RTM Forum - Facebook i MySpace (original)

Facebook i MySpace
Belovanovic - 29-11-2008 u 15:56

Svedoci smo da ove dve pojave, posebno facebook, sve vishe i vishe uzimaju maha. Urednici drugog su chak rekli da ce , zbog prezauzetosti servera, pocheti da ukidaju neaktivne ili slabo aktivne naloge.

Da li koristite neki od ova dva servisa, vashe mishljenje o istima i o tome zashto su toliko popularni?

Chisto da ne prichamo samo o politici. ;)

Rokerka - 30-11-2008 u 22:31

ja koristim i jedno i drugo..ali vise sam na space-u nego na face-u....ne znam,face me nekako smara,ne znam zasto...a na space-u sam po ceo dan i celu noc,i dosta njih sam upoznala pa cak i uzivo :)mnogo dobra stvar :a084:

maraja.b - 8-12-2008 u 19:21

Imam profil i na jednom i na drugom....s tim da mnooogo vise koristim Facebook. Mislim da pomama za Myspace-om polako jenjava upravo zbog Facebook-a, jer kako sam cula da ga zovu (facebook) 'knjiga istine', zato sto se ljudi predstavljaju pod pravim imenom i prezimenom (ima izuzetaka), dok na Myspace-u koriste pseudonime. Nije to jedina stvar, ali je jedna od.... Stvarno ne bih mogla da objasnim fenomene zvane Myspace i Facebook, ali i sve zavisi zasto ih neko koristi. Mislim da je generalno problem u tome sto postajemo sve asocijalniji i ovi sajtovi nam pomazu da se osecamo malo slobodnije u izrazavanju. Necu da me pogresno shvatite, vise volim 'live' kontakt nego ovo, ali vidim neke prednosti u ovom vidu komunikacije. E da....zasto su toliko popularni....pa zato sto smo svi mi pomalo voajeri, sve nas zanima gde je ovaj bio, s kim, kako, zasto, ko su mu prijatelji itd itd.....A mislim da se takvi sajtovi uglavnom koriste da bi se 'pokazao'......Uh, aj dosta sad, bas sam ga usitnila :blush:

Belovanovic - 12-12-2008 u 22:06

I ja takodje koristim oba. Spejs profil sam napravio kad sam uzeo net i u pochetku mi je bio skroz dobar, stalno sam visio tamo.
Imao sam totalnu averziju prema Fejsu, obzirom da su se svi zhivi u mojoj okolini isprimali. I onda, ajde reko da vidim shta je tu toliko senzacionalno...

- Na prvi pogled, dizajn - totalni krsh, nepregledan skroz. Spejs ipak pruzha mogucnost da sredish profil i stavish pozadinu koja ti odgovara, kao i da malo nabudzish profil raznim aplikacijama (A da nisu razni kvizovi, pitanja i milka chokolade) 1:0 za Spejs.

- Funkcionalnost (Spejs je pregledniji, ima bolje opcije. Postoji mogucnost chata ali samo ako je opcija na profilu ukljuchena, dok je na fejsu chat standardan). Tesnih 1:1.

- Pristupljivost (Fejs strashno baguje zbog zakrchenosti servera, dok ne na spejsu to jako retko deshava). 2:1 za spejs.

- Namena (Spejs mozhe biti koristan za promociju npr. nekog muzichara zbog opcije plejera, dok kod fejsa to nije sluchaj. Ali zato sam preko njega stupio u kontakt sa dosta ljudi sa kojima se nisam chuo ni video duuugo vremena, bash zbog imena i prezimena). 2: 2 i sudija svira kraj!

U svakom sluchaju, svaki ima svoje poklonike. Tehnologija se razvija, neke stvari koje su bile pojam su nam sve dostupnije. To za asocijalnost se donekle slazhem.

