen 1951.), klavijaturista Dragan Batalo {rođen 1952.) i bubnjar Dragan Trajković (rođen 1950.) U početku je sa njima pevao Jova Rašić koji je kasnije prešao u Generaciju 5. Po njegovom odlasku Momčilo Radenković preuzima vokalnu ulogu.

Prvu afirmaciju grupa dobija pobedom na Zaječarskoj gitarijadi 1974. godine, a tada se sa snimkom "Naša pesma" pojavljuju na ploči emisije "Veče uz radio" Prvog programa Radio Beograda. Sledeće godine učestvuju na Omladinskom festivalu u Subotici sa pesmom "Budi hrabra". Zatim ulaze u studio i za osamnaest sati snimaju debi album koji izlazi 1976. godine. Autor većine pesama je Momčilo Radenković, a tekstove je pisao pesnik iz Kragujevca Mirko Glišić Nezadovoljni dogovorima sa PGP RTB-om lutaju od jedne do druge disko kuće, a prvi veliki hit "Igraj rege" objavljuju za Jugoton. U to vreme na duploj ploči "Pop parada 77" uvršćene su njihove pesme "Pevajmo ljubavi" i "Posebna si uvek bila", a na namenskoj brigadirskoj ploči snimljena je i njihova pesma "Ne mogu sam da budem brigada". Krajem 1978. godine sviraju na BOOM festivalu u Novom Sadu Po objavljivanju drugog albuma, po nazivu te ploče menjaju ime u Nokaut, a dolazi i do personalnih pramena Batalo odlazi u JNA a zamenjuje ga Dušan Maslac (ex Prava stvar). I Slobodan Radenković napušta grupu, u Zaječaru otvara piceriju. Nasledio ga je Jovan Nikolić.

Početkom osamdesetih, u vreme novog talasa za Zlatne prste, koji su predstavljali standardnu grupu starog kova, bilo je sve manje prostora. Pokušavali su da održe korak trendovski orijentisanim pesmama, ali im je to donosilo polovične uspehe. Najbolje rezultate postizali su u baladama kojima je šarm davao raspukli vokal Momčila Radenkovića i njegovo ležerno sviranje gitare.

Tokom karijere članovi grupe su često pomagali i drugim autorima, pa su u nekoliko navrata snimali matrice kantautoru Srđanu Marjanoviću.

Diskografija

Singlovi

"Budi hrabra"/ "Voli me ljubavi" (PGP RT8 1975.)
"Resih da se ženim"/ "Posebna si uvek bila" (Diskos 1977.)
"Igraj rege"/"Prsti od plastike" (Jugoton 1977.)
"Kako da osvojim tebe" / "Istina" (Jugoton 1978.)
"Super finale" / "Ima nešto u tebi što nikom poklonio ne bih" (PGP RTB 1979.)
"Žuti tari" / Noć već bledi, blizu je dan" (PGP RTB 1980.)
"Igraj bugi vugi" / "Kad nemaš gde da odeš" (PGP RTB 1981.)

Albumi

"Zlatni prsti" (PGP RTB 1976.)
"Nokaut" (PGP RTB 1979.)

Pinhead - 27-6-2008 u 22:04

Zlatni prsti ili Nokaut. http://www.ptt.yu/korisnici/s/o/sonic/index.htm

Mama_tvoja - 28-6-2008 u 09:12

Pinhead,hvala ti za link. Bas sam se odusevila.
http://i244.photobucket.com/albums/gg11/Mistydawn_2008/bg/thicon_hvala.gif

Pinhead - 28-6-2008 u 13:52

Nema na cemu Mama. Evo nasao sam jos nesto. Odavde mozete besplatno skinuti 17pesama ovog benda. http://www.msajt.com/muzika/mp3/Z/ a verovatno cete naci jos mnogo toga sto ste dugo trazili. Moja omiljena pesma je Zbogom ostaj mila moja.

Mama_tvoja - 28-6-2008 u 21:52

Jos jednom...
http://i166.photobucket.com/albums/u94/ReInventedAvatar/Smilies/thankusmile.gif

Ulepsao si mi dan.

libi - 29-6-2008 u 23:12

Super...Pinhead...:)

maraja.b - 16-9-2008 u 18:39

Moj omiljeni lik sa domace muzicke scene, oduvek sam je volela kao pojavu i kao umetnika. :)

BEBI DOL

Krajem sedamdesetih godina prošlog vijeka, djevojka Dragana Šarić uzela je pseudonim Bebi Dol i odvažno kročila na jugoslovensku muzičku scenu. Priča da je u to vrijeme ime Bebi Dol uzela bez posebnog povoda i razloga, ubijeđena da niko nikad neće saznati ko je ona i da će na taj način moći da vodi život kakav želi. A njen je život od samog rođenja bio ispunjen neobičnostima, kojima je ostala dosljedna do danas.

http://i220.photobucket.com/albums/dd288/jembvai/20070123_bebi_dol.jpg

"Sa dva meseca, kao beba, krenula sam sa roditeljima na put po Zapadu. Moj otac, džez saksofonista, svirao je po američkim vojnim bazama. Stalno je govorio da jedva čeka da odrastem, da ne mora više da se brine o meni. I, eto, Bog ga je pomilovao", priča Bebi Dol.

Pojašnjava da je sa 19 godina krenula u Egipat, ponukana primjerom svog pradjeda, koji je to isto, trbuhom za kruhom, učinio davne 1941. godine. U rukama je imala dvije kese pune para, koje je zaradila prodajom prve ploče ("Ruže i krv"), objavljene 1983. godine.

