RTM Forum - Skijanje Majdanpek 2008. (original)

Skijanje Majdanpek 2008.
dezareo - 8-1-2008 u 16:00

Eto teska muka me je naterala da napisem ovaj post. Ponovo Majdanpek ostaje bez skijanja ove godine. Zelim ovom prilikom da se obratim svima koji vole ovaj sport i koji su iskreni zaljubljenici da se ukljuce u ovu moju temu i ostave svoje misljenje na pitanje:"Zasto smo ostali bez skijanja na Rajkovu ove godine?"
Toliko snega, toliko nadanja da ce ove godine biti odlicno gore na Rajkovu, toliko nadanja i toliko razocarenja.

poz. dezareo

stela - 8-1-2008 u 17:29

na sta sve teska muka natera coveka

izvoli link pa citaj...i ne zaboravi komentare da procitas

http://www.rtvmajdanpek.com/index.php?prikaz=vest&id=2845

DUNJA - 10-1-2008 u 20:49

Ove godine smo ostali bez skijanje jer nije bilo dobre volje nadleznih !!!! A ono sto oni kazu su samo izgovori za njihov nerad.

dezareo - 10-1-2008 u 23:36

Ja i drugari(grupa skijskih entuzijasta), prikupljamo potpise gradjana i pokusacemo da putem peticije pokusamo da pokrenemo stvar da proradi skijaliste. Nadamo se da cemo imati uspeha iako su mnogi skepticni. Peticiju cemo dostaviti Predsedniku opstine, Direktoru RBM-a i Direktoru sportskog centra. Obraticemo se i Ministarstvu sporta Republike Srbije i Skijaskom savezu Srbije. Nadamo se da cemo uspeti. Ipak, ma koliko je ravnodusnosti u ovom gradu mi nastavljamo da se borimo.
Odziv na potpisivanje peticije je sjajan, ljudi nam izlaze u susret i nikome nije jasno zasto se odgovorni ljudi nisu vise zauzeli oko pustanja u rad skijalista.
Zakon o javnim skijalistima koji smo procitali u opste nije toliko rigorozan u vezi stvari koje je direktor sportskog centra naveo kao kocnicu u celoj stvari. Ljudi koji su prethodnih godina radili na ski liftu su nam preneli da se skijaliste moze srediti za nekoliko dana i da sve moze da funkcionise gore na Rajkovu.
Osim toga, postoji i veliko interesovanje skijasa iz drugih krajeva Srbije koji bi dosli na skijanje u Majdanpek.
Steta je da propustimo skijanje ove godine. Nasa borba se nastavlja i verujemo da cemo uspeti da pokrenemo stvari.

Skijaski pozdrav!

DUNJA - 12-1-2008 u 20:34

a gde mogu da potpisem peticiju

BooFANchina - 16-11-2008 u 16:33

jel istina da ce ove godine biti skijanja u mpeku? chuo sam da su dobili neku lovu i da kao shatro neshto sredjuju gore... sve to previshe dobro zvuchi da bi bilo istinito... ima li neko neku proverenu informaciju da se ne lozim bezveze? :)

libi - 18-11-2008 u 00:46

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002011F.gif

Mislim, bolje sacekaj....

BooFANchina - 22-11-2008 u 15:02

Ma uravu si sachekajmo mart kada nece ni biti bitno...

Pinhead - 23-11-2008 u 09:13

"Ove sezone na sportskim terenima Rajkova neće biti skijanja. Skijalište na Rajkovu ne ispunjava Zakonom propisane uslove, jer su izostali neophodni radovi na samoj stazi, ali još i uslove u pogledu rada i bezbednosti. Osim toga, ni zaposleni nemaju sretifikate, a u skladu sa Zakonom o javnim skijalištima moralo bi da bude obezbedjeno i stalno prisustvo spasilačkih i sanitetskih ekipa."
Iz ovoga se vidi da nije samo novac bio presudan. ima jos problema koje treba resiti. Pa kad nismo to sad uradili onda jos s` proleca treba uloziti maksimalne napore da skijaliste proradi sledece sezone. A kome je stvarno toliko stalo do skijanja morace sam da se organizuje i na svoju odgovornost ode na Rajkovo i skija se. Da vam je to omogucio sportsk centar bio bi odgovoran za sve nezgode koje bi se eventualno dogodile jer nije ispostovao odredjene mere bezbednosti.