RTM Forum - Wireless utisci (original)

Wireless utisci
river - 20-7-2006 u 12:34

Eto ja prelomio pa uzeo net.

Svi znate koliko sam lajao o neozbiljnosti, ali moram da kažem da su popravili utisak. Prvo što mi se desilo je da sam imao neki problem sa mojim kućnim ruterom i ruterom u ISP-ovoj mreži. Moram da kažem da sam bio iznenađen da je podrška ceo vikend radila na problemu, i u ponedeljak kako mi je i bilo obećano dobio sam net.

Inače za sve koje to zanima adrese su privatne automatski se dodeljuju, (što će reći iza NAT-a smo), brzina je konstantna, sve radi, kamere u MSN-u, skype se dovija (nisam ga još doduše isprobao kako treba, ali vidim da se žali i otvara port 80).

Internet zna ponekad da štucne, ali to može da bude bilo šta antena (možda je vetar malo jači ili je oblačno :) ), vaš računar (možda nije navikao na tako brz internet), vaša kuća (možda vaša kuća pravi smetnju wi-fi-ju pa morate pothitno da kupite drugi stan/kuću :P ).

Sve u svemu utisci su pozitivni, ali i dalje ima malo korisnika (što meni lično odgovara), pa je možda bolje da zaboravite ono gore i nikako ne uzimate wi-fi :)

XoNNiX - 20-7-2006 u 20:31

Nadji me na skypeu.... user mi je djxonnix
Da vidimo da li ce da pusta video i te gluposti... ;)

werdano - 21-7-2006 u 02:20

Kao sto je vec napomenuo River predstavnici wirelessa ( da ne reklamiram ) su jako predusretljivi i ozbiljni pri instalaciji a i u slucaju pojave problema .Postoje mali problemi u trenutnom radu , veza nije u svakom momentu idealna . Problem koji ce po recima gorenavedenih biti veoma brzo reseni . Licno sam zadovoljan , jako zadovoljan ... Jeste li i vi ? ;)

admin - 21-7-2006 u 12:31

Kako da ne budes zadovoljan sa 32k downloada :)
Ja jos cekam da vidim sta ce da bude i kako ce situacija da se razvije. Po trenutnim saznanjima, kao sto river rece, adrese su dinamicke privatne, a "u svet" se svi proguravaju kroz 1 javni IP sto ipak znaci da ce verovatno biti problema sa "incoming" konekcijama (npr. nema hostovanja sajtova :(). Doduse, to normalnim korisnicima uglavnom ne bi trebalo da smeta. Jos uvek ima malo korisnika, ali mozda bi bilo dobro da neko od vas "bezicnih" proba da podigne neki game server (CS ili nesto drugo) pa da vidimo da li bi to moglo da funkcionise "ka spolja" (unutar mreze verovatno hoce).

river - 22-7-2006 u 13:48

Ma game server ili bilo kakav server neće da funkciioniše ka spolja
Pošto nemaš adresu
Jedino da admin mreže napravi neki port forward na nat-u što iskreno da sam ja admin mreže ne bih radio ni za koga.

Eto najzad i to čudo net od 24/7 u Majdanpeku. A svi smo mislili da neće biti ništa od toga. :P

I ja sam ozbiljan ljudi molm vas nemojte uzimati wi-fi da nama koji smo već uzeli kojim slučajem ne pokvarite užitak :D Šala mala naravno, preporuke sve.

Aleksandar - 22-7-2006 u 16:26

I ja cu da sacekam jos malo,a vi sto ste se prikljucili pisite o manama i nedostacima, da bi sve u hodu doveli u red,pa kad se ja resim, da to funkcionise besprekorno :P

sailor - 22-7-2006 u 16:41

A jeste li ispotpisivali neke ugovore ili nešto slično? Da li se davalac usluga obavezao nečim da će vam usluge pružati konstatno i u kom periodu?

river - 22-7-2006 u 22:34

:P pa ovo je valjda probni period od 15 dana :D

Aleksandar - 23-7-2006 u 08:50

Ja mislim da nebi bilo lose traziti da se u periodu od 2 ili 3 godine obaveze da ce usluge pruzati, jel zamislite kupis opremu za nekih 120 evra i on posle mesec dana odustane od svega,a ja za tih 120 evrica mogu da koristim net preko telefona godinu dana i to takoreci u neogranicenim kolicinama.
E zato je dobar jedan ugovor koj ce ga obavezati da mora da ispostuje neki period bez obzira na sve....
Puno prevaranata kroz ovaj Majdanpek proslo,tako da mi misli uvek crno gledaju :P

