RTM Forum - POMOZIMO BEBI DA PREBRODI PRVE DANE (original)

POMOZIMO BEBI DA PREBRODI PRVE DANE
Sekret(ar) - 5-5-2006 u 11:27

River mi je dao odlichnu ideju da pomognemo bebi koju su roditelji ostavili.
Predlog je da svi uchestvujemo sa nekim skromnim darom(cucla,benkica,zveckica) ko kako moze,nije bitno.
Bilo bi lepo da obradujemo i pomognemo bebici u njenim prvim danima zivota.
Ako je nekoga dirnula ovakva situacija,svoj skromni doprinos njenom odrastanju moze odneti u Medicinski centar Majdanpek.
Nadam se da ce ova akcija uspeti i da ce beba uzivati u poklonchicima.
Pozdrav i POMOZITE BEBICI

sailor - 5-5-2006 u 12:27

Uz veliko izvinjenje Sekret(ar)u, dugujem objašnjenje zašto je poruka izmenjena. Naime, juče su predstavnici Centra za socijalni rad u večernjim satima došli u našu redakciju i zahtevali u svojstvu organa starateljstva da prilog o bebi skinemo sa svih naših programa uz obrazloženje da to ''nije u interesu deteta''. Iako ne shvatamo šta zapravo šteti interesu deteta u prilogu koji smo objavili, ispoštovali smo ovaj zahtev, ali nam i dalje nije jasno zašto je informacija uskraćena samo RTM-u, a nije dnevnim novinama.
Nadamo se da Centar za socijalni rad neće zabraniti svima koji žele da bebi nekako pomognu da to i učine, pa zato ova poruka nije u celosti skinuta. Izmenjeni su samo delovi koji se odnose na identitet bebe.
Drago mi je što ste pokrenuli ovu akciju, jer i ona pokazuje da beba od svega nije pretrpela štetu, već da smo pokrenuli ljude da joj pomognu. U to ime i RTM će se u ponedeljak uključiti u ovu akciju, a prikpuljenu pomoć predaćemo sestrama na dečijem odeljenju.
Dugujemo vam veliku zahvalnost za ovaj gest jer na ovaj način najbolje pokazujete da se o problemima u civilizovanom svetu ne ćuti.

Sekret(ar) - 5-5-2006 u 12:37

Ok uredniche,donekle razumem soc.radnike ali samo donekle posto nije istaknuto prezime bebe, a posto ime chini samo 30% identiteta ne vidim razlog zasto bi beba kasnije mogla da trpi posledice .
Nije bitno.
Ne znam uredniche da li se slazes da se pokloni ljudi sakupljaju u RTM-u pa ce neko vec od vas sve te poklonchice da odnese na dechje?
Pozdrav

sailor - 5-5-2006 u 14:18

Naravno da se slažem. Pokloni za bebicu mogu se doneti danas tokom celog dana, u subotu i nedelju od 9 do 17 sati, i u ponedeljak do podneva. Tada ćemo odneti ono što prikupimo.
Još jednom hvala.

Mila - 5-5-2006 u 14:27

Opet se ja javljam sa komentarima, svasta sa socijalcima ma to samo kod nas ima.......
Ma necu da se zamaram, nego imam jedno pitanjce koliko ce beba biti u bolnici volela bi i ja da posaljem neki pokloncic?
Pozdrav

sailor - 5-5-2006 u 14:30

Ha, to zavisi od Centra za socijalni rad, ali oni su nam rekli da ne daju izjave za medije. Pozvaćemo se na Zakon o dostupnosti informacijama, ali...

Mila - 5-5-2006 u 14:46

Zao mi je svakog deteta koje padne u ruke tako nekih ljudi, sramota i "nasa" bruka....

Ljudi izvinite na mojim komentarima, ja se tako ponekad probudim i vidim neku glupost i onda se otkacim, izvinjavam se jos jednom ako sam danas preterala.....

Pozdrav

Mila

maximus - 5-5-2006 u 16:10

Ovi iz cenrta za socijalni rad se izgleda inate nesto od onoga trenutka kad smo spopali onu direktorku komentarima, zbog onog zlostavljenog deteta sto nisu na vreme reagovali...........

Sekret(ar) - 5-5-2006 u 17:00

Hej ljudi.Nisam zapocheo ovu temu da bih pljuvali po nekome nego da pomognemo,koliko mozemo,toj bebici.
Lepo od tebe Uredniche sto podrzavas akciju, Mila takodje.
Nadam se da ce ovo uspeti
pozdrav

sailor - 5-5-2006 u 19:02

OK, mislim da je Sekret(ar) u pravu. Ovde možemo da se dogovorimo kako da pomognemo, a razmirica ionako ima dovoljno na sve strane. Hajde da se bavimo nekim lepšim stvarima kao što su zvečke, portikle, špilhozne, flašice, pelene...
Da ne zaboravim, ako pomoć donosite tokom vikenda, kucajte na vrata, zaključano je, ali od 9 do 17 svakako nekoga ima u RTM-u.

Mila - 5-5-2006 u 21:16

Recite kako ja da posaljem odavde i gde ?????
Drugo pitanje koliko je beba stara????

maximus - 5-5-2006 u 22:11

Svaka cast Mila dokazujes da si velicina od zene ..........

sailor - 5-5-2006 u 23:11

Mesec i po dana. Devojcica.
RTM
Nikole Tesle 2-4
19250 Majdanpek
Prosledicemo.

sedmicaaa - 5-5-2006 u 23:36

ujutru donosim poklone za bebu podrzavam vas maksimalno jer deca su blago !

Sekret(ar) - 6-5-2006 u 16:31

Lepo lepo,vidim da ce od ovoga biti nesto.
Uredniche,zaduzio sam jednu devojku da donese Sekret(ove)poklonchice ,doci ce sutra u toku dana.
Pozdrav i zahvaljujem sto podrzavate ovu lepu akciju

Sekret(ar) - 7-5-2006 u 18:51

Uredniche , jel je donela devojka poklone?

sailor - 7-5-2006 u 18:59

Nadam se da jeste. Ja nisam bio ovde pre podne, a sada nema nikoga da mi to kaže.

Sekret(ar) - 7-5-2006 u 21:31

Jel je neshto pristiglo od poklonchica?

sailor - 7-5-2006 u 22:18

Pa... Pristiglo je... Sutra je valjda udarni dan, videćemo...

Sekret(ar) - 8-5-2006 u 22:05

Hvala svima koji si uchestvovali u ovoj akciji,posebno Uredniku i celom RTM-u.
Uchinili smo jedno dobro delo.
Pozdrav

stela - 9-5-2006 u 09:54

Maloj napustenoj bebici

Tvoji prvi koraci u zivot

http://img234.imageshack.us/img234/4533/175cm1.jpg

su maleni i nesigurni.
Ponekad se moraš namučiti
da slijediš korake odraslih.
Želim ti
da se oni, gledajući tvoje male korake,
uvijek iznova sjete: