RTM Forum - ЗАХТЕВ ПАЦИЈ... (original)

ЗАХТЕВ ПАЦИЈ...
filorus - 28-10-2007 u 02:38

ЗАХТЕВ

Ради најаве да ће одељење за хемодијализу (у даљем тексту ХД;) Здравственог центра (у даљем тексту ЗЦ;) у Мајданпеку поново почети са радом након што је ово одељење здравствена инспекција затворила почетком ове године и вођени досадашњим искуством принуђени смо да упутимо следеће захтеве:
1. Одредити лекара специјалисту који ће водити историју болести пацјената на ХД ЗЦ Мајданпек.
Образложење: Након затварања одељења за ХД у Мајданпеку пацјенти су били принуђени да путују у најближи ЗЦ (Бор;) где нам је омогућено да се дијализирамо и на тај начин продужимо своје животе. На одељењу за ХД ЗЦ Бор нашу историју болести прихватио је да води др. Предраг Голуубовић специјалиста интерне медицине који од почетка па све до данас редовно прати наше здравствено стање и адекватно одређује потребну терапију сваком пацјенту понаособ. Након оваквог лекарског третмана у ЗЦ Бор наше здравствено стање је видно побољшано о чему говоре и лекарски налази. Овакав вид лекарске неге нисмо имали у ЗЦ Мајданпек пре затварања одељења за ХД.
2. Забранити рад на одељењу за ХД ЗЦ Мајданпек др. Николи Стефановићу специјалисти интерне медицине како због његове неодговорности и несавесног лечења тако и због недоличног понашања према пацјентима.
Образложење: Током рада одељења за ХД ЗЦ Мајданпек др. Стефановић начелник интерног одељења (касније и директор болнице;) у чијем склопу је и одељење за ХД ( и ако се одељење за ХД налази у другом делу болнице;), обишао је наведено одељење два пута у периоду од шест месеци. Ако би током дијализирања код пацјента дошло до погоршања здравственог стања др. Стефановић индиректно телефонскм путем одређивао терапију пацјентима ( техничар са одељења за ХД телефонским путем позива медицинско особље интерног одељења и објашњава видно стање пацјента и проблема који је настао за време дијализирања да би даље медицинско особље интерног одељења податке које су примили проследили телефонским путем др.Стефановићу који би онда одокативно телефонским путем одредио терапију незнајући притом како пацјент реагује на преписану терапију;). Као начелник одељења др. Стефановић сноси одговорност за необезбеђивање пропратне терапије за пацјенте на ХД (OHB12, fedex, rehormon) која је неопходна за нас бубрежне болеснике. Тада смо се обратили здравственој инспекцији са молбом да преиспита рад одељења за ХД и рад др. Стефановића. Након обиласка овог одељења инспекција је забранила рад овом одељењу до даљњег. Након затварања одељења др. Стефановић се обратио једном од пацјената речима:“Запамтићете ви мене када се поново отвори дијализа у Мајданпеку“ због тога што смо се обратили здравственој инспекцији.

3. Да одељење за ХД ради искључиво у присуству лекара.
Образложење: на одељењу ради само један техничар у смени. У случају настанка могућих компликација на одељењу не постоји лекар који би у таквој ситуацији благовремено реаговао на адекватан начин и тиме спречио трагичан исход.
4. Одредити одговорно стручно лице које ће редовно контролисати исправност воде и осмозе.
5. Лабараториске налазе радити једном месечно.
Образложење: Пре затварања одељења пацјентима се нису радили коплетни лабараториски налази.
Уколико одељење за ХД ЗЦ Мајданпек почне са радом, а притом не реализује све наше горе наведене захтеве бићемо принуђени да одбијемо дијализирање на одељењу за ХД ЗЦ Мајданпек.
С поштовањем.

Пацјенти

Добросав Тодоровић

Јанко Јанковић

Никола Лалић

Љубиша Германовић

Мира Ињац

Sneza - 30-11-2007 u 00:21

Za Dr. Golubovica internistu u Borskoj bolnici moje najiskrenije postovanje.
Takve strucnjake i ljude treba ceniti i odati im najvise priznanje!
Pre svega covek je, kako bismo mi Srbi rekli, nas narodni, hoce da saslusa i pomogne svima.
Takav je bio i nas doktor Žarko, koga smo prerano izgubili. Neka mu je laka zemlja!
Nemojte kuditi ni dr. Nikolu. On nam je jedini ostao. Strasno je sve ovo sto se dogadja u nasoj bolnici, ali covek je sam i verujem da se svim srcem bori i zalaze onoliko koliko je to u njegovoj moci.

DANICA - 12-8-2008 u 08:34

Ma daj bre... šta ti je ne bori se taj ni približno koliko treba da se bori

Fagot - 12-8-2008 u 11:54

daj bre kako vas nije sramota.
PA da nije bilo doktora Nikole nikada ne bi se zaveo red u Medicinskom centru.

Sneza - 23-8-2008 u 22:36

Jao bre Fagot, o kakvom redu ti pricas!?
Dr. Nikola jeste dobar lekar i covek savesno radi svoj posao, ali on nije svemoguc.
Reda u nasem zdravstvu nema! Govorim generalno za celokupno zdravstvo u Srbiji. Zdravstvo je palo na veoma niske grane, nikada nije bilo veceg javasluka i nebrige!
Nedao Bog nikom da propati ono sto je moja majka, a nije ona jedina ima puno ljudi koji dozivljavaju njenu sudbinu.

Fagot - 24-8-2008 u 11:24

Nisam ni mislio na sveukupno zdravstvo,mislio sam na Majdanpek.
Naravno da nije svemoguc,ajde reci mi ko je taj koji je sve moguc.....
Ali moras da priznas da sto je on uradio za ovaj Medicinski Centar ni jedanod njegovih prethodnika nije...
Izgleda nekima smeta sto cvovek dobro rad svoj posao pa bi da ga sklone....

libi - 24-8-2008 u 14:10

Citat:
Originalno postavio/la Sneza
Nemojte kuditi ni dr. Nikolu. On nam je jedini ostao. Strasno je sve ovo sto se dogadja u nasoj bolnici, ali covek je sam i verujem da se svim srcem bori i zalaze onoliko koliko je to u njegovoj moci.

Nemamo nikog, pa treba da pribegnemo onom, "daj sta das"! Ako smo na te grane spali, neka nam je...treba nam tako.
Snezo, zanimljiva je tvoja tvrdnja, imajucu u vidu misljenje gotovo vecine gradjana koji nemaju ni jednu lepu rec za Dr. Nikolu. Sta misle pacijenti, to vec znamo.
Fagot prica o nekom redu koji je on uveo. Molim te Fagot, pokazi mi gde je taj red i ta disciplina. U redovima, manje vise disciplinovanim su samo pacijenti koji beskonacno cekaju.
Ono sto se desava pecijentima je toliko ponizavajuce da bih ja u slucaju neke svoje, ne daj boze, eventualne bolesti odabrala da joj se radije prepustim, nego da sebe i svoje zdravlje njima poverim.

Jos nesto. Kada inspekcija bilo koje nadleznosti, pocne negde da obitava, tu nesto zasigurno smrdi. Ako jos i preduzme neke mere...zakon je sigurno, negde vise, negde manje prekrsen.
A tamo inspekcije vrlo cesto gostuju.

Sneza - 24-8-2008 u 21:02

Libi, izgleda da je ovaj grad spao na "daj sta das"
Svi gledaju da pobegnu i retko ko ce se od dobrih i cenjenih strucnjaka zadrzati u Majdanpeku, zato sto ovde elementarnih uslova za zivot nema. Evo uskoro ce zima i panika me hvata pri pomisli da ce se majdanpecani opet smrzavati. Skolarci ce opet gubiti nastavu, deca u obdanistu ce cvokotati, a pacijenti u bolnicama ce se, umesto da ozdrave, jos vise razboleti.
Ko je kriv ne znam, ali cinjenica je da smo se pomirili sa "daj sta das" jer koliko vidim, niko ne resava goruce probleme, koji se u ovom gradu iz godine u godinu ponavljaju.

Mama_tvoja - 24-8-2008 u 21:16

Citat:
Originalno postavio/la libi

Nemamo nikog, pa treba da pribegnemo onom, "daj sta das"! Ako smo na te grane spali, neka nam je...treba nam tako.
Snezo, zanimljiva je tvoja tvrdnja, imajucu u vidu misljenje gotovo vecine gradjana koji nemaju ni jednu lepu rec za Dr. Nikolu. Sta misle pacijenti, to vec znamo.
Fagot prica o nekom redu koji je on uveo. Molim te Fagot, pokazi mi gde je taj red i ta disciplina. U redovima, manje vise disciplinovanim su samo pacijenti koji beskonacno cekaju.
Ono sto se desava pecijentima je toliko ponizavajuce da bih ja u slucaju neke svoje, ne daj boze, eventualne bolesti odabrala da joj se radije prepustim, nego da sebe i svoje zdravlje njima poverim.

Jos nesto. Kada inspekcija bilo koje nadleznosti, pocne negde da obitava, tu nesto zasigurno smrdi. Ako jos i preduzme neke mere...zakon je sigurno, negde vise, negde manje prekrsen.
A tamo inspekcije vrlo cesto gostuju.

Apsolutno se slazem sa svakim slovcetom ove tvrdnje.

sailor - 24-8-2008 u 21:39

Citat:
Originalno postavio/la Sneza
Ko je kriv ne znam, ali cinjenica je da smo se pomirili sa "daj sta das" jer koliko vidim, niko ne resava goruce probleme, koji se u ovom gradu iz godine u godinu ponavljaju.

Ako smem da se nasalim, jedino ovi problemi sa grejanjem uopste nisu ''goruci'', nego suprotno...

Mama_tvoja - 24-8-2008 u 21:44

Ako smem...
http://i255.photobucket.com/albums/hh142/johnnysue/smiles/dog20smile.gif

Sneza - 24-8-2008 u 22:07

hahaha :hahaha:

Fagot - 25-8-2008 u 20:19

#Tri zene me napale,pa ne bi se odbranio ni Sveti Petar a komoli ja.