XoNNiX - 23-7-2006 u 09:31

Pa u pravu si...;)

river - 23-7-2006 u 13:44

Pa sad ako ćete stalno da tražite dlaku u jajetu onda vam ništa neće odgovarati. Ovo oko obavezivanja na pružanje usluga je nemoguće u normalnom svetu. Mislim šta sad neka firma treba ako pukne da se uzajmi kod zelenaša da bi tebi omogućila uslugu. To se zove rizik i prisutan je svugde. Npr kupiš televizor jel hoćeš da gledaš sopranove na pinku i pink prikaže samo jedan serijal i posle prestane, jel treba da ih tužiš jel si kupio televizor ?

Nije da sam ja sad plaćen od nekog da ih hvalim, bože sačuvaj nego samo pričam realno.

A što se tiče obaveza lepo bi bilo da se oni obavežu na neki procenat up time-a tipa 95% to bi bilo ok, ali toga već nema nigde, pa ni kod telekoma za telefon.

Doduše za sve vas koji nećete da kupujete opremu ili se plašite bankrota ISP-a postoji rešenje da se skupite vas nekoliko u zgradi i onda će ISP da postavi svoju opremu a vi ćete platiti kabal i priključak. To nije toliko strašno.

P.S
Neznam kako možeš preko telefona za 130€ da budeš na netu u neograničenim količinama godinu dana. Ja sam probao, ali veruj mi 3 meseca interneta i odoše te pare (1500din 3 meseca flat + 3 * 3000 račun za telefon). Ovo je iz mog ličnog iskustva i sa mojih računa, ko ne veruje može da traži da mu pokažem listing.

sailor - 24-7-2006 u 07:13

Pa, dobro... Samo, kad smo već kod toga kako je u normalnom svetu... Baš zato sam to i pitao. Iam tu koječega što uopšte ne liči na prilike u normalnom svetu, ali sad...

Euromobil - 25-7-2006 u 00:31

Trenutno sam na odmoru...Pa je i NET malo na zastoju...
Vracam se za dva-tri dana...pa krecemo sa marketingom...reklamama...itd...
Bice i na sajtu i na flajerima i na RTV Majdanpek-u mnogo vise informacija nego sto je sada,,,
Trenutno je pusteno par naloga...Cisto da ljudi vide da to radi..I naravno kako radi...
Inace...Nije mnogo velika potraznja za bezicnim internetom kod nas...Bice max.20-30 korisnika kako stvari stoje...Voleo bih da bude i vise...
Posto, verovali ili ne, usao sam u celu pricu savim slucajno i probacu da izguram da sve bude OK...
Pozdrav...Iz suncane Budve...:cool:

XoNNiX - 25-7-2006 u 14:33

;)

werdano - 28-7-2006 u 20:17

Citat:
Originalno postavio/la urednik
Pa, dobro... Samo, kad smo već kod toga kako je u normalnom svetu... Baš zato sam to i pitao. Iam tu koječega što uopšte ne liči na prilike u normalnom svetu, ali sad...

A sta po vama u ovome gradu pa i lici na prilike u normalnom svetu?
Ne mogu a da ne primetim da pomalo zajedljivo gledate na celu pricu o wirelessu , kao da prizeljkujete da tu nesto krene nizbrdo...

sailor - 29-7-2006 u 10:24

Citat:
Originalno postavio/la werdano
Citat:
Originalno postavio/la urednik

A sta po vama u ovome gradu pa i lici na prilike u normalnom svetu?
Vrlo malo stvari, na zalost. Nisam zajedljiv, zao mi je ako to tako zvuci, samo sumnjicav, ipak se radi o opremi vrednoj oko 120-130 evra. Ali, OK, evo necu vise nista pitati.

river - 30-7-2006 u 19:07

@urednik
Raspitajte se malko o ceni opreme. Čini mi se da ste otišli u neke satelitske tehnike vašom pretpostavljenom cenom.
EDIT: Moja greška pročitao sam 120-130k eura pa sam mislio na opremu na strani provajdera.

Najveći problem oko interneta u ovom gradu su ljudi koji misle da je grad njihov, i koji još uvek nisu izlečili dečije frustracije koje se obično završe u 3ćem - 4tom razredu osnovne škole. A možda se i plaše da ljudi vide kako izgleda neki tamo normalan svet.

