RTM Forum - Hoće li Majdanpek organizovati protest protiv nezavisnosti Kosova? (original)

Hoće li Majdanpek organizovati protest protiv nezavisnosti Kosova?
radep001 - 26-2-2008 u 17:11

Predložite datum održavanja i način organizacije.

radep001 - 27-2-2008 u 16:45

Gospodo Majdanpeka i okoline,

Ovu temu sam pokrenuo,kako bi smo organizovali protesnu šetnju u znak neslaganja sa politikom pojedinim državama koje su priznale Kosovo,pokrajnu Srbije,kao nezavisnu državu.
Očekujem da ćete izneti Vaše ideje o načinu organizovanja ove manifestacije.Pokažimo svoju solidarnost i brigu,jer je svima nama teško zbog ovoga što nas je snašlo.
Očekujem Vaša javljanja i predloge.

------------------------------------------------------------------------------------
Zamolio bih Urednika ili bilo koga drugoga, da mi da uputstvo, kako da obavim glasanje za peticiju na sajtu koji je objavlio Urednik na ovom forumu.Neznam engleski.Ne uspeva mi.

radep001 - 27-2-2008 u 20:56

Dali je tačno,kao što čujem,da SO Majdanpek, na pređašnjoj sednici,nije uspela da obezbedi većinu za Odluku o izdvajanju 00.1%za potrebe preostalih srba na Kosovu?

radep001 - 29-2-2008 u 23:41

Zar nema zainteresovanih za ovu temu?
Očekivao sam reakciju građana Majdanpeka, interlektualaca,kao i ne vladinih organizacija,koje bi svojim iskustvom i svojom političkom nepristrasnošću, ovom prilikom mogle da pomognu.
Ne dopustite da Majdanpek bude jedan od retkih gradova u Srbiji,koji nije uspeo da organizuje miran protest protiv odvajanja Kosova od Srbije.Nemojte da se mirimo sa bezakonjem.

radep001 - 6-3-2008 u 22:05

"Svi junaci nikom ponikoše i u crnu zemlju pogledaše!"

radep001 - 13-3-2008 u 19:26

Ne mogu da verujem!
Kada se predloži nešto konkretno,nikog živog,makar verbalnim stavom,a ovamo,kao,dokle ćemo da filozofiramo,dajte nešto konkretno da se radi.
Evo, ovo je konkretan predlog. Recite koju. Predložite kada. Dogovorimo se.
Ovo nije ni teško ni skupo. U čemu je onda problem?
Samo strah, može biti problem naš.

vjekoslav - 16-4-2008 u 22:53

Možda ljudi imaju neke realnije probleme, niske plate recimo, stalna poskupljenja, grejanje, voda... da ne nabrajam.

radep001 - 17-4-2008 u 00:57

Kako loše postavljam prioritete,da te bog sačuva.
"ma kakvo Kosovo"sutra Vojvodina.........Srbija,a mi imamo preča poasla.

vjekoslav - 17-4-2008 u 05:33

Potpuno si u pravu, radi se o ličnim prioritetima učesnika ovog foruma, zato je i odziv za miting ravan nuli.

Jeca - 17-4-2008 u 05:47

Mislim da je shodno tome, sasvim jasno i razumno zasto je odziv mali(naime, nema ga). Razumem polozaj Radetov, ali svakako razumem i sta vjekoslav kaze.

radep001 - 17-4-2008 u 06:49

Teško mi je i mnogo mi je muka.

perica - 18-4-2008 u 01:29

nema potrebe za tim mitingom jer je kosovo vec albansko.mozete sa tim da se pomirite danas ili sutra ali situacija je takva.

prolaznik - 18-4-2008 u 18:53

mozemo organizovati i 100x1000 mitinga nema svrhe

Korleone - 19-4-2008 u 18:01

Citat:
Originalno postavio/la prolaznik
mozemo organizovati i 100x1000 mitinga nema svrhe

Apsolutno tacno

dex - 19-4-2008 u 20:23

Citat:
Originalno postavio/la perica
nema potrebe za tim mitingom jer je kosovo vec albansko.mozete sa tim da se pomirite danas ili sutra ali situacija je takva.

