RTM Forum - Vlaška muzika (original)

Vlaška muzika
sailor - 24-1-2006 u 00:11

I sada, hajde, da ste urednici, gde biste smestili blok vlaške muzike? To je nekako večito pitanje sa kojim se suočavamo.

sicEr - 26-1-2006 u 12:31

Osecam da cu dobiti velike kritike sa svih strana, ali zar je to "muzika"?

p.s. osecam da nisam trebao pitati ovo ;)

sailor - 26-1-2006 u 14:42

Pa, ne, na stranu to da li jeste ili nije, i mozda ovo bas i nije tema za forum, ali... To jeste nešto o čemu mi ovde moramo da mislimo, pa nikako da smislimo recept i rešenje za to. Ej, prvo - hvala što si rekao nešto o ovome, a drugo... Pazi, nije baš da MORAMO, ali red je da ispoštujemo i one koji tu vrstu muzike slušaju i vole, a (sa druge strane) jesu neko ko kroz poreze, doprinose ili šta već, izdvajaju novac za naš rad... Sad, ako mene lično pitaš, ja slušam nešto sasvim drugo, ali to je i druga tema... (Inače, ne verujem da bi se i nas nekolicina koji se za sada kačimo na ovaj forum složili oko vrste muzike koja bi morala da bude najzastupljenija). Ali, pazi, pitanje je zapravo ovo - da si urednik, i da moraš negde da smestiš taj blok, gde bi ga smestio...?

sicEr - 27-1-2006 u 00:50

Hvala tebi na svemu ovome...

Inace sto se tice mesta na kome bih ga smestio, pa ne znam (valjda zato i nisam urednik :P) najverovatnije bih ga ostavio ovde, meni to dodje kao "domaca" :)))

Pozdrav Zoran.

admin - 27-1-2006 u 01:29

Pssst...:)

sicEr, urednik misli na mesto u radijskom programu a ne na forumu :P.
Ako dozvolite da ja preformulisem pitanje:

Da ste urednici radijskog programa, u koji biste vremenski termin u radijskom programu smestili blok vlaske muzike?
:cool:

sailor - 27-1-2006 u 07:54

Hvala, admin, baš sam na to mislio...

kikiriki - 27-1-2006 u 09:51

Citat:
Originalno postavio/la urednik
Hvala, admin, baš sam na to mislio...

Vidim ja da Admin tipuje na titulu,mislim na mesto urednika...hehehehe...grebeš,grebeš...aaaaaa ...;)

admin - 27-1-2006 u 13:03

Eh... pa znaš kako je, što se mora mora se...:P

http://images.umvd.com/ToeNails/2F1B0562F85F41E98754AAAC53467F5D.jpg

Na kraju mozda postanem kao nesto ovakvo (mada i sad vec imamo dosta slicnosti :D )

http://www.daveallsop.co.uk/colour/Greb%20Page.jpg

PS: ovde ja imam vece privilegije od urednika :cool: hehehe

sailor - 27-1-2006 u 19:47

Šta mogu... Ovde je stvarno jači... (MNOOOOGOOO).

kikiriki - 27-1-2006 u 20:38

Heheheheh...bravo majstori...malo šale nije na odmet...
e,slika ti je fantastična...

sailor - 27-1-2006 u 23:55

Ne, da imaju sličnosti - imaju... Samo - admin ima nešto više kose... Hmmm... A i čini mi se da još nema rep...(?!)

kikiriki - 28-1-2006 u 14:50

neznam na koji rep misliš...????hehe

Aleksandar - 29-1-2006 u 10:14

blok vlaške muzike bi bio idealan za mene od 03 : 00 do 05 : 00 ujutru :cool:

admin - 29-1-2006 u 10:44

Jel' to zato sto tada spavas i ne slusas radio??? :P:P:P

andrijana - 30-1-2006 u 23:31

cao svima.prvi put sam ovde i vidim dobro vam je do nekle.slucajno sam na ovu temu usla al kad se spomene vlasko dobijam ospice.nemam nista protiv ni jedne vrste muzike ali ako treba da se prica o necemu i kritikuje, nije u pitanju vlaska muzika vec ljudi iz vlaskog kraja.mozda ne svi ali vecina ih je.volela bi kad bi neko mogao da ih promeni i opameti.ljudi nesvataju jos uvek da zivimo u 20-om i nekom veku.zao mi je ako se neko nadje uvredjen ali to je samo moja dobra namera.:(
:(

kikiriki - 31-1-2006 u 11:27

slazem se Andrijana sa tobom,i hvala bogu da si se resila da napokon svratiš na forum...hehe Pozzzzzzzz!!!