Setite se samo one o komšiji i kravi, i RTM je emitovala onaj spot koji je ministarstvo za kulturu emitovalo po 15 puta dnevno. Ali, nažalost, izgleda da je nama i dalje krava najviše kriva.

A sad uzdravlje i želim da što pre vidim RTM na wi-fi-ju, pa da onda svi imamo net ko ljudi.

werdano - 5-8-2006 u 13:30

@uredniku..........
Sve ovo polako pocinje da podseca na nekadasnju triologiju Dz. Lukasa...
Pocelo je sa "NOVOM NADOM" da bi se ovog momenta zaustavilo na "IMPERIJA UZVRACA UDARAC ". Gde se zagubi ona prica o toleranciji , neznam . Vremenom , kako stvari stoje gledacemo i " POVRATAK DZEDAJA ".............................
Nazalost , moj stav i razmisljanje prema gospodaru struje i vazduha, koji ovog momenta tera inat insistirajuci na tamnoj strani poprima sve ruzniji oblik.
Ne mogu da vas razumem , posle cele price ...sta sad dokazujemo?

river - 7-8-2006 u 18:26

Uh vedrano ote mi reč iz usta. Ko sad o ovome da izveštava ?

sailor - 7-8-2006 u 19:45

Ne dokazujemo ništa. Nije problem izveštavanje, pitanje je da li želite da čujete i drugu stranu priče? Ako ste već formirali svoje stavove na osnovu jedne strane bez želje da saslušate i drugu, onda nema svrhe trošiti reči, a ukoliko ipak želite da čujete i drugu stranu - ok, reći ću vam u čemu je problem što se RTM-a tiče. (A ko zna, možda bi neko imao i rešenje za sve to)

Vladimir - 7-8-2006 u 20:16

Aj da cujemo obe strane pa da presudjujemo ........

admin - 8-8-2006 u 01:33

Kazu da uvek postoje bar dve istine, pitanje je samo koju cete prihvatiti kao takvu...
Ovo nije boks mec ili fudbalska utakmica, pa da neko presudjuje "levo ili desno", "crno ili belo". Cilj je da sve bude bez rupa, cisto, sigurno, i korisno za sve nas, postojece i buduce korisnike (barem ja tako razmisljam, izvinjavam se svima koji misle drugacije).
Iskreno se nadam da ce provajderi sto pre ispostovati zakonske procedure i aktivirati svoju opremu i uslugu. Takodje se nadam da ce se sto pre pojaviti sto veca konkurencija, jer ce to znaciti snizenje cena, siru mogucnost izbora korisnicima, i povecanje kvaliteta usluge.
A dok se nesto ne desi, ocigledno je da nam jedino preostaje da budemo strpljivi i cekamo... sto u ostalom vec i radimo.

river - 8-8-2006 u 01:46

@urednik
Ako si dobro čitao naše postove, nismo mi ništa unapred govorili, jednostavno se vi niste oglašavali (čuj informativna kuća pa još da daje informacije). A mi smo za to da čujemo vašu stranu priče svakako.

@admin
Izvini, ali sad se spominju zakonske procedure, koje siguran sam nisu ispoštovane i sve to stoji, ali ....

Pitanje je ako je RTM-u toliko stalo da ispoštuje zakonske procedure, kako je u stvari došlo do toga da ISP krši zakonske procedure? Znači pre je moglo da se krši a sad odjednom ne može. A pošto meni ovo nije baš najjasnije, ko određuje kad može da se krši a kad ne, ja bih zamolio Vas uredniče da čujemo vašu stranu.

Ima nešto trulo u državi Danskoj - što reče jedan kolega rudar. Ja sve ovo pričam sa stanovišta korisnika koji je IMAO pa NEMAO. I zato hoću objašnjenje i od vas i od njih. A što se mpconn-a tiče oni su ispali korektni mi imamo njihovu opremu a nismo je platili - složićete se dakle da još uvek ne možemo da pričamo o "komrecijalnoj usluzi" - pre o nekom test periodu.

A što se konkurencije tiče samo nam fali još ona već čuvena i odomaćena Knjaževačka firma da nam i internet uvodi. A sad ozbiljno - jel ovo već počešmo da smišljamo kako da oteramo jedinog ISP-a u gradu i da napravimo svoj domaći ? Pa jašta, bolje pare da se vrte u krug. Koja bre konkurencija crna - da se biju za 20 korisnika ? Sve bre u ovom gradu što se dešava zaslužuje u lektire da se zapiše, da deca nikad to ne zaborave.

river - 8-8-2006 u 02:01

Citat:
Originally posted by urednik
Ne dokazujemo ništa. Nije problem izveštavanje, pitanje je da li želite da čujete i drugu stranu priče? Ako ste već formirali svoje stavove na osnovu jedne strane bez želje da saslušate i drugu, onda nema svrhe trošiti reči, a ukoliko ipak želite da čujete i drugu stranu - ok, reći ću vam u čemu je problem što se RTM-a tiče. (A ko zna, možda bi neko imao i rešenje za sve to)

Uredniče ti a ne ja, si na čelu jedne medijske kuće. Odgovori mi sad kako nije stvar u izveštavanju. Vlade "pametnih" država raspravljaju o tome kako da što većem broju svojih građana omoguće što jeftiniji pristup internetu kao nečemu što se u 21. veku ne smatra luksuzom više, a ti ovde kažeš da jedna "medijska" kuće ne bi treblo da izveštava o stanju po pitanju interneta u ovom našem osiromašenom gradu. Pa zar ti nije jasno da je internet deo infrastrukture isto toliko koliko i telefon, koliko i putna mreža ? Jel to ja lupam gluposti kad kažem da je vest tog tipa važna skoro isto kao i vest o tome da menjaju ivičnjake u donjem delu grada, ili kao vest o tome da Padura gradi pogon ? Što ne može vest "MPConn uključuje internet" - imali smo vest da neka firma uključuje kablovsku. I nemoj molim te da mi odgovoriš da sam sad nešto izvadio iz konteksta jer je činjenica da mi vašu stranu priče nismo čuli ne zato što nismo hteli da slušamo nego zato što ste vi čekali da vam mi - kako se ovde kaže - klještima vadimo reči iz usta.

I iskreno, ali stvarno iskreno bih voleo da čujemo sad potpunu priču, i otvoreno, pa ko što si već rekao, ako nekako umemo i možemo da pomognemo to i da uradimo.

sailor - 8-8-2006 u 13:53

XoNNiX - 8-8-2006 u 16:08

Ja sam na kraju nesto zakljucio...u stvari, odavno sam to zakljucio a to je NEMA WIRELESS-a a nece ga ni biti!!!

:mad:

werdano - 8-8-2006 u 16:21

Zanimljivo...Moram priznati !
Medjutim moram da dodam ... Wireless je pusten u rad 14.7.2006 . kako kod mene tako i kod Rivera . Uspeo je da pozivi do 25.7.2006 . kada je grom onesposobio i dovod struje na vasem repetitoru ... To je nesto vise od nedelju dana .
Nekako mi se ne slaze sa vasom izjavom kako ste ih zvali iz nedelje u nedelju dok vam nije ponestalo nedelja i kako ste ih iskljucili zbog ...bolje reci niste ukljucili !
Pretpostavljam da je presudna bila necija licna uvredjenost ili nezadovoljstvo ( sto je sasvim ljudski ) koja je ceo problem podigla na nivo u kome se sada nalazi i povukla celu pricu o zakonskoj regulativi . A moglo je biti drugacije ...
Svejedno , kako stvari stoje imate dobre argumente sto bi se moglo ocekivati od coveka na vasem polozaju. Lepo ste se ogradili sa ta "DVA PAPIRA " i time zavrsili pricu .
Poznajuci administraciju sumnjam da ce ta dva papira skoro ugledati svetlost dana a ja i ostali gradjani brzi internet ...
Verujem da ce ISP u medjuvremenu naci alternativu , ako je tako nesto i moguce na vrhu starice ili samom gradu gde se uvek pojave neki zakonski problemi . Vec vidjena prica ...
Hvala na nicemu !

sailor - 8-8-2006 u 19:46

Jedan od ta dva papira bi već trebalo da postoji, zar ne, ukoliko se firma time bavi. A drugi (dozvola RTS-a) ako je niko ne traži neće se nikada ni pojaviti. Uostalom, ako je vam je tako najlakše - ok, verujte u šta god hoćete, ja i nisam želeo da polemišem. Ne znam samo zašto iko očekuje da RTM rizikuje svoje uredjaje zarad nečije lične koristi. To se svakako neće dogoditi. Ali ne zato što neko tera inat, nego zato što neko ne želi da posluje legalno.

river - 8-8-2006 u 23:52

Potpuno si u pravu uredniče oko legalnosti. Mislim jeste, treba najzad naučiti ljude ovde da je legalno dobro a da ilegalno ne rade sposobni već kriminalci. Podržavam. Samo 'ajde i ja malko da teram mak na konac, sva ta priča o legitimizmu bi imala malko veću težinu da na RTM-u nikad nismo videli Madonine spotove skinute sa interneta.