Vidim ti si se vec pomirio!... :a080:
Ovo je pausalna ocena stvarnog stanja, a da bi jedna zemlja bila nezavisna drzava trebalo bi da ispuni nekoliko uslova koji su neophodni da bi ta teritorija uopste bila smatrana drzavom! Pre svega SUVERENITET-Kosovo ga nema zato sto vlast na Kosovu vrsi UMNIK... Zatim NAROD koji je lojalan toj drzavi-pokusaj da na severu Kosova (oko 15% teritorije) zakacis negde novu "kosovsku" zastavu... PRIZNANJE od strane ostalih drzava sveta i pre svega prijem u UN-Kosovo nikad ali NIKAD nece biti primljeno u UN, tako da :thumbdown:

wltz - 19-4-2008 u 21:49

bla, bla... Kosovo je uspostavilo diplomatske odnose sa svim bitnijim drzavama, tako da... "new born country Kosova" postoji, koliko god vam bilo tesko to da prihvatite.

dex - 20-4-2008 u 08:55

Citat:
Originalno postavio/la wltz
bla, bla... Kosovo je uspostavilo diplomatske odnose sa svim bitnijim drzavama, tako da... "new born country Kosova" postoji, koliko god vam bilo tesko to da prihvatite.

Mozes da blebleces do mile volje, ma da kako stojis sa znanjem bolje ti je da blejis...

radep001 - 21-4-2008 u 15:23

prolaznik ,Korleone,wltz ,

Ako za vas ne postoje ujedinjene nacije,njene rezolucije.............
Ako za vas postoji samo amerika,engleska,nemačka,fracuska,holandija,.......nekoliko prinuđenih(prisiljenih)država,pod američkim diktatom,još to nazivate demokratijom,hvala,to nije demokretija,to nije svet.to je mali deo sveta,koji sve više teroriše ostatak sveta.
Ako je to,vaš ceo svet,nismo na istom nivou svatanja i uvažavanja sveta.
Vijetnam beše američki i ničiji više.Pa šta bi?Šta se dogodi?Nije više.
Problem nije ovde što se svet menja,i to je dobro,ali nije dobro kada svet mora da se menja onako kako diktira amerika.
Ta takva i tolika evropa,nije evropa,već senka amerike.
Zato,Kosovo je sastavni deo Srbije,šta god vi želeli.
I na kraju,pitam se,Zašto je vama više stalo da Srbija izgubi Kosovo,nasuprot Španiji,Grčkoj...........koima to nije?

prolaznik - 21-4-2008 u 16:58

A sta cemo postici protesnim mitingom?Ako cemo mitinzima zadrzati Kosovo ja cu prvi ucestvovati,ali nema nista od toga to je samo gubljenje vremena

wltz - 21-4-2008 u 19:55

@dex

Spreman sam da se kladim sa tobom u sta god hoces, da ce Kosovo u dogledno vreme biti primljeno u sve bitnije institucije, i isto tako da se od trenutnog stanja ne moze ama bas nista vratiti unazad.

Mogao bih da ti odgovorim na uvredu, ali, to nije moj stil ;)

radep001 - 22-4-2008 u 00:06

wltz,

Vaš stil je hazard.Vi se kladite.Kako bi to ozbiljno i razmišljanja vredno bilo,kad bi se odrekli mozga.

sailor - 22-4-2008 u 00:35

Rade, ja kapiram da vas ponekad (ili vrlo cesto) ponesu emocije, ali bio bi red stvarno da prestanete da vredjate ljude koji drugacije misle...
(posle ce opet biti ''demokratija i brisanje postova...'')

perica - 22-4-2008 u 01:32

spanija podrzava da kosovo ostane unutar srbije jer oni nece da imaju problema sa katalonijom.jer bi u suprotnom katalonija bila nezavisna drzava.rusi teraju inat americi a i nezele da imaju problema oko cecenije.francuzi su podrzali nezavisnost zato sto je i sama francuska multietnicka.

Mama_tvoja - 22-4-2008 u 10:46

Tema: Hoće li Majdanpek organizovati protest protiv nezavisnosti Kosova

moje skromno mišljenje: NEĆE.

obrazloženje: Majdanpek ćuti i trpi sve moguće što ga je snašlo (nema potrebe da nabrajam). Majdanpek se ne bori ni za dobrobit svoje dece. Jedini protest koji Majdanpek može da organizuje-to je protest na ovom forumu ili sajtu,hrabro zaštićen nikovima.

radep001 - 22-4-2008 u 15:20

Rade mi ucimo celog zivota... Takođe nemamo stranacke amove koje je tebi stavila stranka onog ludaka u Hagu, koji, kako kazes, misli za tebe... A i znas kako se kaze "mator konj se ne uci da trci"... Tako da :thumbdown:

Oličenje fer pleja,zar ne

radep001 - 22-4-2008 u 15:26

Citat:
Originalno postavio/la urednik
Rade, ja kapiram da vas ponekad (ili vrlo cesto) ponesu emocije, ali bio bi red stvarno da prestanete da vredjate ljude koji drugacije misle...
(posle ce opet biti ''demokratija i brisanje postova...'')

