RTM Forum - ADSL i prva iskustva (original)

ADSL i prva iskustva
PaunEsDur - 1-4-2007 u 11:04

Zanima me da li je nekom od vas uspelo da napise novu poruku na e-mailu koji smo dobili kupovinom ADSL, a koji nam je otvoren na sajtu nadlanu.com!

Koliko vidim ostale opcije rade, ali pisanje i slanje poruke nikako.

Da li neko ima ideju u cemu moze biti zminta!
Komsijski pozdrav!

admin - 2-4-2007 u 11:10

Ja nisam uopste ni uspeo da pristupim webmailu na mail.nadlanu.com tako da i ne znam kako im to izgleda. Po ulogivanju samo mi pise "Učitava se: molimo sačekajte..." i refreshuje stranu u beskonacnost.
Umesto toga, napravite nalog u Outlooku ili koji vec mail klijent koristite i sve ce raditi kako treba, i slanje i primanje mailova.

XoNNiX - 2-4-2007 u 20:44

Citat:
Originalno postavio/la admin
Ja nisam uopste ni uspeo da pristupim webmailu na mail.nadlanu.com tako da i ne znam kako im to izgleda. Po ulogivanju samo mi pise "Učitava se: molimo sačekajte..." i refreshuje stranu u beskonacnost.

To se i meni desava...
Ali ljudi sta ce nam to kada postoji All Mighty GMail! :P

PaunEsDur - 3-4-2007 u 15:09

Па, ево, мени је коначно успело да одгонетнем о чему се ради, али после силног експериментисања.

За писање нове поруке, mail.nadlanu.com отвара нови прозор, и ако вам је pop-ap blocer укључен, онда од писања нема ништа јер браузер не да да се отвори нови прозор!!! То сам, наравно, видео одмах, и у IE7 и Mozili искључио ову опцију, али, авај, нови прозор није хтео да се отвори никако!

И после пар дана нервирања досетио сам се да користим KIS6 (Касперски интернет сервис, који по дифолту поставља блокаду за искачуће прозоре!

И, тако, дечекирао сам ову опцију и нова порука је могла да се пише!

А на питање шта ће ми mail.nadlanu.com, одговор је што још увек трагам за одговарајућим алатом за дописивање, јер ми је преписка врло интензивна, а усто имам барем једно десетак мејлова за разне потребе ... Са АДСЛом Аутлук и ПТТ имејл су нам отишли у вечна ловишта, па ми је преко потребна добра замена за њих ... Nadlanu.com није лош, али има велику ману што нема ћирилично окружење. По свему судећи, Gmail се одваја од осталих по много чему, и за сад га користим за службене мејлове преко којих администрирам форум(ове ... А идеалан вебмеилер би за мене био онај који би могао да ми, поред других предности, скупља (преузима;) пошту са птт-а, али изгледа да ПТТ сервер не допушта такву опцију! Поред преузимања поште, мора да ми испуни и једну музичку жељу: да аутоматски обавести пошиљаоца о промени имејл адресе, јер сам принуђен да се одјавим са птт-а!

Ако неко реши ову "зминту" која је настала на релацији АДСЛ-ПТТ имејл адресе, нека јави!

Поз.
Паун

river - 24-4-2007 u 17:35

A jeste li svi prinuđeni da koristite PPPoE dialup na windows-u, a ne u onom modemu/ruteru ?

Čuo sam da postoji način da se namesti da se modem sam povezuje kada je uključen na USB port, ali mene interesuje kako to da namestim da radi preko ETH0 porta.

XoNNiX - 24-4-2007 u 17:49

Koji router imas?

Ja sam provalio tu foru...

Nadjes Configure PPP MTU i stavis na 1480 i sljaka k'o lood!

Jeca - 25-4-2007 u 05:49

upravo sam ponovila speed test i kod mene trenutno stanje stoji ovako...

http://www.speedtest.net/result/117646039.png

O-o ooops, upravo sam primetila da je ovo tema ''ADSL i prva iskustva'' a ne ona druga na kojoj smo radili speed test...Izvinjavam se na smetnji, ali ne bih svakako da je brisem, da se ne pitate sta li je to napisala pa obrisala, jer svakako ce ime ostati.
...nego kad sam vec tu da vas pitam...koja je razlika u tome ''A''...u Srbiji je ADSL a u Americi DSL?

Doktor - 25-4-2007 u 13:32

E pa zato ti i jeste brzi....nas koci ono "A"......:)

inace je skracenica od ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line) je DSL tehnologija koja omogućava veću propusnost podataka preko običnih telefonskih linija. ADSL podržava brzine do 9 Mbps za skidanje i do 1024 Kbps za slanje podataka.

