RTM Forum - SRBIJA!!! (original)

SRBIJA!!!
dedinlukac - 16-8-2006 u 22:51

prvi put reprezentacija nasutpa samostalno kao Srbija!!!
novi dresovi, nova postava i prvi put je ishla himna "BOZE PRAVDE" a, da i ne zaboravimo selektora kome ova pobeda takodje mnogo znachi...

shta mislite kakve su nam sad shanse?
jedno okupljanje i vecheras pobedismo Shvedsku sa 3:1!!!!!!
shta li ce biti kad se utreniraju i uigraju... imamo li shanse?

Napomenimo i to da je LAZOVIC postigao prvi gol za reprezentaciju "Srbija"!!!!!

Doktor - 16-8-2006 u 23:36

Ma sve je to super i stvarno verujem u mlade,jos neke finese i bicemo svarno OK!!!!

Ali nije stvar u tome,nego DEDINLUKAC jel' ti stvarno mislis da smo igrali protiv Svedske ili si malo permutovao........ hahahahahaha:P:P:P:P:P:P:P:P

Mila - 29-8-2006 u 05:02

Ajde sad da cujem ko protiv koga igrao ja sam totalno zbunjena?????

dedinlukac - 29-8-2006 u 22:06

hehehe

sad ce opet utakmice Mila :D
javicemo ti rezultate :D

a igralo se protiv Shvedske

Doktor - 30-8-2006 u 01:56

Jel' bese danas nasi igraju,'oce li da bude prenos na satelitu ,RTS sat
Dedinlukac,sta mislis Azerbejdzan za zagrevanje,ali protiv Poljaka..........plasim se:mad:

Stvarno bila Svedska!!!!
Igrala Ana Ivanovic sa nekom svedjankom ,hahahahahaha
:):):):):):):)

Mila - 30-8-2006 u 04:30

E, a mogu ja opet nesto da pitam, a o kom se sportu radi, mojne ste skrti znate da sam preko sedam gora i sedam mora...

Unapred zahvalna hehehehe.....:P

Mila

fangio - 30-8-2006 u 11:45

o ragbiju kevo, evo i ja da nesto kazem na forumu da ne izazivam sumnje koje mi se cini da imas ali kao po obicaju mudro cutis i malo prckas!!!!!!!!!

stela - 30-8-2006 u 11:50

Pa bilo je i vreme da nesto kazes.

Doktor - 30-8-2006 u 13:16

Ma ipak igraju u subotu:( !!!

A jeste videli nadimak za nase,sada su "Beli Orlovi",ajde samo da nisu vise plavi.......
Ma Mila pricamo o fudbalu,ali ako hoces mozemo o svemu,naslov je Srbija.......

Mila - 30-8-2006 u 14:34

E doktore jedini si ti koji vredi ovde, ovo sve ne ozbiljno brate.........

Beli orlovi, to me podseca na nesto......

Hvala doco

fangio - 30-8-2006 u 14:37

pa stela neko me je povukao za jezik, pa ajde da se oglasim, a vidim i ti volis da vuces!!!! hehehehehehe

Sta fali belim orlovima????

Mila - 30-8-2006 u 14:41

Sine nista ne fali belim orlovima, ali oni vec postoje na ovoj nasoj strani hehehehehe......

stela - 30-8-2006 u 16:02

Samo kad zatreba...fangio ;)

Doktor - 30-8-2006 u 16:57

Golmani: Vladimir Stojković [Nant], Vlada Avramov [Fjorentina].

Odbrambeni fudbaleri: Marjan Marković [Dinamo Kijev], Nemanja Vidić [Mančester junajted], Milan Stepanov [Trabzonspor], Milan Biševac [Lans], MladenKrstajić [Šalke], Aleksandar Luković [Askoli], Branislav Ivanović [Lokomotiva Moskva].

Fudbaleri sredine terena: Igor Duljaj [Šahtjor], Nenad Kovačević [Lans], Dejan Stanković [Inter], Ivan Ergić [Bazel], Aleksandar Trišović [Crvenazvezda], Saša Ilić [Galatasaraj], Ognjen Koroman [Portsmut].

Napadači: Danijel Ljuboja [Štutgart], Marko Pantelić [Herta], Nikola Žigić [Santander], Danko Lazović [Viteze]

Ovo je kostur ekipe za predstojece utakmice kvalifikacija evropskog prvenstva!!!!!

Doktor - 31-8-2006 u 12:29

Ja cu ovo da stavim ovde,kad je vec rec o Srbiji da neotvaramo sto tema.....

SPORT - VESTI - Četvrtak, Avgust 31, 2006 12:18 RTS
vaterpolo-d11 Večeras u 21:00 sat u Beogradu će biti svečano otvoreno Evropsko prvenstvo u vaterpolu. Prvenstvo će biti otvoreno ceremonijom na platou kod kule Nebojša pod Kalemegdanom.

Utakmice EP za žene i muškarce igraće se od petka, 1. septembra, do 10. septembra, kada su na programu finalni mečevi.

Vaterpolisti će se za titulu šampiona Starog kontinenta boriti u bazenu 'Tašmajdan', dok će se ženske reprezentacije takmičiti na 'Banjici'.

Muška reprezentacija Srbije igraće u Grupi A sa Španijom, Slovačkom, Holandijom, Rumunijom i Rusijom. Prvi meč domaći tim igra u petak od 20.15 sa Rusijom.

U Grupi B su Hrvatska, Mađarska, Grčka, Nemačka, Slovenija i Italija.