"Sve štampano je prodato, a potom i sve ono što je doštampavano. Naravno da sam od toga dobro zaradila. Krenula sam u Egipat da vidim piramide na dva meseca, a ostala četiri godine. Da, to je bio lep period mog života", dodaje.

U Kairu je pjevala u noćnom klubu jednog elitnog hotela. Uživala je u tome jer, kako kaže, muzika je srž njenog života. U to je vrijeme imala i gomilu poslovnih ponuda, priznaje kroz smijeh.

"Možeš misliti (ha, ha, ha) zvali su me da glumim za velike pare, u nekim filmovima... Ja belkinja, duge plave kose, a još pevam, možeš misliti šta je to bilo za njih! Bili su zgranuti mojim odbijanjem", objašnjava ona.

Osoba je kojoj kače etiketu rok ili pop zvijezde koja je trajala samo u jednom dahu, jer je bila isuviše lijena da se muzikom ozbiljnije pozabavi.

"Prvih deset godina ispunjenih suzama, kada sam se svako veče kući vraćala i plakala zbog nerazumevanja, što ljudi sa kojima sam radila, što okoline uopšte, shvatila sam da sam izgubila mnogo dragocenog vremena i energije na manje vredne ljude. Uzela sam uzde sopstvenog života u svoje ruke i postala još jača, svoja i posebna", kaže Bebi Dol.

O ovoj "lijenoj zvijezdi" legendarni Sajmon Le Bon, pjevač britanske grupe "Duran Duran", u jednom intervjuu na pitanje ko je po njegovom mišljenju najbolja pjevačica na svijetu odgovorio: "Vjerujem, zapravo sam siguran da za nju nikada niste čuli. Slušao sam je u jednom noćnom klubu u Kairu. Zove se Bebi Dol!"

Počeci karijere Bebi Dol vezuju se za pjesme "Mustafa", te "Rudi", koje se i danas vrte na brojnim radio-stanicama. Najplodniji period njenog kreativnog rada, osamdesete, upotpunjen je i saradnjom s Oliverom Mandićem, grupom "Bulevar" i "Du Du A". Od prvog albuma trebalo je proći punih 12 godina, kako bi njen drugi album "Ritam srca" (1995.) ugledao svjetlo dana.

"Radiš, radiš, a svi te pitaju šta to radiš. Verovatno misle da ne radim ništa jer se ne slikam po TV. To je to. Sve što se čuje na ploči je proizišlo iz moje glave. Ne interesuje me improvizacija, volim preciznost. Sama radim aranžmane, tekstove...", objašnjava zašto je drugi album pripremala tako dugo.

Kao i prvenac, i drugi je album odavao pjevačicu raskošnog glasa i provokativnog imidža. Svojim pjesmama punim ljubavi, slobode i sreće obraćala se svima. Na veselom i šarolikom albumu "Ritam srca", kojim je diktirala muzičke trendove, postajući aktuelan nosilac hitova na top-listama, našlo se devet pjesama. Do izlaska sljedećeg albuma prošlo je šest godina, čiji je naziv "Ljuta sam" svijetu u potpunosti prenio poruku i stav autorke, naročito antologijskim hitom "Krv, sreća, suze i znoj".

"U to sam vreme bila ljuta što su mnoge stvari u muzičkom svetu bile kako ne treba. Mislim da mi umetnici živimo sa određenim zadatkom. Kada je `neko` odlučio da mi dođemo na svet i poklonio nam talent, onda smatram da je to naša misija koju treba da ispunimo dok smo ovde."

I danas je aktivna iako, kako kaže, mnogi to i ne primjećuju. Na posljednjem albumu "Bajage i Instruktora" gostovala je u numerama "Bademi i so" i "Pesma slobode", a već dvije godine je redovan gost na koncertima ovog benda. Veliki bum je izazvala i albumom iz decembra prošle godine, na kome se nalazi 12 džez interpretacija velikih svjetskih klasika, kao što su "It`s A Man`s World" (Džejms Braun), "What`s Going On" (Marvin Gaj), "Moon River" (Henri Mancini), "Help" ("The Beatles")...

"Tokom poslednje dve godine oko sebe sam okupila zaista kvalitetnu ekipu ljudi, sa kojom radim koncerte. Mnogo radim, putujem i uživam, i to je nešto što me trenutno ispunjava", dodaje.

Album se od tada nalazi na vrhu lista prodaje u Srbiji dok paralelno postiže impresivne rezultate i na tržištima u regionu (Slovenija, Hrvatska). Nedavno je bila gost i na Bajaginom koncertu u Banjaluci i tim povodom najavila da Banjaluku, ovaj put u ličnom aranžmanu, planira uskoro posjetiti.

http://i87.photobucket.com/albums/k136/marina_pupavac/235ip1.jpg
O andergraund sceni

"Nažalost, istina je da u većini slučajeva nailaziš na priču da talenat češće radi protiv osobe koja ga poseduje nego za nju. U tome ima istine, ali ja to ne mogu posvedočiti, jer baš takav andergraund život nisam vodila. Nisam rasista; plemenitost me osvaja, a andergraund je neka druga priča. Ja sam konformista. Samo nemoj mene u smucanje, u hladno, u nešto bez veze. Ne, ne, ne! Ja ne volim da se mučim", objašnjava Bebi Dol.

NME - 11-12-2008 u 13:21

Citat:
Originalno postavio/la sailor
Da preciyiram... ''Ne ne ne veruj u idole...'' - refren istoimene pesme grupe Idoli... (neke rane osamdesete, pa, Jecika, opravdano nisi prepoznala...

NME - 11-12-2008 u 13:22

Citat:
Originalno postavio/la sailor

Mala ispravka...pesma grupe Piloti. Prepoznacete Kikijev carobni glasic...