ADSL2 podržava brzine do 12 Mbps. ADSL2+ podržava brzine do 24 Mbps.

postoji jos mnogo DSL tehnologija za razmenu podataka...ADSL je samo jedna od njih(SDSL,RDSL,VDSL,HDSL.....) I SVI SE RAZLIKUJU PO BRZINI PROTOKA TJ. MOGUCNOSTI.....a vama su u Americi to malo uprostili,ali samo sa imenom.......

vjekoslav - 25-4-2007 u 13:40

Asymmetric, brzina downloada je visestruko veca od brzine uploada, asimetricno.

Doktor - 25-4-2007 u 14:47

Da..... dok kod recimo SDSL-a ...symetric...brzina download-a i upload-a su iste....

Gore sam hteo navesti da sve to spada pod DSL.....kako ADSL u stvari zovu u Americi.....

XoNNiX - 25-4-2007 u 22:17

Postoji i xDSL...

Jeca - 26-4-2007 u 05:45

Dakle DSL, xDSL, ADSL, SDSL i koliko jos da ih ima se razlikuju kako naime?

XoNNiX - 26-4-2007 u 10:22

Mnogo ih ima.. :D

lovacbrka - 26-4-2007 u 13:50

Imam slican problem sa novim e-mailom , dobijen uz ADSL ,
uz dodatak da kad udjem na mail.nadlanu.com odmah mi
4 puta ispise poruku ( 4 prozora ) " Isteklo je vreme ove sesije.
Molimo vas ulogujte se ponovo." Kad se ulogujem primam
poruke ali bez sansi da mi otvori prozor za slanje .
P O M A G A J T E !!!!!!!!!!!!!!!!!

admin - 27-4-2007 u 10:32

Citat:
Originally posted by river
A jeste li svi prinuđeni da koristite PPPoE dialup na windows-u, a ne u onom modemu/ruteru ?

Čuo sam da postoji način da se namesti da se modem sam povezuje kada je uključen na USB port, ali mene interesuje kako to da namestim da radi preko ETH0 porta.
Sto se tice ovog MT882 koji daje Telekom, daju ga sa preradjenim firmware-om, i podesen je da se automatski konektuje cim se modem ukljuci (bez obzira da li je prikacen na usb ili ethernet), tako da nema potrebe da se ubacuje username i pass niti da se pravi konekcija u kompjuteru. Bezveze je sto nema mogucnost da se upise username i pass za konekciju, tako da ako bi recimo dao taj modem nekom ko je kod drugog provajdera, on ne bi mogao da koristi automatsko konektovanje nego bi morao da napravi u kompjuteru PPPoE konekciju i modem prebaci u pure bridge, ili da promeni firmware modema.

@lovacbrka: taj webmail im uopste ne radi kako treba. Probao sam na nekoliko naloga da se ulogujem i uvek dobijam samo tekst "Učitava se: molimo sačekajte..." koji se refreshuje u beskonacnost, tako da je ulogivanje nemoguce. Juce sam isprobao jos jedan nalog i webmail se za njega otvorio i radi normalno!? Mozda bi pomoglo cimanje njihove tehnicke podrske, pokusaj, telefon je 0800 / 100-100.

river - 27-4-2007 u 14:05

Koliko znam u pitanju je neki Sagem modem, a za model stvarno ne mogu ovako preko pola sveta...

Doduše prebacivanje u bridge mode isto ne radi pošto ruter koji ima built-in PPPoE klijent neće da se poveže, tj poveže se ali ne radi kako treba, radi samo google.

P.S.
Ja ovo remotly radim tako da je moguće da nemam baš dobre informacije.

XoNNiX - 27-4-2007 u 19:11

Kazes da imas sagem...
Ja sam provalio foru kako da se namesti da radi...
Ni debili iz Telekomove podrske nisu znali...

Evo kako:
Udjes na 162.168.1.1
admin admin
Advanced Setup > WAN > Edit > Next > Izaberes PPP over Ethernet (PPPoE) > LLC/SNAP-BRIDGING > Next > Ukucas Username i Pass > Configure PPP MTU i stavis na 1480 > Next > Service name : Telekom > Next > Save > Save/Reboot

Da li sada radi? :thumbup:

river - 28-4-2007 u 04:37

Citat:
Originalno postavio/la XoNNiX
Da li sada radi? :thumbup:

Tnx, a da li radi ne mogu da provalim sad pogledaj IP. ;)

XoNNiX - 28-4-2007 u 10:36

Brazil...a da...u Brazilu si... OK! ;)

Kada se vratis proveri.. ;)
Radi sigurno!