A to parče papira kojim bi RTS ev. dozvolio korišćenje stuba u svrhu wi-fi interneta opet ne može da postoji pošto jelte wi-fi radi na frekvencijama koje nisu namenjene komercijalnoj upotrebi (tako je svugde u evropi) te kako onda RTS da dozvoli to. Morao bi verovatno da traži dozvolu nekog evropskog regulatornog tela, zar ne ?... Samo ... u Beogradu i ostalim gradovima po Srbiji se jednostavno žmuri na to, jel je ipak u interesu države i njenih građana. Elem ovo je interesantno i iz razloga što je MPConn u startu nagovestio da će podići svoj stub kad se za to stvore komercijalni uslovi (čitaj profit), sad se samo nadam da će da požure sa time uprkos profitu koji nemaju trenutno. Izgleda da smo zaboravili da su nas svi mogući ISP-ovi zaobišli u širokom luku.

Opet kažem, što se tiče dozvole od RTS-a ok. Na kraju krajeva to je naša, majdanpečka greška. Stub je opština podigla i dala RTS-u na korišćenje što je preraslo u vlasništvo i danak u krvi u vidu pretplate na "javni servis", ali poenta, barem što se mene tiče (ne vezano za RTM i urednika i MPConn i Wi-Fi) je da u ovom gradu svi poštuju zakone kad idu na našu štetu, a kad nam neki od zakona ide u korist takav k'o i da ne postoji. Izgleda da ipak treba da se zapitamo, onako... kolektivno, šta mi u stvari hoćemo i za šta radimo (ko radi) i u čijem interesu pošto u našem očigledno ne.

admin - 9-8-2006 u 00:12

Citat:
Originally posted by river
A to parče papira kojim bi RTS ev. dozvolio korišćenje stuba u svrhu wi-fi interneta opet ne može da postoji pošto jelte wi-fi radi na frekvencijama koje nisu namenjene komercijalnoj upotrebi (tako je svugde u evropi) te kako onda RTS da dozvoli to.

Koliko ja razumem situaciju, RTS ne treba (i ne moze) da izda dozvolu za frekvenciju i wireless provajding, od njih treba samo da se dobije dozvola da moze da se zauzme parce njihovog stuba na kome ce biti postavljeni linkovi i antene (ili sijalica, ili sta god...). To je nesto kao parking prostor: parking servis ne moze da ti izda vozacku dozvolu, a i bas ga briga da li je imas dok vozis, ali ako hoces da parkiras auto na parkingu, moras da imas njihovu dozvolu da postavis auto na odredjeni prostor, ili ce pauk da ga odnese...

river - 9-8-2006 u 00:23

Poenta citata - a može da se primeni i na parking servis, je da ukoliko hoćeš sve da bude legalno moraš da se potrudiš oko mnogo stvari koje se zovu birokratija. RTS se tu pita za parče stuba ali kao i RTM može da kaže: - mi možemo da damo parče stuba ali ne za komercijalni internet pošto je on nešto što je ilegalno. Možeš ti sa drugarom da ga koristiš ako mu ne naplaćuješ ali komercijalno ne. Zato se i zove javna frekvencija - dostupna svima i pod jednakim uslovima. A kad je neko komercijalizuje onda više nije dostupna svima pod istim uslovima.

A sa druge strane RTS verovatno isto toliko zanima šta postoji na tom stubu koliko i parking servis da li ti imaš vozačku dozvolu, sve dok to nešto ne ometa njihovu opremu i njihov signal - a wi-fi radi na 24kHz baš zato da ne bi ometao ništa drugo.

E da, parking servisu plaćaš kartu pa nije baš potpuno ista situacija i tu si u pravu. Znači kad dobiju kartu onda mogu da se uparkiraju.

A opet i Madonna se valjda pita o nečemu u celoj ovoj priči. Ispade da je ona najviše stradala zbog interneta u Majdanpeku :cool:

admin - 9-8-2006 u 01:46

Madonna moze slobodno da se obrati SOKOJ-u, kome RTM uredno svaki mesec salje plejliste emitovane muzike (dan za dan) i uplacuje sredstva za autorske naknade :P.

river - 9-8-2006 u 12:06

Ma jašta, RTM ima toliko para da svaki dan pušta madonu, a "javni servis" to radi samo kad se mora.

Ko i politika svojevremeno kad je pustila Matrix ;)

Ali Matrix već nema veze sa temo pa slobodno briši poruku.

Vladimir - 9-8-2006 u 12:08

Aj, ja bih bas voleo da vidim da RTM poseduje tu dozvolu za koriscenje stuba,nadam se da imate skener da skenirate tu dozvolu i pokazete svima ...

sailor - 9-8-2006 u 14:31

Euromobil - 9-8-2006 u 21:46

Wireless-a ce ipak biti u nasem gradu za neki dan, kao sto sam i obecao dok sam bio na odmoru, dacu sve od sebe da se to i u nasem selu desi, ne zbog teranja inata itd. jer me stvarno ne interesuje relacija provider/RTM, nego iz proste potrebe za time.
Samo toliko od mene.:cool:

Pozdrav.

www.euromobil.co.yu

XoNNiX - 10-8-2006 u 19:23

OKi! ;)

Dajana70 - 11-8-2006 u 01:30

Molim urednika da se vise pozabavi uredjivackom politikom RTM - a, nego sto gubi vreme na ovakve stvari na forumu. Sto se tice RTS - a uzalud su nade jer cete uskoro biti na tenderu (osim ako urednik nije i vlasnik RTM -a). U svakom slucaju mislim da je bolje da je urednik dostavio ovakve tekstove u vidu telopa na TV, vise bi ljudi procitalo njegovo subjektivno misljenje. P.S. Za kajron je previse dugacko. Kad bi svako radio svoj posao bolji bi nam zivot bio!!! S' postovanjem..... Pozdrav od koleginice po struci....

Dajana70 - 11-8-2006 u 01:45

I jos nesto da dodam... Kakav je to urednik kada iznosi poslovne tajne javno na forumu?! Da li ti urednice uopste imas kolektivni ugovor u kome ti pise kako treba da se ponasas sto se posla tice? Pricas o platama, foteljama, problemima jedne medijske kuce, o ljudima koji ocekuju da televizija pomogne u objavljivanju njihovih problema.... ,,Urednice'' ti takve ljude ogovaras, umesto da si poslao snimatelja i novinara da naprave prilog o tome. I sta ocekujes da ti opstinska vlast resi probleme u firmi, to je bas smesno! Bolje se ti uhvati programske seme i baci se na svoj fah umesto sto tu zamajavas ljude sa nekakvim ,,wireless - om'' i vuces vodu na svoju vodenicu. Kad bi toliko vremena posvetio svom poslu mislim da bi sedeci u toj tvojoj fotelji imao mnogo vise, ako nista drugo bar postovanje. Toliko za sada, pretpostavljam da cemo sada uci u raspravu zbog ,,urednikovog licnog integriteta''.

Dajana70 - 11-8-2006 u 01:56

Admine i tebi nesto da kazem... Zar ti urednik nije rekao da plejlista ostaje u kompjuteru? Salje se mesecni izvestaj emitovane muzike, a ne dan za danom, a i to je neobavezno posalje se kad se neko seti, naravno uz prikrivanje cifre. Zasto raspravljate o necem o cemu nemate pojma?;) Sag od vas ocekujem sledece: :mad:

admin - 11-8-2006 u 04:27

Ne Dajana70, od nas je SOKOJ zahtevao da se svaki mesec plejliste emitovane muzike salju u obliku "dan za dan". Te tako ja svakog 1. u mesecu pokupim plejliste i snimim na flopi disk koji muzicki urednik salje SOKOJ-u. Zasto je to tako trazeno ne znam, a i ne zanima me...
Da "je neobavezno posalje se kad se neko seti", mozda vazi za neke druge, za nas je, koliko znam, VRLO obavezno jer kao legalno emisiono preduzece podlezemo odredjenim zakonskim obavezama koje smo duzni redovno da ispunjavamo.
Mozda se ponekad i malo zanesemo i raspravljamo o necemu o cemu nemamo pojma, ali zato je uvek tu neka pametna glavica koja zna sve, pa nam, eto, skrene paznju na to...;)
I za kraj molba: ovo je tema koja se zove "Wireless utisci", pa bih clanove zamolio da se na dalje pridrzavamo te teme, i da ne idemo dalje u off-topic. Za druge price, otvorite novu temu. Hvala na razumevanju.