Na EP za žene učestvuje osam ekipa, a reprezentacija Srbije igraće u Grupi A sa Holandijom, Mađarskom i Španijom. 'Plave' će se u prvom kolu sresti sa Španijom, u petak u podne. U drugoj grupi su Italija, Rusija, Nemačka i Grčka

Doktor - 3-9-2006 u 00:28

Kakva je bila utakmica,ovi kreteni na rts-u pustili neko sr....jel' imamo sanse protiv Poljaka.....?

Doktor - 6-9-2006 u 17:01

Dedino,ajde kad se probudis veceras:D da kazes dve-tri reci o tekmi.......

dedinlukac - 7-9-2006 u 01:00

mogli smo da puknemo ali smo se izvukli!
neresheno!
nama to godi,ali poljacima ne, zato shto su prvu utakmicu pukli sa 3:1 od Finske!

:D:D:D
opet, Lazovic dade gol

Doktor - 7-9-2006 u 16:02

Ma super je,samo da nastave tako.........naravno da Klemente treba jos neke da pozove,Jankovic je dobro odigrao za mlade i mislim da ima mesta i u A timu,videcemo.........

A dobro je sto je Portugal igrao nereseno ,tako da do sada nismo nista izgubili.........

Videcemo protiv Belgije,ako odigramo dobro na nasem stadionu pred publikom mozemo da se nadamo ........inace ovo je dobar put za stvaranje jedne ozbiljne selekcije za kvalifikacije SP 2010

Samo da se Klemente odbrani od ovih nasih "ZMIJA" i netreba da se bojimo........................

..................................NAPRED SRBIJA...........................................................................................

Doktor - 8-10-2006 u 09:31

Uknjizena tri boda i idemo dalje..............istorijska slika na Marakani,svi su pevali himnu,napokon..................napred SRBIJA...

sailor - 8-10-2006 u 11:03

Kako god ko shvatio, ali ja se naježio na početku... Slika - puno mi srce bilo, bre...

dedinlukac - 12-11-2006 u 16:37

sad da vidimo kako ce da prodjemo u sredu protiv Norveshke u prijateljskoj utakmici. Doktore, shto se tiche Jankovica bio si u pravu prebachen je u A selekciju,a kad smo vec kod njega evo neshto shto uvek on moze da lako napravi,a to je da dobije crveni karton!
on je postigao gol za svoj tim Majorku protiv Atletik Bilbaoa,ali je u 84 minutu dobio direktni crveni karton zbog psovanja sudija! Dodushe to je mana svih nashih fudbalera i dalje da pokushavaju da oni dele pravdu...

dedinlukac - 15-11-2006 u 23:54

1:1 Srbija - Norveshka...

freakch - 16-11-2006 u 00:25

e jeb. nisam gledao sprecila me druga smena. Jesu li igrali dobro?

sailor - 16-11-2006 u 00:28

Gledao sam zadnjih 20-tak minuta... Onako, nije loše, stalno napadali naši, ali nekako jalovo... Ne znam kako je bilo pre toga.

freakch - 16-11-2006 u 00:33

bice bolje nadam se , a vazno je da nismo izgubili

dedinlukac - 16-11-2006 u 00:34

ma da, naravno. samo da ne bude poraza i sve ce biti ok

Doktor - 10-3-2007 u 10:35

http://www.rts.co.yu/wupload/demo/jelena-jankovic-712345.jpgNajbolje rangirana srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u treće kolo turnira 'Pacifik Open' u Indijan Velsu, pošto je noćas savladala Amerikanku Šenaj Peri sa 2:0, po setovima 6:1, 6:3.

Jankovićeva očekivano, kao trenutno deveta teniserka na svetskoj rang listi, nije imala problema u duelu sa Perijevom, koja trenutno zauzima 69. poziciju.

To je srpskoj teniserki bio treći trijumf u suretima sa ovom Amerikankom.

U trećem kolu Jankovićeva, koja je u Indijan Velsu sedmi nosilac, takođe ne bi trebalo da ima većih problema pošto će igrati sa boljom iz duela Nemice Martine Miler, 35. igračice sveta, i Amerikanke Majlen Tu, koja je 56.

Ni sa jednom od njih dve Jankovićeva se ranije nije zvanično sastajala. (RTS)

BRAVO.......9. POZICIJA

Doktor - 29-3-2007 u 12:44

Srbija - Portugal.....Sta reci,bravo nasim momcima koji su ,videlo se imali zelju i izgarali.....bravo za Krasica koji je pravio cuda sa njegove strane....bravo i za golmana koji je primio gol,ali spasao dosta toga......ma odigrali smo odlicno,neki su mogli i bolje.....ali dobro je

A posto je naslov SRBIJA.......Novak Djokovic je upravo pobedio Rafael Nadala...trenutno 2. igraca sveta i plasirao se u polufinale(Andrew Murray) i mislim da je blizi tituli nego ikad..................NAPRED SRBINE

Doktor - 1-4-2007 u 00:03

Sta reci...napokon nas teniser u zizi javnosti (svetske),sutra igra finale jednog masters turnira i ima izgeda,tj. vrlo realnu sansu da pobedi.......mislim da ce posle ovog turnira da izadje na bar sedmo mesto,sto je jako veliki uspeh za nas tenis...........NAPRED NOLE.........

dedinlukac - 1-4-2007 u 17:08

leleeeeeeeeeeeeeeeee!

posle katastrofalne utakmice sa kazashtanom, nekako smo se provukli sa portugalcima,ali shta dalje?!?!?!

zigic iskljuchen,a Vidic povredjen i najmanje mesec dana mora miruje pa tek posle moze da pochne sa treninzima!!!

sve neki baksuzluk bre!

Doktor - 2-4-2007 u 16:37

Novak Djokovic je osvojio prvi masters turnir u svojoj karijeri..................sada je 7. na svetu...............i rekao je da je ponosan sto je Srbin

freakch - 24-4-2007 u 18:40

Nikola Zigic prelazi u Barselonu za 12 milona !!!!!!!!!!

Doktor - 21-5-2007 u 12:02

Jelena Jankovic osvojila turnir masters serije u Rimu i sada zauzima 4. mesto na WTA rang listi.....

dedinlukac - 17-6-2007 u 13:24

Mlada reprezentacija Srbije je obezbedila prolaz u polufinale i plasirala se na OI bez obzira na ishod sa Engleskom. Mada bih voleo i njih da pobede kad vec imaju potencijala i dobru igru.
Napred nashi!!!!

SRBIJA!!!

freakch - 21-6-2007 u 13:26

Mlada reprezentacija SRBIJE igra u finalu Evropskog prvenstva protiv domacina Holandije . Nadam se da ce takozvani ORLICI u Subotu postati prvaci EVROPE........
SRBIJA !!!!!!!!!!

dedinlukac - 24-6-2007 u 00:30

.............
postali ali vice shampioni

freakch - 31-8-2007 u 14:11

eee sad je gustooooooo !!!!!!!!!!!

sailor - 4-9-2007 u 12:28

Naši košarkaši izgubili od Rusa u prvom kolu EP u Španiji. Da je drugačija situacija ljutio bih se: na Miličića koji je bio rupa i u odbrani i u napadu, na Gurovića koji nije ''gurao'' u koš onako kako inače ume, na sve naše koji su promašivali bacanja kao početnici... Ma ljutio bih se na mnogo toga, ali...
Ne ljutim se nego kažem - svaka im čast jer su bar došli da igraju i da se bore, i nisu kao one, nazovi ''zvezde'' NBA, ''imali preča posla''.
Da citiram kolumnistu ''Glasa Javnosti'' - ''nadam se da će im jednog dana, kada budu došli sa svojim milionima da otvore ''ekskluzivni lokal'' u elitnom delu grada, neki komunalni inspektor reći - ne može, na tom mestu planirali smo izgradnju terena za basket.''
Svejedno, ovi koji igraju bar igraju srcem, pa se nadam da će ih i krenuti. A i ako ne krene - svaka im čast.

sailor - 5-9-2007 u 12:37

Poraz i od Grka... Ovaj put na produžetke, al je delovalo bolje nego protiv Rusa...

Doktor - 5-9-2007 u 23:03

Citiracu jednog velikog novinara R T M-a. . . bar su dosli da igraju i da se bore i svaka im cast

Doktor - 5-9-2007 u 23:04

Citiracu jednog velikog novinara R T M-a. . . bar su dosli da igraju i da se bore i svaka im cast

sailor - 5-9-2007 u 23:22

Doco, ne znam da l' je ironija ili stvarno mislis, ali sta god da je - tako je...
Ebi ga, prosto ne verujem da se desilo, al desilo se: bije nas cak i Izrael... Strasno....!!!!
Al pravo da ti kazem, ja i dalje nisam ljut na ove sto su igrali, nego na ove sto nisu...

Doktor - 6-9-2007 u 19:52

Ma kakva ironija . . .cuti kad nema San Marina,tek bi mi bilo drago da izgubimo,ne sto mrzim sto sad nismo jaki,vec da se onima u N B A (ciganima) svi u Americi smeju . . . . .

Mila - 9-9-2007 u 04:02

ma pustite vi te sto su u nba nego niko ni rec o tenisu da progovori a ova deca nam osvetlela obraz........

sailor - 9-9-2007 u 17:00

Pa sto se tenisa tice - ja sam bez reci...

stela - 9-9-2007 u 18:10

o tome sam bas i ja razmisljala Mila

sailor - 9-9-2007 u 19:08

Naravno - GLEDAMO DJOKOVICA VECERAS...!!!!

Mila - 9-9-2007 u 19:18

pa tako treba svaka mu cast mali razbija a ameri se zaljubili i u njega a i u one dve lepotice........svaka cast omladini srbije nek nam je ziva, zdrava i vesela......

sailor - 9-9-2007 u 22:59

Gubi 1:0, ali... Mogao bi i da pobedi, samo da se malo oslobodi, mada... 24 hiljade ljudi, koliko vidim, u publici ceo jet set USA, nije lako...
Sta god bilo - svaka cast, ali...
Ma voleo bih da pobedi, ali ako izgubi, necu biti ljut na njega, nego zato sto ce pobednik biti opet onaj feminizirani koji se oblaci kao neki macho (a daleko je od toga)...

sailor - 9-9-2007 u 23:04

Dakle, 4:1 u drugom setu... Idemo maliiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!

sailor - 9-9-2007 u 23:34

i da... 7:6, opet taj brek, gubi nas novak 2:0 u setovima

sailor - 10-9-2007 u 00:00

''I sjajno je sto mozemo imati UVEK neograniceno poverenje u Djokovica'', kaze komentator...
I u pravu je... Mali je dobar... Na kraju krajeva u finalu je...

sailor - 10-9-2007 u 00:36

OK izgubio je... 3:0, mada ne tako glatko kako kaze rezultat: 7:6, 7:6. 6:4... I u redu, samo...
Ameri skroz nejasna nacija...
Srbi obicno navijaju za slabije, a oni...???
Strasno...
Svaka cast, mali...

stela - 10-9-2007 u 05:37

Ma nije uopste bilo glatko, mali je stvarno dobar. Bas mi je zao sto nije pobedio onog naduvenog svajcarca...jbg drugi put.

keva - 10-9-2007 u 09:02

Izgubio, nema veze....mali je super, da su nam i drugi sportisti kao on...

sailor - 10-9-2007 u 14:14

Košarkaši na primer... Hehehehe... Bili nekad, ali ovi sad imaju novi stil... Ne mogu da igraju za reprezentaciju jer ih ''boli zanoktica'', pa ''imaju obaveze prema novoj domovini'', pa ih, najverovatnije, boli mnogo štošta za sve nas zajedno...
Al, dobro, što kaže Djole Balašević - ''Krivi smo mi...''
Eto, toliko...

Mila - 10-9-2007 u 15:16

ovako Novce mali car nije pobedio jaka stvar prvi put probao pa ljudi moji ne moze se nekad iz prve sve zavrsiti, moje iskreno misljenje svaka cast prvi put na tom turniru i stigao do finala pa veliki uspeh nek je ziv i zdrav i bice on prvak us open se igra svake godine ......NAJBOLJI SMO NAJBOLJI i bez prvog mesta .........

freakch - 12-9-2007 u 23:28

PORTUGALIJA - SRBIJA 1-1 .............ima sanse :a040:

Mila - 13-9-2007 u 13:57

idemo daljeeeeeeeeeeee....

stela - 14-10-2007 u 00:50

Djokovic pobedio i juce i danas...:a084:

freakch - 14-10-2007 u 03:52

Sreca moja sto imam nedelju dana odmora .......... JERMENIJA 0 - 0 SRBIJA :bawling::jao: :Censored Emoticon::vuur1:

Doktor - 15-10-2007 u 05:25

Pa cuti ,nismo izgubili...hehehehehehe

keva - 19-10-2007 u 11:14

Ne vredi im ovih 6:1 baš ništa, zar opet da čekamo da neko kiksne i to baš Poljska!

keva - 9-11-2007 u 12:08

Nadam se da ce Ana i Novak da nas obraduju, kad su se ovi,(tamo neki, necu ni ime da im pomenem koliko sam ljuta ) totalno obrukali.

freakch - 22-11-2007 u 16:37

pa za koga cu ja sledece godine da navijam :bawling:

nesto ti se ja razmisljam , nebi bilo lose da svaki nas reprezentativac kad igra za Srbiju obuce dres kluba za koji igra u inostranstvu posto se u ovom dresu SRBIJE i netrude bas nesto narocito ...... mogu da se kladim da ce igrati bolje :duh:

Doktor - 19-1-2008 u 09:57

Jel` gledate kako Tipsa dere Federera.....ajde maliiiii !!!!!!!!

Doktor - 19-1-2008 u 10:59

Znaci dere ga k-o Musa jarca...hahahaha

keva - 21-1-2008 u 12:03

Mislim da je Federeru Tipsarević postao noćna mora.

maki - 22-1-2008 u 00:56

Ali nazalost nije uspeo, dobar je on igrac ali se prilagodjava protivnicima, mislim sa slabijima igra znatno losije nego sa jacima

keva - 22-1-2008 u 10:44

Treba mu još samo malo da se nadje medju prvih 20.

sailor - 25-1-2008 u 12:39

NOVAK DJOKOVIĆ - ROŽE FEDERER VELIKIH 3:0 (7:5, 6:3, 7:6)...

Novak u finalu, Ana u finalu Australian Opena 2008.

Šta reći, ČESTITAMO!!!

keva - 25-1-2008 u 12:49

ČESTITAM!!!
I besnim jer nisam mogla da gledam!

kety - 27-1-2008 u 16:33

Nole VELIKI ŠAMPION Australijen Opena!

http://i104.photobucket.com/albums/m192/katja_bucket/2008_melbourne_31.jpg

Novak Đoković je ŠAMPION Otvorenog Prvenstva Australije u tenisu!

Treći igrač sveta upisan je tako u istoriju svetskog tenisa kao prvi Srbin osvajač nekog Grand Slam turnira!

Nole je u fantastičnom finalu Australijen Opena, i pored gubitka prvog seta od neverovatnog otkrovenja Žoa-Vilfreda Conge, uspeo da se na velika vrata vrati u meč i demonstrira savršenu igru, za pobedu od 3:1, po setovima 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (7:2). Meč na Rod Lejver Areni je trajao tri časa i šest minuta pod okriljem virtuelne atmosfere koja je dopirala sa svih strana.

Finalni dvoboj između Đokovića i Conge počeo je na jedan potpuno neuobičajeni način. Odmah u uvodnom gemu Novak je stigao do brejka prednosti, ali nije uspeo dugo da uživa u istoj, pošto mu je silni Francuz uzvratio istom merom i izjednačio na 1:1. Od tada je dominacija potpuno prešla na stranu Conge, koji je pružio "vanzemaljsku" igru i stavio Novaka u poziciju odbrane. Ključni trenutak dogodio se u desetom gemu na Novakov servis, kada Francuz uspeva da napravi dva, možemo slobodno reći naučno-fantastična poena, koja mu donose dodatnu dozu samopouzdanja da i u nastavku pruži atomski precizan tenis. Prvi set: 6:4 za Congu.

Noćna mora srpskog tenisera nastavila se u drugom setu, u kome Francuz nije štedeo na odličnim servisima i sjajnoj igri u polju. I pored nekoliko nepotrebnih grešaka, ne može se reći da je Novakova igra loša, koliko je Conga, pun energije, efikasno nalazio odgovor na gotovo svaki udarac našeg tenisera. Čudesan preokret dogodio se u teorijski najvažnijem, sedmom gemu, kada atmosfera na Rod Lejver Areni dostiže vrhunac. Nole konačno oduzima servis rivalu i prelazi u vođstvo, 4:3. Uloge se potpuno menjaju i sada Novak dobija epitet nemilosrdnog diktatora, koji sve konce drži u svojim rukama, za osvajanje drugog perioda igre rezultatom 6:4.

Nakon što je poravnao rezultat u setovima na 1:1, Novak je, nošen krilima publike i samopouzdanja, u trećem gemu trećeg seta došao do izuzetno važnog brejka, da bi u narednom povećao prednost na 3:1. Ovaj brejk bio je ulaznica za osvajanje drugog uzastopnog seta, nakon iskorišćene sedme brejk-set lopte u poslednjem maratonskom gemu. Rezultat: 6:3.

Rapsodija trećeg nosioca turnira nastavlja se u četvrtom setu. Novak je gotovo bez problema osvajao gemove na svoj servis, dok je fracuski teniser, trenutno 38. na svetskoj rang listi, pružao maksimum, jer mu ništa drugo u tim trenucima nije preostalo. S obzirom da brejkova nije bilo na obe strane, taj-brejk je odlučio pobednika seta, u ovom slučaju i velikog šampiona. Đoković je greškama Conge poveo 2:0, zatim pravio poene za 4:1, da bi dvostrukom servis greškom protivnika došao na praktično nedostižnih 5:1. Francuz je uspeo da osvoji još jedan poen, a onda je forhend udarcem u aut potpisao predaju!

http://i104.photobucket.com/albums/m192/katja_bucket/2008_melbourne_33.jpg

Na kraju Novak je, po običaju, bio veliki i na podijumu:
"Hvala mom boksu koji me je podržavao ne samo ove dve nedelje već ceo život. Posle toga moram da se zahvalim Džou. On je bio fantastičan i da je osvojio turnir to bi bilo apsolutno zasluženo. Znam da biste i vi više voleli da je on pobedio. To je u redu, hvala i vama bili ste zaista fantastični", šarmantno je rekao Novak sa peharom u rukama za osmehe 15.000 ljudi na tribinama i buran aplauz publike u Melburnu.

Đoković se specijalno zahvalio ogromnoj podršci srpskih navijača, kako u Melburnu, tako i za podršku koju je dobijao iz Srbije:

"Hvala vam svima. Mogu samo da zamislim kakva je sada ludnica kod kuće. Ponosan sam što sam prvi Srbin sa gren slem titulom. Volim vas sve", poručio je Đoković na ceremoniji dodele pobedničkog trofeja.

"Žo, odigrao si neverovatan turnir i da si pobedio, bilo bi zasluženo i to", dodao je srpski teniser.

Najvećim uspehom u dosadašnjem toku karijere, trijumfom na prvog Grand Slam turniru u 2008. godini, Novak će se sutra opasno približiti liderima ATP liste, Rodžeru Federeru, i Rafaelu Nadalu, koji su spakovali kofere u polufinalu zahvaljujući finalistima.

Pored 1000 ATP poena, koji su pripali Novaku kao pobedniku turnira u Melburn Parku, povećaće se i stanje na bankovnom računu srpskog tenisera za ogromnih 1.400.000 australijskih dolara.

Cestitke Nole!

Mila - 27-1-2008 u 22:06

celu noc nisam spavala ali se isplatilo........BRAVO MAJSTORE SAMO TAKO NASTAVI........ Cestitke i Ani i svaka cast svim nasim mladim ljudima koji se bave tenisom osvetlese nam obraz......:a040:

Doktor - 28-1-2008 u 08:16

Citat:
Originalno postavio/la kety
Nole VELIKI ŠAMPION Australijen Opena!

http://i104.photobucket.com/albums/m192/katja_bucket/2008_melbourne_31.jpg

Novak Đoković je ŠAMPION Otvorenog Prvenstva Australije u tenisu!

Treći igrač sveta upisan je tako u istoriju svetskog tenisa kao prvi Srbin osvajač nekog Grand Slam turnira!

Nole je u fantastičnom finalu Australijen Opena, i pored gubitka prvog seta od neverovatnog otkrovenja Žoa-Vilfreda Conge, uspeo da se na velika vrata vrati u meč i demonstrira savršenu igru, za pobedu od 3:1, po setovima 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (7:2). Meč na Rod Lejver Areni je trajao tri časa i šest minuta pod okriljem virtuelne atmosfere koja je dopirala sa svih strana.

Finalni dvoboj između Đokovića i Conge počeo je na jedan potpuno neuobičajeni način. Odmah u uvodnom gemu Novak je stigao do brejka prednosti, ali nije uspeo dugo da uživa u istoj, pošto mu je silni Francuz uzvratio istom merom i izjednačio na 1:1. Od tada je dominacija potpuno prešla na stranu Conge, koji je pružio "vanzemaljsku" igru i stavio Novaka u poziciju odbrane. Ključni trenutak dogodio se u desetom gemu na Novakov servis, kada Francuz uspeva da napravi dva, možemo slobodno reći naučno-fantastična poena, koja mu donose dodatnu dozu samopouzdanja da i u nastavku pruži atomski precizan tenis. Prvi set: 6:4 za Congu.

Noćna mora srpskog tenisera nastavila se u drugom setu, u kome Francuz nije štedeo na odličnim servisima i sjajnoj igri u polju. I pored nekoliko nepotrebnih grešaka, ne može se reći da je Novakova igra loša, koliko je Conga, pun energije, efikasno nalazio odgovor na gotovo svaki udarac našeg tenisera. Čudesan preokret dogodio se u teorijski najvažnijem, sedmom gemu, kada atmosfera na Rod Lejver Areni dostiže vrhunac. Nole konačno oduzima servis rivalu i prelazi u vođstvo, 4:3. Uloge se potpuno menjaju i sada Novak dobija epitet nemilosrdnog diktatora, koji sve konce drži u svojim rukama, za osvajanje drugog perioda igre rezultatom 6:4.