Rade mi ucimo celog zivota... Takođe nemamo stranacke amove koje je tebi stavila stranka onog ludaka u Hagu, koji, kako kazes, misli za tebe... A i znas kako se kaze "mator konj se ne uci da trci"... Tako da :thumbdown:

Uredniče,samo dva primera na koje ću odgovarati adekvatno.

Oličenje fer pleja,zar ne

radep001 - 22-4-2008 u 15:26

KOSOVO IS SRBIJA (KOSOVO IS SERBIA) Protest 21.Feb.08
From: futurelongprojects
Views: 14,467
Comments: 194
Nekada je Majdanpek bio oličenje solidarnosti.

wltz - 22-4-2008 u 23:38

i sta sad? ozbiljno pitam.

sailor - 22-4-2008 u 23:59

Citat:
Originalno postavio/la radep001

Nekada je Majdanpek bio oličenje solidarnosti.

Nadam se da necu biti pogresno shvacen, ali... Ko je danas olicenje solidarnosti za Majdanpek...?

wltz - 23-4-2008 u 00:06

urednoce, jel to nagradno pitanje? glavna nagrada AK47. ko osvoji nek pokloni radetu, apel.

radep001 - 23-4-2008 u 07:32

Kosovo,i oni koji se za njega bore ne zaslužuju ovakve šale.

Korleone - 23-4-2008 u 21:58

Protesna setnja bi bas mnogo znacila ljudima na Kosovu? U cemu je svrha

perica - 23-4-2008 u 22:22

pa da protegnu ljudi noge

wltz - 25-4-2008 u 02:19

:puzzled:

radep001 - 29-4-2008 u 11:06

Kakva korist o protesta za Kosovo? Bože me sačuvaj ovakvih pitanja!!!!!!!!!!

Vreme je da se osvestimo,i to krajnje,pred nailaskom naj opasnijeg VIRUSA globalizma,zvanog, P R O F I T [/i]

DANICA - 29-4-2008 u 19:18

A ko se bori za Kosovo?Penzioneri?

radep001 - 29-4-2008 u 20:59

Izgleda čudno,ali izgleda oni nisu inficirani ovim virusom.

Da ne ispustim,kao i većina sveta,srećom još uvek.

radep001 - 4-5-2008 u 10:53

http://www.kurir-info.co.yu/clanak/kurir-03-05-2008/kriju-od-naroda

libi - 4-5-2008 u 12:32

http://www.romance-cafe.com/images/forum/206.gif

radep001 - 4-5-2008 u 12:42

libi ,

Не бих да нагађам шта је заиста Ваша порука.

perica - 7-5-2008 u 02:04

penzioneri su najinficiraniji

radep001 - 7-5-2008 u 07:39

Čovek bez stida je čovek bez morala.

radep001 - 7-5-2008 u 08:28

Kosmet, sukob pravde i sile

radep001 - 7-5-2008 u 08:39

ALBANCI KASAPILI I DUŠEVNE BOLESNIKE

Teroristi pobili više od 40 pacijenata bolnice u Štimlju i trgovali njihovim organima, saznaje Press u Tužilaštvu za ratne zločine

Nebrojeni zločini... Teroristi iz bivše Oslobodilačke vojske Kosova

Albanski teroristi najverovatnije su više od 40 pacijenata duševne bolnice u Štimlju, kojima se gubi svaki trag posle povlačenja srpskih snaga s Kosova i Metohije, pobili i potom trgovali njihovim organima, saznaje Press u srpskom Tužilaštvu za ratne zločine.

- UNMIK policija sprovela je istragu u vezi s tom duševnom bolnicom, u kojoj se, prema još nepotvrđenim informacijama, nalazilo najmanje 40 osoba, ali ta istraga nije dala nikakve rezultate - kaže naš sagovornik. - Postojale su indicije da se moglo raditi o osobama koje su nestale ili su kidnapovane, ali se njihov identitet nikada nije utvrdio. Pre nego što je UNMIK policija uspela da izvrši pretres i proveru ove zdravstvene institucije, navodno su svi pacijenti nestali preko noći, odnosno premešteni su na drugo, nepoznato mesto.

Isti izvor navodi da se „sve više spekuliše u vezi s trgovinom ljudima i ljudskim organima na Kosovu i u Albaniji, kao i da takva saznanja najčešće dolaze iz albanskih izvora, ili čak pripadnika UNMIKA-a i KFOR-a". Za ove istrage bile su zadužene specijalne jedinice UNMIK policije: Specijalna istražna kriminalistička jedinica i Specijalni istražni biro KFOR-a, kao i kasnije formirane Jedinica za trgovinu ljudima i prostituciju, Kosovski biro, odnosno Obaveštajna služba UNMIK policije.

- Do kakvih su saznanja ili dokaza došli u svojim istragama, ostalo je nedostupno široj javnosti i našim državnim organima, jer su ovi predmeti vođeni sa oznakom stroge tajnosti, a razmene informacija s našim organima za vezu sa UNMIK-om nije bilo - kažu u Tužilaštvu za ratne zločine, i dodaju:

- Inače, period od početka od prve polovine 1998. do sredine 2000. godine smatra se vremenom oružanog sukoba i, ako budemo imali zločine samo iz tog perioda, onda predmet ostaje u našem tužilaštvu. A ako oni budu datirali pre ili posle toga, predmet ide u nadležnost organizovanog kriminala. Međutim, kako postoje podaci o trgovini ljudima i sumnjama da se trgovalo organima i posle 2000. najverovatnije će ovaj predmet biće prosleđen Tužilaštvu za organizovani kriminal.

Istražni sudija Veća za ratne zločine Milan Dilparić u petak je saslušao prvog svedoka u predmetu (broj KTRR 33/08) koje je Tužilaštvo za ratne zločine otvorilo o trgovini organima. U tužilaštvu kažu da do sada na spisku svedoka ima desetak ljudi, ali da im se svakodnevno javljaju nove osobe, koje tvrde da imaju neka saznanja o ovom zločinu.
S. VOJINOVIĆ

A,pojedinima u Majdanpeku,je sasvim sve jedno.

wltz - 7-5-2008 u 14:33

Rade, dusebriznice nas, od tolike brige za svetom pravdom, razboleces nam se pa ce ti sve ovo biti "zadnja rupa na svirali".

radep001 - 7-5-2008 u 15:34

Pa ako se i razbolim.........
Hvala za iskrenu brigu.
Brine je ovolika "briga za bližnje".

DANICA - 7-5-2008 u 16:13

Boli te ova beda znam
Prosečno sivilo i sram
Ljudi su ruševine prah
I svakog trena gube dah
Hiljade grla kliču svi
Neće prestati
Svi kao jedan biće znak
Traže novi dan
Osećaš nesigurnost zlo
neslogu društvo propalo
Čudno je niko nije kriv
Čudno je što si rođen Živ

radep001 - 7-5-2008 u 19:20

DANICA,

Da,da.

http://www.srpsko-nasledje.co.yu/sr-c/1999/06/article-01.html

DANICA - 8-5-2008 u 18:22

Nekada sam mislila isto kao i ti ali sada više ne...jer je sve laž

radep001 - 8-5-2008 u 20:10

DANICA,

Ne bih da Vas ljutim,a još manje da Vas oneraspoložim.
Slažem se sa Vama da je ovo što se dešava svima nama,teško podneti.
Moj je utusak da ste razočarani,Ne kažem da za tako nešto nema ratloga,ali iz toga stanja na svaki način treba da izađete.To stanje vam može naškoditi zdravlju.
Ne znam kako ćete ovo prihvariti,ali ja nikad se nisam osećao razočarano.
Brinem da,zbog ovoga što sam rekao u poslednjoj rečenici,ne stvori osećaj da Vam se rugam.Ne, ne daj bože.Moja je želja i namera da sa izvučete iz tog stanja,znajući da je to vrlo teško.Kad o ovome govorim,pomislim da sam poprilična kukavica zbog stanja koje izaziva osećaj razočarenja.Uvek ga izbegavam.Zaista želim da iz tog stanja što pre izađete!Ma nije sve laž i loši ljudi,ima i drugačijih,verujte.
Želim Vam uspeha!

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/36_15_49.gif

radep001 - 10-5-2008 u 18:40

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/36_15_49.gif

zeka - 15-6-2008 u 13:47

He he jel ova tema neki vic ako jeste dobar je heheheheheheheh:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

radep001 - 16-6-2008 u 14:53

Kako za koga.
Za mnoge nažalost,to je stvarnost.

Fagot - 16-6-2008 u 19:12

Kakvo Kosovo...