sailor - 11-8-2006 u 06:26

Citat:
Originalno postavio/la Dajana70
pretpostavljam da cemo sada uci u raspravu zbog ,,urednikovog licnog integriteta''.
Nećemo, ne brini. Ovde bi ionako trebalo da bude reči o wireless-u, a ne o meni niti RTM-u.

Vladimir - 11-8-2006 u 12:23

Nemogu da izdrzim a da nepitam kako to da dok nema RTM, B92 radi lepo na vasem kanalu a kad se ukljuci RTM vise se nemoze gledati, logikom stvari dolazi se do zakljucka da zaista RTM pravi smetnje i da zato nevalja B92, morao sam ovde da pitam to jel je sam urednik spomenuo B92

Zelim da me pogresno ne shvatite, pa cu pohvaliti rad RTM-a i njegovu uredjivacku politiku jel zaista mislim da je napokon stigla demokratija i u toj televiziji .

sailor - 11-8-2006 u 12:48

Vladimire, otvorio sam novi ''topic'' na temi ''Majdanpek'', i tamo se nalazi odgovor na ovo pitanje. Tek da ne mešamo teme.

William - 11-8-2006 u 23:57

ovo sto se desava sa Majdanpekom je cisto ....
Neizlecivo. Zao mi je. Skoro sam procitao: Ljudi Sterilnih ideja ce uciniti sve da sprece entuzijaste i bilo kakvu inicijativu za boljitak.
Majdanpecani koji prate forum iz Vicenze znaju d aje tamo 1028 kbit [unlimited] 20ak jevreja. Kucevo, Kostolac, sva sela oko Petrovca i Zagubica imajuwifi net. Naslo se nekoliko potprovajdera (firmi,pojedinaca) koji saradjuju sa Mpconn.net-om i vecim igracima [citaj nad-provider -ima] sire mrezu. Majdanpek ostaje u svom rudniku blata.
Vas KDS provajder pretpostavljam ima sve potrebne dozvole?
One, koje ni KDS telekom nije obnovio?
Nisam bio 10 godina u Majdanpeku, vidim da je sve ostalo isto, samo su ljudi [ono malo sto je preostalo] sve gori.
Inat, prkos [sta li znace ove reci?] i `dajmihlebaod3dinara`demagogija .

Dajana70 - 12-8-2006 u 01:15

Eeeee... Sad vec nesto nije u redu! Urednik je sa ,,nekim'' u dogovoru, pa su preko noci nestali njegovi ,,kilometarski'' komentari za koje mu je bilo potrebno osmocasovno radno vreme da napise (iz fotelje naravno), zao mi je sto je izbrisano pa nemate uvid u njegovu prethodnu diskusiju. Imam ja, ali nisam snimila na ,,flopy'', ne mogu nigde da ga nadjem u prodaji, neznam gde da ovi iz RTM nabavljaju-to su vec muzejski primerci. Zapitajte se kako su tek onda tehnicki opremljeni?! U tu TV kucu niko ne zeli da ulaze, vise su na steti nego od koristi, moraju malo i sami da zarade da bi opstali a ne da se zale da 6 meseci kasni plata. Poenta svega je sto bi i oni deo kolaca od interneta koliko se meni chini, pa tek sad shvatam kakav smisao ima cela ova prica oko wireless-a. Nemoj da mi brises ovo! P.S. RTS nije problem, ne brinite, jer ima ko vodi racuna o tome. Srdacan pozdrav celoj ekipi na forumu koja se angazovala oko ove teme.

admin - 12-8-2006 u 06:07

http://www.elitesecurity.org/t182710-0#1191986

William - 12-8-2006 u 17:04

http://www.ratel.org.yu/

db - 12-8-2006 u 17:33

Zna li neko kakva je situacija sa tornjem kod spomenika , da li ima slicnih 'komplikacija' ?

William - 12-8-2006 u 19:23

da nije taj toranj slucajno telekomov? nazvalo bi se nelojalna konkurencija

.........