tzepesh - 10-2-2006 u 23:57

Kako vas nije sramota,sve vas koji pljujete Vlahe i njihovu kulturu?Kad su vashi poludivlji dedovi doshli na Balkan,Vlashka kultura je bila velika i mocna.Zahvaljujuci njima se i srozala,ali povratice se.NE SUMNJAJTE/

tzepesh - 11-2-2006 u 00:01

vi koji tako ruzhno prichate o Vlasima u stvari ne vidite dalje od nosa i ne znate nishta,a i sama ideja da se ovde otvori teme o vlashkoj muzici,znajuci koliko je neprijateljski srpska manjina opredeljene prema njoj,predstavlja po meni provokaciju.Voleo bih da nisam u pravu.Kad nauchite osnovne stvari tad se usudite da nekog omalovazhavate!

tzepesh - 11-2-2006 u 00:02

A ospice bi trebala da dobijesh sama od sebe.

kikiriki - 11-2-2006 u 01:24

Samo ostro,na daj se...hahaahah

sailor - 11-2-2006 u 01:33

Kikiriki, ti dodješ k'o dobri duh ovog foruma.

kikiriki - 11-2-2006 u 02:44

Pa kako za koga ima ih raznih...

Aleksandar - 13-2-2006 u 21:01

Citat:
Originalno postavio/la admin

POGODAK ;)

kikiriki - 14-2-2006 u 01:23

Citat:
Originalno postavio/la Aleksandar
Citat:
Originalno postavio/la admin

POGODAK ;)
Aleksandre ti stvarno nisi osetio draž vlaške muzike...:D

vini-pu - 15-2-2006 u 19:38

Citat:
Originalno postavio/la tzepesh
Kako vas nije sramota,sve vas koji pljujete Vlahe i njihovu kulturu?Kad su vashi poludivlji dedovi doshli na Balkan,Vlashka kultura je bila velika i mocna.Zahvaljujuci njima se i srozala,ali povratice se.NE SUMNJAJTE/
Kako misliš srozala...? Smanjila se proizvodnja pekmeza od burjana...? Niste uspeli da napravite svoje pismo...? Ili nešto treće...? Hm...

Mila - 15-2-2006 u 19:56

A tek ovde, uzbudljivo, uzbudljivo..........

fifi - 16-2-2006 u 01:25

evo da dodam i ja svoj komentar, nisam vlajna ali stvarno mislim da komentari nisu u redu sto se tice vlaha. Nisu svi isti , cak sto vise poznajem dosta vlaha koji imaju vecu kulturu i obrazovanje nego oni koji su odrasli u gradu. A sto se tice vlaske muzike kad god je cujem uvek se setim svog rodnog kraja.:(

kikiriki - 17-2-2006 u 03:06

Lepo je to čuti...... od tebe.

dedinlukac - 5-3-2006 u 03:07

E, PA OK, AJDE JA SAM VLAUCA, A VI SADA IMA DA DOBIJETE OSPICE ZBOG MENE! MA BRE, NIKADA NISAM NIKOGA POGLEDAO POPREKO, A VI MRZITE VLAHE? KOJI LI JE VAMA, PA LJUDI DA KAZEM "SRBI" VI MRZITE SVE. PA ZATO NAM TAKO DOBRO I IDE U SVETU, ZBOG SRPSKOG PONOSA!!!

NIJE MI JASNO, ZASHTO MRZITE VLAUCE?! PA UVEK SMO MI BOLJE PROLAZILI!!! U INOSTRANSTVU, U RATOVIMA, MALO PRATITE ISTORIJU!!! PA BRATU MI JE U HRVATSKU PODMETNUT NOZ ZA VRAT I PUSTILI SU GA KAD JE REKAO DA NIJE NI SRBIN NI HRVAT NEGO VLAUCA!!!!

E, NIKO NIKADA NIJE REKAO NISHTA PROTIV VLAHA, SEM BRACE SRBA!!!
OVAMO DOBIJETE OSPICE OD VLAHA, PA ETO, OVDE NA FORUMU IMA ONIH KOJI ME ZNAJU ODLICHNO, PA CHAK I NEKO KO JE SKORO RASTAO SAMNOM!!! PA ZASHTO SE ONDA DRUZITE SAMNOM?!

GLEDATE NA VLAHE, KAO AMERIKANCI NA CRNCE!!!!!!!!!!!!!!!

sicEr - 5-3-2006 u 03:16

Da, vala bas tako gledam! (u najgorem mogucem smislu)

@fifi
naravno da postoje izuzeci.

dedinlukac - 5-3-2006 u 03:19

a, da, zamalo da zaboravim.
Zenish se, ili se udajesh, i sada na svadbi si pozvao prijatelje, rodbinu, a pola njih je vlashkog porekla. I sada, muzika pochne da svira vlashko kolo i svi pochinju da igraju, i ti sad poshto ne volish vlashku muziku ima da oterash goste, muziku? shta?
a, ti kao glavna zvezda vecheri vodish kolo.pa budi karakter i nemoj da igrash!!!
a, nisam chuo da na nekoj svadbi nije bio neki blok vlashke muzike!!!
ili imash reshenje. necesh da zovesh nikog ko je vlashkog porekla, i onda nema potrebe za vlashkom muzikom. mozda je to idealno reshenje!!!!!

razumem ja da neko ne voli vlashku muziku,ali ne razumem te provokacije nikako!!!
nashao sam sebe u ovoj temi, i mnogo me je pogodila!!!
ja sam nepismen, glup, nemam pojma o kulturi nishta!!!
eto glup sam kao tocilo, i vi sada mozete da dobijete ospice od mene, al` mene bash briga.
ne pravim razliku kao vecina vas, ali ako nekolicina vas ne voli vlauce, pa onda lepo budio karakter i nemoj da prichash jedno,a ovamo si samnom ok! zezamo se, pijemo i druzimo!!!
mislim nema logike!!!

mrzish nekog, a ovamo si dobar sa njim.
pa to je ono, iza ledja......

sicEr - 5-3-2006 u 03:34

Jaoooo, sreca sto sam umoran i kao i uvek neraspolozan da pricam o gloopostima. Ako si se pronasao to je tvoj problem, drago mi je. Jer to prouzrokuje da nisi bas gloop!

Sto se tice svadbe, vidi se da zivis u takvoj okolini i sad da ti ja nesto objasnjavam, ne vredi, ne bi razumeo... Siguran sam da bi tvrdio da je to nemoguce. Kao ono ja sam rocker al' kad popijem obozavam cecu... bla bla

Naravno da se druzim sa pojedinim vlasima, oni nisu povukli na svoje pretke...

Dosadno mi je vise da pricam o VLASIMA. I onako je tema njihova muzika. Otvori novu temu pa tamo reci sve sto imas.

Pozdrav.

dedinlukac - 16-3-2006 u 00:03

e, ako nekog interesuje, imam jedno 10 000 vlashke muzike:P

Lela - 17-3-2006 u 10:10

Ha, da samo malo bolje pricam vlaski, sto bi ovde bilo biznisa (na drugoj strani sveta od Majdanpeka). Inace kad ste se dotakli crnaca ja ovde u Vankuveru stekla brata iz Etiopije. Ma super cova..... Nema bre ovde se niko nisakim ne svadja osim onih starosedeoca Engleza, koji malo dizu nos, a ovamo porobili Indijance.... Slicna situacija.

Lela - 17-3-2006 u 10:11

Ma i nije vazno sta se slusa i kad se slusa bitno je da je dobro......

Nikita - 18-3-2006 u 13:25

vlaska muzika treba da bude u udarnim terminima jer zivimo u VLASKOJ REPUBLICI

stela - 31-3-2006 u 13:17

Posto sam i ja vlajna i nije me sramota, da se i ja upisem ovde. Kao sto sam vec nege drugde napisala slusam svaku muziku pa i vlasku, ne toliko zbog teksta jer ima stvarno glupih i besmislenih, bezobraznih ali cisto zbog muzike. Uostalom mislim da bi moralo barem malo vlaske muzike da bude na radiu jer stvarno ima mnogo vlaha u okolini Majdanpeka kao i u samom Majdanpeku koliko znam. A u koje vreme, pa mislim negde tamo u zoru jer znam stariji ljudi nemogu da spavaju pa se bude tamo u 4 pa taman mogu da slusaju tako nesto a preko dana mozda u prepodnevnim satima jer su deca i mladi u skoli ili na poslu pa nemogu da slusaju taman ono sto i onako ne voli i svi su srecni i zadovoljni, ili?
Ali sad stvarno, kad na nekom slavlju zasvira vlasko kolce svi se dizu da igraju, cak i oni koji ne znaju.
Sto se kulture nas vlaha tice ponavljam ono sto uvek u ovakvim situacijama kazem "Ima nas svakakvih". Sto se negotinskih vlaha tice oni su mislim mnogo gori i cudniji od nas. Na svu srecu nemam famlije u tom kraju ali sam imala ovde prilike da upoznam da ne kazem celu Negotinsku Krajinu jer su maltene svi u inostranstvu. Verujte mi nisu neki prijatelji, hvale se puno i ismevaju i rugaju se svakome koji nije na njihovom nivou (mislim sad na njihove kucerine, nakit, auta itd, da ne nabrajam dalje) a ovde zive ko komsije sa velikih livada. Ne svi, ova noova generacija ne ali ona malo starija. I sto je najgore i stvarno sramota mnogi ne znaju srpski a vode se kao Srbi na papiru. To necu nikada moci da shvatim.
Izvinite ja malo razduzila pricu ali samo zbog par komentara ne vredi da otvorimo temu o vlasima kad ionako toliko vas ima nesto protiv nas. Mada su svi vlasi sa sela, kao sto su i mnogi Majdanpecani dosli sa sela u grad, mislim njihovi roditelji poticu sa sela, mislim da se toga ne treba stideti. Morate priznati da na selu uvek ima svega i u najvecoj krizi i nemastini seljak nece da umre od gladi. Osim toga svi vole vlaski sir ili? A i sva su okolna sela vlaska, sta je tu je, a svako ima pravo da se druzi s a kim hoce.

pan - 1-4-2006 u 11:29

Ja mislim da muziku mozemo deliti samo na dobru i losu, a dali je nesto dobro ili ne prepusteno je slusaocu.Ni ja kao VLAH ne slusam svaku glupost,ali isto tako dobijam "OSPICE" od nekih srpskih pesama( Bora Drljaca...).Verujem da veliku ulogu u svemu ovome igra i nerazumevanje jezika.

kikiriki - 1-4-2006 u 16:09

ali Bora Drljača ne peva vlasku muziku...sta ce on ovde...????

stela - 7-4-2006 u 20:22

Pan dobija ospice kad cuje Boru Drljacu kao sto neki dobijaju ospice kad cuju vlasku muziku.

Kad smo vec kod vlaske muzike, ja nasla Lane moje na rumunskom i nije lose.

Za ljubitelje vlaske (rumunske) muzike...Lane moje peva Nuletu de la Brasov.

Rumunska pop muzika isto nije losa, naravno za one koji razumeju tekst. Cini mi se da im tekst u pesmama ima puno vise smisla nego u nasim vlaskim.

sicEr - 7-4-2006 u 22:22

Pa nije losa ni rumunska jazz muzika, daleko od toga. Ali u pitanju je vlaska, ona "bezvezna", tipa sagradio sam kucu na brdu, al nemam struju, da li sam pomenuo da u kuci imam lift? Hmmm... Ispred kuce mecka, bmw... Kada sam govorio o vlaskoj muzici, mislio sam na ovaj mentalitet. A 98% "muzike" se radi bas za ovo!

stela - 7-4-2006 u 23:00

Znam sta mislis, meni se nekad svidi muzika o cemu se u pesmi peva i ne slusam jer su uglavnom gluposti i kojekakvi bezobrazluci koji nemaju nikakvog smisla.

dedinlukac - 8-4-2006 u 01:06

ali zato, kad se oplete vlashko kolo... jao, pa kad se uvatimo u krug, pa to je loodilo.
nema tekstova. ma chitav orkestar:
bubanj, gitara, bas, harmonika, klavijature, frula, violina, saksofon....:P

stela - 8-4-2006 u 12:31

Jer ovako?

http://img91.imageshack.us/img91/6801/smajli24hm.gif
http://img91.imageshack.us/img91/5246/circle5ez.gif

gale - 8-4-2006 u 12:42

Ringe ringe rajaaaaaaaa doso cika pajaaaaaaaaaa....pa pojeoo...

kikiriki - 8-4-2006 u 15:35

Sretan uskrs'...i ako moze jedno vlaško kolo....

dedinlukac - 9-4-2006 u 00:41

ja rekoh, ako nekog interesuje vlashka muzika, imam samo nekih 10 000.
tu pesme, tu kola :P

stela - 24-1-2007 u 13:35

da napomenem samo...ima vlaskih pesama i sa lepim i pametnim tekstom

meda - 24-1-2007 u 13:38

:a040: