RTM Forum - Olimpijske igre 2008. (original)

Olimpijske igre 2008.
sailor - 7-8-2008 u 22:05

Pa, iako je otvaranje sutra, igre su vec pocele...
Ovde mozemo da navijamo, predvidjamo, da se radujemo ili tugujemo svemu onome sto nam nasi sportisti budu priredili narednih nedelja.
Ja cu za pocetak malcice da tipujem, i da kazem da se nadam medaljama u vaterpolu, odbojci (prvenstveno muskoj, ali i devojke bi mozda mogle da iznenade), tenisu, kajaku, mozda i plivanju...
Mada su nam medalje obicno donosili strelci, nekako nisam siguran za ove igre... Ali, oni i jesu bas takvi - cute i gadjaju. Tako da... Mozda ipak i strelci...
Bez obzira na sve, ubedjen sam da ce svi dati sve od sebe. Pa, puno srece...

Korleone - 10-8-2008 u 20:36

Opet nista od fudbalera.:(
Bravo za odbojkasice i vaterpoliste

sailor - 14-8-2008 u 23:28

Ovih dana samo gledam sva ta opravdanja: povrede, vlaznost vazduha i kojesta... Nema tu mnogo filozofije - ili si se spremio ili nisi, uslovi su jednaki za sve... Povrede, 'ajde, de, verujem da su neki zaista imali peh, ali bas toliko njih...? Ne znam...
Gledam ovaj moj prvi post, pa se mislim... Mozda bih iz sadasnje perspektive promenio red reci u onoj zagradi, pa bih rekao ''prvenstveno zenskoj, ali i muskarci bi mozda mogli da iznenade'', izbacio bih kajak, ali i rec ''mozda'' za plivanje...

Cavic odusevio, def...

Novak pokazao kako nema ''vlaznosti vazduha'' kad si bas jak i spreman. Mozda izgubi od Nadala (mada se tako nadam da nece), ali svejedno... Skidam kapu vec sada jer je pokazao da stvarno ZELI da pobedi...

Jelenu zeza i kisa i satnica i povreda, ali ubedila me je da je borac...

Odbojkase ne mogu da prepoznam. Cure mnogo bolje.

Vaterpolisti... Sta znam, nekako me frka da su se ispucali pre olimpijade, ali valjda ipak mogu do medalje...

Sta reci, nerviram se i navijam...

E, da... Fudbaleri.... Joooj... Pa, bilo me sramota da gledam ono protiv Argentine. Strasno. E, kad bi takva sreca pogledala ove koji se snalaze u svojim sportovima, bilo bi i medalja...

sailor - 15-8-2008 u 22:33

Crn dan danas, a...?

Jelena izgubila... Ebg, Safina je stvarno bila bolja, nema sta...

Ali, ljudiiiii.... Kako mi je krivo zbog Novaka, jooooj.... Mislim, nema se sta prigovoriti, momak je stvarno bio sjajan danas... Ako smem da kazem, posle drugog seta uopste nisam sumnjao da ce dobiti Nadala. I samo jedan slabiji gem, a da zlo bude vece, u tom gemu i jedna ono ''bas-bas'' greska... Strasno, stvarno... Ruku na srce, bio je bolji Novak od Nadala danas, za nijansu, ali bolji... Al, ebg, sta da se radi... Ako nista drugo, ovo je stvarno bilo finale pre finala, def... Sjajan tenis...

Odbojkasice izgubile opet...

Ali zato onaj momak, Cavic... Aaaaa, ljudi, budim se ujutro u 4.00 da gledam to finale.... Sto rece neko na sajtu ''devedeset dvojke'' - da mi je neko rekao da cu se buditi nocu da gledam plivanje rekao bih mu da je lud. Ali ovaj momak to zasluzuje, pa kud puklo...

sailor - 16-8-2008 u 03:19

Dakle, ljudi, ja u ovo ne verujem!!!!
Zvanicno - Milorad Cavic drugi, za jednu stotinku losiji od Felpsa, ali...
Prikazali su snimak finisa... Cini se, zaista, da je mali Cavic stigao prvi...!!! Ne znam, stvarno, sta da mislim... U svakom slucaju - Cavke - svaka cast, mali...!!! Svaka mu cast!!! Svaka cast!!!
Jos nesto, Felps sigurno jeste najveci plivac danasnjice, ali pokazao je sada, ovog jutra, da je, u najmanju ruku, izrazito nekulturan covek... Ako ne znate zasto ovo mislim, onda pogledajte kako je odgovorio na Cavicevu pruzenu ruku odmah po zavrsetku...
Bravo, Cavicu, vredelo je ustati i gledati te...

sailor - 16-8-2008 u 08:50

Ok, mozda ovaj ugao ipak pokazuje da je Cavic drugi...

podvodni snimak finisa

Ali, ipak... Tako malo je nedostajalo da je to neverovatno...

Fagot - 16-8-2008 u 10:52

Ma prvi je....
Za mene Amerikancima treba zabraniti ucestvovanje na olimpijskim igrama,koji stvor na ovoj zemlji moze da za 7 dana prepliva 17 trka i obori 6 rekorda a da nije dopingovan....Pa naravno niko....
Amerikanci nemaju doping kontrolu dok primera radi Juzno Arfikance bude u 02;30 nocu da bi im vadili krv i to 32 puta za 7 dana.

sailor - 16-8-2008 u 13:04

E, pa u tenisu nema foto-finisha... Novak ''bronzani''...!!! Jeeee!!!!

sailor - 16-8-2008 u 17:19

ALI, LJUDI...!!! Vec sam se def. pomirio sa tim da bolji ugao pokazuje da je Felps ipak bio prvi, ali evo sta sam jos pronasao na netu.

dve fotografije samog finisa caviceve trke

Sad opet verujem da je Cavic zaista bio brzi. Neverovatno. A vidim u komentarima na drugim sajtovima da Youtube povlaci sve snimke koji govore tome u prilog. Ne znam da li je istina, ali znam da je jutros na b92.net stajao link koji je navodno pokazivao da je Cavic stigao prvi, ali link nije vodio nikuda. Sada toga vise nema.
Ne znam, ali - pogledajte ove fotografije...

libi - 16-8-2008 u 19:39

Cavic je prvi...ali ajde dokaži to Amerima...
Navkli smo na nepravdu, tako cemo i ovaj put...
Bravo Cavicu, ti si nase zlato, ostale ko sisa...
Cestitke i Novaku...bravo majstore. Postovanje i za suze...

sailor - 16-8-2008 u 23:47

Ne, ali ovo postaje vise nego zanimljivo... Malopre gledam, recimo, ''Blic'' i komentare na tu vest... I stvarno je neverovatno da nijednog linka koji navodno dokazuje Cavicevu pobedu vise nema, a svi oni koji govore u korist Felpsa jos su tamo...

maraja.b - 17-8-2008 u 01:29

Ne znam sta da mislim, iako je izvrsena naknadna provera, iako je i tom proverom "dokazano" da je Felps prvi stigao, ja cu ipak verovati svojim ocima! Cavke svaka cast!!! Srebro zlata vredno!

maraja.b - 18-8-2008 u 02:59

http://www.001ofasecond.com/

sailor - 18-8-2008 u 08:22

http://www.youtube.com/watch?v=1rShV3Ix0BM

sailor - 19-8-2008 u 22:05

Maraja, tvoj link danas glavna tema ''Blica''... Svaka cast...

Inace, svakako da su ljudi podeljeni cak i oko toga - da li verovati svojim ocima ili senzorima... Ljudi koji veruju senzorima na nekim drugim sajtovima imaju dve teze kojima dokazuju da su u pravu: prva je da se tako mala razlika kao sto je jedna stotinka ni ne moze videti golim okom, a druga je da se preteruje sa ''teorijama zavere protiv Srba.''

Moje misljenje po tim pitanjima je sledece:

1. Niko ni ne govori o jednoj ''Felpsovoj stotinki'', ovde se radi o fotografijama koje pokazuju da je Cavic prvi dotakao cilj. Koliko je kasnije Felps ucinio to isto, ja ne znam, a necu ni znati jer je zvanicni merac vremena Omega (inace Felpsov sponzor), pokazao da je on brzi za stotinku. Tacno je - ja tu stotinku stvarno nisam video ne samo golim okom, nego ni uz pomoc fotografija... Video sam obratno. Osim toga, stvarno je zanimljivo da na Youtubeu ocas posla nestaju klipovi koji govore u prilog tvrdnji da je Cavic stigao prvi, samo ako postanu iole znacajnije gledani.

2. Isto tako, niko ovde ne govori o ''zaveri protiv Srba'', nego o prostom pomaganju da Felps obori rekord Marka Spica. Dakle, nebitno je to sto je Cava Srbin (verovatno bi isto bilo i da je bilo koje druge nacije), bitno je ono drugo - da svi sponzori koji su ulozili milione u ovaj projekat opravdaju svoje pare. A tu prestaje svaka olimpijada i Kubertenove ''gluposti'' o ucestvovanju...

Posle svega ovoga, ostaje tuzna istina - da je Cavic ipak napravio jos jedan zamah ni Omega ne bi pomogla Felpsu... Ali ko zna, posle svega - ako je za aktivaciju senzora Cavketu ipak trebao cekic, a Felpsu bio dovoljan i talas, onda je Felps mogao da dobije i sa pola bazena zaostatka... Jer - gde staviti cekic? U gace...?kako cavke kaze

maraja.b - 19-8-2008 u 23:28

Videla sam jutros u novinama...he he...Mislim da "Felpsova stotinka" ne postoji, mozda sam tvrdoglava, ali to je moje misljenje! Podrzavam teoriju o pravdanju sponzorskih para, ali to dovodi u pitanje komitet Olimpijksih igara, njihov integritet i kompetentnost, da dopuste jednu takvu sarenu lazu! Neko je dobio debele pare za to!!! I jos mi je tu mutna nasa plivacka delegacija (ili kako se to vec zove, nerazumem se bas najbolje, oprosticete mi) koja je po navodima izvrsnog direktora FINE prihvatila pobedu Felpsa. Nekako mi ne ide uz Srbe da tako olako prhvataju pobedu (Felpsovu) koja i nije tako sigurna!!! Nekako nije bilo drame od strane nasih, posto smo poznati borci za pravdu, mada mi se sve cini ipak para vrti gde burgija nece! Gospodin izvrsni direktor FINE nije objasnio zasto se kriju zvanicne snimke! I stvarno zvuci kao bajka "Osam zlatnih medalja Majkla Felpsa"!!! I jeste bajka...

sailor - 20-8-2008 u 11:57

E, pa iako sam se nervirao u prve dve četvrtine, posebno zato što su sudije isključivale naše igrače pri svakom napadu Španaca, vaterpolisti su ipak uradili stvar najbolje moguće: ubedljivo su pobedili i ušli u polufinale. U petak sa Amerima.

A danas igraju i odbojkaši...

sailor - 20-8-2008 u 17:16

Izgubili odbojkasi... Ajoj, kakav mec... 3:2 za Amerikance, aliii.... Joooj, kako smo bili blizuuuuu.... Prosto boliiiiii.....

sailor - 22-8-2008 u 22:51

Vaterpolisti prosto potopljeni od Amera u polufinalu... Bez reci, to je to... Uopste ne verujem da mogu do bronze, jer Crnogorci nisu USA, nego su mnogo bolji od njih...
Dakle, to je to...
Kad se podvuce crta - sve u svemu jadan i bedan nasup nasih sportista ukupno gledano...
Tacno je da imaju losije uslove za pripreme nego mnogi drugi, ali... Pobogu, ja zaista ne verujem da Zimabve, Jamajka, Kenija i Mongolija imaju bolje uslove, a imaju vise medalja...
A, svejedno, sto se mene tice izgovor da nisu imali uslove sada ce biti stvarno smesan, jer... To su znali i pre olimpijskih igara, i zaista ne znam zasto je vecina njih najavljivala borbe za medalje, a neki i sigurno osvajanje neke od njih...
Svaka cast Cavicu i Djokovicu, ali vecina ostalih je razocarala... Hocu da kazem, manje bi razocarali da su unapred rekli - idemo samo da ucestvujemo, ne ocekujte nista...
Od mene toliko, sto se ove teme tice...

maraja.b - 25-8-2008 u 14:25

Na sledecoj Olimpijadi navijam iskljucivo za Zimbabve...

Belovanovic - 7-9-2008 u 14:18

Citat:
Originalno postavio/la sailor
Vaterpolisti prosto potopljeni od Amera u polufinalu... Bez reci, to je to... Uopste ne verujem da mogu do bronze, jer Crnogorci nisu USA, nego su mnogo bolji od njih...
Dakle, to je to...
Kad se podvuce crta - sve u svemu jadan i bedan nasup nasih sportista ukupno gledano...
Tacno je da imaju losije uslove za pripreme nego mnogi drugi, ali... Pobogu, ja zaista ne verujem da Zimabve, Jamajka, Kenija i Mongolija imaju bolje uslove, a imaju vise medalja...
A, svejedno, sto se mene tice izgovor da nisu imali uslove sada ce biti stvarno smesan, jer... To su znali i pre olimpijskih igara, i zaista ne znam zasto je vecina njih najavljivala borbe za medalje, a neki i sigurno osvajanje neke od njih...
Svaka cast Cavicu i Djokovicu, ali vecina ostalih je razocarala... Hocu da kazem, manje bi razocarali da su unapred rekli - idemo samo da ucestvujemo, ne ocekujte nista...
Od mene toliko, sto se ove teme tice...

Mislim da je ovaj post objasnio sve, nema potrebe vishe bilo shta reci!