Nakon što je poravnao rezultat u setovima na 1:1, Novak je, nošen krilima publike i samopouzdanja, u trećem gemu trećeg seta došao do izuzetno važnog brejka, da bi u narednom povećao prednost na 3:1. Ovaj brejk bio je ulaznica za osvajanje drugog uzastopnog seta, nakon iskorišćene sedme brejk-set lopte u poslednjem maratonskom gemu. Rezultat: 6:3.

Rapsodija trećeg nosioca turnira nastavlja se u četvrtom setu. Novak je gotovo bez problema osvajao gemove na svoj servis, dok je fracuski teniser, trenutno 38. na svetskoj rang listi, pružao maksimum, jer mu ništa drugo u tim trenucima nije preostalo. S obzirom da brejkova nije bilo na obe strane, taj-brejk je odlučio pobednika seta, u ovom slučaju i velikog šampiona. Đoković je greškama Conge poveo 2:0, zatim pravio poene za 4:1, da bi dvostrukom servis greškom protivnika došao na praktično nedostižnih 5:1. Francuz je uspeo da osvoji još jedan poen, a onda je forhend udarcem u aut potpisao predaju!

http://i104.photobucket.com/albums/m192/katja_bucket/2008_melbourne_33.jpg

Na kraju Novak je, po običaju, bio veliki i na podijumu:
"Hvala mom boksu koji me je podržavao ne samo ove dve nedelje već ceo život. Posle toga moram da se zahvalim Džou. On je bio fantastičan i da je osvojio turnir to bi bilo apsolutno zasluženo. Znam da biste i vi više voleli da je on pobedio. To je u redu, hvala i vama bili ste zaista fantastični", šarmantno je rekao Novak sa peharom u rukama za osmehe 15.000 ljudi na tribinama i buran aplauz publike u Melburnu.

Đoković se specijalno zahvalio ogromnoj podršci srpskih navijača, kako u Melburnu, tako i za podršku koju je dobijao iz Srbije:

"Hvala vam svima. Mogu samo da zamislim kakva je sada ludnica kod kuće. Ponosan sam što sam prvi Srbin sa gren slem titulom. Volim vas sve", poručio je Đoković na ceremoniji dodele pobedničkog trofeja.

"Žo, odigrao si neverovatan turnir i da si pobedio, bilo bi zasluženo i to", dodao je srpski teniser.

Najvećim uspehom u dosadašnjem toku karijere, trijumfom na prvog Grand Slam turniru u 2008. godini, Novak će se sutra opasno približiti liderima ATP liste, Rodžeru Federeru, i Rafaelu Nadalu, koji su spakovali kofere u polufinalu zahvaljujući finalistima.

Pored 1000 ATP poena, koji su pripali Novaku kao pobedniku turnira u Melburn Parku, povećaće se i stanje na bankovnom računu srpskog tenisera za ogromnih 1.400.000 australijskih dolara.

Cestitke Nole!

Kety jel ovo ti napisa il' ga prekopira ?????

stela - 28-1-2008 u 08:24

e bas mi je drago ... i ja sam gledala

keva - 28-1-2008 u 11:12

Ovo je fantastično, uživala sam i imala predosećaj da će Novak pobediti.

freakch - 28-1-2008 u 15:00

Momak je prva liga, svaka cast NOLE .
Nenad Zimonjic je takodje osvojio turnir ali u parovima. Ana je sama sebe pobedila u finalu, ali njeno vreme tek dolazi kuci se vraca sa drugom pozicijom na svetskoj rang listi . Jelena je takodje dobro igrala ali malo joj je i srece falilo, ihhhhh kakvo bi to finale bilo Jelena i Ana. CESTITKE Noletu ,Ani, Jeleni i Nenadu

Jeca - 28-1-2008 u 22:09

Nole je sjajan teniser!!!! Cestitam Noleeeeeeeee....mada Ana, Jelena, Tipsarevic, Zimonjic su se takodje sjajno pokazali. Pogotovo Ana!
Nocima spavala nisam i ubila me je vremenska razlika. Legnem u 6, ustanem u 8, ali popodnevni drem mi pomalo presao u naviku, hehehehehe.

Doktor - 31-1-2008 u 11:27

Rafa nikad bliže Federeru, ali...
Đoković i Nadal opasno prete Federeru, ali Roger može biti miran. Na martovskim mastersima brani samo 80 (!) bodova, Rafa 625, a Novak 850. Potom slede teški "zemljani" dani za mladoga Španca. Od 21.aprila do 18. maja na rasporedu su, bez predaha, turniri u Monte Carlu, Barseloni, Rimu i Hamburgu. Nadal brani čak 1650 bodova. Federer 925, a Đoković samo 325. Ostaje sedam dana stanke i Rafa u RG-u mora sačuvati 1000, Rog 700, a Nole 450 bodova. Švajcarcu se još računa 300 bodova u Dubaju, Špancu 75 na istomu turniru, a Noletu 385 (Estoril, Dubaj, Rotterdam). Dakle, do 8. juna, kada se igra finale Rolanda Garrosa, Federer brani 2005, Nadal 3350, a Đoković 2010 bodova. To znači da Nadal o prvomu mjestu može samo sanjati,pogotovo zbog činjenice da ga od gubitka drugoga mesta, ako ga ne dokrajče ozlede, mogu spasiti samo neočekivani Noletovi posrtaji.

Zanimljivo sumiranje predstojeceg dela sezone !!!

keva - 1-2-2008 u 11:52

Sutra Srbija pozdravlja Novaka na platou ispred Skupštine - verujem da će ga još mnogo puta dočekivati tako.Dečko je stvarno pravi sportista i šta još reći - BRAVO MAJSTORE!

keva - 24-3-2008 u 14:25

Kako beše onaj turnir Srbija Vels?

St.Rudnoglavski - 24-3-2008 u 19:23

Beše indijanski Vels, mada bi se Ameri sada obračunavali sa nama kao nekada sa Indijancima.

sailor - 1-6-2008 u 21:15

Srbija - svet: 13:0 u setovima, 80:40 u gemovima!

Autor: Blic online 01.06.2008 - 17:34

Srpski teniseri su imali fantastičan dan na Rolan Garosu, njih šestoro je izlazilo na teren, svo šestoro su pobedili i to bez izgubljenog seta! Ubedljivo najbolja bila je Ana Ivanović koja svojoj rivalki Petri Četkovskoj nije prepustila ni gem - 6:0, 6:0 za samo 54 minuta igre. Jelena Janković se plasirala u četvrtfinale pobedom nad Poljakinjom Angješkom Radvanskom 6:3, 7:6, Zimonjić je sa Nestorom odradio rutinski posao, Vemić i Soareš su iznenadili u dublu, juniorka Bojana Jovanovska je pobedila u prvom kolu, a briljantnu seriju naših igrača završio je Novak Đoković pobedom na Šatrijeu nad Pol-Anri Matjuom sa 6:4, 6:3, 6:4. Teniseri iz Srbije su danas odigrali ukupno 13 setova, ni jedan nisu izgubili i to uz neverovatan skor od 80:40 u gemovima!

sailor - 3-6-2008 u 22:06

Najbolje srpske teniserke Ana Ivanović i Jelena Janković boriće se za plasman u finale, a vrlo verovatno i za prvo mesto na WTA listi, nakon današnjih izvrsnih mečeva na Rolan Garosu. Ana Ivanović se plasirala u polufinale Otvorenog prvenstva Francuske nakon što je u dva seta (6:3, 6:2) savladala švajcarku teniserku Pati Šnider. "Džej Džej" je igrala protiv iznenađenja turnira Suarez Navaro, ali joj nije dopustila da se razmaše - 6:3, 6:2. Posle Ane, a pre Jelene i Novak Đoković je stigao do najbolja četiri u Parizu, teškom pobedom nad odličnim letonskim tinejdžerom Ernestsom Gulbisom sa 7:5, 7:6 (3), 7:5. Na žalost, nećemo imati i srpsko polufinale u dublu, nakon večerašnjeg poraza para Tipsarević - Troicki.
Ranije danas, srpski teniser Nenad Zimonjić i beogradski Kanađanin Danijel Nestor plasirali su se u polufinale dublova pošto su u četvrtfinalu pobedili belgijski par Stiv Darsis - Olivije Rokus sa 6:1, 6:4.
Zimonjić i Nestor se na žalost neće u polufinalu sastati sa srpskim teniserima Jankom Tipsarevićem i Viktorom Troickim. Dejvis kup reprezentativci Srbije izgubili su od Rusa Dmitrija Tursunova i Igora Kunjicina sa 6:3, 6:4 u poslednjem meču današnjeg programa na "Lenglenu".
Polufinale muškog dubla je sa svojim partnerom Brazicem Soarešom već obezbedio Dušan Vemić.
Zimonjić je danas obezbedio i plasman u 3. kolo miksa, gde je postavljen za prvog nosioca u paru sa Katarinom Srebotnik. Njih dvoje su bez mnogo problema savladali kombinaciju Dominika Cibulkova – Gael Monfis rezultatom 6:2, 6:3.

(izvor blic.co.yu)

sailor - 5-6-2008 u 17:34

Srpska teniserka Ana Ivanović drugu godinu zaredom plasirala se u finale Otvorenog prvenstva Francuske u Rolan Garosu, pošto je danas u polufinalu pobedila Jelenu Janković rezultatom 6:4, 3:6, 6:4, a u finalu će igati protiv Ruskinje Dinare Safine.

Ovom pobedom Ivanović je postala prva srpska teniserka koja je stigla do prvog mesta na WTA listi. Ulaskom u finale, ona je odbranila prošlogodišnje poene i sada ima 3.822 boda, 16 više od Ruskinje Marije Šarapove.

Janković je takođe odbranila poene koje je osvojila prošle godne u Rolan Garosu i zadržala je treće mesto na listi sa 3.755 poena.

(izvor www.rts.co.yu)

Dodatak: U finalu Rolan Garosa je i dubl Zimonjic-Nestor.

piki - 5-6-2008 u 22:26

:bouncy: Bravoooo za Anu, odavno je usla u istoriju i svetskog , a posebno srpskog tenisa!!!
Mislim da bi bilo neposteno bilo sta sada ruzno reci za Jelenu i ona je nasa carica na koju treba da bude ponosna cela Srbija!!!

MA CARICE SU OBE, ISKRENE CESTITKE OBEMA!!!!:P

sailor - 27-6-2008 u 22:56

Sta reci... Vimbldon 2008. nije bas neki... Ispao Novak, ispala Ana...

Cekamo da vidimo sta ce uraditi Jelena i Tipsa...

sailor - 5-7-2008 u 21:29

Srpski teniser Nenad Zimonjić pobednik je Vimbldona u konkurenciji dublova. On je zajedno sa Kanađaninom Danijelom Nestorom savladao devete nosioce Jonasa Bjorkmana i Kevina Alijea rezultatom rezultatom 7:6, 6:7, 6:3, 6:3. U prva dva seta nije bilo brejka, ali su Nestor i Zimonjić u trećem i četvrtom u ranim fazama seta pravili brejkove, a potom kontrolisali situaciju na terenu. Nenadu je ovo prva Gren slem titula u muškom dublu u karijeri. (B92)

http://www.b92.net/news/pics/2008/07/1280141798486fc3d61425d931335062_big.jpg

sailor - 7-7-2008 u 18:47

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je u Novom Sadu nacionalni tim Brazila rezultatom 3:2, po setovima 20:25, 18:25, 25:23, 25:20, 15:11, u 8. kolu grupe A Svetske lige.

Srbija je tako ostvarila treću pobedu ove sezone i zadržala izglede za plasman na završni turnir Svetske lige, koji se održava u Rio de Žaneiru. Sledećeg vikenda naš tim ugostiće Venecuelu u Beogradu i Nišu, 11. i 13. jula.

Četvrti put u ovogodišnjem takmičenju Srbija i Brazil igrali su taj-brejk, a Srbija je konačno ostvarila pobedu, prvu posle punih sedam godina nad svetskim i olimpijskim šampionima i pobednicima Svetske lige. (B92.net)

http://www.b92.net/news/pics/2008/07/1299293114487136b123d4e242111703_big.jpg

sailor - 3-8-2008 u 01:43

Nemam pojma zasto jos uvek (cini mi se) nemamo otvorenu temu tenis...
Ali...
Novak Djokovic dobio Nadala u polufinalu u Sinsinatiju, 6:1, 6:4...
Prosto, covek pomisli - ovaj mali igra samo kada igra protiv velikih... A od ove ''buranije'' gubi vec mesecima...
A sta reci, valjda takav mentalitet...
Svaka cast...!

sailor - 13-10-2008 u 11:52

Jelena Jankovic prva na WTA listi...

Vredno pomena.

keva - 13-10-2008 u 13:07

I ostaće prva do kraja godine!

sailor - 18-1-2009 u 01:28

Da se razumemo, ima mnogo velikih sportskih dogadjaja poslednjih dana... I prilicno uspeha za srpski sport (kosarka, vaterpolo, donekle tenis...)
Ali...
Mene su ipak najvise obradovali rukometasi veceras...
Vec smo zaboravili i prezalili taj sport, sve one sramne povratke pognutih glava, ruznu igru i jos ruznije rezultate poslednjih godina...
Kako one poslednje generacije nismo docekivali, tako da skoro ove momke koji su otisli na SP u Hrvatskoj nismo ni ispratili...
Priznajem, nisam gledao rukomet jos od kraja devedesetih, kada smo dodirnuli dno...
I sedoh veceras da gledam nase protiv Egipta, u prvoj utakmici na SP, tek zato sto nisam imao pametnija posla... I odusevio sam se... Ali zaista... Ok, i dalje ne verujem da mozemo da uradimo ne znam sta, ali druge stvari su me odusevile... Timska igra, svi igraci (i prva postava i oni sa klupe) dali su bar po gol... Ne igraju vise kao babe, nego jure i ginu po terenu... Trce, igraju brz i moderan rukomet... Razbili su Egipat (koji nije naivna reprezentacija) sa 30:22... Zbog svega toga, oni jesu nesto sto me je najvise odusevilo u poslednje vreme... Kazem, verovatno (a opet ko zna) nece do medalje, ali, da budem iskren, secajuci ih se od pre par godina, nisam ocekivao ni da ce dobiti Egipat... Dakle, cak i ako ne urade nista, uradili su vec mnogo, lepo ih je gledati, nisu vise one ''babe'' koje se vuku po terenu i gube od pacera...
Pomislio sam na trenutak da su ovi klinci stvarno pravi legionari, kako volimo da kazemo za sportiste... Ali ovi su to u pravom smislu te reci... Skoro da nismo ni culi kako su se pripremali, gotovo da ne znamo kada su otisli, otisli su u zemlju u kojoj im nimalo nece biti lako da igraju, i tamo su pokazali i hrabrost i srce i lepotu igre...
Sutra (odnosno veceras) u 20.15 protiv Danske... Jedva cekam...

sailor - 18-1-2009 u 22:45

Joooj... Bez reci sam... Da se razumemo, da me je neko pre utakmice pitao da li je OK da izgubimo sa jedan razlike, rekao bih bez razmisljanja da jeste... Danska je jedna od najjacih reprezentacija na tom SP, juri medalju...
Ali sada... Uzasno mi je zao, imali smo ih, mogli smo da ih dobijemo...
Sto zapravo znaci: do ove utakmice pitali smo se gde smo u gotovo zaboravljenom rukometu, posle ove utakmice znamoe gde smo - medju najboljima...!!!
Svaka cast momcima, bili su sjajni... Nisu ''bili'', SJAJNI su...!!!
Svaka cast, jos jednom...

sailor - 19-1-2009 u 23:55

:burglar::burglar::burglar:

Na zalost, posle Brazila moram da ucutim po ovom pitanju...

:a080::a080::a080:

zeka - 21-1-2009 u 13:06

hehehehehe.... mi ''srbi" i ostali... lol

Belovanovic - 21-1-2009 u 16:11

Nema opravdanja, ono protiv Danske je sramota! Imali smo pobedu ali ushla voda u ushi i cao djaci! Nema respekta prema protivniku, samo gazi do cilja!

I dokle ce nam sudije biti jednini krivci?