XoNNiX - 12-8-2006 u 19:40

:P

admin - 12-8-2006 u 21:45

Hmmmm... Zanimljivo kako je na elitesecurity forumu (kad sam postavio ovde link na tu temu) "misteriozno" nestao post u kome jedan clan ima komentar na ozbiljnost jednog nama svima dobro poznatog ISP-a. Mozda je razlog uklanjanja poruke sto je taj clan sada njihov saradnik, pa mu ne ide u prilog da se vidi sta je pisao pre svega mesec i po... ne znam, nije ni bitno. Ali, jos uvek je tu google cache , a ima i drugih arhiva koje cuvaju tu stranicu :P

http://img90.imageshack.us/img90/3706/eswlessov5.th.jpg
[edit] cilj linka nije bila pomenuta poruka, vec prica o antenama, stubovima i tuzbama...

Ja verujem da su dobri u svom radu, a i komentari iz drugih mesta gde pruzaju svoju uslugu su sasvim ok, samo treba da krenu da rade.
I ja vas sve najiskrenije molim da vec jednom zavrsimo sa ovim preganjanjima. Kao sto svi znamo, prica se da ce wireless biti pusten ovih dana sa jednog drugog stuba i svi ce biti srecni i zadovoljni (iskreno se nadam). Pozdrav svima, izvinjavam se ako sam nekog uvredio na bilo koji nacin - to mi sigurno nije bila namera, no hard feelings :)

William - 12-8-2006 u 23:30

we are in the myst...:cool:

XoNNiX - 16-8-2006 u 11:00

No news? :(

Dajana70 - 17-8-2006 u 00:26

Was ist neue? Nicht... Wieviele kosten das Wireless?

Doktor - 17-8-2006 u 01:14

So gut wie nichts!!!

werdano - 17-8-2006 u 02:38

möglicherweise folgende Woche wissen wir… oder nie!?

Dajana70 - 18-8-2006 u 01:01

Werdano... deine Bild ist sehr gut! :) ... oder nie? ;) Alles gute...

river - 3-9-2006 u 01:05

Eto nas opet na Wi-Fi-ju. Sada bi trebalo prokomentarisati to. Ipak je od pre neki dan Majdanpek malo bliže civilizaciji barem po pitanju infrastrukture.

XoNNiX - 3-9-2006 u 15:24

DA! ;)

sicEr - 10-9-2006 u 14:21

I kako radi taj wifi?

Kod mene standardno oko 40kbps 3-4 plus, minus.

Nije los ovaj exe-net.

A taj mpcron (blabla, ili kako vec) radi li?

XoNNiX - 10-9-2006 u 22:13

I konacno je proradio taj dugo ocekivani wireless internet u Majdanpeku!!!

Ako ne verujete pogledajte,slika govori vise od hiljadu reci!

http://img129.imageshack.us/img129/7673/wifi1us1.jpg
Slika 1

http://img213.imageshack.us/img213/6221/wifi2gx4.jpg
Slika 2

P.S Slikano je telefonom pa su slike dosta lose!

http://djxonnix.com/smf/index.php/topic,102.msg2084.html#msg2084

XoNNiX - 11-9-2006 u 08:32

Koristio sam PCMCIA karticu D-Link AirPlus DWL-650+ koja je iscupana iz D-Linkovog AP-a pa ima ovaj kablic za kacenje antene koju sam nasao kod Kime,on nije ni znao da je ima....
Hvata bez problema....
Ova konekcija je izvrsena ispred BELOG DVORA!

XoNNiX - 11-9-2006 u 21:53

Jos jedna slika iz parkica u Majdanpeku!
Opet XoNNiX,laptop i Wireless!

http://img66.imageshack.us/img66/2/wifi3pu9.jpg
Slika 1: XoNNiX,laptop i Wireless!

Ponovo izvinite,slika je mutna zato sto je slikano mobilnim telefonom u night modu a kao sto vidite i u mrklom mraku...dosta je dobro ispalo i ovako!  ;D

XoNNiX - 1-3-2007 u 22:31

Evo me..uzeo sam wireless i kuci...kupio antenu i tako to...extra radi.. ;)

XoNNiX - 22-7-2007 u 15:56

Е да... Одавнооо сам на аДСЛ-у... Не користим Wireless више...

Ел има некога ко га још увек користи? За Вјеку знам да користи... Још неко?