Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
Autor/ka: Naslov: NELJUBAZNI PRODAVCI-ŠTA SA NJIMA???
piki
Junior
**

Registrovan/a: 2-6-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Vrlo dobro

IP: 91.150.119.*

cool.gif napisana 21-2-2009 u 17:43 Citiraj i odgovori
NELJUBAZNI PRODAVCI-ŠTA SA NJIMA???

Drage komšije

možda sam baš ja baksuz da uvek naiđem na neku nezgodnu prodavačicu, ali mislim da nije samo to problem nego sledeće:

PRODAVCI SE NE PRIDRŽAVAJU NEKIH OSNOVNIH PRAVILA PRILIKOM
PRODAJE I KONTAKTA SA KUPCEM!!!

Možda mislite da sam preoštar, ali jutros mi je prodavačica lepo u kesu strpala onako džumle, sve: sok u tetrapaku, hleb, litar mleka, dve čase jogurta, neke bombone i kafu i uz moje negodovanje da će to sve da mi se razleti po snegu vlasnica joj onako mrzovoljno i sarkastično dobaci: “Daj gospodinu još jednu kesu!” zamislite da sam joj još tražio da mi odvoji hleb od svega ostalog, šta bi tek tada bilo!

Ipak, kada bolje razmislim, trebao sam, možda sam trebao i ja drsko da im odgovorim, okrenem se i odem, bez robe i sa mojim parama u džepu! Moje su pare, ima mnogo prodavnica, moj je izbor gde ću ostaviti moje pare i gde ću da kupim robu! Gde usluga bude bolja (pa neka su cene za malo i veće) tamo ću da pazarim. Kada bi svi mi –GOSPODA KUPCI – tako radili i suprotstavili se banalnim glupostima prodavaca i oni bi se drugačije ponašali, ubedjen sam u to!

Razmišljao sam da li da navedem ime prodavnice i neljubazne vlasnice, ali neću, dovoljna im je kazna od mene to što više nikada neće dobiti ni jedan moj dinar!

Evo, neka ovo bude javni poziv za sve ljude koji su bar jednom naišli na slican problem (kome ovo bude smešno i glupo – nasmejte se slatko i zaboravite na sve ovo), VAŠE SU PARE, VI BIRATE KOD KOG ĆETE IH POTROŠITI!!! Možda se i prodavci dozovu pameti kada (ako) primete da se nešto čudno dešava sa dojučerašnjim komšijama - mušterijama.

POZDRAV SVIMA
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 77.46.224.*

[*] napisana 22-2-2009 u 11:06 Citiraj i odgovori

Nisi baksuz Piki, dešava se... Dobra vest je da više ima onih prodavačica koje su ljubazne :) A ove druge- šta da kažem? Meni ih je ponekad žao kad pomislim koliko i šta rade i za kakvu platu. Naravno, to me ne sprečava da im otvoreno, ali kulturno, kažem čime sam nezadovoljna. Možda su one takve iz neznanja. http://i457.photobucket.com/albums/qq298/bakuta/---vjestica.gif
Mnogo je veći problem što se u većini prodavnica ne poštuju ni osnovni higijensko-sanitarni propisi. Naježim se kad vidim npr. korpe sa hlebom koje su naslagane na podu jedna preko druge, pored police sa hemijom, a mušterije slobodno pipkaju i prevrću hleb...ima i onih prodavnica gde je hleb propisno spakovan na odvojenoj polici, ali zato isti služi prodavačica koja ima kontakt sa novcem (mislim da je suvišno objašnjavati kakav to izvor zaraze može da bude), ili prodavačica koja je prekinula ribanje poda da bi kupcu dodala hleb...
O vitrinama sa mesom tek ima šta da se kaže! Ali, očigledno nema ko da takve stvari dovede u red. Nažalost.

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Korleone
Forum Manijak

Registrovan/a: 8-4-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 93.87.151.*

[*] napisana 23-2-2009 u 00:09 Citiraj i odgovori

Mozda je neko samo imao los dan...

www.forumfilmovi.com
Mama_tvoja
Forum Manijak

Registrovan/a: 6-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 79.101.197.*

[*] napisana 25-2-2009 u 17:06 Citiraj i odgovori

Moguće...loš dan, loša nedelja, loša godina...:)
Da ne bude da su samo prodavci neljubazni, jer taj virus je zahvatio sve segmente ovog društva. Moglo bi puno toga da se kaže i o nekulturi npr. zdravstvenih radnika. :smilegrin:

"Prijatelji mi ne trebaju da me grle,
već kada mi budu sudili,
da ne bace kamen na mene."
Sneza
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-11-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: U ritmu muzike

IP: 79.101.149.*

[*] napisana 10-7-2009 u 22:55 Citiraj i odgovori

Mislim da su radnici nemotivisani i da jedva cekaju da otandrljaju svoj posao i sto pre odu kuci. Nemaju nikakvog motiva za rad. Plate su neredovne i male, radno mesto im je na klackalici... Opsta monotonija i depresija, ali to nije opravdanje.
Danas sam otisla u poslugu i odem tamo gde se prodaje meso. Pored stoje dzakovi sa povrcem (paradajz, krompir, luk, sargarepa) bas lepo i sveze izgleda, ali nikoga nema da me usluzi. Hocu da kupim malo povrca, ali nigde nema kese. Vratim se do kase i zatrazim kesu, prodavacica mi pruzi jednu malu u koju jedva stanu cetri krompira. Vratim se po jos jednu i nekako potrpam u te dve kese malo sargarepe, luka i krompira. Setam po posluzi, razgledam... ima sta da se kupi, nije da nema, ali ono sto mi treba ne vidim. Malo zescim tonom, ne bi li me culi, upitam imate li to i to, a kasirka mi kaze: "Eto vam tamo, na gornjoj polici."
Ja gledam i ne vidim. Opet pitam, kad kasirka skoci, ostavi musteriju, dodje do mene i drekne: "Ma evo vam ovde, pravo, na gornjoj polici!"
E, Snezo, *bem te coravu!
Dodjem na kasu, stavim korpu i one dve kese sa povrcem. Otkucala kasirka ono sto je bilo u korpi, kad dosao red na kese trazi mi neke ceduljice. Ja nemam pojma, nikog tamo nije bilo da mi izmeri robu. Uze kasirka one moje kese, ode da izmeri. Iza mene stvorio se red, a na kasi nema nikog.
Ne mogu da kazem da je bila neljubazna, razumem zenu, ne moze sve sama da postigne. Problem je u poslodavcima sto hoce da im jedan radnik obavlja 10 poslova.
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh