RTM Forum - Cime smo zeleli da se bavimo..... (original)

Cime smo zeleli da se bavimo.....
libi - 6-10-2007 u 12:58

Dakle, kada ste bili mali , zeleli ste da se bavite...
godine su ucinile svoje, i danas se bavite...

http://i220.photobucket.com/albums/dd42/libi_73/osito.gif

stela - 6-10-2007 u 15:08

Ajde ja prva da probijem led

Eeeeeeeee pusti snovi...

Ja sam htela da budem nastavnica i predajem biologiju...to je bio jedan od mojih omiljenih predmeta u skoli i oduvek sam zelela da naucim da sviram neki instrument s obzirom da nisam imala mogucnosti (tako je to kad zivis na selu) da putujem stalno za Mpek u muzicku skolu otpala muzika.
Zavrsila sam metalurski, ucila ovde za frizera i radila otprilike 3 godine, zatim u prodaji i EDV jedno 10 godina. Posle toga sam zavrsila sestomesecni kurs (racunovodjstvo i jod neke dodatne stvari za biro kupovina-prodaje itd.) i od svega toga trenutno nista ne radim...sad sam se bacila na slikarstvo http://www.cosgan.de/images/smilie/haushalt/k035.gif hihihihi videcemo sta ce od toga da bude.

modseti - 6-10-2007 u 17:41

necete verovati ali ja sam oduvek zelela da budem novinar...

pa eto, tako...

libi - 6-10-2007 u 17:45

malo je onih kojima se zelja ostvari...
eto, tako..
Bravo!:whistle:

pan - 6-10-2007 u 17:51

ja kad razmislim bas i ne mogu da se setim sta sam hteo da budem, mislim osim onih
uobicajenih zelja kao sto su fudbaler ili policajac..., ali sad kad razmislim voleo bi da sam ucio za advokata

modseti - 6-10-2007 u 17:52

policajac?
O-o

pan - 6-10-2007 u 17:55

modi si zaboravila da sam ja odrastao u becu, ovde bre vole policajce:whistle:

libi - 6-10-2007 u 17:58

hteo si da te vole ?
:bouncy:

modseti - 6-10-2007 u 17:59

... a da...

izvini, ja zaboravila...

:a040:

libi - 8-10-2007 u 17:17

Postavila sam temu...
Ja sam htela da budem buldozerista, kranista, da vozim veliki kamion...
Uglavnom , stvar je bila u tome da su me fascinirale masine koje imaju moc da prenose velike terete, da pomeraju ogromne kolicine zemlje sa jednog na drugi kraj, koje ciste sneg...i slicno.
I dan danas gledam u takve stvari sa odusevljenjem:1luvu:
Onda su roditelji ucinili svoje, obrusio se fakultet na mene, nisam bila neki student, ipak, izborih se sa tim "velikim zivotnim iskustvom", na svoju, mislila sam srecu, ono, na zalost, svako lice ima ruzno nalicije...
Jedva se zaposlih, tamo gde me jedva primise.Prvi posao. Skola.Pravnik medju profesorima.Oni nose dnevnik, ja ne nosim nista.Kao i da me nema...
Ubrzo shvatam da mi diploma puno ne znaci, vec mi samo stvara probleme.Doduse, danas nikom i ne trebaju diplome i diplomirani ljudi.Svi su subjektivno pametniji nego sto zaista jesu.Onda donesem odluku : "Nema da me nema... Ima da me ima..."
Sedim u kancelariji, cutim, radim i razmisljam ... "da mi je jedan veliki kamion , sve bi ja njih pregazila..."

http://www.vrelegume.co.yu/slike/152/long250.jpg

Jeca - 8-10-2007 u 18:39

Ja sam oduvek htela sa decom da radim. Vaspitacica, uciteljica...najveca zelja bese pedijatar (kad sam vec starija bila). Nisam imala uslova nazalost, tako da sam krenula u skolu za business management. Morala sam da imam oko 100 radnih sati (prakse) da bih diplomu dobila pa sam zamolila komsinicu Biljanu da me zaposli kod stomatologa, gde je i sama radila, kako bih sa njom malo radila racunovodstvo. Pocela sam da radim dakle 4 sata dnevno ali sam uvek oko bacala da vidim kakve procedure dr. radi itd.
Jednom prilikom kad asistent njegov, Snezana, nije bila na posao taj dan, iskoristila sam priliku da mu pokazem svoje znanje i ono sto sam u prolazu pokupila i za svaku proceduru sam mu dok je spremao i sam instrumente ja sam vec postavila. Bio je impresioniran i ako sam pokusala da se dokazem tek tolko da bih posle prakse mogla da ostanem i radim kod njega...kolko-tolko u medicini sam jer to sam volela, pa makar i naplate radila. Onda je poceo da me trenira povremeno, cak me je i finansirao jer i dalje nisam imala uslove(otac bolestan, nije radio...ja skola, poslic , majka radila dva posla itd.) Zavrsila sam i diplomu sam dobila za ''dental assistent''....5 godina sam asistirala i radila za tog stomatologa. Imala sam procedure za koje sam i sama kvalifikovana bila da radim sama....beljenje zuba itd....Radi komplikovane trudnoce sam ga napustila i morala sam da se posvetim mom malom nedonoscetu. Da skratim jer i ovo je previse.... Uz posao ''domacice'' zavrsila sam za medicinskog tehnicara i pocela da radim u bolnici...odsek moj bese hirurgija jer to volim. Muz otvorio biz (libi bi uzivala jer upravo takve kamione i imamo(do duse sa krevetom, frizider, tv itd)...sobe u njima vece od nekih garsonjera)i ja sam eto sada kod kuce, radim naime iz kuce. Decica cim porastu a biz se razvije bolje, odo ja nazad u bolnicu jer tad sam najsrecnija. Vracam se hirurgiji.Moja snaja, koja je ince hirurg mi govori da nikada kasno nije...ali ja nemam ni zivaca ni vremena da se posvetim svojoj zelji...napustila me je davno. Tako da eto...bicu samo ona sestra koje se ne secaju jer su ''spavali'' i ona koja je kasnije za ruku drzala, obloge stavljala i fazone pricala, koje se mozda i sete.

Huba-buba - 16-12-2007 u 01:05

Zelela sam da budem lekar. I bila sam neko vreme ali samo za lutke :(
Sad mi je na neki nacin drago sto nisam.

Rokerka - 16-12-2007 u 10:35

kao mala sam htela da budem sminker,sto mi se taj posao naravno i dalje svidja,ali ne znam.....
ma ja sam kao mala svasta htela....hahahha

stela - 17-12-2007 u 08:59

i to sto kazes Roki...svake godine je bilo nesto drugo aktuelno

Doktor - 17-12-2007 u 09:32

Automehanicar.....Kafandzija...

Ovo drugo je vrlo moguce da se ostvari u "bliskoj" buducnosti...

Jedna kafana negde na Cuburi sa domacom kuhinjom (banijske kobasice,leskovacki rostilj,vlaska sarma...),gde prepodne usluzujem ja goste,spremam im dorucak...rucak i uvece za vreme vecere neka muzika.
Ako se neko zaboravi posle druge ljute da ima taj dan posla,za meze ponesto od suvog mesa i kiselim kupusom sa alevom odozgo...pa ljuta na racun kuce.....O-o

Mozda cu i da navucem musterija....ako ne,bar cu jedan san da si ispunim ....jednog dana

keva - 17-12-2007 u 11:20

Želela sam da budem slikar, pa onda pisac (nešto sam i pisala i objavljivala, čak i neke nagrade dobijala)
no, život je nepredvidiv - sada radim nešto sasvim deseto, mada uz redovan posao dodatno radim i nešto što ima veze sa umetnošću.

Mila - 31-1-2008 u 19:40

Ovo drugo je vrlo moguce da se ostvari u "bliskoj" buducnosti...

Jedna kafana negde na Cuburi sa domacom kuhinjom (banijske kobasice,leskovacki rostilj,vlaska sarma...),gde prepodne usluzujem ja goste,spremam im dorucak...rucak i uvece za vreme vecere neka muzika.
Ako se neko zaboravi posle druge ljute da ima taj dan posla,za meze ponesto od suvog mesa i kiselim kupusom sa alevom odozgo...pa ljuta na racun kuce.....O-o

Doca sto brate bas na cuburi, nemoj u srce da me diras......:jao:

Mila - 31-1-2008 u 19:43

ja sam zelela da budem veterinar, pa sam onda shvatila da neki put treba da se zivotinje i ubiju i onda sam odustala od tog sna ........doduse skupljam sve i svasta oko sebe i dan danas hihihihi.......

cvrcak_mawi - 8-2-2008 u 22:49

Evo ja cu da budem bas iskrena kao mala htela sam da budem kao tata da popravljam televizore, pa posle toga veterinar jer inace mnogo volim zivotinje, i nakon toga da postanem profesor fizickog sto ce mi se valjda i ostvariti :D
A da, da ne zaboravim da kazem da sam htela trubu da sviram, ali bezuspesno upisali me na klavir hahahahahaha od malena sam imala neke fix ideje :hahaha:

Sneza - 8-2-2008 u 23:39

E, ovo je bas lepa tema! Vraca me u dane detinjstva.
Sad mi je sve to smesno, ali bogami u to vreme neke moje mastarije su me skupo kostale!
Prvo sam htela da budem snajderka.
Puno maminih carsava i stolnjaka sam unistila, a tata mi nikad nije oprostio svoju novu kosulju, od koje sam htela da napravim sebi tuniku.
Oduvek sam zelela da budem frizerka. Nije bilo strasno eksperimentisati sa Barbikinom kosom, ali kad sam osisala momka, raskinuli smo za sva vremena!

libi - 9-2-2008 u 11:37

Ovo posledenje te je zaista skupo kostalo....hehehe...

maraja.b - 27-10-2008 u 18:38

Ovo mi je bas simpaticna tema.
Oduvek sam volela umetnost. Moja mama je imala knjigu "Istorija slikarstva", koju sam ja, kao mala, stalno prelistavala i u kojoj su se nalazile reprodukcije slika od praistorije, pa sve do moderne umetnosti XX veka. Uglavnom, u toj knjizi se nalazila reprodukcija nemackog slikara Franca Marka "Plavi konj" i dan danas je to moje najomiljenije umetnicko delo (naravno, tada nisam ni znala ko je autor te slike, niti kom periodu pripada, ali me nije ni interesovalo, bio je bitan samo konj). Sa tom slikom je pocela moja fascinacija konjima, koje sam stalno crtala i analizirala, na mojim crezima. Ova mala saga ima svoju poentu, jer sam tada (u ranom detinjstvu), vec znala cime cu se baviti, a to je likovna umetnost. Po struci sam likovni tehnicar, tj. zavrsila sam umetnicku skolu, ali nisam otisla na akademiju. Sto ne znaci da jednog dana necu. Umesto akademije, studiram fakultet koji predstavlja umetnost gradjenja iliti arhitekturu :). Znaci nisam puno odmakla od svojih snova.
http://i304.photobucket.com/albums/nn161/maraja_b/blue_horse.jpg

libi - 1-11-2008 u 19:01

Bravo Maraja.......nisi mnogo odmakla od svoje zelje...I arhitektura je, bar za mene, neka vrsta umetnosti....:)

Fagot - 2-12-2008 u 20:50

Profesor,mada nikada nije kasno....