DANICA - 15-12-2008 u 19:48

Ja ne koristim ni jedno ni drugo videla sam kako izgleda ne treba mi, ne interesuje me, ne provodim na internetu mnogo vremena i ne volim mesta gde se tako velika masa skuplja. Sasvim mi je dovoljna internet adresa ako baš nekome zatrebam...

maraja.b - 16-12-2008 u 21:52

Citat:
Originalno postavio/la Belovanovic
- Na prvi pogled, dizajn - totalni krsh, nepregledan skroz. Spejs ipak pruzha mogucnost da sredish profil i stavish pozadinu koja ti odgovara, kao i da malo nabudzish profil raznim aplikacijama (A da nisu razni kvizovi, pitanja i milka chokolade) 1:0 za Spejs.

S time se slazem. Mada nisam imala volje da pravim nesto spektakularno od profila......

Citat:
- Funkcionalnost (Spejs je pregledniji, ima bolje opcije. Postoji mogucnost chata ali samo ako je opcija na profilu ukljuchena, dok je na fejsu chat standardan). Tesnih 1:1.

Meni je recimo Space totalno nepregledan, uopste se ne snalazim na njemu, i opcije nisu nista specijalno, ali dobro to je vec individualna stvar.

Citat:
- Pristupljivost (Fejs strashno baguje zbog zakrchenosti servera, dok ne na spejsu to jako retko deshava). 2:1 za spejs.

Nisam primetila, desava mi se na Spejsu da cekam izvesno vreme dok ucita stranicu....

Citat:
- Namena (Spejs mozhe biti koristan za promociju npr. nekog muzichara zbog opcije plejera, dok kod fejsa to nije sluchaj.

I sa ovime se slazem, to je upravo ono pitanje "Zasto koristis?", ili narodski "Sta ce ti?", o muzicarima se upravo informisem preko Spejsa i ima dobru stvar sto moze da se postavlja kalendar gostovanja. Face je vise privatan, tj povezan si sa ljudima koje poznajes i sa kojima se druzis.

Devedesetpet odsto ljudi sa kojima se druzim face-u, druzim se i poznajem u nevirtuelnom svetu, ove ostale ne znam ni zasto sam prihvatila O-o.

Ali posto nemam takvih potreba koje Spejs nudi, dajem prednost Facebooku :), ali nemam nista protiv Spejsa, da imam verovatno ne bih pravila profil na njemu. ;)

Rokerka - 17-12-2008 u 02:19

ja sam i dalje za spejs :P

maraja.b - 17-12-2008 u 02:50

Ijaaao, bolje da nista nisam pisala :bored:

Rokerka - 17-12-2008 u 02:54

hahahhaa :P

carissima - 22-5-2009 u 12:15

Roki,sta koristis??? :question: Myface? http://i457.photobucket.com/albums/qq298/bakuta/Smajlimalasmijeh.gif

maraja.b - 22-5-2009 u 23:46

Ili Spacebook? :D

freakch - 23-5-2009 u 22:29

e namam vala ni jedno ni drugo :bisou:

Rokerka - 26-5-2009 u 00:24

:jao::jao::jao:

koristim i jedno i drugo,ali sam i dalje vise na spejsu :)

Sneza - 10-7-2009 u 21:48

Ja sam na facebook-u, ali razmisljam da se odjavim, jer cujem da ima zloupotreba.

Nemojte stavljati vase licne fotografije, posebno nemojte stavljati slike vase dece, jer se to moze itekako zloupotrebiti.

Jeca - 10-7-2009 u 23:50

Zasto ne stavis setting da samo prijatelji mogu da ti vide slike, tako da i kad ih neko prokomentarise a pojavi se nekome ko nije tvoj prijatelj, da je njihov prijatelj recimo prokomentariao(jer imate zajednicke prijatelje), oni i dalje ne mogu da vide tvoje slike, jer si stavila privacy setting. A ako se nakon toga i dalje plasis zbog zloupotrebe, savetujem da prijatelje pazljivije biras :))) (mislim na to, da one koje ne poznajes, mozda nije pametno stavljati za prijatelje...u suprotnom, nema brige ako imas prave prijatelje).

uzgred, ja sam facebook junkie...myspace nemam :)

Sneza - 15-7-2009 u 21:37

Jeco, znam ja to. Nije jedini problem postavljanje fotografija.
Facebook ima uvid u privatnost. Znam, recice te da niko ne garantuje sigurnost, dok ste na netu, ali ovo je nesto drugo.
Sa facebook-a tesko je i da se odjavis. Ja nisam pokusala da se odjavim, ali znam slucaj jednog mog poznanilka, koji je vise od 20 dana mucio muku sa odjavom.
Gomilu pitanja su mu postavili: zasto hoce odjavu?, da li je siguran da to zeli?, rok od nekoliko dana da razmisli... i slicne nebuloze.

Mila - 16-7-2009 u 19:41

prosto i jednostavno samo klikni na link Snezo... submit i to je to nema ga vise za par nedelja, moj sin ga je pitaj boga koliko puta brisao....proradi mu luda buba i skine ga i onda napravi posle izvesnog vremena novi racun i tako u krug, ne vidim da je to nesto komplikovano....

http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Rokerka - 30-10-2009 u 00:06

ja i dalje koristim i jedno i drugo :) hahaa....:lol2:

Jeca - 14-1-2011 u 22:51

Ja sam i dalje na FB samo...MS nikada nisam ni imala...

Mila - 14-1-2011 u 23:09

Citat:
Originalno postavio/la Jeca
Ja sam i dalje na FB samo...MS nikada nisam ni imala...

a sto nisi xaxaxaxaxa

Jeca - 14-1-2011 u 23:10

pa ne mislim da imam toliko snage i energije.....a boga mi ni vremena! :duh:

Mila - 14-1-2011 u 23:13

ma ja i zaboravila na sve to zeno hahahaha cak i na fejs ne ulazim ako me neko ne cimne na mobilni ko sto si ti malopre hehehehehe.....

Jeca - 14-1-2011 u 23:15

e tako vidis...volim kad si za mene uvek dostupna! volim te vanilice moja <3 Da znas da si mi nedostajala i ovde i onde i svuga...kokosko moja...ljubi te tvoja guscica :***********

Mila - 14-1-2011 u 23:28

:jao: ovo cudo mi je najvise nedostajaloooo....e stvarno jecko ne pamtim kad smo se poslednji put cule, bas sam se olenjila ne posecujem net i kad sam tu nisakim se ne druzim (sram da me bude).....ljubim i ja tebe guskice moja.....

sad ce da pocnu da nam lupaju packe za ovo nase :010: druzenje :lol2:

Jeca - 15-1-2011 u 21:49

mogu da se zakunem da ovde fali sve pa i ''off topic'' :))) oprosteno nam je garant. :spin:

Mila - 15-1-2011 u 22:09

Citat:
mogu da se zakunem da ovde fali sve pa i ''off topic'' :))) oprosteno nam je garant. :spin:

e moj jecko kad nema macaka i misevi kolo vode :whistle:

DANICA - 20-2-2011 u 00:37

Volim fejs!!!!

Rokerka - 15-11-2011 u 03:41

i ja volim da igram poker xD:frog:

Doktor - 9-12-2011 u 03:06

Citat:
Originalno postavio/la Mila
Citat:

Gde ste macke.... stig'o Zdravko Colic....:jao::jao:

Rokerka - 23-12-2011 u 15:36

:hehehe::hehehe::hehehe:

Mila - 10-9-2012 u 18:06

Citat:
Originalno postavio/la Doktor
Citat:
Originalno postavio/la Mila
Citat:

Gde ste macke.... stig'o Zdravko Colic....:jao::jao:

Ene ko se to bio javio.....Zdravko pa gde si ti jel te pustila zena da se javis :whistle:

Renata - 11-9-2012 u 16:55

:jao::jao::jao::jao::jao::jao::jao::jao::jao::jao::jao::jao::jao:

NalCo - 28-2-2013 u 08:31

eee , zbog toga nema nikog na forumu :a080: